Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SAMSUNG CZ-29M064N, automatické zapnutí

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: st duben 09 2014, 19:46    Předmět: SAMSUNG CZ-29M064N, automatické zapnutí Citovat

Ahoj, zkusil jsem vymyslet automatické zapnutí TV přes ovládací napětí 12V ze SCARTu (DBVT apod.). Podle schematu mi vychází, že ovládací obvod (TDA9351PS/N2I/3) reaguje jen na DO (zapíná sepnutím Power a čísel kanálů), takže jednoduchým přivedením napětí/impulsu na vhodné místo nepřichází v úvahu. Mód master/slave v menu TV nemá, servisní mód uvádí jen AUTOPOWER ON (základní nastavení podle všeho). Nic dalšího jsem nenašel, ale to neznamená, že tam není (u TV jsem skončil s typy Mánes apod., vývoj ovládání jsem nesledoval, akže nemám přehled).
Nemá někdo s tímto problémem zkušenost? Je otravné používat tolik ovladačů. Ještě by byla možnost automatického zapnutí TV při připojení k síti, TV je ale automaticky v stand-by režimu.
A poslední potíž- do servisního modu se nedokážu dostat (popis je pro DO: PICTURE OFF DISPLAY( ) MENU MUTE PICTURE ON), ovladač ale nemá tlačítka PICTURE ON/OF, jen p.mode a p.size. Jejich kombinace nefunguje nebo neznám správný postup. Místo tlačítka DISPLAY jsem vyčetl na tomto fóru použít tlačítko INFO.
Budu rád, pokud někdo poradí (něco relativně jednoduchého), dík.
JiriS
Tak do servisního menu jsem se dostal. Nerozumím ale kódům, nepomůže někdo?
Item Initial value Remark
LNA OFF CIS : ON
SYSTEM CS CS - CB -CD
AUDIO MONO MONO - MONO/BILI - L-STEREO -L-STEREO/BILI - STEREO - NICAM

JACK RCA RCA - SCART - RCA+DVD
ZOOM NOR/ZOOM/16:9 NOR/ZOOM/16:9 - NOR/ZOOM
AUTO POWER ON ON(MUST OFF)
EW ON ON - OFF(21”F PIN FREE CRT OFF)
2nd SIF ON ON - OFF(QUEST OFF)
HOTEL MODE OFF OFF - ON(OPTION)
BKS ON ON - OFF(EUROPE OFF)
HIGH DEVIA OFF OFF(MUST OFF)
HELP MENU ON ON - OFF(EUROPE OFF)
LANGUAGE EAST ASIA EAST ASIA - CHINA
V-GUARD OFF OFF(MUST OFF)

Doufám, že to bude trochu čitelné. Zajímaly by mne kódy a významy:
LNA
AUTO POWER
EW
2nd SIF
HIGH DEVIA
V-GUARD
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 17:06    Předmět: Citovat

Ahoj,
sice nepřišla žádná odpověď, i tak ale dík za snahu.
Podle všeho půjde problém vyřešit jednoduše (při zapnutí sítě, měla by stačit 555, bc546 a pár RC, šlo by jen o málo složitěji i napětím ze SCARTu). Byl jsem dost zahlcený nepřehledným schematem a texty v angličtině bez nějakých záchytných bodů, TV navíc za těch 25 let udělaly jistý pokrok nejen v ovládání. Takže významy kódů už nebudu potřebovat (i když se něco dá postupně ze schematu a datasheetu vyčíst, je to akle dost pracné a asi jednoduše změnou nastavení se můj problém nedá řešit). Vím, že jsem měl v rukou nějaký Grundig, co měl Slave mód a startoval automaticky po zapnutí videa apod..
Ještě jednou dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 20:41    Předmět: Citovat

Nemalo by to byť okolo AUTO POWER ?
Inak ak to má lokálku a ak sa dá naštartovať niektorým z tlačítok, šlo by to tlačítko premostiť tranzistorom a jeho bázu pripojiť ku scartu cez kondenzátor, samozrejme pred kondenzátorom a za ním doplniť vybíjacie odpory. Tak som to urobil u OVP. Horšie je to potom vypnúť, to bolo zložitejšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiriS



Založen: Jan 14, 2014
Příspěvky: 610
Bydliště: Ašsko

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2014, 21:33    Předmět: Citovat

Dík za odpověď, ano, přemostit tlačítko na krátkou dobu cca 1s (asi pomocí 555) a vypínat to budu celé DO zásuvkou. To bude nejjednodušší. Vypínání by možná zvládlo vnutit signál RESET, ovládá zdroj některých napětí.
Funkci AUTO POWER -nenašel jsem popis funkce, v servisním menu je ve stavu ON, ale nevím, jak funguje a co bych udělal jeho změnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund