Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Apollo 13
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1773
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 21:35    Předmět: Apollo 13 Citovat

Nevím jestli mě něco uteklo ve škole, ale koukám na americký film. Teď hlásil stav baterií "0 voltů, 2 ampéry". Co myslíte je to chyba překladu? Nebo je to i v originále z důvodu zahrnout diváka spoustou technických údajů, aby byla zvýšena dramatičnost? Píšu to jen tak protože mě poslední dobou ty americké filmy už lezou krkem (nic jiného taky nedávají) ty happy endy - tleskání, obejmutí, atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 21:50    Předmět: Citovat

Mít tak originál znění, zjistili bychom, jestli šlo o chybu překladu. Spíš tam ta blbost už byla.
Jen ta hláška ve filmu zazněla, ozvalo se tu za mnou: "bez napnelismu nemůže vzniknout cukatura, nesmysle vtělená"...
Takže ty víš svý, my víme svý...
A ještě lepší by asi bylo vidět a slyšet autentické záznamy, možná, že by tam cenzorovo pípání chvílemi znělo nepřetržitě.
Máš pravdu: skutečně dobrých amerických filmů není moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 22:27    Předmět: Citovat

Takových "odborných" hlášek bývá v amerických filmech víc. Nejvíce se mi líbí, když hrdina zapne do zásuvky nějaký spotřebič a ze všech ostatních zásuvek a vypínačů létají blesky a jiskry a vedení ve zdi hoří postupně jako doutnák. Na závěr je bez elektriky celá čtvrť a nebo celé město.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 22:31    Předmět: Citovat

Mě by spíš zajímala ta velikost úhlu vstupu do atmosfery.Jestli je to tak náročné na přesnost,nebo jen mazají med kolem huby.
Neviděl jsem dneska ten film celý ale mám dojem že když jsem to viděl naposledy že to v něm bylo.
Ale jinak, jsou to jen filmy.
Jednou jsem někde narazil na články pojednávající o ovládání zařízení pohybující se po Marsu.Pánové poklona.Poklona vědě a vědcům.Byla tam zmínka o náročnosti přenosu jednoho bitu na energii a čas.Čučel jsem na to jako blázen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1806
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 23:21    Předmět: Citovat

Veeeelmi efektne je aj to, ze ked ma ponorka problem (tesne vedla vybuchne hlbkova mina alebo torpedo) tak na velitelskom mostiku to roztrhne nejaku ruru, z ktorej zacne sycat para.Staci vsak zavriet nejaky blizky ventil a vsetko je OK Cool . O ohnostrojoch zo vsetkych moznych pristrojov ani nehovoriac Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: so červenec 22 2006, 23:47    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 2:13    Předmět: Citovat

Jó, mě se zase líbí, že ňáká ženštěna při jízdě autem někomu škrábne zrcátko a hned za ní bouchaj auta.
Prostě v jů- es- ej je možný všechno.
Nejhorší je, že tomu ňákej blbec uvěří a když se mu stane podobná dopravní nehoda, tak vod toho auta utíká- co kdyby.
Nebo další jejich specialita: časovaný bomby- věc, která mluví sama za sebe. To je samej modrej, žlutej, červenej, nebo zelenej drát.
Většinou pyrotechnik nadálku ví, jakej drát přešmiknout.
Kdybych to postavil (žádnej problém), tak bych se nesral s barvičkama a dal bych tam všechny dráty stejný- to by byli všichni v prdeli.
Bohužel tyhle i jiný věci cosi vypovídají o americký mentalitě a podle mýho není zrovna na moc dobrý úrovni.
Jó, páni světa...

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 8:34    Předmět: Citovat

metalgold: ..."Kdybych to postavil (žádnej problém), tak bych se nesral s barvičkama a dal bych tam všechny dráty stejný- to by byli všichni v prdeli.... "


Tak to pozor! Podle staré ČSN 34 10 10 (nebo tak nějak, dneska je to pochopitelně už jiné číslo) musely mít vodiče na časovaných bombách správné barevné značení. Terorista, který neměl patřičné zkoušky z vyhlášky č.50 nesměl takovou konstrukci sestavovat. Atomové bomby pak mohly montovat jen osoby znalé s hodně vysokou kvalifikací. Jinak hrozily vysoké pokuty a to si terorista sakra rozmyslel...

V Americe to bude to samé, bomby většinou konstruovali bývalí zhrzení zaměstnanci státní zprávy , kteří v minulosti prošli řadou školení bezpečnosti práce....
Návrat nahoru
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 10:34    Předmět: Citovat

miroja máš pravdu, to mě rozesmálo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 17:13    Předmět: Citovat

A to ještě nemluvíte o různých displejích, co mají ty ruzný časovače Smile Když na to bohatě stačí levnej šváb a relátko ( pro zájemce http://www.belza.cz/files1/t4541.htm)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
janousek



Založen: Mar 27, 2004
Příspěvky: 935

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 18:19    Předmět: Citovat

Display je tam zřejmě proto, abychom mohli sledovat jak hlavní hrdina v poslední vteřině výbušný systém deaktivuje. Bez displaye by to nebylo ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9772
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 19:55    Předmět: Citovat

janousek napsal(a):
Display je tam zřejmě proto, abychom mohli sledovat jak hlavní hrdina v poslední vteřině výbušný systém deaktivuje. Bez displaye by to nebylo ono.


A čím víc svítivější, tím lepší. Nějaky LCD asi neznají. Ta prodlužka na napájení se nějak schová....

Kdesi jsem četl, že většina scén ve filmech je nereálných, a je to kvůli tomu, aby to bylo pro diváka akčnější (Přůstřel i benzinové nádrže nezpůsobí výbuch auta)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 21:34    Předmět: Citovat

Minulý týden dávali na Primě někakou kravinu, myslím Vodní svět nebo tak nějak, tam se zase hlavní geroj spustil z nějaký vzducholodě na obyčejným laně, jako by byl na bungee jumpingu. Prostě geni(t)ální film ...
_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Stašek
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 21:56    Předmět: Citovat

No, je to fakt, já dělal 35 let u hasičů, shořelejch aut jsem viděl spoustu, ale žádný nikdy nevybuchlo. Benzin, nebo nafta prostě hořela tak dlouho, dokud to nevyhořelo, nebo se to neuhasilo. I když nádrž při požáru pukla, nebyl důvod k výbuchu. Benzin vytekl a jen hořel. Nejhůř na tom byly trabanty, mají nádrž i akumulátor vpředu a při nárazu šlusy obvykle zapálily vytékající benzin a pak, pokud se posádka nedostala ven, to bylo vždycky zlý. To se nedá zapomenout. Ty pitominky, co vidím ve filmech mě akorát otráví.
Návrat nahoru
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 23 2006, 23:40    Předmět: Citovat

nebo jede vlak, přetrhne brzdové potrubí, zasyčí to (záběr na unikající mlhu ale v potrubí je čistý vzduch) a vlak zrychlí, roztrhne se, a hrdina skáče z vagonu na vagon. Reálně při přerušení potrubí následuje nouzové brždění, nakonec záchranná brzda je utržení záklopky na potrubí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund