Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Konec XP
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17861
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 13:30    Předmět: Konec XP Citovat

Tak se nám to blíží... Už dnes mě prohlásil MSE že nechrání a nebude a že si mám nainstalovat W8.
Mašina P4 core duo 6400 2,2Ghz, 3Gb RAM. Že by se mě ji chtělo celou přeinstalovávat na něco novějšího, to teda zrovna ne... Dokážete prosím někdo posoudit, zda a jak by na tom jely W7/32? Nebo nechat XP a pořídit jinej antivir, případne co?
Díky za hodnotný názory.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 13:41    Předmět: Citovat

Slušný firewall s antivirem v každém případě. W7 na tom pojedou. Osobně je mám za lepší než XP. Sám mám DualCore Intel Core 2 Duo E6400, 2133 MHz a 8GB RAM a běhá na tom svižně W8.1/64 bit (Mám SSD disk). Těch 8GB je zbytečných, prakticky nikdy nedosáhne využití ani 4Gb.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 13:56    Předmět: Citovat

Na tuto konfiguráciu kludne w7... Alebo vyhodit mse dopryc a dat nieco ine...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 14:08    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
dnes mě prohlásil MSE, že nechrání a nebude
To mohl stejně dobře prohlásit 25.7.2013, taky by to byla pravda.

Jak budou XP vymírat, bude ubývat také pokusů vytvářet na ně škodlivý kód, takže za pár let budou zase v pohodě.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vicious



Založen: Aug 10, 2007
Příspěvky: 661
Bydliště: 3 km od Humenného

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 15:33    Předmět: Citovat

Otázka: Keď končili W98, NT, 2000, Milenium, tiež sa okolo toho robil taký humbuk ako teraz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33991
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 15:35    Předmět: Citovat

Nerobil, vtedy sa na tom asi nedalo tolko nabalit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17861
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 16:48    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
Na tuto konfiguráciu kludne w7... Alebo vyhodit mse dopryc a dat nieco ine...


Právě, co tam dát aby to aspoň trochu chránilo a mělo to podporu a stačila mě na to vejplata?

Jo taky banka mě varovala, že když jedu na XP, tak že neručej za transakce!
Ať mě moc neserou, nebo půjdu jinam! Evil or Very Mad
Díky
Jirka Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 17:00    Předmět: Citovat

Já teda nevím, co píšete za zmatky, ale XP nekončí. Pletete si to s koncem podpory pro XP. která samozřejmě nikdy ani nebyla. No a MSE tě nechránily nikdy, pokud si nenecháš nakecat i to, že tě chrání celé USA.
A s bankou bych komunikoval jen tak, že mám dotaz na základě jejich informace, kdy mohu tedy přijít zrušit konto, protože jsou naprosto neschopní a můj operační systém je vůbec nemusí zajímat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 18:21    Předmět: Citovat

Však on se najde někdo (jako v případě WIN98), kdo to vyřeší a možná i mnohem líp, než MS.

Mě taky KB vyhrožuje kvůli XP, přitom nedávno tady padla zmínka o tom, že začnou být na OS nezávislí a abych řekl pravdu, už nějaký čas to jejich bankovnictví funguje líp. Ovšem když srovnám KB s účtem ve FIO bance, to je úplně jiný kafe. Prostě normální prostředí pro bankovní transakce, kde si můžu dělat, co se mě zlíbí a přitom bezpečně. U KB mám pořád pocit jak na rozhoupaným lanovým mostě.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 18:53    Předmět: Citovat

Jo presne tak.
KB, CSOB stale boj s kompaktibilitou, certifikaty, Javou a jejima verzema atd...
FIO funguje jak z praku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
satam



Založen: Jan 21, 2010
Příspěvky: 565
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 20:12    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
CSOB stale boj s kompaktibilitou, certifikaty, Javou a jejima verzema atd...
FIO funguje jak z praku.

To je zajímavé, mě ČSOB taky "funguje jak z praku", nemám nejmenší problém, a ani ukončením podpory XP nevyhrožujou.
Tak kde je chyba Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 20:17    Předmět: Citovat

Proxy server versus ty aplety Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6554
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 21:19    Předmět: Citovat

MSE hlásí chráněno a GE bez potíží
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1300
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt duben 03 2014, 23:28    Předmět: Citovat

Pár dogmat ode mne (po delší době). Lecos z toho už zaznělo.

[1] Lidi si ztotožňují konec vydávání aktualizací a možnost používat O.S. Tento ovšem bude fungovat vesele dál.
[2]
citace:
Právě, co tam dát aby to aspoň trochu chránilo...

Ale antivir přece v pravém slova smyslu nechrání! Není to jako očkování proti tetanu. Laughing Antivir vyhledává charakteristické řetězce v datech, která proudí z/na HDD. Pokud nalezne něco, co má v databázi, ohlásí výskyt škodlivého kódu. Jinak mlčí a nový, tedy neznámý kód vesele pustí dál!

Z čehož plyne:
- Ani antivir, ani firewall není všepasitelné řešení. Zato je to pořádná brzda! Very Happy
- Stačí používat hlavu, nestahovat programy z neznámých a pochybných zdrojů, nereagovat na výzvy, které laikovi vnucují nečekané aktualizace během práce s prohlížečem, nereagovat na pitomosti v mailech (cizí odkazy atd.). Prostě být odpovědným uživatelem počítače!

A jinak všeobecně - pokud by prohlížeče neumožňovaly za žádných okolností spuštění programového kódu (všechno "webové" by bylo interpretované jako dřív), a to zejména dírami bez zásahu uživatele a používaly by se jen legání komerční programy, za které výrobci ručí (nebo freewary z důvěryhodných zdrojů ála zdroje SW Unixu), pak by měli tvůrci virů (ale i antivirové firmy) navždy utrum!!!

Pro Celeron:
Na uvedené sestavě musí XP fungovat jako z praku. Nedávno jsem dělal repas HP Pavilion s XP Home (CPU patice 775, 1GB paměti, disk 160GB dělený 50÷50 na dva oddíly FAT32 - nižší režie díky absenci práv a pokud nevadí limit 4GB/soubor, tak i vyšší rychlost). Doba startu O.S. 20 se kund. Měřeno od loga XP (pozastaveno kvůli měření klávesou F8 - spouštěcí tabulka O.S. v textovém režimu) do okamžiku ustálení ikon v system tray (přesněji - ikona "LAN"). Implicitní softwarový firewall a žádný antivir. Firefox 12, Flash 11.1, LibreOffice, Adobe Reader, Skype 3.8, Nero 6, PowerDVD atd., prostě běžné obecně využitelné programy. Všude, kde to bylo možné, zakázány automatické upgrady programů na vyšší verze. Nač taky? Nová verze programu zpravidla žere více paměti a chodí na stávajícím hardware hůř!
Počet procesů na čisté ploše po náběhu O.S. rovných 18, obsazená paměť 100MB (zasahováno do klíčů registru RUN, i do "services"). Takže já osobně bych se na inovaci O.S. (více a více zbytečné omalovánky typu Vista, W7, W8 a vše ostatní do budoucna) vyprdnul z vysoka. Stačí stávající PeCe optimalizovat. Už jsem Ti kdysi nabízel konzultaci.

A propos - jsi zkušený počítačový bard věkem min. 30 let od maturity, a tak by ses mohl konečně zlepšit v psaní jednotek (např. 3GB). 3 gigabity paměti RWM-RAM totiž zcela určitě v PC nemáš. Wink

Petr de Zviqov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: pá duben 04 2014, 5:54    Předmět: Citovat

to judeware : plný souhlas.
Mantra s aktualizacemi a antiviry je jen nejhorší blábol současných "aiťáků" . Když se u mě objeví někdo s problémy s počítačem tak za posledních pět let to nezavinil ani jednou virus , ale téměř vždy špatná, nebo nedokončená aktualizace. Já tvrdím, že po instalaci pokud vše funguje aktualizace vypnout a nedávat, žadný antivir. A hlavně chovat se bezpečně, nestahovat soubory o kterých nic nevím neotvírat přílohy o kterých nic nevím . A hlavně používat Vhodný odinstalátor např REVO uninstal a programy které nepoužívám odinstalovat z celého počítače včetně registrů. Poslední věc pro bezpečnost používat třeba proces explorer který ukáže i vytížení sítě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund