Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CB stanice Danita 440 ''oživení''
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok2moa



Založen: Mar 14, 2014
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne březen 23 2014, 21:13    Předmět: Citovat

brainiac napsal(a):
Takže, konektor jsem propojil....

Vysílačka by měla šumět při otevřeném squelschi a hlasitosti v 1/2 asi tak nahlas že kdybys měl ucho u reproduktoru, tak bys to dlouho nevydržel...
Seřídit se to určitě dá - jen to není tak jednoduché. Je možné že někdo pohnul s cívkou v obvodu demodulátoru a tím pádem nemůže správně pracovat. Nezkušený člověk to "podle ucha" seřídí jen těžko. Ověř si rozpojením a zapojením té propojky zpět že je to propojení správných pinů - měla by být patrná změna i v tom slabém šumu co slyšíš. Na fotce vidím že volume máš sice na plno ale SQUELSCH máš úplně zavřený - zkus ještě toto prověřit. Někde si stáhnu schéma a pokud mi potvrdíš že nebyla chybka někde jinde tak Ti poradím s čím jak pohnout abys zjistil co je špatně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brainiac



Založen: Mar 11, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po březen 24 2014, 11:26    Předmět: Citovat

Vysílačku sem doma napojil na nabíječku, momentálně šumí i při nepropojených pinech slyšitelně i daleko od repra a svítí RX což by měl byt příjem, pokud propojím piny jak sou na obrazku tak vysílačka začne pištět a svítí zároveň svítí rx a tx a plný signál :/ našel jsem problem proč to dělalo různé věci, v autě sem to napajel 5V Sad napadla mě další věc, jestli nepotřebuje vysílačka 24V když byla předtím v avii

z návodu bohužel nevyčtu jestli mám piny zapojené správně, jen jsem si nějak odvodil že to budou dva vedle sebe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po březen 24 2014, 12:55    Předmět: Citovat

Pokud budu vycházet z tohoto obrázku

tak jsi spojil piny 3-5, což se dostalo do nějakého stavu, který nastat nemá, ale asi jsi začal vysílat, protože píšeš, že svítilo RX.
A ve schématu (které jsem ti postnul na předchozí straně) je jasně napsáno DC 13,8V, né 5V nebo 24V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brainiac



Založen: Mar 11, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po březen 24 2014, 13:15    Předmět: Citovat

Aha, při propojeni dle obrázku stanice šumí hlasitě, při přepínání kanálů skáče signál ze 2 čárek na 4 podle toho jaký kanál naladím ale změna v šumu repra téměř žádná, jen se mění jakoby podtón v šumu.

Vím, těch 5V je moje blbost, vzal jsem samca do zapalovače a myslel si že dává 12V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brainiac



Založen: Mar 11, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po březen 24 2014, 16:37    Předmět: Citovat

udělal jsem si anténu podle tohoto návodu -> http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/cb_dipol.htm a signál je lepší, na 3 kanálu a 6 něco málo chytám
mám ladit radši 1 nebo 10 kanál? kde myslíte že je větší pravděpodobnost něco chytit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po březen 24 2014, 17:49    Předmět: Citovat

Přečti si nějaké základy, ať víš, kde je svolávací kanál, nouzový atd. Každopádně ani netuším, jak to dnes v době PC boomu na CB vypadá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brainiac



Založen: Mar 11, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po březen 24 2014, 22:02    Předmět: Citovat

základy jsem přečetl, napadlo mě že největší provoz uslyším na svolávacím kanále a na 10 co je pro truckery.
Jinak jsem si dovezl majk cb-master takže mrknu na zapojení a zitra zkusím znovu někoho chytit.

majk už někdo asi upravoval protože co jsem se díval tak cb master má většinou 4 kolík, skusil sem ho a po zmáčknutí tlačítka ppt začala vysílačka přijímat místo vysílání, hned sem to odpojil. Zitra na to mrknu a mic upravím tak jak ma byt dle schematu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brainiac



Založen: Mar 11, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 10:18    Předmět: Citovat

majk zapojený, výsílačka na první pohled vysílá a přijímá ale nikoho nikde nenajdu, není tu někdo z Bílovic u Uh.Hradiště nebo okolí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milous2



Založen: Jun 29, 2011
Příspěvky: 791
Bydliště: u Kolína

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 11:27    Předmět: Citovat

Zdravím Tě chlapáku. Je mi Tě líto. Jo, před tak 20.-24. rokama to byl hukot.Né jen od rušení,ale i od provozu na CB pásmu.I v noci se u toho sedělo a klábosilo. Nevím jak daleko bydlíš od nějaké "dálnice či silnice" abys zaznamenal hovor nějakého "řidiče kamionu" Je otázka zda by tě mezi sebe pustili?Pokud by se jednalo o slušné lidi tak snad jó. Jenže oni jsou tak nasr...,že už se málokdy chtěj s někým pobavit. Dneska je doba paušálu za telefon a tak CB zapadlo do zapomění. Už jsem to tady někomu radil. Kup na tržnici od Větví soupravu CB-Walke talke za stovku a dvě 9.voltovky baterky. Daruj to dětem v sousedství.Ty si stím pohrajou,tobě zabliká s-metr na staničce (když si budou hrát pod oknem nebo kolem tvoji antény)Zkusíš si na ně zavysílat, oni na tebe.(asi na 19.kanále?) Pak jim dojdou baterky a tebe bude hřát pocit,že jsi udělal dětem radost,sobě taky ze zkoušky staničky a pak tě to přejde.Nemít protistanici je každá rada marná.Přeji Ti úspěšný pokus v navázání spojení s kýmkoli a myslím to úpřímně a dobře. 73 Milda na konci,ale přes Internet Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 12:38    Předmět: Citovat

Na ten dipól to bude bída, pokud je dnes v éteru prázdno.
A pokud si těmi špatně spojenými piny vysílal bez antény, tak ta stanice dostala pěkně zahulit, protože se mohl poškodit koncový stupeň a to může mít vliv na příjem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4496
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 12:39    Předmět: Citovat

Možná by stačilo zkoušet na jednotlivých kanálech dávat všeobecnou výzvu. Když bude mít kliku, někdo se ozve. Jen to chce mít dost času a trpělivosti. U nás býval svolávací kanál na 4 a hukot tam byl taky. Very Happy
A volačka Milda je mi povědomá, ale teď koukám na bydliště a je to jen shoda náhod. Wink

_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 13:24    Předmět: Citovat

Tak jsem jen tak z hecu plácnul na okno prutovou magnetku asi Sirtel. Připojil k tomu Danitu 440 a ejhle, ono to po 20 letech funguje. Dokonce jsem vyhrabal Allan 155 SWR metr. Vrazil jsem ho mezi Danitu a anténu, něco to na měřákách ukazuje ale jak se s tím narábalo, to už jsem zapoměl. Zkusil jsem Danitu proti Přeloučský OR24 na 19 kanálu a maká. Ale na všech kanálech jen šum, někde je cosi na 2 čárky asi rušení. Na K11 kamión žádnej i když je D11 10 km daleko.
CB je už asi po smrti...
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brainiac



Založen: Mar 11, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 15:39    Předmět: Citovat

pučil jsem si od známého vysílačku sencor smr130, nenaladím ji :/ asi proto že co sem se díval do návodu tak má jinou frekvenci jak všechny pásma na cbčku. Ta ručka má něco okolo 446mhz a cbčko má 27 jak asi víte. Takže sou mi ty malé ručky na vyzkoušení asi nepoužitelné že?

jediné co jsem si všiml tak že na smetru klesne o dvě diody signál při zmíčknutí ptt na ručce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17831
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 17:00    Předmět: Citovat

No tu ručku bys musel mít na stejým pásmu. Smile A nebo někde v amáru byl konvertor na kmitočet kolem 446Mhz na 27Mhz. Nebo to bylo na 144Mhz? Už se mi to vykouřilo, co přesně a kde.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9774
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út březen 25 2014, 17:43    Předmět: Citovat

Zdarec, z CB-ček jsem "gómal" hlavně FORMEL , RALLYE a MAXON.. Stejně ty ostatní fungovaly na stejných obvodových principech. Většina staniček měla ochrany proti vysílání do nepřízpusobené zátěže (pár jsem jich otestoval zavysílat naprázdno a no problem) Tyto ochrany ale fungovaly pouze tehdy, pokud se ke staničkám nedostal nějaký "ladič - honič výkonu".
Mikrofony: některý stanice spínačem v mikrofonu při TX odpojovaly reproduktor, protože se obvody NF využívaly v režimu vysílání pro modulaci. Při "neošetření" tohoto stavu - špatnou montáží selektívnícch voleb - došlo k výše zmiňovanému pištění. (stanice slyšela sebe sama) Doporučuji stažení schématu jak staničky, tak mikrofonu .
V takových devadesátých létech byl internet v plenkách - většinou v i-kavarnách za 60 korun či více hodina, a mobily byly ještě dost nevýhodnou investicí pro normálního člověka. Tudíž bylo pro partičku lidí nejvýhodnější pořízení staniček a antén a dalo se klábosit v rozsahu tady tak 20Km. Dneska v dobách megarychlostního internetu, paušálních telefonních tarifů je tato technologie doopravdy "na vymření"..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund