Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Konica Minolta Magicolor 2500W
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 15 2016, 21:51    Předmět: Citovat

Ak su vsetky solenoidy OK (nelepia sa), tak potom tam je este jedna vec - vacka pri SL4, treba to nastavit podla servisneho manualu (strana 188). Robil som 2x Epson C1900 a 2x Magicolor 2300DL. Ak si dobre pamatam, tak tri isli hned a na jednej som to musel nastavit.

citace:

Re: Re: Minolta Magicolor 2300 by atlantean5 (edited 1/17/14 8:51 AM) reply
+ / -
There is one more very important service check, not mentioned in magicolor
service manual but explained in Epson C900 manual (KM2300s are re-badged
C900s). When refitting yellow SL4, the Belt Cleaner Separation Solenoid
(behind the controller board) you must make sure that the solenoid lever is
fitted just catching on the clutch cam with the black photo-interrupter
blade downwards so that its left edge is vertical. Now remove the transfer
belt (if present) from the front end and view the belt separation cam now
visible dead ahead. It has a small registration hole in it. This hole should
line up on the horizontal with its pivot central point (i.e. be at 3
o'clock). If it's at 2 o'clock or some other crazy clockface point you will
get all sorts of timing errors (including large top margins) even if all
other engine units are flawless. The cure, then, is to remove the rack motor
(which includes this clutch/cam assembly) and reposition the clutch spring
to achieve this 90 degrees geometry. The spring has a choice of five
positions to facilitate this. Refit and check. All this is described and
illustrated in the Epson C900 Service Manual Rev A page 188.

If you don't get this right, many problems result: you cannot refit transfer
belt after removal because the cam swings back under spring pressure,
impeding its travel; half the printed page is missing with toner left on the
PC drum and the belt; incomplete travel of media through the fuser ... just
don't go here, it's too painful!! Do it right!.

(M.Sc Engineer)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petibala



Založen: Mar 12, 2016
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st březen 16 2016, 8:50    Předmět: Citovat

Zapnul jsem to ráno znovu, jednou vytiskla černobíle dobře a další list zůstal vevnitř tiskárny (nevyjel) a tiskárna v poruše. Asi jsem tam něco nadrbal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17876
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út duben 26 2016, 21:43    Předmět: Citovat

Protože jsem ani po několika pokusech neuspěl s nalezením té náhodné závady při inicializaci (protáčení karuselu) Minolty 2500W, tak jsem ji odvezl do servisu Minolta Rana H.K. Tam na to koukl přijímací technik a při příjmu zakázky ji otevřel a prohlásil " Máte v tom alternativní toner, to vám do servisu nevemu." Tak mu říkám, že mu teda přivezu originál, kterej už bliká konec ale ještě tiskne. No a dozvěděl jsem se " No my už teď víme, že jste v tom měl alternativní toner a že vám tu tiskárnu poškodil". To je hovado, s/n si neopsal a tak jak to bude vědět když tam přijdu za 14 dní, nebo tam pošlu příbuznýho? Rolling Eyes Pak mi ještě arogantně poradil, že to mám zahodit a koupit si novou Minoltu. Tak jsem mu odpověděl, že když ji opravdu budu muset zahodit, rozhodně si koupím Brothera. No a dozvěděl jsem se, "To si koupíte pěknej sráč". Tak takovejhle lidskej matroš je v servisu...
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17876
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út srpen 20 2019, 20:35    Předmět: Citovat

Ta minulá závada na 2500W se vyřešila v jiným servisu a skoro 3 roky tiskla OK.
Ale zase se začíná štěnit něco jinýho a chování podivný, předivný.

Barevná status stránka z Status monitoru tiskne dobře.
Black hlásí type High 100%, je tam půl roku nová alternativní kazeta.
Cyan, Magenta a Yellow hlásí type Standard 46%
Drum unit hlásí 78%
Když dám vytiskmout mapu z Mapy.cz, tak tiskne dobře levou třetinu. Směrem doprava postupně ubývá až zmizí zelená a černá. Růžová taky pomalu mizí ale sytě červená na pravým kraji se vytiskne. Modrá je na celý stránce OK.
Když dám tisknout fotku z mobilu, tak jednou je perfektní, podruhý je stejná tráva místo zelený šedozelená ale na celý fotce. Takže několik zdánlivě nesouvisejících problémů.
Napadá mě, zda problém není kvůli nějaký kalibraci s novou Black kazetou. Přiznám, že jsem od její výměny tisknul jen B/W a nevím, jestli to začalo hned po výměně, nebo až později. Starou kazetu zkusit nemůžu, tiskárna s ní nechce tisknout.

Vůbec netuším, v čem je dílo. Zkusil jsem vyndat a protřepat tonery, je to stejný.

edit: A sakra, zkusil jsem tam dát starou Black kazetu. Chytla se a problém se zelenou zmizel. Růžová je směrem doprava jen nepatrně světlejší. Černá to samý. Může černá kazeta dělat tyhle problémy? A co s tím, přehodit čip z nový kazety do starý, vyčistit přepálenej bordel, přesypat toner a jet dál?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 20 2019, 20:51    Předmět: Citovat

Skus vytlacit 4 strany, na kazdej jedna zo zakladnych CMYK farieb na celej ploche. Da sa to urobit napr. v Libreoffice writer: format->page->area:fill=color: light cyan/light magenta/yellow. Aby si neminul cely toner, tak zvysit transparency (asi tak 60 %?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17876
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út srpen 20 2019, 21:01    Předmět: Citovat

To transparency je při tisku ve vlastnostech?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 20 2019, 21:06    Předmět: Citovat

To je vedlajsia zalozka (vedla Area) v Libreoffice writer. V inom programe mozno pojde nastavit priamo farba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17876
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út srpen 20 2019, 21:34    Předmět: Citovat

Y a K je na celý stránce bez chybičky, možná Y nepatrně směrem doprava ztmavuje.
C a M jsou vlevo světlejší než vpravo, takže přesně obráceně než při tisku z Mapy.cz. Rolling Eyes Úplně vpravo jsou na C dva pruhy asi 3 mm široký na střídačku světlejší a tmavší. U M jsou vpravo taky dva pruhy 3 mm ale jen zesvětlený. Ty pruhy na C a M jsou proti sobě asi o 2 mm posunutý. V rámci celý stránky se to nemění. Myslím, že to válcem nebude.
Ty svislý pruhy mě jsou jasný, chyby na tonerech. Ale co to ztmavení směrem doprava když to potom v reálným tisku je opačně?
Asi to bude už chtít novou tiskárnu, na štítku je november 2006.
Ale jakou? Sad

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út srpen 20 2019, 22:00    Předmět: Citovat

Je to divne, kedze valec je spolocny. Mozno vycistit laserove zrkadla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5014
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 16:39    Předmět: Citovat

Dnes som po dlhšom čase zapol MagiColor 2550. Po prvom zapnutí po svojich testoch skončila na chybe SERVICE CALL 14. Po druhom zapnutí bola zrazu dobrá, ale po ďalších zapnutiach zasa skončí na tej chybe a už nechce fungovať. Po zapnutí sa pretočia tonery rýchlo a pomaly, potom sa rozbehne prenosová fólia, a buď to vypne hneď, alebo po pár sekundách až sa roztočí aj fuser. Keď to fungovalo, trvalo toto točenie aj pol minúty. Teraz iba začne točiť a cvakne a hneď vypne, potom je dlho ticho a na displeji je vypísaný iba typ tlačiarne, následne na sekundu vypíše INITIALIZING a hneď tú chybu. Čo by to mohlo byť? Zasa nejaké solenoidy?
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17876
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 16:41    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Čo by to mohlo byť? Zasa nejaké solenoidy?


A máš už je předělaný a nebo stále původní dorazy?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5014
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 17:18    Předmět: Citovat

Nepamätám sa, servisoval som ju keď som ju doniesol, môže to byť už aj 10 rokov.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 19:02    Předmět: Citovat

https://elektrotanya.com/konica_minolta_magicolor_2500w_2530dl_2550_dn_sm.pdf/download.html
citace:

14: 2nd image transfer pressure/retraction failure

• The state of the retraction position sensor/2nd image transfer is not changed from the unblocked to blocked state even after the lapse of a predetermined period of time during predrive.
• The retraction position sensor/2nd image transfer is in the unblocked state even after the lapse of a predetermined period of time during predrive.
• The retraction position sensor/2nd image transfer is not blocked (roller in the retracted position) within a predetermined period of time after the retraction sequence of the 2nd transfer roller has been started.
• The retraction position sensor/2nd image transfer is not unblocked (roller in the pressed position) within a predetermined period of time after the pressure sequence of the 2nd transfer roller has been started.

Tipujem to na Pressure/retraction solenoid /2nd image transfer (SD4).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 5014
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 21:15    Předmět: Citovat

Trefa! Bol to solenoid SD4, kúsok rozpadnutého molitanu na ňom dosť lepil. Stačilo ho očistiť a dať nový.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31 2021, 21:25    Předmět: Citovat

Ked uz jeden lepi, je najlepsie ich preventivne opravit vsetky. Inak je z toho casovana bomba. Lepim tam Chemoprenom kus PET vystrihnuty z nejakeho obalu. A pozor, treba poriadne ocistit aj doraz, niekedy tam zostane lepidlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund