Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sloučení antén
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tegrub



Založen: Aug 12, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 11:20    Předmět: Sloučení antén Citovat

Zdravím,mám tento problém.Chytam MUXY ze dvou vysílačů,jeden vzdálený,který jsem zesilovačem zesílil,jdou všechny muxy.Druhý vysílač blízký/je vidět stožár/,tuto anténu jsem sloučil na výstupu toho širokopásmového zes.z prvního vys.Na telke mi jdou jen programy z té zesílené antény,když ji odpojím jdou z druhé.Ten druhý vysílač má velmi silný signál,tak jsem ho nezesiloval.Nevím co je špatně,kde dělámchybu. Poradte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 11:27    Předmět: Citovat

Napiš čím jsi to slučoval a na jakých kanálech jedou jednotlivé MUXy z těch vysílačů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 12:11    Předmět: Citovat

Ono by to asi chtělo nějaké "selektivní" řešení, slučovač, který tam pustí s té zesílené antény jen ten potřebný kanál a nebo použít zesilovač, který zesílí jen potřebný kanál. Pokud je to širokopásmový zesilovač, zesílí i různé odrazy toho silnějšího signálu a po sloučení ho "zboří".
Napiš podrobnosti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tegrub



Založen: Aug 12, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 15:13    Předmět: Citovat

Slučoval jsem širokopásmovým slučovačem ALCAD MM 200.Má dva vstupy UHF.Zesilovač je ALCAD356.Jdou na obou anténách všechny MUXI,akorát Javořice vysílá jen tři.A ty jsou právě potlačeny zesílenou anténéu.Kanály 30,33,35 a kanály 49,39,22,25.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 16:03    Předmět: Citovat

Pokud tomu dobře rozumím tak na Javořici vidíš (30,33,35) a (39,49,22,25) to je vysílač Kleť. Já bych vzal silné signály z Javořice a z Kleti jen K22 aK25. Nechal bych si udělat zesilovač K21-25 a stejně tak i selektivní slučovač jeden vstup K21-25 a druhý zbytek TV pásma tkz.REST.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tegrub



Založen: Aug 12, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 17:57    Předmět: Citovat

Dík za radu,ale já už mám ten zesilovač a slučovač ALCAD a další kupovat nebudu.Ta Javořice jde líp,než Kletˇ.Pokusím se to ještě nějak zpřeházet,jink se asi s těmito komponenty nedá nic víc dělat.Nebo by ještě někdo něco vymyslel proč to takto chodí a ne jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 19:00    Předmět: Citovat

Pokud ma AM356, tak mu staci jedna propust a seridit urovne. Zadny slucovac netreba Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 19:08    Předmět: Citovat

tegrub napsal(a):
Chytam MUXY ze dvou vysílačů,jeden vzdálený,který jsem zesilovačem zesílil,jdou všechny muxy.Druhý vysílač blízký/je vidět stožár/

jaký je úhel mezi směry k těm vysílačům ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 19:32    Předmět: Citovat

Protože žádná anténa není tak dokonalá, aby neměla nějaký ten boční lalok na příjmovém diagramu. Signál z vysílače také nelze odnaučit odrážet se od překážek v terénu. V důsledku toho ti signál z Javořice vleze do zesilovače, který by ji zesilovat neměl.
Jedna anténa už signál z Javořice do rozvodu dodává, druhá ho zachytí hned několikrát různě zpožděný a slabší, o jeho zesílení a další zpoždění se postará zesilovač, ve výsledku dojde k tomu, že se ti sejde řádově stejná úroveň několika časově posunutých signálů na každém z těch kanálů blízkého vysílače. Může se stát, že se fázově navzájem odečtou, ale když ne, docela určitě je ten signál tak degradovaný, že ho digitální tuner není schopný dekódovat.
Jediná cesta, jak tomu zabránit, je selektivní zesilovač, na jehož vstupu musí být signály blízkého vysílače natolik zeslabené, aby po zesílení a sloučení širokopásmovým slučovačem neublížily "zdravému" signálu z té antény, která se obejde bez zesilovače.
Můžeš tomu pomoci například dolní propustí pro kanály do K27 (kolem 520MHz) zařazenou mezi anténu na Kleť a zesilovač. Pokud by to nestačilo, pak můžeš zaředit ještě jednu mezi zesilovač a slučovač. Myslím, že ti ji v Terozu ochotně vyrobí už předladěnou, i když pro tento kmitočet ji běžně v nabídce nemají.
Případně můžeš použít kanálovou propust Teroz 535X 22/25/39/49, ale tu můžeš zařadit jen mezi anténu a zesilovač (co nejblíže jeho vstupu), protože se nedodává průchozí pro napájení. Ale mělo by to stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po únor 03 2014, 19:56    Předmět: Citovat

tegrub napsal(a):
Slučoval jsem širokopásmovým slučovačem ALCAD MM 200.Má dva vstupy UHF.Zesilovač je ALCAD356.Jdou na obou anténách všechny MUXI,akorát Javořice vysílá jen tři.A ty jsou právě potlačeny zesílenou anténéu.Kanály 30,33,35 a kanály 49,39,22,25.

namaluj obrázek jak to máš zapojený, abychom ti mohli lépe poradit . . .



schema zapojeni anteniho zesilovace.png
 Komentář:
třeba nějak takhle . . .

Stáhnout
 Soubor:  schema zapojeni anteniho zesilovace.png
 Velikost:  14.4 kB
 Staženo:  326 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tegrub



Založen: Aug 12, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út únor 04 2014, 10:57    Předmět: Citovat

Já vidím jako nejlepší řešení tu kanálovou propust TEROZ 535X,jak říká Hill.Jinak antény jsou na sebe kolmo.Nedaří se mi to namalovat,nemám program.Je to stejné,jak namaloval ok1hga,ale s tím rozdílem,že anténu ze silného zesilovače mám sloučenou na výstupu ze zesilovače 356.A toto je asi špatně.Moje chyba,měl jsem se s vámi poradit dříve. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 04 2014, 11:12    Předmět: Citovat

tegrub napsal(a):
Nedaří se mi to namalovat,nemám program.

jestli máš Windows, tak máš ten samý "program" jako já, "malování"!

a můžeš zkusit to zapojit podle toho mého obrázku ?
(zkus to i bez toho ATT - přímo do zesiku)
Potom nám dej vědět jak to dopadlo !
Zatím nemusíš nic kupovat.

. . . a pokud by to nešlo, zkus si pořídit ten útlum, třeba tenhle - "Toner FAM 12 dB"
odzkoušej a dej vědět . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tegrub



Založen: Aug 12, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út únor 04 2014, 12:57    Předmět: Citovat

Vyzkouším zapojení podle tebe a uvidím co to udělá.Ten utlumovej článek ,je na něm 20,tzn.,že utlum je 20db.,jestli by to moc nezeslabil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út únor 04 2014, 13:24    Předmět: Citovat

ten odkaz co jsem ti poslal, je pro ATT s útlumem 12dB (má to napsané v názvu zboží a ta fotka je asi špatná).
asi by to chtělo odzkoušet ten útlumák 10 až 12 dB, to by mohlo pomoci.

útlumák se dá také lehce vyrobit: krabička, dva konektory a tři odpory . . .
ty odpory si lehce spočítáš na online kalkulačce . . .
v tvém případě to bude 12dB, to je asi 1x 150Ω a 2x120Ω,
vyrobíš tak útlumák jako ∏-článek 75Ω.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tegrub



Založen: Aug 12, 2010
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: út únor 04 2014, 15:19    Předmět: Citovat

Nejdříve vyzkouším to tvoje zapojení,kdyby to nešlo,tak budu počítat a vyrábět.V každém případě dám vědět .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund