Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Miniaturní digitální voltmetry a ampérmetr z Ebay - info
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hakamusai



Založen: Apr 17, 2007
Příspěvky: 943

PříspěvekZaslal: po leden 20 2014, 20:52    Předmět: Citovat

Jo,s Číňanama z eBay mám jen dobý zkušenosti(opravdu se snaží).Posílají hned druhej den.Poštovný hodně často zdarma.Naposledy jsem kupoval tohle.Naprosto v pohodě.
Já řeším platbu tak,že si povolím na účtu u banky částku jen o málo vyšší než stojí zboží.Po koupi internetový platby zase zakážu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sesi



Založen: Dec 31, 2007
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po leden 20 2014, 20:56    Předmět: Citovat

Z DX a TinyDealu mi vždy přišlo všechno - dřív jsem tam (hlavně na DX) kupoval mnohem víc i dražší věci, dokud byl limit na DPH vyšší. Teď už tam nakupuju spíš zřídka nějakou droboť. Ale spíš to objevím na E-Bay výhodněji.
Pravda je, že mi přes E-Bay z Číny dvě zásilky nepřišly - u první jsem napsal prodejci, odpověděl, ať ještě počkám, že má zkušenost XX dní maximum poslání do Evropy a po té době buď pošle prachy, nebo zboží znovu. Zásilka nepřišla, on věci poslal znovu, to už přišlo.
Druhá zásilka(jiný prodejce) zase nedorazila(i když to bylo s Tracking číslem - ale ani on nedokázal vydedukovat, kde se to zaseklo), kontaktoval jsem ho, stejný postup(počkat), stále nedorazilo, poslal věci znovu(nové Tracking číslo), ale to bylo teprve nedávno, tak snad to dojde.
Doporučuju vznést dotaz(Open case) na nedoručenou zásilku včas(cca po měsíci), aby se to řešilo, protože po 60 dnech se reklamace na E-Bay sama uzavře, tj. skončí možnost vymáhat to přes E-Bay. Nicméně i potom se dá domlouvat s prodejcem a pokud má dobré hodnocení, vyjde vstříc. Oni se fakt bojí špatného hodnocení.
Jo a třetí zásilka byla nekompletní (zapomněl něco přibalit, protože to bylo hodně věcí), tak mi za to okamžitě vrátil prachy(jen nějaká drobnost za pár dolarů) a ještě se omlouval.
Jinak pro platby přes PayPal není nutné tam mít přiřazenou kartu a platit to přes ní, lze využívat účet na PayPalu, kam se převedou peníze(účet je v Kč) a z toho se platby provádí. Obě metody mají svoje výhody a nevýhody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: po leden 20 2014, 23:38    Předmět: Citovat

Pánové, díky moc za informace, anglicky neznám a to ostatní taky nemám zřízené a kvůli jednomu nákupu to nemá smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 20 2014, 23:57    Předmět: Citovat

A dobře děláš. Kdybys to měl zařízené, tak bys pak velmi snadno mohl nakupovat nepotřebné kraviny z Číny, jen proto, že jsou tak levné a pěkně svítí nebo blikají. Vlastní zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 19:47    Předmět: Citovat

Náhodou, teď jsem jeden upotřebil. Hodí se mi pro ten zdroj, co dělám. Akorát jsem klasicky navrhnul vstupní dělič 1/10, než jsem si uvědomil, že mají tak malej vstupní odpor, že to nebude to pravý. Nakonec stačí předřadník, jak pro ručkovej měřák. Ten můj volmetr do 100 V má Ri jen 363 kΩ. Ještě odpojit DT a hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 21:28    Předmět: Citovat

Jak to chceš udělat? Já ji odpojil černou fixou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 22:16    Předmět: Citovat

koupil som voltmeter i ampermeter do zdroju a sú super cena za jeden 5€ možno niekto si prihodil ale za tu cenu som spokojní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2014, 22:17    Předmět: Citovat

Našel jsem si datasheet nějaké třímístné sedmisegmentovky nachystané na multiplex a přerušil jsem cestičku k DT. Předpokládal jsem, že různých pinoutů moc nebude a vyšlo to. Je to pin 3, kdybys to chtěl vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 08 2014, 0:00    Předmět: Citovat

To je dobrá rada. U některých to jde použít. Některé typy ale mají přívody k displeji z druhé strany - tam to leda tak odvrtat i s nožičkou nebo uříznout přívod z boku škvírkou mezi deskou a odsazením displeje.

Zrovna ty dva mrňavé, co jsem uplatnil ve střídavém zdroji mají některé cestičky k displeji zespodu. Ale možná zrovna cestička k DT je navrchu. Ale už jsem je zabudoval - musí stačit ta fixa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jerab



Založen: Jan 12, 2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2014, 17:54    Předmět: Citovat

Zdravím!
CHci se zeptat zda jste ochoten při Vaších možnostech a znalostech mě něco malého zakoupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2014, 23:45    Předmět: Citovat

Děkuji za mazanou lichotku, ale ne. Nebudu na sebe kupovat voltmetry a posílat je dál.
Doporučuji překonat ostych či nechuť a zřídit si PayPal a zaregistrovat se na Ebay či jinde. Nic to nestojí - kromě několika desítek minut až hodin času.

Stejné voltmetry jsou nabízeny taky na Aukru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jerab



Založen: Jan 12, 2011
Příspěvky: 242
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2014, 11:18    Předmět: Citovat

Zdravím!
Ale mě o voltmetry vůbec nešlo! Abych kvůli jedné věci zařizoval vše potřebné,tak to se mě nevyplatí. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 18 2015, 19:50    Předmět: Citovat

Pokračuji v neplacené reklamě na levné čínské miniaturní měřáčky.

Zdá se, že kupovat 3 místné je vhodné jen tam, kde nejsou přílišné nároky na přesnost. 3 místa sama o sobě velkou přesnost neumožňují už z principu a navíc jsou měřáky většinou docela nelineární v počátku stupnice. Ale je spousta aplikací, kde vyhoví.

Zakoupil jsem tedy 4 místné voltmetříky(rozsah 35V) a byl jsem mile překvapen. Proti 3místným je to pokrok v linearitě i přesnosti. Koupil jsem zkusmo nejdřív 2 kusy a později další dva kusy. Ve druhé várce byl kus, co vybočuje svou chybou. Ukazuje asi o 5-6 digitů míň. Zbylé 3 jsou zhruba stejné. Ukazují asi o 2 až 3 digity míň. V přepočtu na procenta z rozsahu je to stále slušná přesnost. Více ukáže obrázek-porovnání první várky. V počátku stupnice je opět pásmo necitlivosti, kdy měřáky neukazují nic, i když by měly.

Je to tento měřáček:http://www.ebay.com/itm/251369824996



Porovnání LQ....jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Porovnání LQ....jpg
 Velikost:  220.72 kB
 Staženo:  211 krát



Naposledy upravil PavelFF dne st únor 18 2015, 20:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 18 2015, 20:03    Předmět: Citovat

No a pak jsem objevil dokonce 5 místný voltmetr (jak jen to dělají s 10bitovým převodníkem?) a objednal ho - že to snad musí být podvod.

Dneska mi přišel a funguje nad očekávání výborně. Ukazuje asi o digit míň, což už je přesnost vcelku neuvěřitelná. Vstupní odpor je 0,35M.

Nezkoušel jsem žádné teplotní týrání, jen měření při běžné pokojové teplotě, ale i tak je to milé překvapení. Možná ani mnohý z bastlířů nemá doma 5 místný měřák, co ukazuje tak přesně. Samozřejmě jiný kus může být ujetý trochu víc.

Je to tenhle: http://www.ebay.com/itm/131138594490



Porovnání VLQ .jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Porovnání VLQ .jpg
 Velikost:  171.01 kB
 Staženo:  185 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: st únor 18 2015, 22:04    Předmět: Citovat

Jak víš, že je tam 10-bit převodník?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund