Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

oprava magnetronu mikrovlnky?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po březen 21 2005, 0:03    Předmět: oprava magnetronu mikrovlnky? Citovat

chtel jsem se zeptat jestli je mozny po zasazeni trysky magnetronu
vodou jej opravit nbo to je uz na vymnenu slidova desticka je ok u teto mikrovlnky nevysila tryska ze strany ale zvrchu jestli je mozne tu trysku vycistit.
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st březen 23 2005, 19:52    Předmět: Citovat

Moc nerozumím dotazu, pokud je mikanit. deska OK, jak se mohla dostat voda na trysku? Pokud už by se to nějakým způsobem stalo, nechal bych vodu vysušit a pojede to dál. poku je ale tryska propálená VF obloukem, tak to je pro zkušenýho profíka nebo na vyhození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 23 2005, 20:28    Předmět: Citovat

koukal jsem ze to prska jakoby z trysky ta mikrovlnka byla funkcni do doby nez zena souseda rekla manzelovi aby ji umyl a manzel teda sel a jeste na to vzal saponat atedka nedavno mi jeden mladej typek prines taky mikrovlnku a kdyz jsem se ho zeptal co s tim delal tak ze tam susil travu blbec ta funguje do ty doby nez se spusti ohrev pak asi po pul minute se prepali pojistka 8A.
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st březen 23 2005, 21:03    Předmět: Citovat

Tak teď jsem z toho zmatenej ještě víc, takže voda prská z trysky magnetronu, to je přece nesmysl, navíc tu trysku v chodu nemůžeš vidět Shocked a pokud jo tak jsem tady nikdy nebyl a neznáme se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st březen 23 2005, 21:19    Předmět: Citovat

MYSLIM ZE Z MAGNETRONU LITAJ JISKRY SUNDAVAL JSEM TU SLIDOVOU DESTICKU A ZKOUSEL TO BEZ NI A TEN SAMY VYSLEDEK CHTEL JSEM SE ZEPTAT JESTLI KDYZ BUDE PRORAZENA TA TRYSKA JESTLI SE DA
NECIM NAHRADIT JESTE JSEM ZADNEJMAGNETRON ROZEBRANEJ NEMEL
TAKZE NEVIM Z JAKYHO JE MATERIALU JAKO SELEN A PODOBNE.
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: čt březen 24 2005, 19:27    Předmět: Citovat

Trochu teorie, magnetron je vakuová elektronka se žhavením cca 4V a proudem podle typu do 10A. Jinak má anodu a katodu a uvnitř jsou důmyslně udělaný rezonanční dutiny a s magnetem okolo to začne kmitat na kmitočtu 2450Mhz. VF energie se vyzařuje anodou (ten zatavený měděný konec) na kterým je nasazena tryska k usměrnění energie do vlnovodu. Pokud je tam cokoli mechanicky jinak než má být, začne to pohlcovat energii, což se při výkonu +- 600W projeví silným ohřevem, příp. obloukem z naindukovaného napětí. POZOR při těchto poruchách a nepřizpůsobení často dochází k úniku mikrovn mimo troubu. Z toho zkus něco vydedukovat. PS na mikrovlny nejví trpíc oči!!! tak do toho nečumte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cikan



Založen: Sep 20, 2004
Příspěvky: 327
Bydliště: Böhmische Trübau

PříspěvekZaslal: ne duben 03 2005, 22:51    Předmět: Citovat

asi před půl rokem jsem opravil upálenou trysku tak, že jsem ji nahradil krytem z ruského elktrolyt. kondíku.
Nejdříve jsem si oměřil trysku na dobrém magnetronu, potom jsem "vykuchal" zmíněný kondík, zkrátil na správnou délku, vyvrtal ve dnu otvor. Upálenou trysku jsem stáhnul kleštěmi (krouživými pohyby) a na stejné místo nasadil mnou vyrobenou trysku (na správnou pozici ji doklepnul kladívkem). Ještě jsem nahradil ohořelou mikanit. desku slídovou. Půl roku zatím zdá se funguje normálně. Do jaké míry vadí, že je nová tryska z Al, nemohu posoudit.

Všechny zdraví cikán
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po duben 04 2005, 16:51    Předmět: Citovat

Hliník samotný asi vadit nebude ale problém může nastat že tam ta tryska díky teplotní roztažnosti nebude držet a až spadne tak to začne fajrovat. No ale stejně nemáš co ztratit. Ty původní-ocelové mají na sobě takový "faldíky" který ji tam drží jak perko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kimi



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 170
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

PříspěvekZaslal: po duben 04 2005, 20:26    Předmět: Citovat

o co go,mikrovlnka stojí pár kaček a nestojí za to vzít ani šroubovák do ruky. Beer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po duben 04 2005, 20:34    Předmět: Citovat

Tak pokud chceš řešit problémy tímto způsobem tak nemá cenu aby jsi sem vůbec chodil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 07 2005, 23:17    Předmět: Citovat

mam tu magnetron u kteryho je upalena tryska tu nahradim ale chtel jsem se zeptat jestli se da zjistit nak jestli je dobrej pri napojeni multimetru na konektor krabice na kterym je stitek s cislem a vlevo je F
a vpravo je FA jsem pri nastaveni multimetru na ohmy nameril 00,2ohmy
tak nevim jestli je to dobre je to spatny stejny hodnoty my to ukazuje kdyz merim trysku magnetronu vuci kostre.
Návrat nahoru
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt duben 07 2005, 23:36    Předmět: Citovat

jo jeste jsem se chtel zeptat jestli ta slidova desticka co kryje trysku
magnetronu zevnitr mikrovlnky musi byt pri vymene za jinou zase slidova
nebo muze byt naky nevodivy material treba pertinax nebo kuprexit bez medi.
Návrat nahoru
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7945
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá duben 08 2005, 15:52    Předmět: Citovat

To co měříš, ten odpor 0,0 nic je žhavení, ale závady magnetronu nebývají v přerušeném žhavení a kryt z jiného materiálu? Nevím, nikdy jsem nezkoušel ale pokud nehoří a ani se nezahřívá tak snad. Prostě to musí být materiál netečný vůči vlnám. Stejně tak se zkouší i vhodné nádobí, zapne se v MWT a po chvíli vyndá, nesmí se znatelně zahřát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pit



Založen: Mar 21, 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne duben 10 2005, 9:34    Předmět: Citovat

ta podložka musí být určitě slídová jinou bych tam nedával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
anonym






PříspěvekZaslal: pá červenec 15 2005, 23:18    Předmět: Citovat

Na konektor FA se dává vysoké napětí. Na zakrytí používat slídu.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund