Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED žárovky (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
krutor



Založen: Apr 13, 2007
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: po únor 14 2022, 11:07    Předmět: Citovat

Zdravím přátelé.
Mátě někdo zkušenost z LED žárovkami (patice E27), u kterých lze pomocí ovladače nebo mobilu nastavit barvu a intenzitu světla? Zajímá mě, zda si to nastavení žárovka pamatuje i po vypnutí proudu?
Např. https://www.svet-svitidel.cz/nedis-wifilw13wte27-led-stmivatelna-zarovka-e27-9w-230v-wi-fi-2700-6500k/
https://www.svet-svitidel.cz/led-zarovka-vintage-e27-7w-230v-ledvance/

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 725
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: po únor 14 2022, 21:26    Předmět: Citovat

Mám doma dve. Blitzwolf a nejakú noname. Obidve si stav pamätajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milavla



Založen: Sep 03, 2008
Příspěvky: 302

PříspěvekZaslal: so září 10 2022, 15:13    Předmět: Citovat

Všiml jsem si, že u některých Cob led pro závit G9 na 220V není žádná elektronika, usměrňovač, prostě nic viz příloha. Zajímá mě nebude taková ledka blikat nebo bude to vůbec fungovat?


175880-3_rll-296-led-zarovka-g9-cob-3w-led-tepla-bila.jpg
 Komentář:
Cob
 Velikost:  245.15 kB
 Zobrazeno:  81 krát

175880-3_rll-296-led-zarovka-g9-cob-3w-led-tepla-bila.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so září 10 2022, 23:54    Předmět: Citovat

No 50Hz blikání bych očekával, na osvětlení WC to může stačit. Jinak Retlux je šmejd z Planeo elektro, ne?
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milavla



Založen: Sep 03, 2008
Příspěvky: 302

PříspěvekZaslal: ne září 11 2022, 10:55    Předmět: Citovat

Hydrawerk je to možné, že to prodává Planeo elektro, ale mají to i v Emosu a na Aliexpress je toho také plno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
txx



Založen: Mar 31, 2008
Příspěvky: 255
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 15:07    Předmět: Citovat

Jakou led žárovku E27 9-12w s dobrým chlazením do lustru

už mě nebaví je pořád měnit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 16:16    Předmět: Citovat

Nějakej Osram / Ledvance? Nutno zvolit nějakou LED žárovku, která má udáno 25000 hodin a 100 000 cyklů životnosti...
https://www.ledvance.com/professional/products/lamps/led-lamps/led-lamps-with-classic-bulbs/dimmable-led-lamps--classic-bulb-shape-c6686?productId=106211
https://www.kupzarovky.cz/ledvance-parathom-led-classic-a-100-fr-14-w2700-k-e27-4058075594227-p-101422.html
Je možný, že výrobce kecá, ale pokud vydrží polovinu slibované životnosti, tak to furt bude pěkných několik let. Jinak otevřené stínidlo na lustru se velmi doporučuje.
Mám dost podezření, že nikdo jinej než LEDVANCE už kvalitní LED žárovky nevyrábí. Snad Philips není zlej, ale on nabízí akorát 15000 hodin a 50000 cyklů. Zatím jsem ho nikdy nekoupil domů. Mám ho akorát v práci v malé lampičce, kterou svítím jen málo. Je tam asi od roku 2019.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 19:43    Předmět: Citovat

Já jsem zvědavej, kdy mě klekne moje první 230V ledka, co jsem měl kdy v ruce. Je to E27 s destičkou plnou ledek na plošáku co svítí do strany a dá se po zašroubování do objímky natočit asi o 90 stupňů.
Dostal jsem ji kdysi na prezentaci u německýho dodavatele Bopla, v tý době byly 230V ledky naprostý nóvum. Odhadem cca 20 - 22 let. Sice toho zas tak moc nenasvítila ale počtů zapnutí a vypnutí bude mít opravdu hóódně.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 20:19    Předmět: Citovat

Přesně tuhle jsem měl venku na baráku snad 10 let, potom jsem jí vyměnil za silnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 20:19    Předmět: Citovat

Jakej má příkon a svítivost v lumenech?? Jinak kdysi byly LED žárovky dosti drahé a poctivé. 13W LED žárovka mohla stát klidně 1000 Kč před cca 8 lety.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 20:23    Předmět: Citovat

Teď shánim E27 se soumrakovym senzorem, k mání jsou 10-12 W ale pouze
teplota max. 3000 K , venku by se mi zamlouvalo aspoň 4000 nebo i více, nemáte
někdo z vás link ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st září 28 2022, 20:25    Předmět: Citovat

Hydrawerk
jestli to bylo na mě, žárovka měla 5 W, svítivost už nevim - moc nesvítila Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2023, 9:44    Předmět: Citovat

Ahoj, rozhodl jsem se doma provést výměnu klasických žárovek s wolframem za LEDky. Snažil jsem se v problematice sám zorientovat, ale pořád nevím, od koho to dnes vlastně vzít…

Do rustikálních lustrů Kolarz Nonna chci osadit žárovky E27/7W a 11W. Do ložnice potřebuji pár malých bublin se závitem E14, stejně jako v předchozím případě se jedná o otevřené baňky. Doporučíte něco solidního? Více než cenu upřednostním fakt, že je to vyrobeno poctivě a v nějaké civilizované zemi, ideálně přímo v EU. Z Číny se snažím kupovat už jenom ten čaj. Very Happy Zkusmo jsem se zastavil v pár obchoďácích a z dříve seriózních značek (Philips, Osram atd.) zbylo seriózní už je to přiznání, že „své“ LED zdroje vyrábí v Číně. Very Happy Seriózní proto, že tu zjevně existuje řada firem a firmiček, které se hrdě prezentují, jako rádoby tuzemští „producenti“. Ale tak naivní, abych věřil tomu, že v nějaké Poslední Lhotě vyrábí komplet světelné zdroje ve všech myslitelných výkonech i paticích nejsem. Very Happy

Na chodbách a v koupelně mám uzavřené stropnice. Nesvítí hodiny v kuse, přesto uvažuji o tom, že z nich zachovám jen kryt a sklo. Střeva s paticemi na E27 plánuji vykuchat a na jejich místo chci osadit takové ty kruhové LED moduly s neodymovými magnety. Nahrazoval jsem v práci dnes už asi nesehnatelnou trubici s hodně specifickou paticí a vyřešil to právě tímhle. Líbí se mi, jak je to jednoduché, svítí to jen tam, kam je potřeba, tedy dolu. LED čipy jsou navíc dále od sebe a tak se jistě lépe chladí, než když jsou zbytečně nahečmané a ještě zavřené v nějaké baňce. Ani tady si nejsem jistý tím, co, kde a jakou značku koupit.

Poslední k náhradě jsou tenké trubice v kuchyni (Osram HE21W/830), ty jedou skoro nostop. Zajímavé je, že za celou dobu co bydlím (12 let), jsem ji měnil snad jen jednou. S ohledem na nasvícené hodiny mají neskutečnou životnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33861
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2023, 11:12    Předmět: Citovat

Do lustrov s otvorenym tienidlom kup nejake mliecne filamentove (jedine tie svietia vsetkymi smermi) OSRAMy alebo PHILIPSy. Nic viac europske nenajdes.

Ziadne LED moduly ako nahradu E27 neodporucam. Ked sa to vyserie, tak si vyrobis problem. E27 vymeni hocikto za 2 minuty a nahradnu kupi aj v potravinach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-1



Založen: Oct 12, 2014
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: čt leden 05 2023, 13:16    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Do lustrov s otvorenym tienidlom kup nejake mliecne filamentove (jedine tie svietia vsetkymi smermi) OSRAMy alebo PHILIPSy. Nic viac europske nenajdes.


Já měl za to, že nějaká výroba LED je snad i v Polsku, proto se ptám. LED Osram a Philips se komplet vyrábí v číně, díval jsem se na X krabiček i těch zde chválených Ledvance... Přišlo mi to všechno na jedno brdo, patice je stejná a plastová, vypadá to, že padají z jedné linky. Jediné halogeny Osram jsou ještě z Německa, tedy podle toho co jsem měl zatím v ruce.

rnbw napsal(a):
Ziadne LED moduly ako nahradu E27 neodporucam. Ked sa to vyserie, tak si vyrobis problem. E27 vymeni hocikto za 2 minuty a nahradnu kupi aj v potravinach.


Na povolení třech drátů ve wago a přicvaknutí magnetického modulu ke kovovému šasi nevidím vůbec nic složitého, natož problematického. Zvládne to prakticky kdokoliv. Kdybys ten kroužek měl někdy v ruce, tak mi dáš za pravdu, je to velmi elegantní řešení. Nějakou práci dá jen to prvotní přestrojení, neb je třeba vykuchat původní patice, ale následně už je to srovnatelné s výměnou žárovky. Navíc dobře chlazený kvalitní LED modul by měl na takovém místě vydržet mnoho let, takže k němu už téměř nepolezu.
Co se nákupu týče, tak já to mám doma tak, že mám vždy v zásobě náhradní zdroje, pokud něco vyměním, tak to hned dokoupím. A tyhle kruhové moduly nejsou zase tolik nedostupné, ve večerce je fakt nekoupím, to máš pravdu, ale v prodejně elektromateriálu ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
Strana 22 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund