Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED žárovky (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: ne březen 18 2018, 9:13    Předmět: Citovat

Mal som v rukách "baterkové" dve verzie (veľkosti puku s cca 8-10 LED). Jedna (aj v počte jedna) fungovala po vložení bateriek rozsvietením (asi bielo) a reagovala na svoj ovládač okamžite, prípadne až po stlačení "OFF" reagovala na ostatné povely.
Druhá verzia (v počte cca 6ks- mierne iné PCB) bola po vložení batérií tmavá a reakcia na DO sa aktivovala až po stlačení "OFF".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 14 2018, 21:23    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Našel jsem LED žárovku Ikea. Po opravení špatného kontaktu pod čepičkou zase svítí.

Presne rovnaku som mal z odpadu. Svietila, len po chvili zacala jemne bzucat a svietit trochu slabsie. Na zachode to nevadilo Very Happy

No a teraz svietit prestala a namiesto toho smrdi. LEDky vyzeraju OK, elektronika je zaliata v nejakom sajrajte, takze na vyhodenie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 17 2018, 20:23    Předmět: Citovat

Pitva zaliatej elektroniky. Pricina umrtia: prepaleny plosak, asi zhorela prekovena diera(?)


ikea_led1304g11_1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  94.43 kB
 Zobrazeno:  237 krát

ikea_led1304g11_1.jpg



ikea_led1304g11_2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  166.69 kB
 Zobrazeno:  197 krát

ikea_led1304g11_2.jpg



ikea_led1304g11_3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  118.44 kB
 Zobrazeno:  204 krát

ikea_led1304g11_3.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 14:19    Předmět: Citovat

Zdravím, syn koupil na Aliexpresse LED žárovky, viz obrázek č.1. Když je ve svém domě v garáží a na chodbě našrouboval do objímky, tak i když je vypínač v poloze "vypnuto", tak LED-ky slabě svítí, když vypínač sepne tak svítí normálně. Zkusil jsem je našroubovat u sebe doma, ale tento jev se u mě neprojevil. Vzal jsem na zkoušku svojí "kukuřici" (také z Číny, obrázek č.2) a zkusmo jí našrouboval u syna, ale u ní se také jev neprojevil.
Vzpomínám si, že jsem někde zde na foru o tom četl ale nyní to za nic na světě nemohu najít. Mohl by mi někdo tento problém vysvětlit?



IMG_20180828_144712.jpg
 Komentář:
Obrázek č.1
 Velikost:  76.54 kB
 Zobrazeno:  123 krát

IMG_20180828_144712.jpg



IMG_20180828_144730.jpg
 Komentář:
Obrázek č.2
 Velikost:  80.24 kB
 Zobrazeno:  125 krát

IMG_20180828_144730.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoDiK



Založen: Jan 10, 2018
Příspěvky: 520
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: út srpen 28 2018, 20:58    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Mohl by mi někdo tento problém vysvětlit?

Ale jo, mohl, třeba tady:
https://ledme.cz/textove-novinky/11_blikavaji-nebo-vam-trvale-sviti-LED-zarovky.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st srpen 29 2018, 10:00    Předmět: Citovat

Děkuji Ti za odkaz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 14 2018, 12:10    Předmět: Citovat

Chystám se vyhodit jedno prastaré pracovní světlo s halogenem, chtěl jsem tam dát nějakou ledku, ale docela mě tohle vlákno straší.

Já potřebuju teplou bílou, 2000 - 2500lm a něco s držákem na zeď a možností nastavená výšky. Jestli bude kruhová nebo obdélník už zas tak velký problém není, zavazet bude vždycky. A to ji mám metr nad stolem, protože přibližně stejnou šířku potřebuju nasvítit.

Ale když vidím tu životnost...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: pá září 14 2018, 13:31    Předmět: Citovat

Bude taky navíc rušit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá září 14 2018, 13:41    Předmět: Citovat

Já tam dám klidně nějakou trubku, ale ta zářivka, co mám na stopě, to je taky solidní rušička.

Pokud ekonomika ukáže, že halogen prosvítí za rok tisícovku a stojí padesátikačku, zatímco alternativní světlo prosvítí 50Kč a vyjde na tisícovku ročně s bonusem rušení, je to vyřešený. To je fakt pokrok k nezastavení...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dvoulampovka



Založen: Jun 25, 2011
Příspěvky: 284
Bydliště: KOLÍN

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 10:03    Předmět: Citovat

Zdravím, máte někdo zkušenost, jak nedestruktivně, tj ne za pomoci kladiva, kuchnout tuto žárovku? Odešlo 5 kusů za necelý měsíc, asi se jim v PRCu něco nepovedlo....


rouka.JPG
 Komentář:
 Velikost:  196.14 kB
 Zobrazeno:  139 krát

rouka.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 10:05    Předmět: Citovat

Pilkou kolem dokola v drážce?
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 10:06    Předmět: Citovat

Musis to nejako rozdelit v mieste spoja. Vrazit tam skrutkovac, alebo nejaky iny predmet a vypacit zapadky (nebyva to zlepene). Pocitaj ale s tym, ze sa plasty polamu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 21:51    Předmět: Citovat

Pilkou na železo naříznout ve spoji do hloubky asi 1,5 mm. Není třeba po celém obvodu.Pak do drážky vložit široký šroubovák a zapáčit.
Nebo, asi 5 mm pod spojem, upnout část s objímkou do svěráku a opatrně utahovat. Plast se začne deformovat a mezi oběma díly se vytvoří mezera pro šroubovák. Případně úsporku pootočit a zkusit to znovu. Na trubici přitom netlačit a raději na ni nasadit pytlík, nebo starou ponožku (pro případ prasknutí)…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1700
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: út říjen 16 2018, 22:38    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
tak LED-ky slabě svítí, když vypínač sepne tak svítí normálně.
S LEDkami je to niekedy celkom zaujímavé, ako sa chovajú.
Nad garáž som do reflektora od halogénu nalepil na hliníkový plech obyčajný najlacnejší 12V LED pás - do série tuším 14 riadkov, napájanie som spravil cez "zrážací" kondenzátor,usmerňovač,ochranný odpor a 50uF filtr.kondenzátor. Svetlo je ovládané relátkom PIR čidla.
Po jednom zopnutí LEDky vždy zhasnú, ale keď dôjde k niekoľkonásobnému zopnutiu za sebou ( LEDky sa zohrejú) už po vypnutí prúdu celkom nezhasnú. Ostávajú slabo svietiť nejakých 10 až 15 sekúnd... kým nevychladnú .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út leden 01 2019, 0:29    Předmět: Citovat

Už na to moc není čas, ale ukořistil jsem dvě LED žárovky Kanlux RAPID LED E27-WW. Obě jsou nefunkční. Konstrukce je výrazně zprasená. Fotky zachycují původní stav, tak, jak odešly z výrobní linky. Ten brajgl tam nechal výrobce, opravnej drátek je taky jeho dílo.
Mezi LED modulem a chladičem (hliníkovým tělem) je mizerný přenost tepla. Fakt by to chtělo přitáhnout šroubkama a ne jenom tak vložit a zapatlat lepidlem. Výrobce sliboval životnost 20 000 hodin a 15000 cyklů. Zlatý oči. Ve skutečnosti LED žárovky nepřežily ani dva roky. Na DPS je datum návrhu nebo výroby 17. 3. 2017. Sranda, že? Zvenku ty LED žárovky vypadají jako nové, nejsou nijak zežloutlé teplem, takže nebyly v provozu dlouho. Vypadá to, že se na obou spálil vždy jeden LED čip kvůli zcela mizernému chlazení.
Časem bude možná pokračovat rozborka.

https://www.kanlux.cz/rapid-led-e27-ww-svetelny-zdroj-led-nahrazuje-kod-22300-_d32640.html
Je to prej proslulá firma, ale prodávají akorát sviňskej hnus.
https://www.kanlux.cz/default.asp?ex=inc/o-kanluxu.asp

(Nečekal jsem, že tu budu chválit Emos, ale fakt nejsou nejhorší. Sice si Emos nekupujte, ale u jejich LED žárovek byla aspoň šance na nějakou životnost. Věřím, že většina z nich přežije klidně tři roky. LED moduly jsou většinou přitažené šroubkama na aspoň trochu smysluplném chladiči...)



kanlux 01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  196.77 kB
 Zobrazeno:  129 krát

kanlux 01.jpg



kanlux 02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  240.11 kB
 Zobrazeno:  115 krát

kanlux 02.jpg



kanlux 03.jpg
 Komentář:
 Velikost:  182.62 kB
 Zobrazeno:  113 krát

kanlux 03.jpg



kanlux 04.jpg
 Komentář:
 Velikost:  251.03 kB
 Zobrazeno:  118 krát

kanlux 04.jpg



Kanlux Rapid LED.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kanlux Rapid LED.pdf
 Velikost:  160.75 kB
 Staženo:  121 krát


_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne út leden 01 2019, 0:41, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16 ... 21, 22, 23  Další
Strana 15 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund