Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED žárovky (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 14:23    Předmět: Citovat

Může to být nějaký podobný IO jako WS3441A. https://www.flickr.com/photos/korytnackaseven/35834187504/in/album-72157685344151333/
Ten se stejně asi nedá koupit, zvláště pokud se ho nepodaří identifikovat.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sis2



Založen: Oct 07, 2012
Příspěvky: 1268
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 0:11    Předmět: Citovat

Tohle je trochu složitější zapojení, u toho řídícího HO94R je ještě NPN spínací tranzistor BULD128, ten je z IO buzený a má v kolektoru primár trafáčku měniče. A pak je tam ještě fet 4N60 a ten je asi v napájení IO z usměrněných 320V. Ale je to zalitý, takže obtížně rozluštitelný spoje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 17:58    Předmět: Citovat

Zeptám se trochu blbě. Existují LED žárovky, které fungují např. od 80V do 230V? Nebo jaký potřebují min. napětí?

Měli jsme na chatě při poslední vichřici problém s elektrikou, fungoval jen settop box a nabíječka na mobil. Zřejmě jejich spínakům stačilo malý napětí, který lezlo z trafačky. Žárovky sotva žhnuly, takže jsme byly 2 dny jen při svíčkách čajovkách.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 18:03    Předmět: Citovat

Ano, existují LED žárovky, které fungují od 100V do 240V. Příkladem může býti tahle. https://get.google.com/albumarchive/106264218831814439783/album/AF1QipOoNX1TaRBI9eht2TAtWgfAUS96ETtToZb7szy2
Nutno vyhledat v nějaké kamenné prodejně s velkým výběrem.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 19:27    Předmět: Citovat

Co všechno je instalováno v LED GU5.3 /rozměrové náhrady za 12V halogenky/ na 12V AC/DC? Nešly by aspoň částečně stmívat?
Přiznám se, že jsem ještě ani jednu podobnou nerozebíral, takže nevím.
Ale že jsou určeny jen pro jedno dané, AC či DC napětí 12V, hádal bych usměrňovač, nějakou filtraci a možná zdroj konstantního proudu?
Než to zkusím a jednu 4W pokurvím, tak se radši optám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 10:35    Předmět: Citovat

Jirka napsal(a):
Zeptám se trochu blbě. Existují LED žárovky, které fungují např. od 80V do 230V? Nebo jaký potřebují min. napětí?

Měli jsme na chatě při poslední vichřici problém s elektrikou, fungoval jen settop box a nabíječka na mobil. Zřejmě jejich spínakům stačilo malý napětí, který lezlo z trafačky. Žárovky sotva žhnuly, takže jsme byly 2 dny jen při svíčkách čajovkách.

Moje zkušenost.
Koupil jsem za stovku v Bauhausu typ Tesla BL271530 15w 1521 lm 3000K.
První žárovka, která opravdu parádně svítí, řekl bych více než klasická 100W.
Schválně jsem ti udělal test - od 230V do cca 140V svítí bez změny jasu, níže se jas zmenšuje a pod 110V začne blikat.

Jak to bude s životností uvidíme, účty jsem schoval, takže dva roky v klidu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:03    Předmět: Citovat

Pokazila se mi 10W LED žárovka Osram PARATHOM CLASSIC A 75 ADV 10.5 W/827 E27. Po zapnutí jenom blikne a pak už nic. Je v záruce do února 2018, takže půjde na reklamaci. Používal jsem ji ve stolní lampě, kde měla dobré chlazení.
Vypadala úplně stejně jako tahle. https://plus.google.com/photos/106264218831814439783/albums/6187770228271262961?sort=1
citace:
Ve značení je trochu hokej. Příkon se udává pokaždé jiný. Pro jednoznačnou identifikaci doporučuji EAN kód 4052899299269.
Výrobce slibuje 25000 hodin životnosti a 100 000 zapnutí a vypnutí. Na povrchu těla jsem naměřil za provozu teplotu 59°C. Měnič běží na kmitočtu 56kHz. Je vyrobená v Německu a má svítivost 1055 lumen. Tělo i baňka jsou plastové, chladič je asi schovaný uvnitř. Rozměry jsou velmi kompaktní a nejspíš se úsporka vejde všude tam, kde jsme původně dávali klasické žárovky.

Jako čekal jsem, že vydrží déle. Ještě mám jednu od roku 2015 a ta už dvouletou záruku přežila.



vadna Osram led 01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  vadna Osram led 01.jpg
 Velikost:  128.16 kB
 Staženo:  60 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:29    Předmět: Citovat

Mám známého údržbáře na zdravotním středisku. Všude tam firma dávala místo klasických zářivek led lajny a do přisazených svítidel místo obyč wolframovek 10W/E27 Emosy. Je to 14 měsíců, dávaly se tam v jeden den všecky naráz a dobrá polovina těch Emosů už chcípla. Odvezena na reklamaci, nediskutovali a vysolili kartón nových.
Podle toho si lze udělat obrázek, co je Emos zač. Je na tom jejich hrdý potisk, ale myslím, že jde konstrukčně o stejný noname humáč, jako u všelijakých, výše popisovaných exotů. To jenom potisk EMOS jim umožňuje nasadit jen o málo nižší cenu, než mají opravdu značkové výrobky.
Jede se na skutečnost, že výroba je tak levná a marže tak vysoké, že se jim vyplatí bez řeči vyreklamovat všecko.
Já nemám dobrého slova pro téměř cokoli od Emosu, obyč dvojlinkami počínaje, přes koaxy, spotřební bižuterku, finální výrobky až po tohle.
EMOS je předražený, těžce spotřební fekál stejné class, jako BEN electronic.
Sto metrů "varianty ben" koaxu RG59 jsem musel po neúspěšném pokusu o reklamaci zahodit, trávil jsem to snad týden. Bylo mi po 35 dnech řečeno, že je to ben-standard a že takhle vypadají všechny RG kabely od nich. Tedy stínění s krytím odhadem 70% a jako živý vodič doslova tři chlupy 0,22mm. Měl to být flexi kabel, kterýmu se po pěti ohnutích na 90° zlomily všecky tři ty živý chlupy..

Dostal jsem darem čtyři, 4W E14 svíčky EMOS, oranžová krabička.
Jenom pouhým rozsvícením a porovnáním s něčím o trochu lepším je vidět propastný rozdíl se stejnou wattáží a provedením, ale od Osramu. Rozsvícením té Osramky jsem zůstal jak Osraný - svítí při stejném faktickém odběru ze sítě /25mA/ 2x tolik, co ta EMOSka a Osram topí míň. Svítivostí je s Osramem srovnatelný i ten SkyLighting, od kterého se mi ještě nic neposralo, od 5W GU10 přes E14 až po 8W E27.
Ta 8W/E27 svítí tolik, že je zbytečný kupovat cokoli silnějšího.
10W E27 EMOS svítí téměř poloviční intenzitou, než 8W Sky a při stejné udané bar. teplotě má EMOS citelně žlutější světlo.


Naposledy upravil sinclair dne so listopad 18 2017, 17:47, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:40    Předmět: Citovat

Co ty LED GU5,3 na 12V AC/DC? Neví někdo, co je uvnitř?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 23:50    Předmět: Citovat

Jo, Emos je levná čína v barevnejch krabičkách. Ale oni slibujou třeba jenom 15000 cyklů zapnuto-vypnuto, což je pěkný h0vn0. Možná to i splní. Osram udává 100 000 cyklů a Philips 50 000.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 3:05    Předmět: Citovat

Vlevo ten 4W šrot Emos, slibujou mnohem víc..
Vpravo opravdu slušné /za tu cenu/ Trixline, svítí jak zběsilé už přes rok a bliká se s nima opravdu fest. A ty osmičky jsou hodně podezřele těžký.



led01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  led01.jpg
 Velikost:  196.62 kB
 Staženo:  57 krát


led02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  led02.jpg
 Velikost:  195.83 kB
 Staženo:  65 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 14:48    Předmět: Citovat

Osram PARATHOM CLASSIC A 75 ADV 10.5 W/827 E27 jsem dal vychladit na balkon a od té doby zase funguje. Zvláštní. Závada je tedy asi nějaký špatný kontakt. Stejně ale předpokládám, že do měsíce se to pokazí a půjde na reklamaci.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 14:51    Předmět: Citovat

sinclair
Však Emos taky není drahej. Někdy se může i vyplatit. Tyhlety čínské led žárovky mohou být naprosto různé kvality. Viděl jsem třeba tohleto. Nevypadaly šizeně až na diskutabilní izolaci.
https://www.flickr.com/photos/korytnackaseven/albums/72157685282819020

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 21:46    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Schválně jsem ti udělal test - od 230V do cca 140V svítí bez změny jasu, níže se jas zmenšuje a pod 110V začne blikat.

Díky za test. Tohle by mohlo stačit. Na chatce jsme jen víkendy, takže tam by obyč LED žárovky mohly chvíli vydržet.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 22:49    Předmět: Citovat

Jinak existujou LED žárovky, které pojedou v ČR na 230V a když si je přivezeš do USA, tak pojedou i na 120V.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Další
Strana 12 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund