Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Schneider STV630, chassis TV9.1

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 14:43    Předmět: Schneider STV630, chassis TV9.1 Citovat

Dobrý deň. Poprosím poradiť od skúsenejších. Aké VN split trafo môže byť ako náhrada za originál 13525058A v tomto TVP. Nejak sa mi nedarí nájsť. Niektoré zdroje uvádzajú ako náhradu HR8320, ale keď som porovnal zapojenie vývodov, akosi mi to nesedí. Ďakujem za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2013, 21:04    Předmět: Citovat

To HRko je náhradai podle výrobce HR Diemen! Nevím co ti na něm nesedí Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 6:44    Předmět: Citovat

To fredis: stiahol som si z netu schému zapojenia tohoto chassis a porovnal som to so zapojením toho HR. Niektoré vývody sú zapojené pod iným číslom. Pravda je, ako píšeš, že aj výrobca Diemen uvádza toto trafo, ako náhradu. Tak ja ho teda skúsim. Ďakujem za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po prosinec 02 2013, 9:19    Předmět: Citovat

rolis7 napsal(a):
To fredis: stiahol som si z netu schému zapojenia tohoto chassis a porovnal som to so zapojením toho HR. Niektoré vývody sú zapojené pod iným číslom. Pravda je, ako píšeš, že aj výrobca Diemen uvádza toto trafo, ako náhradu. Tak ja ho teda skúsim. Ďakujem za info.

Jestli ho teda seženeš. (Diemen uvádí použití tohoto tr. i přímo do tvého modelu telky).
Teď se dívám na stránky vašeho Avel-u a vidím tam (skladem) jen další náhradu FBT40680 (Classic?).

Taky mně leží v dílně telka Schneider (tuším SCENARO xxx) s tímto šáskem - se střílejícím orig. trafem (typ tr. jsem zatím nezjišťoval) - zákazník stejně opravu, s výměnou trafa, neakceptuje.
Takže tam leží. Až budu mít čas, tak se podívám na skutečné zapojení, páč dle sch. mně taky zapojení vývodů nesedí Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 7:00    Předmět: Citovat

KOKUN ďakujem.
Ja som u Ferka objednal tú náhradu náhrady Very Happy VNT FBT40680. Zákazník tú cenu akceptuje, takže uvidíme, keď založím, ako to pôjde. Dám vedieť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 6:55    Předmět: Citovat

Trafo založené, všetko ide, ako má. Takže uvedená náhrada je OK. Treba skontrolovať len, či je založený správny odpor v žeravení, ako doporučuje výrobca obrazovky ( v tomto konkrétnom prípade je to 3,9 ohm). Ferko to predáva aj s tabuľkou doporučených hodnôt odporu v žeravení. Takže žiaden problém. Ešte poprosím o návod na vstup do servisného menu. Stiahol som si servisný manuál, je tam postup, ale je na origo diaľkové ovládanie. Ja mám však k dispozícii len univerzálku a nie všetky tlačidlá na diaľkovom sú pre tento TVP funkčné. A práve tie, čo by som potreboval, nejdú. Chcelo by to nejakú fintu, ktorá by umožňovala vstup do SM bez požitia DO. Takže niekoho prosím o radu. Potrebujem jemne dokorigovať posuny obrazu vo vertikále aj horizontále. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 13:43    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Taky mně leží v dílně telka Schneider (tuším SCENARO xxx) s tímto šáskem - se střílejícím orig. trafem (typ tr. jsem zatím nezjišťoval) - zákazník stejně opravu, s výměnou trafa, neakceptuje.

Až dnes jsem se k tomu dostal a otevřel telku (a odpájel splitko).
Bylo osazeno toto: DIEMEN 0501004310; HR 1VP2 8031 - tj. HR8031.
Vypadá to, že tam bylo osazeno od počátku (já tu telku nikdy neopravoval, takže její historii neznám - ale možná nebyla dosud opravována vůbec - Nevím ).
HR-ka bývaly nezmary - toto bude výjimkou. Nestřílí ale ze sloupku (vývodu VN), nýbrž z rovné (popraskané) plochy, nad trimry FOC a SCR, proti plech. kobce.
Toto splitko se používalo (mj.) i v modelu SCENARO 285 - "moje" telka je SCENARO 280. Na plošáku jsou ale dvě úpravy (přeruš. spoj a dvě drát propojky) a jak píšu, vypadá to, že už z výroby.
Ještě musím sundat ocel. příchytku IC vertikálu (podívat se co je osazeno), páč jedna ta klema je pod ním Rolling Eyes

K tomu, že nesedí zapojení:
Celý problém bude zřejmě jen v tom, že na šasi (v telce) se číslují všechny piny (i ty nepoužité), kdežto DIEMEN je čísluje jeden po druhém - bez ohledu na to, že některé jsou vynechány - tím pádem dochází k tomu posuvu v číslování Cry

A jak do SM s náhradním DO, či úplně bez?
Tady bude asi každá rada drahá - ono to totiž není jednoduché ani s originálem (tuším to má být SF10).
U Schneider šasí to býval "typický problém" (např. u šasí M35, či M36) - u tohoto rovněž.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 15:09    Předmět: Citovat

To kokun: ďakujem za info. Ten origo DO na fotke vyzerá ako to, čo dávali OVP do niektorých modelov. Ale pochybujem, že by to pasovalo funkčne. Skúsim sa potrápiť ešte s tým univerzálnym a prinajhoršom budú mať tošku posunutý obraz vo vertikále aj horizont. Pekný deň. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1240

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 16:02    Předmět: Citovat

Ak by bol záujem a hlavne ak by to fungovalo, môžem ponúknuť DO k TV SCHNEIDER STV7306M, chassis DTV2, je na ňom jedno tlačítko práve na vstup do Servis Menu...

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st prosinec 04 2013, 17:45    Předmět: Citovat

Ten SF10 má jen stejné pouzdro s OVP-éčkovým RC5840 (jak vidíš, má i méně tlačítek).
V žádném případě nebude kompatibilní - ověř si - ten RC5840 má kde kdo, OVP-éček je stále ještě dost (vypůjč si) Cry

Když jsem dnes oprášil ten "můj" tvp, tak jsem se pokusil zalepit ty praskliny na VN-splitku. Zítra (až lepidlo řádně zaschne), tak vyzkouším jeho funkčnost s tím originálem SF10 (pokud telka pojede). Ten mám k jinému vraku (TESLA TV 2851TS) - krátce se o něm zmiňuju v tomto vlákně. To vzniklo právě kvůli vstupu do SM - čti. A vláken k šasi TV-9.x je tu podstatně víc - hledej.

Dle Googlu by měly fungovat ještě minimálně tyto ovladače (jsou nejlevnější!), které se rovněž dost používaly k telkám TESLA TV (s různými šasi Schneider - TV9, TV17, TV18 aj.) - třeba od někoho zapůjčíš některý z nich.
Ještě je k mání Tesla SF10 nahradní dálkový ovladač - jen je za poloviční peníz, než ten originál. Ať tě neplete obrázek, ten náhradní je od fy Classic - viz text.

Pochybuju, že ten od už. stefan31 bude s touto telkou kompatibilní (koneckonců, zítra vyzkouším. Mám totiž i dva od šáska DTV1, což jsou téměř stejné šasi) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 10:09    Předmět: Citovat

To kokun: ďakujem za info o diaľkových ovládačoch k tomuto modelu. Zhodou okolností mám doma jednu OVP s DO RC5840. Niektoré povely idú (zap.,vyp.,hlasitosť,predvoľby), ale práve tie, čo by som potreboval (farebné),sú nefunkčné. So zapožičaním nejakého DO od sShneidera bude asi v mojom regióne troška problém, tých Schneiderov sa u nás až toľko nepredávalo, predsa len to bolo silné zastúpenie OTF a OVP, ale pokúsim sa niečo zohnať. Do tohoto obchodu, čo si uviedol link http://www.dalkove-ovladace.cz/do-pro-tv-lcd-plazma-tesla-c-2_18/tesla-sf10-nahradni-dalkovy-ovladac-p-17 som poslal dopyt, ale dodnes mi neodpovedali. Nerád by som kupoval nové DO, keď píšeš v predošlom vlákne, že môže byť načatý procák a ani s origo DO sa do servisného menu nemusím dostať. Možno sa časom niečo podarí zohnať. Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 15:57    Předmět: Citovat

S týmto univerzálom čo predávajú v Lidl som sa do SM SCHNEIDER stále dostal. Skús si ho požičať od niekoho.


index.jpeg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  index.jpeg
 Velikost:  13.89 kB
 Staženo:  65 krát


_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2013, 17:56    Předmět: Citovat

Abych to uvedl na správnou míru:

kokun napsal(a):
A jak do SM s náhradním DO, či úplně bez?
Tady bude asi každá rada drahá - ono to totiž není jednoduché ani s originálem (tuším to má být SF10).
U Schneider šasí to býval "typický problém" (např. u šasí M35, či M36) - u tohoto rovněž.
...
Zítra (až lepidlo řádně zaschne), tak vyzkouším jeho funkčnost s tím originálem SF10 (pokud telka pojede). Ten mám k jinému vraku (TESLA TV 2851TS) - krátce se o něm zmiňuju v tomto vlákně.

Tak jsem tušil blbě - tento patří k jinému TESLA TV - se šasím TWIST (spletl jsem si ho, páč jsem měl kdysi i tento typ - njn, "skleróza nebolí, ale nachodíš se" - už mně ta paměť nějak neslouží Cry ). Takže ten SF10 ne!
K tomu mému byl tento: RC213 - zase, obr. je k originálu, dodávají náhradu. Tvarem jsou si zase podobné, tak proto mně to zmátlo. Ty další (odkazované) už budou správně - vyhledané pomocí Googlu Wink

Telka běží, ale střílející trafo přepsalo EEPROMku - mám tam podušku a zvuk B/G mě jde jen při nastavení normy L, či L`. Navíc - obrazovka (Thomson) jak mléko - vyblitá Cry
Jenže jsem dnes na ni více času už neměl - uvidím jak zítra, podle počasí (ještě mám nějakou práci i venku - na chalupě, na zahradě).
Uvidím, jestli se dostanu do SM a jestli to všechno půjde nějak vylepšit.

kokun napsal(a):
Ještě musím sundat ocel. příchytku IC vertikálu (podívat se co je osazeno), páč jedna ta klema je pod ním Rolling Eyes

Tak je použit "klasický IC - TDA8177F (schneider?!)".

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rolis7



Založen: Jan 31, 2008
Příspěvky: 448
Bydliště: Liptov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2013, 12:49    Předmět: Citovat

To KUBO: mám doma univerzálku z Lídla od silvercrestu, ale troška iný typ. Tiež má display, ale kurzorových tlačidiel sú dve sady (jedna je ešte na spodku). Skúšal som nájsť vhodný kód (náhodne), ale ani jeden mi nepasoval, aby boli funkčné farebné tlačidlá (neskúšal som vvšetky kódy, je ich veľa). Pri niektorých kódoch to ožilo na niektorých tlačidlách. Keby si si spomenul na kód, ktorým si Ty uspel, pomohol by si mi a celú vec výrazne urýchliť, ak by Tvoj kód pasoval môjmu UNI DO..Ďakujem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund