Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Repase akumulátorů do akunářadí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2013, 23:36    Předmět: Citovat

Osobně kupuji články v TME.Absolutní spokojenost s cenou a kvalitou!
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2013, 0:07    Předmět: Citovat

varok napsal(a):
...A mělo by cenu kupovat ty neznačkové jen v papíru?...
Správná volba je solidní značkové, jen v papíru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2013, 14:55    Předmět: Citovat

No mám už několikátou akuvrtačku. Jednu jsme kdysy koupily s taťkou od strejdy, asi z tesca, ale tam byl akumulátor po smrti. Pak se tam pokazilo něco v té spoušti a díky SMD montáži asi neopravitelné. Pak jsem si koupil v OBI akuvrtačku Asist 18V, nějakou limitovanou edici stříbrné barvy. Ta byla super, vydržela docela dost. Pak mi ale nechtíc spadla ze stolu na zem a ulomila se rukojeť. Tak jsem šel do OBI koupil jinou, taky Asist 14,4V, na značkovou bohužel nejsou peníze. Tam byl akumulátor téměř před smrtí. Nevadí, dojel jsem ho a dal tam z tém bývalé stříbrné, jen jsem odebral 3články, aby mělo napětí 14,4V. Používám ji jen občas, akumulátor se snažím udržovat, ale mám ji už asi 2 roky a za tu dobu prostě akumulátor nevydržel. Už měl jen asi 3V, po nabití nějakých 8,5V a kapacitu téměř nulovou.
S těmi články jsem myslel, jestli jsou kvalitní i ty v tom obyčejném papíru, nebo jen ty světle zelené s nápisem Sanyo. Co jsem se díval, tak i s páskovýma vývodama stojí okolo 100,- kč jeden kus, ale od 10ks je množstevní sleva. Dnes mi přišel mail z GESu, že u nich stojí repase kolem 850,- kč. Tak uvažuji, jestli si to u nich nechat zrepasovat, nebo si to udělat sám, ale s cenou budu asi ještě výše. Na druhou stranu ale nevím, co oni tam cpou za články, jestli né nějaké šmejdy. Koupil bych ty sanyo, typ ještě nevím. S cenou do 1000,- kč počítám, protože jak jsem psal, jinak akuvrtačka pracuje jak má, je jako nová. Všem děkuji za rady, napíšu výsledek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2013, 15:38    Předmět: Citovat

varok napsal(a):
SMD asi neopravitelné.
Jak pro koho...
Pro mě v pohodě. Obvykle odejde pouze výkonový MosFET, prostě se dá libovolný jiný. Řídící šváb je jen obyčejný dvojitý komparátor.

V GESu používají k repasi ty samé články, jaké si tam můžeš koupit samostatně.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2013, 15:48    Předmět: Citovat

No ten tranzistor jsme vyměnili, dokonce za výkonnější typ a stejně to nefungovalo.
Tak kdyby používali na repase ty samé články, tak se mi to zdá hodně levné. Co jsem počítal, tak by mě články vyšly na asi 700,- kč a výše, podle typu. Že by si vzali jen nějakých 140.- kč za práci se mi nechce věřit. Ale děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2013, 20:55    Předmět: Citovat

Ještě jsem chtěl poprosit. Když si koupím třeba v tom GESu články s páskovými vývody, nebo si je tam nechám nabodovat, pokud tuhle službu nabízejí, tak se mohou jednotlivé články k sobě připájet těmi pásky? A mají v nabídce i neznačkové články, kde nemají uvedeného výrobce. Napsáno v popisku, že vhodné pro repase hobby nářadí. Jsou o pár korun levnější, ale asi bude lepší si připlatit těch pár korun a koupit ty značkové sanyo, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 10:35    Předmět: Citovat

Odkud jsi jestli to není tajemství (v profilu to nemáš). Pokud bys byl z Brna nebo okolí mohli by jsme se domluvit a využít ten množstevní rabat v GESu. Já uvažuju tak asi o 25kusech, ale vzal bych i případně více, aby byl rabat nad 50ks.

Nabodované pásky jdou pájet velice dobře a snadno (pájka ihned chytá), pro spojení je můžeš klidně nastavit i drátkem pokud délka nestačí. Potřebuješ ale rychle, tak silnější pájkou. 100W trafopájka s dvojitou smyčkou na konci bohatě stačí.

Ty průmyslové v papíru neznamená ještě že jsou horší. Naopak případný unik elektrolytu (třeba při přehřátí) papír nasaje a neponičí to vnitřek.

Repasi akupacku nabodováním dělá dnes kdejaký prodejce baterií. Ale musíš vybrat takového, kterému můžeš věřit, že tam namontoval opravdu to za co zaplatíš. Někdy to vyjde cenově stejně jako nákup samostatných článků a navíc máš záruku na celek (na opravu je tuším ½roku). Lepší než běhat po reklamacích když zjistíš, že 1-2 články z nakoupených jsou vadné. nebo mají výrazně odlišné parametry a pro sériové propojení se nehodí. Některé pak buď přebíjíš nebo jiné nedobíjíš pokud ty nabité už hřejí.

Jeden ze servisů kterým bych věřil je třeba tento brněnský: http://www.naradi-vesely.cz/cs/ostatni-sluzby/repase-baterii/
je tam ke stažení i kompletní ceník všech možných kombinací baterií a počtu článků A za skoro stejnou cenu jako nákup článků samostatně.

Další pro mě důvěryhodný je třeba Battex: http://shop.battex.cz/oblasti/prumyslove-aku.php?supplier=all&system=nicd&sort=priceasc&accu_set=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 14:12    Předmět: Citovat

Dodatečně jsem si uvědomil takovou drobnost důležitou pro nacenění.
Když si koupíš články s nabodovanými páskovými vývody, tak platíš za nabodování těch pásků a ještě máš práci s jejich pájením.

Když si necháš z nenabodovaných článků sbodovat celý akupack, tak platíš především za to bodování. Navíc to dělá někdo, kdo v tom má praxi a dělá jich hodně, tak to celkově vyjde levněji.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 15:03    Předmět: Citovat

Jsem z Havířova, takže brno je celkem daleko.
No, z GESu mi psali mail, kde mi napsali cenu za repasi. Nebudu zatím raději zveřejňovat, ale byla hodně zajímavá. To právě beru jako velké plus, že poskládají jednotlivé články přímo do tvaru který potřebuji a pak sbodují přímo do celku, takže odpadne pájení. Navíc to dělá profík, určitě dávají nějakou záruku.
Druhá věc je ale to, že mám právě strach, aby mi tam nedali nějaké neznačkové šmejdy, přitom bych si zaplatil ty značkové.
doskok 55: asi jste mě nepochopil. Mají v nabídce články sanyo v světle zeleném obalu s nápisem Sanyo. Potom Sanyo jen v hnědém papíru jako průmyslové, ale nepopsané. Jenže mají tam i pár kousků které nemají napsaného výrobce, takže asi nějaký levný šunt a ty jsem myslel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 15:54    Předmět: Citovat

Tak to nic: tu výhodu společného nákupu s množt.rabatem by sežralo poštovné.

Máš pravdu, teď jsem se díval ty levné mají na konci označení (to čtvrté písmenko) "E" (asi ekonomy) a text "Nedoporučuje se pro profesionální nářadí a aplikace", asi to budou ty šmejdy co se prodávají v novém nářadí a vydrží jen několik desítek cyklů nabíjení. Při příležitostném používání jako kutil to bohužel poznáš až po záruce.
Značkové mají "L" (asi long= dlouhý) nebo nic ty jsou asi standart.

V GESu bych se zase až tolik nebál, že tě ošidí a máš tam docela záruku, že bys uspěl s případnou reklamací v záruční době.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 20:23    Předmět: Citovat

No občas tam jezdím nakupovat, ale články akumulátorů jsem tam ještě zatím nekupoval, tak nemám žádnou zkušenost. Jinak vše co jsem tam koupil bylo bez problémů, i když se jednalo vždycky spíše o takové drobnosti. Cenou za repasi mě mile překvapili a je srovnatelná s cenou kterou bych dal za články já. Ale já bych je musel navíc pájet, tak asi zkusím zajet za nimi, jestli mi to udělají. Moc děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4213
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2013, 22:11    Předmět: Citovat

varok napsal(a):
Jsem z Havířova, takže brno je celkem daleko.

Já tě ale vidím někde kolem Světlé na Sázavou - lokalita Habry, Miřátky.. ???
varok napsal(a):
Druhá věc je ale to, že mám právě strach, aby mi tam nedali nějaké neznačkové šmejdy, přitom bych si zaplatil ty značkové

Co si objednáš, to dostaneš. Sestaví ti ten akupak z takových článků, které byly předmětem té nabídky. To nelze dost dobře obejít jako někde na tržišti, anebo na aukru..

_________________
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18672
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 9:40    Předmět: Citovat

Jak jsem již jinde psal , měl jsem z GESu špatnou zkušenost s bodováním vývodů . U 10ti článků mi 2 vývody bez zvláštního mechanického namáhání upadly , bylo zhruba před dvěma lety v HK . OSOBNÍ zkušenost .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
varok



Založen: Dec 23, 2007
Příspěvky: 642

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2013, 11:34    Předmět: Citovat

Hm, tak já to tedy ale zkusím s tou jejich repasí a uvidím. Za pokus nic nedám, jako zaplatím, ale je to možno reklamovat. Pořád je to lepší jak jsem psal, než koupit novou akuvrtačku třeba v OBI za třeba 800,- kč. Potom člověk zjistí, že je akumulátor v dupě a hádat se s nimi u reklamace stejně nemá cenu. Mají vždycky plno obrazek_cenzuraích keců o špatném zacházení a dobíjení. Už jednou jsem se s nimi kvůli jiné věci pohádal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út prosinec 03 2013, 11:36    Předmět: Citovat

Ja som siel do modelarskeho obchodu, pekne si vybrl clanky premeral ich aspon napetovo, doma poskladal a fachcia Smile znackove umoznujuce rychle nabijanie, a spickove prudy Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund