Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lino pod kolečkovou židlí
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17858
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 12:58    Předmět: Lino pod kolečkovou židlí Citovat

Asi po 3 letech se mi začaly pod kolečkovou židlí s plast kolama v dílně dělat boule na linu. Asi mu nesvědčí tlaky koleček a vymačkává se do stran. Je to celoplošný lino, po novu PVC či tak nějak. Leží na volno na OSB podlaze a drží jen na kraji dřevěnejma obvodovejma lištana.
Co s tím? Přilepit chemoprénem po celý ploše aspoň tam, kde jezdí židle? Když to celoplošně zatížím než lepidlo uschne, zmizí ty boule? Nebo to nějak nahřát a zatížením zkusit vyrovnat a pak teprv přilepit?
A propo, pokud by nic nepomohlo, jsou nějaký celoplošný lina který snesou kolečkovou židli? Z nudlí Marmolea či podobných šablon se mi to v celý místnosti moc lepit nechce.
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7096
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 13:03    Předmět: Citovat

Tím přilepením bych začal. Někdo to považuje při pokládce tohoto materiálu za samozřejmost.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 13:16    Předmět: Citovat

Videl jsem nejake podlozky pod kresla i kolecka se davaly meksi na lino. Osobne tomu ale moc neverim. Ja mam taky drevotrisku pod linem v provozu a vydrela se po case az na beton Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 13:27    Předmět: Citovat

Ten stejny problem jsem resil v obyvaku. Lino neni prilepene.
Mohu jen doporucit plastovou pruhlednou podlozku, kterou jsem koupil za tim ucelem v podlaharstvi.
Od te doby nemam problem.
Ma to zaoblene rohy a rozmer 90x120.
Jmenovalo se to ECOPRO a je to 100% Polykarbonát .
Delaji ruzne tloustky podle zatizeni.
Pri placeni se mi zdalo o certech asi 1000 Kc,ale ted mam lino OK

Dodavam, ze uz je to 6 let tak nevim co se prodava ted.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 13:47    Předmět: Citovat

Taky to znám, přilepení nepomůže. U mě se to lino oddělilo od té spodní nosné vrstvy. Ta zůstala nalepená na podlaze, vrchní tvrdší vrstva se vymačkala a popraskala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17858
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 13:49    Předmět: Citovat

Jo zapoměl jsem napsat, že to nebylo bytový lino, ale objektový za asi 290 bez daně m2. Podlahář, nepřilepil a tvrdil, že není třeba. Podlalhář! Smile
to Termit256: mám pod linem OSB na venkovní zdi, vodovzdorná úprava, hodně tvrdý, 27 mm ve dvou slepenejch vrstvách. To neprojezdíš ani náhodou. Ve skladu po tom chodím už 15 roků a stále dobrý. Klasická dřevotříska asi není tak proslintaná lepidlem.
to Hejníček: polykarboš cca 2-3 mm tlustej pod židlí jsem u někoho viděl, bylo to na dlažbě, aby se v mezerách nerozjebaly kolečka. A bylo popraskaný... Ale možná kvůli dlažbě.. Ale za ty prachy, 3x přidám, a mám nový lino v celý místnosti. Wink
Asi prvně zkusím nahřát infrapanelem, zatížit zda se nevrátí a přilepit.
Díky za postřehy a rady.
Jirka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4043

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 17:45    Předmět: Citovat

Musíš se vozit?
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SDZ



Založen: Mar 11, 2011
Příspěvky: 420

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 17:50    Předmět: Citovat

Stojím před stejným problémem s linem ,akorát mám v místech koleček díry do hloubky 5cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 18:10    Předmět: Citovat

Sice je to v tomto případě už pro celerona pozdě, ale když jsem na plovoucí podlaze objevil první viditelnou stopu po kolečkách tak jsem mazal do nábytkářského krámu a koupil kovová kolečka s měkkým obložením a už na nich tancuju dva roky a na podlaze ani stopa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 18:48    Předmět: Citovat

Když už tam ty boule jsou, tak je to asi proto, že materiál je rozválcovaný na tenčí tlouštku a plošně tím pádem lokálně přebývá (zákon zachování hmoty). To je stejný problém, jako se nedá vyklepáním srovnat boule uprostřed plechu.

Takže to lepidlo bude mít těžkou úlohu, myslím, že už nebude držet všude - na jednom místě musí být bublina. Leda by lepidlo způsobilo změknutí a nabobtnání a tím opětné smrsknutí rozválcované plochy (i když může nastat pravý opak).

My máme na plovoucí podlaze pod židlí kus koberečku, ale to původně hlavně kvůli tlumení hluku, abych nerušil sousedy, protože docela ponocuju a po půlnoci je v domě všechno slyšet. Kobereček je trochu pakárna, protože se občas hrne, chytá drobky, blbě se luxuje. Ale dobře chrání podlahu i tlumí ruchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17858
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 21:24    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
Musíš se vozit?

Nevím, jak Ty, ale já když usednu, tak si židli přisunu ke stolu a když vstávám, tak ji zase odsunu. Tyhle dva cca 20 cm posuvy s zatížením 100 kg stačej. To je mý veškerý vození. Sad
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17858
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 21:41    Předmět: Citovat

jirkati napsal(a):
Sice je to v tomto případě už pro celerona pozdě, ale když jsem na plovoucí podlaze objevil první viditelnou stopu po kolečkách tak jsem mazal do nábytkářského krámu a koupil kovová kolečka s měkkým obložením a už na nich tancuju dva roky a na podlaze ani stopa.

Dík za tip, zkusím příště. Nevěděl jsem, že něco takovýho existuje. Teď mám na židli 5 ramen a na každým je plastový dvojkolo průměr 50 mm a široký 10 mm. Já ale řeším lino a to je podstatně měkčí a "tekutější" než plovoučka tak nevím, zda to pomůže.

Odpoledne jsem se stavil u fy Strnad podlahy se zbytkem lina. Ten původní podlahář je podlalhář na entou Evil or Very Mad Podle vzorku to není objektový záťěžák ale běžný bytový vinyl.... Takže se mnou vyjebal. Asi budeme měnit za zátěžák RIVA, kterej má atest na kolečkový židle.
Ale ještě pod to zkusíme strčit topnou fólii, co je pod laminátovou podlahu a ohřát vinyl na 30-32 st.C. Vinyl by měl změknout a po celoplošným zatížení by měl částečně natéct zpět. Aspoň to RIVáckej technik tvrdil.
Fólii mám a za zkoušku nic nedám, jen pár KWh. No a když se nevrátí, vyměním.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2664

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 22:31    Předmět: Citovat

Někde na dílně jsem pod kolečkovým křeslem viděl nerez plech. Životnost obrovská, vzhled ještě použitelný. Ona ta ne zrovna levná plastová podložka po čase nevypadá tak úplně hezky.
Petr Filipi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 26 2013, 8:45    Předmět: Citovat

Lino budeš asi muset vyměnit, je to rocválcované nebo překrýt kouskem koberce. Jinak na dotaz už je pozdě, to se mělo řešit dříve. Kolečka se dají používat jen na ta "stará" lina (dnešní jsou měkká), ale i tak je tam problém zamačkání drobné špíny do podlahy a pak už se toho nedá zbavit. Vidím to ve firmách, kde si dali podložky (jak radí Hejnicek) a je vidět po určité době, jak jsou poškrábané. Takže jediná pomoc dnes je přikrýt to kobercem s nízkou smyčkou nebo opravit a pak použít tu plastovou podložku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cabernet



Založen: Nov 26, 2005
Příspěvky: 2784

PříspěvekZaslal: út listopad 26 2013, 21:44    Předmět: Citovat

Ja mam v dielni tuto uz 10 rokov, plni ucel.
http://www.b2bpartner.sk/products/10001061/302003/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund