Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

odrušovací kondenzátor v pračce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2013, 18:14    Předmět: Citovat

Teplota kondíku nemá s teplotou vody v pračce nic společného Exclamation

A že to smrdí?
Záleží, co v tom kondu (spíše filtru) bylo. Ty jednotlivé součástky uvnitř filtru zřejmě ještě v něčem "plavaly" - třeba to bylo zalito asfaltem, nebo něčím podobným (pro zlepšení izolačních vlastností - aby nedocházelo přeskokům napětí uvnitř).
Podobně třeba zářivkové kondy jsou plněny olejem (transformátorovým?).
Takže když bouchl, tak to bylo doprovázeno (kromě zvukového a "ohňového" efektu) ještě tím smradem ze spáleniny Wink

A jestli si myslíš, že existují nějaké, které zásadně bouchnout nemůžou, tak to se musíš obrátit na americkou NASA - jestli jsi schopen ho zaplatit Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2013, 18:35    Předmět: Citovat

Ano děkuju a jaký je rozdíl teda v té teplotě tento teda byl 100°C a ten co nabízí tak je 40°C http://www.ame.cz/Odrusovaci-kondenzator-pruchodovy-filtr-250V-16A-jednostranne-vyvody-_d5588394_10699.aspx


a v obalu-_? tento se mě zdá, že je v hliníkovém obalu a ten co nabízí tak je v plastovém obalu

A může být ovlivněná činnost toho kondenzátoru když je třeba 20 let vyrobený a nepoužívaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2013, 19:05    Předmět: Citovat

Radovan-kocka napsal(a):
Ano děkuju a 1. jaký je rozdíl teda v té teplotě tento teda byl 100°C a ten co nabízí tak je 40°C http://www.ame.cz/Odrusovaci-kondenzator-pruchodovy-filtr-250V-16A-jednostranne-vyvody-_d5588394_10699.aspx

a v obalu-_? tento se mě zdá, že 2. je v hliníkovém obalu a ten co nabízí tak je v plastovém obalu

3. A může být ovlivněná činnost toho kondenzátoru když je třeba 20 let vyrobený a nepoužívaný

Ad 1. - V křišťálové kouli mně bohužel došly baterky - co tak hledat na NETu (od obou typů) datasheety (tech. parametry) a zjistit za jakých podmínek údaj o teplotě (provozní?) platí? Každý výrobce to může uvádět (posuzovat) jinak.

Ad 2. - Copak není trend dělat (v dnešní době) všechno, když ne z plastů, tak ještě lépe "z jahodového dřeva"?

Ad 3. - Žádnému kondu neprospěje, když bude dlouhou dobu ležet (nebude pod napětím), zapojit ho rovnou (bez nějakého formování) do provozu.
Pokud není hermeticky těsný, tak si taky (mj.) "natáhne" vzdušnou vlhkost a klesá mu izolační stav - rovněž jeden z důvodů, proč může dojít k jeho explozi Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2013, 23:37    Předmět: Citovat

Ber co je na trhu a malé odchylky v parametrech (především indukčností a max. teploty) neřeš. Zajímá tě hlavně max. dovolený proud. Na ten jsou stavěné ty tlumivky uvnitř. Já bych volil raději 16A místo toho původního 10A (záleží jaké tam máš topení jestli 2000W) tak raději tu 16A verzi. Však i jistič na pračku bývá na 16A.

Když dáš vyvářku na 90°C tak to ještě neznamená, že ta teplota je v celé pračce. Navíc je na šroubu takže má vlastně i nějaký chladič na konstrukci pračky. Ta součástka celkem určitě neodešla přehřátím, ale proudovým nárazem a provalením některého kondíku.

Zajdi do nejbližšího servisu a tam ti ji určitě prodají, když nechceš objednávat a čekat na vyřízení a doručení.

Ten odrušovák není jenom v pračkách, ale i jinde (třeba v mikrovlnkách) a řekl bych že bude stejný. Ona mikrovlnka taky pěkně fajruje při použití grilu určitě víc jak pračka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Spejbl



Založen: Aug 05, 2007
Příspěvky: 167
Bydliště: Jičín

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 17:39    Předmět: Citovat

Tak ještě 3. editace
Myslím, že porovnáváš jiné hodnoty. Na tvém filtru teplota -25°C až 100°C je provozní, ale určitě nesnese při 100°C max proud, tedy 10A
Zmiňovaná náhrada má podle fotky také -25 až 100°C (hmf 25/100/21), ale hlavně větší proud, sice při 40°C 16A, ale při 100°C třeba těch 10A. Proto bych směle koupil ji, měl by vydržet déle.

_________________
Já se vrátím


Naposledy upravil Spejbl dne po listopad 25 2013, 17:54, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 17:46    Předmět: Citovat

Děkuji za radu- ten je taky 40°C- takže nevím- ten co tam byl tak byl horký jak sviňa a to byl na 100°C- a mají se ty kondíky teda zahřívat a nebo ne?

já jsem objednal tento:http://www.tme.eu/cz/details/fp-250_16/odrusovaci-filtry-ostatni/miflex/#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 18:32    Předmět: Citovat

Znáš taky jiné přirovnání než "jak sviňa"???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 18:40    Předmět: Citovat

ludra sku..ená jakýsi kondík zjebaný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 18:46    Předmět: Citovat

Radovan-kocka napsal(a):
Děkuji za radu- ten je taky 40°C- takže nevím- ten co tam byl tak byl horký jak sviňa a to byl na 100°C- a mají se ty kondíky teda zahřívat a nebo ne?

já jsem objednal tento:http://www.tme.eu/cz/details/fp-250_16/odrusovaci-filtry-ostatni/miflex/#

Tak horký mohl být proto, že už byl poškozený a třeba se zahříval nějakým svodovým proudem, než střelil úplně.
I když nwm, sviňa bývá horká jen při zabíjačce - když se paří v trokách Surprised Laughing

A ten tvůj odkaz - nevypadal by lépe takto?: http://www.tme.eu/cz/details/fp-250_16/odrusovaci-filtry-ostatni/miflex/#
- jenom na něj klikneš.
Zkus se zamyslet proč tak nevypadá ten tvůj Wink

EDIT:
Ty kondy (AME i TME) jsou paramerově shodné - jen s tím rozdílem, že TME je o polovinu levnější.
A úplně tím popíráš své uvažování o kvalitě - nebyl by třeba ten z AME od lepšího výrobce, než ten od "pšonků" (poláků z TME) Question
Pídíš se po kvalitě a koupíš možná šunt. Proč jsi neobjednával z toho NASA? Shocked Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 19:03    Předmět: Citovat

Ano šak byl horký- proto jsem ho nazval sviňu, a nevím proč ten odkaz nefungoval- nevím fakt kur.a- nevím Surprised

Tak pokud mě Vy poradíte kde sehnat co nejkvalitnější kondík- tak si ho třeba objednám aj třeba z Ameriky, a dám za něho aj třeba litr, ale beze srandy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 19:25    Předmět: Citovat

Radovan-kocka napsal(a):
Ano šak byl horký- proto jsem ho nazval sviňu, a nevím proč ten odkaz nefungoval- nevím fakt kur.a- nevím Surprised

Tak pokud mě Vy poradíte kde sehnat co nejkvalitnější kondík- tak si ho třeba objednám aj třeba z Ameriky, a dám za něho aj třeba litr, ale beze srandy Sad

Protože tak šlompácky píšeš Cry

- Mezera mezi slovy ti nic neříká - a k tomu odkazu si klidně "přilepíš" slůvko ... tento: (i s tou dvojtečkou)":
... tento:http://www.tme.eu/cz/details/fp-250_16/odrusovaci-filtry-ostatni/miflex/#
- Z 0,47µF si s klidným srdcem uděláš 47µF - a vůbec tě to nes*ere.
Mám pokračovat? Shocked Cry

Píšeš: "objednám aj třeba z Ameriky", ale nakonec objednáš stejně od těch "pšonků".
Trochu obrátím pořekadlo: "Kážeš víno, piješ (koupíš stejně) vodu" Cry

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 19:39    Předmět: Citovat

Ano přiznávám píšu to ku.va rychle- tak nevím kur.va jaktože tam skočilo to http.
Takže Vy píšete že jsem ten kondík objednal nahovno?
Nevím jak ku.rva napsat uF
Tak jaký kondík mám objednat?- a teda z NASA? to si děláte srandu?
Šak tam poláci mají aj technické informace
a ještě je tam jeden kondík

www.tme.eu/cz/details/fp-250_16-4n7/odrusovaci-filtry-ostatni/miflex/x10bu44729410bh/#

jeden je Cy:10 nF
a druhý je Cy:4.7nF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radovan-kocour



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 317
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 19:56    Předmět: Citovat

Tak jsem ještě objednal ten z toho AME :

www.ame.cz/Odrusovaci-kondenzator-pruchodovy-filtr-250V-16A-jednostranne-vyvody-_d5588394_10699.aspx

Ale ku.va měli tam skladem jeden kus a teď už je dostupnost na dotaz
tak to jsem zvědav ku.va jaký bude mít datum výroby ten můj co rochnul tak
měl datum 06/98

Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 20:03    Předmět: Citovat

Znak µ nájdeš pri písaní odpovede v druhom riadku zhora (vlavo je aj nápoveda). Tak sa ku®va pri písaní tolko neponáhlaj.


Ten odrušovák z AME bude vyhovovať.

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8824
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po listopad 25 2013, 20:10    Předmět: Citovat

Radovan-kocka napsal(a):
Ano přiznávám píšu to ku.va rychle- tak nevím kur.va jaktože tam skočilo to http.
Takže Vy píšete že jsem ten kondík objednal nahovno?
Nevím jak ku.rva napsat uF
Tak jaký kondík mám objednat?- a teda z NASA? to si děláte srandu?
Šak tam poláci mají aj technické informace
a ještě je tam jeden kondík

www.tme.eu/cz/details/fp-250_16-4n7/odrusovaci-filtry-ostatni/miflex/x10bu44729410bh/#

jeden je Cy:10 nF
a druhý je Cy:4.7nF

Jedno pořekadlo taky říká: "Spěchej pomalu" (a žádné http. ti tam neskočilo - nepochopils) Cry

Jak napsat písmenko "µ"? Třeba takto - ale to by tě tu (na EB) nesměly zajímat jen "americké kondíky".
A kdybys to jen trošku sledoval, není to tak dávno, co nám sem Zdenda (ZdenekHQ) nejpoužívanější řecké (a nejen ty), ale i další znaky, přidal do nejhořejších dvou řádků pro psaní příspěvků.
Že ty "pro oči nevidíš"? Shocked Cry

S tím druhým kondíkem je to jako "z bláta do louže" - oba jsou od stejné fy MIFLEX. Takže zůstaň pěkně při tom už objednaném (pokud tedy už objednaný je - psal jsi to!). To Cy: 10nF je rozhodně bližší tomu původnímu (originálu), než
Cy: 4,7nF.
Nemám s uvedenou firmou žádné zkušenosti, ale klidně se může stát, že ti vydrží 100 roků a překoná i ten z toho NASA - Nevím
Nech(ejme) se překvapit Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund