Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náhrada propojení Skart x cinch
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 13:16    Předmět: Citovat

V příloze foto káblíků samice, které jsem ještě našel ve staré krabičce.Přípoj je 3 dílný, oproti druhému, který je,jak jsem psal 2-dílný.Ještě teď z fotky vidím, že jskm omylem zasunul do samic volné samce, kterými chci udělat ještě jeden káblík na propojení (z obou stran samci) Ps.: asi musí být prodlužovací káblík stíněný-nebo lépe otázka: Co mám na propojení použít a jak to může být max.dlouhé? a jak pojmout to zapojení na 3 dílný kablík-který sinch je od kterého z dílů?
Ještě-dnes jsem byl v obchodě, kde mi prodali satelitní přijímač a zjistil jsem, že mám stejně vypnutou 1,5 roku starou kartu.Udělali to, když jsem odmítl zaplatit 360,-Kč dle zaslaného dopisu-i když její platnost končí až v dubnu 2015-tak to napravili a už satelit opět funguje. Jsou to pěkní zmetci.Vynucují si protiprávně peníze!!



DSC01192.JPG
 Komentář:
káblíky

Stáhnout
 Soubor:  DSC01192.JPG
 Velikost:  39.02 kB
 Staženo:  60 krát


DSC01191.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC01191.JPG
 Velikost:  32.06 kB
 Staženo:  62 krát


DSC01193.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC01193.JPG
 Velikost:  26.98 kB
 Staženo:  63 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 13:43    Předmět: Citovat

Nechapem, co riesis. Jack pichni do AV IN a cinche do satelitu. Cerveny do cerveneho (zvuk), zlty to zlteho (video).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 13:53    Předmět: Citovat

Jednoduchsie to uz zial ani ja neviem.


ssd550.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ssd550.jpg
 Velikost:  58.56 kB
 Staženo:  57 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 13:58    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Víc by zřejmě napovědělo foto "pohled na přípojné konektory" na telce - jenže dle autora tam žádné nejsou:

Tak jsme se konečně dočkali i toho fota, které mělo být i mj. (s modelem telky a sat.rec.) už v zadání a nemusel jsi nás mystifikovat tím, že telka žádné jiné konektory (než anténní vstup) nemá Shocked Cry

V tom případě měl větší pravdu (než já - mně dezorientovaly info od výrobce, co se týká těch tech. parametrů a příslušenství Cry ) už. durkovic - AV vstup bude pouze jediný konektor JACK 3,5 stereo.
A jak píše rnbw - děláš z komára velblouda. V příslušenství máš i ten správný kabel, tak nwm, co ještě řešíš Shocked

Líp, než obrázek od fero7, to snad ani nelze vysvětlit Rolling Eyes
A AV šňůra má na jednom konci obyčejný JACK 3,5 stereo a na druhém dva CINCHe Surprised

EDIT:
rysTR napsal(a):
... Co mám na propojení použít a jak to může být max.dlouhé? ...

A pokud ti jde o to, že chceš telku umístit o hodně dále od sat.receiveru (než ti dovoluje ten cca 20cm dlouhý AV kablík), tak si potom udělej stejný, jen dle tvých představ dlouhý, kabel nový (hotový těžko koupíš).
Budeš omezen jen jeho délkou - dle mého odhadu tak do cca 10-ti metrů (na VIDEO by bylo ovšem lepší použít nějaký koax 75Ω, než mikrofonní dvojlinku, která na AUDIO postačí - ta má cca 150Ω).
Není to rozumné řešení, už jen z toho důvodu, že budeš mít telku třeba ve vedlejší místnosti (než sat.rec.), ale přepínat programy budeš stejně muset chodit tam (pokud nepoužiješ na toto nějaké "bezdrátové ovládání" - existuje, jen aby nebylo dražší, než samotný sat.rec.) Cry Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2013, 18:14    Předmět: Citovat

zdar, takže foto od autora dorazilo...

všetko už bolo povedané aj nakreslené, jedine by som ešte dodal že červený cinch na tom prepojovacom kábliku by som pripojil do bieleho cinchu na zadnej stene SAT. v menu SAT v položke ZVUK (Audio) je potom vhodné nastaviť audio výstup na MONO (teda ak bude SAT používaný výhradne s týmto Mini LCD TV...) po tomto nastavení sa objaví na výstupe AUDIO L OUT (biely cinch na SAT) zmiešaný zvuk z ľavého aj pravého kanálu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 14:31    Předmět: Citovat

Především děkuji všem za rady a pomoc.Zkusil jsem všechna navrhovaná zapojení .
Musel jsem udělat propojovací kablíky , protože u satelitu i u TV byly na každé straně pouze samice.Proto jsem se ptal na propojovací kabel.Propípal jsem všechny konektory,aby byly průchozí a zapojil.
Zadní dílek z 3 dílného konektoru pro AV anténu je zem,střední je pro žlutý sinch a poslední,se zpětným kuželem je od červeného sinche.

Bohužel TV nejevila žádné známky spolupráce.Neobjevila se maska satelitu a jen si šuměla sama pro sebe zapojená i nezapojená.Tak nevím.Co bych měl ještě zkusit udělat?


Naposledy upravil rysTR dne pá listopad 22 2013, 14:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 14:37    Předmět: Citovat

Prepnut ten TV na AV vstup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero7



Založen: Jan 20, 2007
Příspěvky: 2250

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 14:46    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Prepnut ten TV na AV vstup.
To nemyslis vazne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 14:49    Předmět: Citovat

Ted to mam před sebou zapojené,ale na TV nejde-nebo nevím jak to přepnout.To tlačítko nějak asi chybí.Myslím si, že se přepnutí docílí pouze zastrčením do dírky AV ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33902
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 14:53    Předmět: Citovat

Tak si treba precitat navod. Ak tam nie je prepinanie, tak sa AV vstup aktivuje bud zapojenim jacku alebo pritomnostou video signalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 14:57    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
... Musel jsem udělat propojovací kablíky , protože u satelitu i u TV byly na každé straně pouze samice. ...

A něco takového ti zřejmě neříká nic, že?



phpKS49OO_260.jpg
 Komentář:
Spojka CINCH: M-M

Stáhnout
 Soubor:  phpKS49OO_260.jpg
 Velikost:  3.95 kB
 Staženo:  58 krát


89748815066be05812e808840c4459ad_image_155x120.jpg
 Komentář:
Popřípadě tento hotový kabel

Stáhnout
 Soubor:  89748815066be05812e808840c4459ad_image_155x120.jpg
 Velikost:  3.29 kB
 Staženo:  61 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 15:09    Předmět: Citovat

Ta propojka je bez práce a asi by byla lepší.Bohužel jsem si to uvědomil, že by něco takového mohlo být, až to bylo hotové.Náhodou jsem měl doma 4 sinche a nechtělo se mě jet pro ně daleko do města.Nějak do TV nedělám a mé znalosti jsou v tomto oboru ne nějak velké.
Jinak- tak nějak vypadá můj propojovací kabel-akorát, že jsou dva vedle sebe 4-žilový jsem doma neměl.Je udělaný z TV stíněného kabelu pro montáž uvnitř(slabší)
Ještě-do bedny spíš čučí babka.Já chodím na ryby a dělám myslivost, takže to považuji za ztracený čas.Bohužel chce babička malou TV k posteli,jak to měla dřív,kdy to šlapalo normálně na analog- a připadlo mě to jako dobrý nápad.


Naposledy upravil rysTR dne pá listopad 22 2013, 15:16, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 15:10    Předmět: Citovat

Zato zřejmě do té bedny velmi rád čučíš, není-liž pravda Surprised Laughing
_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 15:27    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Zadní dílek z 3 dílného konektoru pro AV anténu je zem,střední je pro žlutý sinch (pro VIDEO) a poslední,se zpětným kuželem je od červeného sinche (pro AUDIO).
.
Žádná AV anténa neexistuje, existuje pouze AV kabel - a to je přesně ten, který právě popisuješ (jeho propojení CINCHů na piny JACKa) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá listopad 22 2013, 15:51    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Ještě-do bedny spíš čučí babka.Já chodím na ryby a dělám myslivost, takže to považuji za ztracený čas.Bohužel chce babička malou TV k posteli,jak to měla dřív,kdy to šlapalo normálně na analog- a připadlo mě to jako dobrý nápad.

A stejně musí mít babka zřejmě dobré oči, když jí postačuje telka o úhlopříčce 5,5" (to má kluk větší display na dig. foťáku - NIKON a úhlopř. 7") Surprised
S analogem to bylo podstatně jednodušší - tos jí k posteli přitáhnul jen koax od antény a mohla sledovat cokoliv si přepla (co jí analog umožňoval/poskytoval), bez ohledu na druhý televizor Wink

Pokud dnes nemá ten sat.rec. přímo u postele (jakože nemá), tak potom už jen dlouhé kabely - jak jsem psal výše.
A pokud je ten sat.rec. ještě navíc ve vedlejší místnosti, tak ještě to "bezdrátové ovládání" s tím, že ten sat.rec. nebude současně využívaný (připojený) na jiný-hlavní tvp (jakože asi je).
V tom případě si nebudou moci samostatně přepínat sledovaný program oba diváci (každý v jiné místnosti), protože by si vlastně "lezli do zelí" Shocked Cry
Na takovýto příjem TV musí být buďto dva sat.rec. (se samostatnými kartami), anebo doposud existují(vali) duální sat.receivery (např. od DIGI, příp. Opticum multiroom, apod.), které ale s příchodem IRDETA pozbývají reálné budoucnosti (v dohledné době).
Ještě existuje tzv. "sdílení" karty, ale to už je mimo rámec tohoto vlákna (tématu) Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund