Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Telefonní ústředna první generace P-51
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr195



Založen: Apr 09, 2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: ne leden 04 2015, 21:12    Předmět: Citovat

Jen tak pro zajímavost další fotky...


_DSC0046.jpg
 Komentář:
Aktuální stav

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0046.jpg
 Velikost:  179.84 kB
 Staženo:  568 krát


_DSC0018.jpg
 Komentář:
Stojan volacích strojů který jsem v horní části doplnil odchozími přenašeči a ve spodní části je lišta společné signalizace.(Pro nedostatek místa jsem to musel takto vyřešit.(Tato výbava se takto nikdy na těchto ústřednách nemontovala)

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0018.jpg
 Velikost:  127.75 kB
 Staženo:  445 krát


_DSC0002.jpg
 Komentář:
Spínače signalizace

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0002.jpg
 Velikost:  164.05 kB
 Staženo:  432 krát


_DSC0010.jpg
 Komentář:
Budoucí drátová forma...

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0010.jpg
 Velikost:  172.06 kB
 Staženo:  487 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 21:29    Předmět: Citovat

mám nejakú dobovú dokumentáciu môžem pohladat a poslat ak by bol záujem inak super
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 18 2015, 22:27    Předmět: Citovat

Je obdivuhodné, co dokáže zapálený člověk, pokud má dostatek znalostí a vytrvalosti. Tohle by si v někdy v budoucnu zasluhovalo místo v technickém muzeu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po leden 19 2015, 12:12    Předmět: Citovat

Naprostý souhlas s mtajovským! Takových zapálených lidí už je jak šafránu. Smekám před tebou Laughing . Jen pro zajímavost, kolik ti je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr195



Založen: Apr 09, 2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: út leden 20 2015, 17:52    Předmět: Citovat

Vážím si Vašeho obdivu, dokáže mě to mile potěšit.Přijal bych i kritiku že moje práce nedosahuje kvalit montážních mistrů.Nikdy jsem na výstavbě ústředen nepracoval, pouze chvíli jako spojař (opravy vedení místních kabelů a montáže nových přípojek) dodnes obdivuji jací odborníci to museli být, protože se to vlastně na této ústředně učím vyvazovat.Moje nadšení pro stavbu ústředny neopadlo,protože se vždy snažím svou práci dotahovat do správného konce.V zaměstnání se věnuji renovacím veteránů, takže se denně setkávám s věcmi které zde zde byly a obdivuji jednoduchost a kvalitu zpracování a vůbec minulost byla krásná....práce kterou dělám dělám mě baví.Je mi 39 let.


_DSC0014.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0014.JPG
 Velikost:  131.01 kB
 Staženo:  435 krát


_DSC0018.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0018.JPG
 Velikost:  199.64 kB
 Staženo:  445 krát


_DSC0025.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0025.JPG
 Velikost:  176.77 kB
 Staženo:  427 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1568
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2015, 13:49    Předmět: Citovat

Zdravim, jaký tam používáš zdroj? Já mám taky torzo P51p a když jsem s tím experimentoval pronikalo rušení od krokových voličů do probíhajícího hovoru, domnívám se, že se rušení sířilo napájením, které nebylo moc tvrdé. Přemýšlím, že bych koupil tento zdroj http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=68224 Jak se ti zdá vhodný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr195



Založen: Apr 09, 2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2015, 17:05    Předmět: Citovat

Používám originální zdroj a niklokadmiové baterie.Mám záložní olověné akumulátory,ale ty při nabíjení škodí všemu železnému ...
Na zdroji musí být baterie,které vyhlazují napětí a právě vyrovnávají proudové poklesy.Tento zdroj umí napájet i bez baterie a neruší to.Jen je slyšet ve sluchátku když je úplně ticho, že v něm jemně brumí...



_DSC0026.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0026.JPG
 Velikost:  141.67 kB
 Staženo:  425 krát


_DSC0027.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0027.JPG
 Velikost:  175.48 kB
 Staženo:  510 krát


_DSC0028.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0028.JPG
 Velikost:  182.58 kB
 Staženo:  421 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2015, 17:11    Předmět: Citovat

Pěkný macek Laughing . Ten můžeš použít i na nouzové osvětlení v baráku na chodbě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr195



Založen: Apr 09, 2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2015, 17:13    Předmět: Citovat

Přesně tak Smile Bude sloužit jako záložní zdroj celé domácnosti.Už řeším fotovoltaické články....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt leden 22 2015, 23:46    Předmět: Citovat

Nádhera, obdivuji!!!
Před mnoha, mnoha lety jsem viděl telefonní ústřednu ve firmě Pramet Šumperk. Nevím pro co sloužila, zda jen pro firmu nebo i město, ale zabírala celou velkou místnost. Pracoval tam můj nevidomý strýc jako spojovatel. Měli tam dva ovládací pulty, stoly. On jako nevidomý místo kontrolek elektromagnetické hmatníky s jehličkami. Pustil nás dovnitř mezi stojany. Pěkný, neustálý rachot od voličů.

_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr195



Založen: Apr 09, 2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: pá leden 23 2015, 14:02    Předmět: Citovat

Telefonní ústředna v Prametu Šumperk mohla být jako pobočková pro fabriku.V Ostravě byla na Nových hutích pobočková ústředna pro 5000 účastníků..takhle nějak vzpomínal nedávno jeden návštěvník, který v Ostravě na ústředně pracoval.Ústřednu již navštívilo několik lidí,mezi nimi i bývalí učitelé z technických škol.Ústředna se líbila,pochvala byla nejen za technické řešení ale i za seřízení voličů a velký obdiv neuvěřitelně tichého chodu volacího stroje....Jak jsem již psal ústředna je funkční.Nedávno jsem dodělal společnou signalizaci a v nejbližší době se budu věnovat zapojování odchozích přenašečů a nakonec digitálního spojovacího uzlu přes který bude umožněn provoz na ústředně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: čt leden 29 2015, 23:06    Předmět: Citovat

ale vieš že tie vodiče musia byť ranžírovacie a nie také ako si pozapajal stroje ale inakv pohode dúfam ťe ti to sedí aby si nehladal potom závady v strojoch a môže byť prehodený vodič ono spoje používaly sikfy káble a boli aj naše ako aj madaraky tie mali barvu fialovú
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr195



Založen: Apr 09, 2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Frýdek-Místek

PříspěvekZaslal: st březen 04 2015, 21:03    Předmět: Citovat

Dodělal jsem minulý weekend připojení dvou stovek účastníků k hlavnímu rozvodu kabelem SYKFY 100x2x0,5 (bílý kabel)


_DSC0009.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0009.jpg
 Velikost:  154.91 kB
 Staženo:  445 krát


_DSC0008.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0008.jpg
 Velikost:  163.46 kB
 Staženo:  433 krát


_DSC0006.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0006.jpg
 Velikost:  160.71 kB
 Staženo:  435 krát


_DSC0003.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  _DSC0003.jpg
 Velikost:  147.07 kB
 Staženo:  421 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OMA50



Založen: Mar 17, 2013
Příspěvky: 218

PříspěvekZaslal: po květen 11 2015, 18:49    Předmět: Citovat

Je to opravdu krása...je mi sice i něco méně než Vám(21),ale je to opravdu nádherná práce.Nedávno jsem narazil v jednom starém areálu na plechovou bednu kde byly telefonní přívody státních linek do objektu.Krásně vyvázané vodiče s popisy např.DÁLNOPIS,ČÍSLA linek z ústředny opravdu nádhera...je to bohužel všechno minulost....
Až budete mít P51 připojenou na internet tak si určitě zavolám...mohl by jste trošku nastínit jak bude fungovat přenašeč do internetu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2015, 22:04    Předmět: Citovat

To je tá z Ružomberku kolega vravel že niekto si ju odviezol ak máte záujem ešte fachči v L Mikuláši to je myslím posledná čo viem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund