Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prozvánění ze skrytého čísla
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 20:01    Předmět: Prozvánění ze skrytého čísla Citovat

Tak dnes jsem si to definitivně potvrdil. Občas jsem měl zameškanej hovor z neznámýho čísla, vždy to bylo jen velmi krátký. Telefon málem nestačil ani zazvonit. Po nějaké době v řádu hodin (většinou), zavolalo už normální číslo nějakýho telezmrdingu. Double fuck
Pravděpodobně mají nějakej automat, kterej takto prostě testuje postupně funkčnost čísel do jejich databáze.
Takže následovala instalace softu pro blacklisting, zákaz přijímání hovorů se skrytým číslem a samozřejmě taky přidání toho konkrétního čísla.
Sice si takto odříznu i možný neotravný telefonáty, ale skrytý číslo podle mých zkušeností už moc běžných firem nepoužívá, tak to skousnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31995
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:03    Předmět: Citovat

Naprosto běžně "skrytý číslo" používají záchranný systémy a policajti, když volají ze "svojí sítě" do "civilní" - to jsou ty stanice co používají první trojčíslí 974, 976 a podobný. Myslím, že tuhle "podsíť" má ve svým portfóliu Telecom => O2. Už se mi to několikrát stalo, například když jsem volal záchranku a po malý chvilce od prvního zavolání se operátorka ozvala s ověřovacím telefonátem nebo s doplňující otázkou od posádky sanitky - anebo když mě kontaktoval vyšetřovatel ohledně výpovědi učuněný v rámci svědectví. Přestože mi volal z telefonu v kanceláři, na který mi on sám osobně dal číslo v podobě vizitky, na mým displeji to ukazovalo "Skryté číslo" - a to i když jsem mu to ukazoval přímo v kanceláři a on moje číslo na zkoušku znovu vytočil.

Je to prostě otázka nastavení volající stanice v síti operátora - jako příjemce případnýho hovoru s tím běžnej uživatel krom blokování nemůže zhola nic jinýho učunit...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:04    Předmět: Citovat

Skryté číslo mají bohužel instituce typu PČR, hasiči, zdravotníci... Takže třeba takhle blokneš volání, které se může někdy hodit, jako radostné oznámení z místní kriminálky, že máš právě vykradený kvartýr (kolegova zkušenost Cry ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8991
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:09    Předmět: Citovat

Hmm, tak to jsem netušil. Mě ze skrytýho čísla volá jen Konica-Minolta. Jinak zatím nikdo. S těma institucema zatím naštěstí nemám zkušenosti. Tak to blokování skrytých asi ještě zvážím.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1937

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:10    Předmět: Citovat

Švagr je u policie a když volá tak se vždy objeví utajený volající. Zpátky na to nejde zavolat nahlásí to že hovor nejde uskutečnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31995
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:13    Předmět: Citovat

A na telezmrdy obecně nejlíp platí okamžitě vybafnout: "Kde jste získali tohle číslo? Odpovězte okamžitě, jak jste přišli k tomuto číslu?!?" - a na nějaký blekotání o tom, že číslo vybral počítač (nejobvyklejší dýmová clona, za kterou se telezmrdi snaží schovávat) setrvale odpovídat, že vaše číslo má bejt vyřazený ze všech podobnejch databází, jak teda operátor(ka) vysvětlí že k němu přišli???
Velice rychle je přestanou nějaký de-bilní otázky bavit a zavěsí...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:27    Předmět: Citovat

Jak máš jednou aktivní SIMku, vždycky jsi v databázi operátora, i když jde o předplacenou kartu. Jinak by tě nemohl autorizovat, že v jeho síti můžeš volat. Když tě bude volat někdo, kldo to číslo má, přes jiného operátora, má to číslo k dispozici další databáze atd.
A zkus dohledat, kdo ta čísla od operátorů dostal ven...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:28    Předmět: Citovat

Zoberiem to z inej strany. Už asi štyri roky som nedvihol hovor z utajeného čísla. Výsledok: o nič dôležité som neprišiel a Tí čo mi volajú prestali túto funkciu siete GSM používať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12343
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:42    Předmět: Citovat

Asi jsem teda výjimka, protože... za zhruba 2 roky jsem měl asi tak 6 volání z utajeného čísla, a to bylo :
1 x volali z nemocnice
1 x dispečink přepravní firmy
1 x PČR
2 x jeden magor, stižený paranoiou
1 x "šustič"

Otravové z telemarketingu a kólcentráků (nejméně 400 volání za 2 roky) vždy volali z neskrytého čísla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31995
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:42    Předmět: Citovat

@ Hill - ano, jasně že jseš v X databázích - ale když podepisuješ smlouvu, tak dáváš zároveň souhlas s použitím čísla k marketingu TOMU OPERÁTOROVI, KTERÝHO JE SIM (u předplacený karty se souhlas předpokládá už koupí SIM), ale nedáváš ho žádnýmu dalšímu subjektu ať je to Cetelem, CitiBank nebo jiná telezmrdí skupina. Tudíž jakkoliv marketingově Ti podle toho souhlasu může LEGÁLNĚ VOLAT pouze někdo, kdo nabízí produkt operátora - nic a nikdo další. A na tom jde rajtovat jak na rujný kobyle, dokonce už jsem někde zahlídnul zmínku o verdiktu, kterej na tohle téma vyhlásil ÚOOÚ, že telefonní číslo JE osobní údaj, kterej musí požívat stejnou ochranu jako další osobní data.
Tudíž ergo bác-hamr, žádnej operátor ani nikdo z jejich personálu nemá oprávnění komukoliv sdělit byť i jen 1 jediný aktivní číslo - a poklud tak učuní, je to postižitelný. Sice nevím, jak by z ÚOOÚ dotyčnýho dohledali, ale na kecabily sedící na druhým konci těch telezmrdích linek to má dostatečně žádoucí účinek - když jim následně po takovým výslechu zavěsíte, už se nepokoušejí volat znovu..

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9776
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 21:47    Předmět: Citovat

Já telefon po prvním zazvonění zásadně neberu. Mám nastavený postupné zesilující vyzvánění, takže krátký prozvánění ani neslyším..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 22:13    Předmět: Citovat

Nejde přece o jedno dvě prozvánění. Číslo neznám nebo je skryté, tak na něj zpátky nevolám.
Ale při koupi mobilu se SIMkou jsem nepodepisoval nikomu nic, nějakou dobu se stíraly karty, a od placení přes terminál se to najednou vyrojilo.
Když jsme se s vtírači přestali bavit, dali na nějakou dobu pokoj. Od té doby to chodí ve vlnách, vypadá to, jako by chtěli o nějaké uzávěrky nebo inventury ještě honem někoho ulovit.
Prostě systém je tak děravý, že jednou to číslo někde použiješ a stane se předmětem obchodu (společně s dalším milionem čísel). Celý slavný úřad ochránců osobních údajů můžou rozpustit, protože pochybuji, že i jeho pracovníci dokážou udržet ty svoje.
V téhle zemi se prostě rozkecá všechno.
Takže jakékoli prohlášení o tom, že někdo nepředá tvé telefonní číslo třetí osobě, je pustý nesmysl, protože ho cestou získá osoba čtvrtá, pátá, sedmá... a sotva někdo vyšetří, kdy, kde a jak.
Jen já jsem tvoje číslo ještě nikomu nedal, ale nejspíš to už stejně nic neřeší.


Naposledy upravil Hill dne so listopad 02 2013, 22:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo



Založen: Nov 14, 2009
Příspěvky: 1158

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 22:14    Předmět: Citovat

Keď som si kupoval prvú EASY kartu, predajca sa dušoval, že tieto sa nikde neevidujú. Po niekoľkých rokoch unikla databáza, kde sú čísla všetky - "zmluvné" aj "predplatené". Stačí vyznačiť číslo a ukáže sa okrem operátora, mena a adresy, aj typ karty.. Migráciou účastníkov je však táto databáza každým dňom stále menej dôveryhodná..

Inštitúcie, ako napr. banky atď, môžu mať systém, že ak volá niekto von, ide to najprv na vyhodnotenie, o akého operátora sa jedná, a na základe toho sa uskutočňovaný hovor presunie, v rámci interného prevádzača, na výstup príslušného operátora a až potom to ide von. Vraj z dôvodu šetrenia výdavkov. Príslušné číslo môže byť zaclirované a keďže naň ide množina vnútorných liniek, pochopiteľne sa obvykle naň spätne dovolať nedá..

Ja dvíham každý hovor. Občasného otravovača zastavím krátkou slušnou dôraznou vetou "ďakujem, nemám záujem" a zatiaľ sa mi nestalo, že by si ma nevyradili z evidencie sami.. Veď načo by mi ešte volali - majú dosť iných čísiel..

Stalo sa mi, že som sa nemohol zbaviť jedného nezaclirovaného, nejaký prostý típek, stále chcel kto som, čo som, aspoň 30x mi volal, aj v noci, asi som s ním jednal pridlho slušne.. Ale unavil sa aj ten..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 23:33    Předmět: Citovat

Dneska zase prozváněči prozváněli ... Až z toho byl telefon trochu vytuhlý.

Už se těším, až mi zavolají s nějakou supervýhodnou nabídkou, jak tu pipinu na druhým konci vyjednoduším.

Nechávám ji obvykle vykecat a pak si popovídáme třeba na téma "Vy jste charita, že je to tak levný?", "Proč bych měl ušetřit? Není lepší si víc vydělat?", nebo "Sleva? To už to nikdo nechce?".
Na tohle nemají natrénovaný odpovědi.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17861
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 02 2013, 23:57    Předmět: Citovat

Skrytý čísla maj taky finančáci. Skrytý jsem zásadně nebral a zajímavá zkušenost. Když ti finančák něco chce a nedovolá se na nevím kolik pokusů, tak to co chtěl, vyvěsí na úřední desce na finančáku. No a naše zákony prý, (alespoň v roce 2004) tvrdí, že tím vyvěšením se považuje zpráva za doručenou. Shocked. Kdo proboha chodí očumovat úřední desky všech státních organizací?? Tenkrát mě to stálo 10 tisíc a dodnes nevím, jestli na to měli právo, či se mnou jen vyjebali.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund