Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

USB Flash pro PVR nahrávání - rychlost

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne říjen 27 2013, 8:39    Předmět: USB Flash pro PVR nahrávání - rychlost Citovat

Pro nahrávání z přijímače GOSAT 7055HDi přes USB používám několik let zcela bez problémů stařičký disk 80 GB připojený k USB přes externě napájený adaptér IDE-USB.

Nyní jsem se rozhodl pro inovaci a koupil si v GLOBUSu nový 32GB USB Flash disk SONY. Zlákalo mne označení "USB Flash disk 2.0 HIGH SPEED 32 GB". Při High Speed označení jsem neočekával žádný problém.

Pak přišlo velké zklamání. U zkušební nahrávky z ČT1 HD se při přehrávání obraz seká, občas je i problém se zvukem. Stejně dopadla nahrávka z Nova HD. Programy SD se sekají méně, ale také se občas obraz chvílemi na cca 1 sec zastaví a pak pokračuje.

Otestoval jsem nový SONY disk na rychlost v PC programem "CrystalDiskMark", který testuje samostatně rychlost čtení i zápisu v několika režimech:
• All : All Test (Seq, 512K, 4K, 4K QD32)
• Seq : Sequential Read/Write Test (Block Size = 1024KB)
• 512K : Random Read/Write Test (Block Size = 512KB)
• 4K : Random Read/Write Test (Block Size = 4KB)
• 4K QD32 : Random Read/Write Test (Block Size = 4KB, Queue Depth = 32) for NCQ&AHCI
Současně jsem nový USB Flash SONY disk srovnal v tomto testu se třemi jinými půjčenými USB Flash disky a také s tím stařičkým IDE HDD s adaptérem a dalším USB HDD 250 GB.

Výsledky pro SONY "High Speed" jsou žalostné a výsledek odpovídá tomu sekání obrazu. Všechny testované disky měly vyšší rychlost random zápisu než ten SONY.

Výsledek testu všech disků je vidět na obrázku ze srovnávací tabulky XLS. Bídná rychlost zápisu disku SONY je zvýrazněna ve žlutém poli. Výstupní zobrazení z Testovacího programu je pro ilustraci jen pro ten SONY a jeden pomalejší USB Flash - i ten má vyšší rychlost zápisu. Hodnoty z ostatních disků jsou přepsány v tabulce XLS.

Disk budu samozřejmě reklamovat a žádat vrácení peněz s tím, že parametry SONY neodpovídají deklarovanému údaji "HIGH SPEED".

Mám na Vás dva dotazy:
1. Je to kusová vada toho SONY disku nebo je to podvod dodavatele (ten SONY je Made in China a distributor FLEXIO a.s., U Hellady 697/4, Prha 4)?
2. Je naděje uspět u GLOBUS s reklamaci, když sekvenční rychlost čtení i zápisu je pro HIGH SPEED Flash disk OK?



Test USB Flash_XLS.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Test USB Flash_XLS.jpg
 Velikost:  137.46 kB
 Staženo:  295 krát


Test USB Flash_DOC.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Test USB Flash_DOC.jpg
 Velikost:  148.74 kB
 Staženo:  255 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: ne říjen 27 2013, 10:18    Předmět: Citovat

High speed v tomto případě znamená USB2. Bez ohledu na to mají flešky různu kvalitu - rychlost. Některé jsou pro malé soubory skoro nepoužitelné, avšak funkční. Nemyslím, že je co reklamovat. Doporučuji web http://usbflashspeed.com/ s jejich utilitou, která graficky, lépe než CrystalDiskMark, zobrazí rychlosti R/W.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne říjen 27 2013, 13:15    Předmět: Citovat

serviceman napsal(a):
...Doporučuji web http://usbflashspeed.com/ s jejich utilitou, která graficky, lépe než CrystalDiskMark, zobrazí rychlosti R/W.

Dík za odkaz. Zajímavý prográmek.

Kde je však hranice rychlosti pro USB Flash, která vyhoví pro PVR nahrávání. Co je kriteriem pro nákup USB Flash pro PVR?

Rychlost té SONY pro sekvenční nahrávání se zdá pro PVR vyhovující. A dolní hranice rychlosti pro malé bloky se nikde neudává. Takže koupení USB Flash pro PVR je vždy jen sázka do loterie, když podle tvého názoru "není co reklamovat"? Takže první pokus u mne dopadl špatně a z hlediska PVR jsem 499 Kč investoval asi špatně, "v loterii jsem nevyhrál".
Na přiloženém grafu je nejmenší rychlost zápisu pro SONY 0,06 MB/s. I můj starý CF disk připojený přes čtečku USB, který má na stejném grafu maximální rychlost četní 17 MB a zápisu 9 MB/s, má nejnižší rychlost zápisu 0,16 MB/s, tj. dvojnásobnou proti SONY.

Takže ještě jednou. Je ten SONY vadný, nebo koupení Flash USB pro PVR je vždy otázkou náhody?



2013-10-27_122844.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2013-10-27_122844.jpg
 Velikost:  112.04 kB
 Staženo:  260 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Satelitní technika a dekódování Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund