Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním obvody na konstrukce periferií pro osmibity (II)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 15:48    Předmět: Citovat

To VASEK_W
Foto PA100116.JPG tu máš 2x - mohl jsi "ušetřit" poslední příspěvek Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 20:05    Předmět: Citovat

Ke kolekci fotografií od VASEK_W:
Ta velká řídící deska je z výherního hracího automatu z 90. let. Je tam spousta obecně využitelných IO, diskrétních pasivů a i tranzistorů, když na to přijde. Ale to bych musel na horší časy do zásoby skladovat všechno, na co narazím a to bych asi doma dostal. Embarassed
Jediný obvod, vhodný do "karty" v MZ-800, je zvukový generátor od Philipse. Motorolí CPU a perif. jsou víceméně skladové kousky s využitelností jednou někdy. EPROMy se hodí vždycky, ale pro kusy nad 64KB platí ta fráze o zásobách.
Takže globálně vzato - zmíněná velká deska je šikovná, pro mě ovšem jen za předpokladu, že by ji bylo možné někde uložit. Do Pejru a Brna do jara zřejmě nepojedu a mořit se s balením a odesíláním, to nemůžu po nikom chtít...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 779
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po říjen 15 2018, 21:40    Předmět: Citovat

judeware: No desku něčím omyji a vyndám akumulátor, aby nepostupovala oxidace a zatím ji pro Vás uložím. Kdyby byla časem cesta přes Pelhřimov, stačí se ozvat a vyzvednout si ji.
Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st duben 03 2019, 21:35    Předmět: Citovat

Se členem fóra VASEK_W jsem na nějakých směnách domluven na sobotu 4.5. Souvisí to s cestou na setkání lidí okolo MZ-800 a tak se ozvu i dalším lidem, se kterými jsem konvezoval v tomto tématu za poslední rok.

Můj zájem (nejen) o obvody TXT neutuchá - v příloze je deska z CRT Otava "21 FDC". Typ je přibližný, přesné označení jsem kamsi založil. Sad Zjišťuju, že mez roky 96..99 ve Vacově vyráběli mnoho typů s SAA5281P/H a protože jich moc nepotkávám, uvadím pro ilustraci cokoliv jen trochu zajímavého.

Nedávno jsem získal desku, která je v podstatě totožná s touto:
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/img_0309_124.jpg
až na to, že na foto z 1.10. 2018 uvádím značku "Professor" a ta čerstvě získaná byla Tesla Television, nebo LCE. Viz druhé přiložené foto s modulem s SAA5246AP/H. Není jich nikdy dost. Cool



IMG_0345.JPG
 Komentář:
Otava "21 FDC"
 Velikost:  203.16 kB
 Zobrazeno:  91 krát

IMG_0345.JPG



IMG_0361.JPG
 Komentář:
Modul s SAA5246AP/H (Professor, Tesla Television, LCE)
 Velikost:  93.73 kB
 Zobrazeno:  95 krát

IMG_0361.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po duben 08 2019, 21:24    Předmět: Citovat

Další zajímavý televizor a obvod TXT - Astra 5550 (mě neznámého původu), STV5348/H, podle datecode vyroben až po roce 2000. Pro mě z toho vyplývá, že nemá smysl zatracovat nic, kromě nejnovějších CRTček s plochým sklem (tedy co se týče využitelnosti čistě jako dárce orgánů). "Každou" likvidovanou TV přiměřeného věku má smysl "prověřit". Cool A všechny takto nadějné beru.


IMG_0365.JPG
 Komentář:
Deska z TV Astra 5550, obvod STV5348/H
 Velikost:  169.27 kB
 Zobrazeno:  78 krát

IMG_0365.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so duben 27 2019, 22:44    Předmět: Citovat

citace:
Známý rozebral nějaké zařízení

psal VASEK_W v říjnu loňského roku. No a já si torzo něčeho neznámého přinesl v pátek taky. Z automatů to není, má to průmyslový nádech a do MZ-800 se hodí minimálně 8255. Vidíte, že má smysl téměř cokoliv, i to, co vypadá laickým zrakem nepoužitelně?

DEIMO-CS1383, vůbec mě nenapadá, z čeho to pochází.

N80C188
KM62256
M27C256
TL16C450
P82C55A
WD37C65CJM
DS14C232CN

Zajímavostí je to, že mezi pěti běžnými obvody TTL je všehochuť LS, ALS, HC a dokonce i S, což bych u IO na desce z roku '96 ani moc nečekal (dobových S mám pochopitelně zásobu).

FDC od WD si asi nechám jako sběratelský šperk, páč má logo, jaké firma používala na obvodech v HDD v pozdních 90. letech. O ryzím CPU, vývojově mezi prvním v PeCe a jeho átéčkovým nástupcem, platí to samé.

Prostě hledejme, třiďme, směňujme a dělejme si vzájemně radost. Cool



IMG_0373.JPG
 Komentář:
Deska DEIMO-CS1383, rozhraní 8255, EPROM aj.
 Velikost:  280.64 kB
 Zobrazeno:  96 krát

IMG_0373.JPG



IMG_0376.JPG
 Komentář:
Detail názvů IO, CPU tradčně nečitelné :-(
 Velikost:  293.94 kB
 Zobrazeno:  85 krát

IMG_0376.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so duben 27 2019, 23:09    Předmět: Citovat

Moze to byt z nejakeho vyrobneho stroja, z diskety sa cital program.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 10:53    Předmět: Citovat

Pravda, to mě nenapadlo. Pamatuju si ale, že se jednoúčelové automaty konfigurované disketou 3,5" používaly v píseckém Jitexu, nějaké vyšívací automaty Barudan, či co to bylo. Ale asi to nebude tento případ, jelikož je klíčový SD na úplně jiné straně města, než onen podnik naší kdysi nadnárodní proslulosti.

Rád bych tu desku otestoval pod napětím, postrádá jen trafo a stabilizátor v TO3. Jinak vypadá "bezporuchově". Nedělám si ale iluze, že na tom bez know how půjde něco (řečeno seniorskou mluvou spolupracujícího milevského televizáka) rozumně voměřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 11:05    Předmět: Citovat

Je tam UART TL16C450, mozno tam bude nejaky vystup? Inak asi len precitat EEPROM a hladat textove retazce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1in



Založen: May 06, 2010
Příspěvky: 142
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 11:33    Předmět: Citovat

Company Overview of Deimo S.p.A
Deimo S.p.A designs and manufactures electronic boards and machines for textile machineries manufacturers. It offers electronic controllers, the company also offers graphic software for textiles; and variable reluctance motors.
The company was founded in 1981 and is based in Brescia, Italy.

Dělali pro Stäubli - komponenty pro textilní stroje. Jestli ještě existují to nevím, ale jejich desek se po Inetu potuluje docela dost...

PS:
V roce 2007 se součástí skupiny Stäubli Group stala italská elektrotechnická společnost DEIMO. (WiKi)

_________________
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 14:42    Předmět: Citovat

Myslím, že to pro osvětlení původu uvedené desky stačí.

Ještě mě napadá jedna věc - míváte ve zvyku u desek s UV EPROM stahovat preventivně jejich obsah, ve stylu - "co kdyby se ta data někdy někde hodila"?

Přiznám se, že jsem v tom zatím lajdák, protože k MZ-800 seženu rezidentní software razdva, o Didaktiky se taky nebojím. Ale co některé exotičtější osmibity nebo např. české IQ151? V mnoha jeho modulech jsou ruské 2716 a jsou-li s vadným obsahem, kde jej vzít? Jednou budou renovátoři podobné elektroniky stát před podobným problémem, jako se to teď děje lidem, kteří (mnohdy) marně shánějí lampy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne duben 28 2019, 14:49    Předmět: Citovat

Já schovávám všechno, BIOSy z MB, grafik, FW z HDD, modemů, průmyslových desek... V tuhle chvíli mám v archivu obsahy 221 EPROMek/FLASHek od 2KB po 1MB, celkem 22,4MB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt květen 02 2019, 14:38    Předmět: Citovat

To je chvályhodné, tím pádem je vidět, že jsem na mladá kolena lajdák na kvadrát. Embarassed
Ale mě šlo skutečně především o UV EPROM z 80. a 90. let, případně o bipolární PROM. Co preventivně zálohovat, co jen smazat (nebo ponechat v původním stavu) a uložit do skladových zásob.
Je to jako s psanými poznámkami, resp. tištěnými .pdf x-té kopie a dokumentačními soubory v počítačové formě, odbornými časopisy...

Zákon schválnosti mě doběhl už mockrát. Kdykoli se něco smaže, vyveze, rozebere, zlikviduje, vzápětí se někdo ozve. Nebo zjistím, že bych to využil sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1269
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: po květen 06 2019, 21:05    Předmět: Citovat

Dovoluji si vyslovit veřejné poděkování členům fóra jménem VASEK_W (nabízel mi desky v příspěvku ze 14.10. 2018, na místě přidal ještě torza přístrojů DVB-S a dva kompletní receivery z 90. let - Funai, Wisi) a fredis (po jednom spolehlivém Sharpistovi mi poslal několk modulů TXT, torzo receiveru Pace 800 a pár dalších desek z TV).

Pace měl OSD M50555, Funai M50556 (jeden identický jsem měl už rok doma, což je mimořádná náhoda), Wisi měl (nečekaně) OSD téžžž, konkrétně M50554.

Upomínkové foto ze setkání osmibiťáků jest toto:
http://www.oldcomp.cz/viewtopic.php?f=92&t=7231&sid=4624fab62014c9dadedb54b5ac8dba7d&start=45
Třeba je vám někdo povědomý... Cool



IMG_0377.JPG
 Komentář:
televizní a sat. desky od fredise (mj. IO SAA5246AP/H, M50555)
 Velikost:  195.08 kB
 Zobrazeno:  82 krát

IMG_0377.JPG



IMG_0380.JPG
 Komentář:
od člena jménem VASEK_W - Funai FBT-1010, Wisi OR55 (OSD M50556 & M50554)
 Velikost:  118.35 kB
 Zobrazeno:  79 krát

IMG_0380.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 779
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po květen 06 2019, 22:44    Předmět: Citovat

Rádo se stalo, kutilství se musí podporovat, a tak rád pomohu...
Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 16, 17, 18  Další
Strana 7 z 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund