Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký WiFi router vybrat.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 4:02    Předmět: Citovat

Ďakujem. Keď WiFi nastavím ako skrytú, aj vtedy to vysiela?

S tým prerozdeľovaním to preto, lebo mi pripadá, že keď ho vyťaží jeden počítač, tak pre druhý nezostane, alebo veľmi ztuha, kým sa sieť neuvoľní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 6:50    Předmět: Citovat

Ty beacony to vysílá stále, akorát místo SSID je prázdné místo, ale stejně půjde zachytit BSSID, což je MAC adresa. Některé zařízení umí nastavit ručně interval pro ty beacon framy. V tomhle ale nemám přehled, já ty univerzální krabičky nepoužívám. Navíc každá firma má jiné rozhraní a jde jenom o to, jak moc je špatné.
Tady najdeš dema pro TP-Linky a když klikneš hned na ten první TL-WR740N, tak se objeví (co už jsem psal) 6 revizí, kde nastavení vypadá u všech stejně, akorát do těch střev není vidět. Ale aspoň mají něco, nevím jak to je u jiných firem.

P.S. Viz. obrázek z TP-Linku, kde je max. 1 sekunda pro ten beacon. A to přerozdělování je v defaultu opravdu symetrické, jinak by byl celý router k ničemu, akorát do toho kecá víc věcí.



beacon.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  beacon.png
 Velikost:  14.78 kB
 Staženo:  58 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 15:16    Předmět: Citovat

Akú hodnotu dám za ten beacom interval, má to nejaký vplyv na "pracovnú" komunikáciu? Logika mi hovorí, že čím vyššiu. Aký má asi zmysel voliť tie nižšie.

V miestnej predajni (Bitcomp) mi ponúkli
TP LINK TL-WR841ND
FRITZ!Box 4020
Tenda W311R.

Mám niektorý vziať, alebo ísť kúpiť inam?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 17:12    Předmět: Citovat

Chce to znát revize těch routerů (Fritz jsem ani nenašel). Ten TL-WR841ND je už snad v 9 revizi a má v sobě Qualcomm chipset, což je pokračovatel Atherosu (koupili ho). Jenže co jsem se díval na OpenWRT nebo DD-WRT stránky, tak doslova to není, protože tyhle dvě oblíbené distribuce mají s těmi novými Qualcommy problémy, ale to tě nemusí zajímat (akorát je to smutné).
Ten W311R je (asi) ve 3 revizi a má v sobě Broadcom.
Osobně dávám přednost Qualcommu, ale jak jsi psal, měl si problém v připojení po kabelu k původnímu TP-Linku (nevím jakou máš LANku v PC - výrobce). Je úplně jedno, jestli použiješ DHCP nebo statickou IP, to musí fungovat. Pokud máš náhodou doma nějaký switch, tak ho dej mezi TP-Link <-> PC a testni to. Možná to pojede a zjistila by se kompatibilita těch chipsetů, ale moc v to nevěřím viz. níže.

Kdysi jsem měl problém s Marvell LANkou v PC (Asus deska, rádi ty zmetky používali) a nějakým D-Link switchem. Vyzkoušel jsem hromadu ovladačů, pod DOSem jsem nahrával jiný firmware do té integrované síťovky a stejně to nepomohlo, ani jiný switch, ta LANka byla mizérie a po probuzení PC dělala problémy. Sice byla připojená, ale nekomunikovala, restart rozhraní nepomáhal, jedině restart systému.

P.S. Ještě k tomu beaconu, default by měl být 100ms, osobně mám doma nastaveno 2 sekundy, nižší samozřejmě nepomůže ničemu. Tam se bere, že když se cheš připojit a WiFina skáče po kanálech a hledá všechny AP, tak by nemusela ty s delším beaconem naskenovat (stačí počkat).
A kdyby měli náhodou ten TL-WR841ND v 8 revizi, tak bych jí dal přednost před 9. Do té 8 revize by šel nahrát i ten DD-WRT a to by tě mohlo zajímat, protože jsem pochopil, že třeba v noci nechceš vysílat. Tam je možné použít CRON, který umí v určitých časech (dnech, měsících) spouštět/zastavit cokoliv. Sám WiFi v 1:00 vypínám a v 7:00 zapínám.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 19:11    Předmět: Citovat

Úplne to vypínať zase nie, čo keby otec nemohol spať, alebo mama, to by radosť nemali. Len by sa mi páčilo, keby ten router "spal" a odpovedal by až na zavolanie. To by zrejme potrebovalo nastaviť MAC, ktoré sú "domáce" a ostatné ignorovať. Ale o tom potom, keďže tá možnosť nie je.

Dočítal som sa, že WR841ND má slabú odolnosť pri rušení okolitými sieťami a problém so šírkou pásma, že by mal problém utiahnuť naraz viac zariadení či tak niečo. W311R má zlé recenzie a tá cena tomu nasvedčuje. Prosím Ťa, pozri ešte ten Fritz Box 4020. Celkom sa kloním k nemu.
Ďalší switch nemám, len ten router.
Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 19:25    Předmět: Citovat

Tady jsem zachytil použití Qualcomm Atheros chipsetu, což kdyby používali ve všem, tak budiž. Akorát se mi na něm nelíbí ty antény, ale takový je dnes trend.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 20:05    Předmět: Citovat

Tu je tiež písané o Atherose. Teda ak to je myslené pre všetky uvedené modely, nie len pre ten posledný.
Asi pôjdem do toho.
Ďakujem za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 21:05    Předmět: Citovat

Nemáš zač. Do dneška jsem o nějakých FRITZech ani netušil. Všechno prej pohání FRITZ!OS, což vypadá na jednotnou koncepci, to nemusí být špatné. V manuálu moc obrázků z nastavení není, podle videa to vypadá na standard.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 21:28    Předmět: Citovat

Som rád, že som aspoň trochu prispel. Nastavenie nevyzerá nejak zložito. Vieme, že ten FRITZ!OS je upravený Linux, tedy klasika (keby občas niekoho napadlo byť originálny a použiť napr. BSD, BeOs alebo QNX Neutrino, ale to je detail).
Kanál je lepšie nastaviť natvrdo, alebo môžem spoliehať na automatiku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po září 05 2016, 21:48    Předmět: Citovat

Automatiku nemusím, jen pro příklad: dcera má iPad a když jsem změnil kanál, tak se už nepřipojila, uložená WiFi se musela smazat a znova připojit se zadáním hesla (možná se to už v nějaké aktualizaci vyřešilo). Většina zařízení ale problém nemá. Navíc může dělat paseku 12 a 13 kanál, v tom videu jsem si všiml, že se musí extra povolit.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út září 06 2016, 13:45    Předmět: Citovat

Keď router odpojím od elektriny a späť pripojím, po tom reštarte (ak má automatiku) nezačne vysielať na inom kanáli, než predtým?
Inak ja som si myslel, že záleží len na mene (a hesle) a o ostatné sa to postará samo. Keby som mal dva routre, jeden napr. pre dvor a druhý pre záhradu a boli by pod jedným menom a pohyboval by som sa po pozemku (so smartphonom), musel by som WiFi ručne prepínať? Nemala by automaticky prepájať sama?
Nechcem kecať, tuším som takto kedysi skúšal repeater a chodilo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út září 06 2016, 14:03    Předmět: Citovat

V tom videu je vidět nějaký graf (asi obsazenost kanálů) a v automatice by měl vybírat ten nejvhodnější. Každé zařízení by se mělo automaticky přepnout, i v režimu dvou routerů (se stejným nebo rozdílným SSID), nebo s opakovačem.
To s tím iPadem byla jen vsuvka, že u každého zařízení se přepnutí nemusí podařit.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út září 06 2016, 21:39    Předmět: Citovat

Pekne by ma to naštvalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 12:02    Předmět: Citovat

Co se týče výběru routeru. Tak bych volil něco s větší propustností dat.
Jestliže má router napsáno LAN100 neznamená to, že těmi porty někdy poteče 100Mbit/s Laughing
Většinou je to někde, kolem 40Mbit/s a u těch nejlepších, ale není jich moc se někdo dostal i na 80MBit/s, ale to už je strop získaný např. hardware NAT.

Já sám koupil radši GigaBit router. Výběr je těžký, ceny hodně vysoko, takže jsem vzal tp-link 1043nd v2.1 za nějakých 1500Kč.
Nemá samozřejmě 5GHz wifi, ale tu stejně nemá ani většina domácích spotřebičů.
Tento model je hardware shodný s tp-link 1043nd v3. Takže po úparavách se na něj dá nahrát firmware z verze 3, která má navíc podporu IPV6 a hostitelské Wifi sítě.

Co se týče problémů s Wifi (drobné výpadky), tak byly akorát když byl, zároveň nastaven mod WDS Bridging nebo když špatně byla přidělena IP adresa (přidělena zároveň jinému zařízení).
Nějaký problém s přidělováním DHCP. Je otázkou jeslti s toho vinit firmware TP-Linku. Zařízení které se součastně připojily na jednu adresu byly televizor Samsung a mobilní telefon též značky Samsung.
Jinak v DHCP nastavení měly každý přidělenu svou IP adresu k MAC adrese v address reservation i v IP MAC binding byly k MAC příslušné IP, tak nevím jak se to mohlo stát.


Ale co je hlavní, že má teoretickou propustnost až 800Mbit/s. Dnes jsou všude na optice nabízeny rychlosti 50 nebo 100Mbit a zítra to bude třikrát tolik. Ty staré routry se stanou strými vránami. Laughing Tož tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5912
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st září 07 2016, 12:51    Předmět: Citovat

Pozrel som na Heureke, nejaké testy, veľmi nepresvedčil. TP-Link celkovo má problémy s výpadkami, DLNA a tak.

Mne provider poskytuje 3000/500 kbps plus agregácia tuším 1:4, takže kam sa hnať? I keď cenou by som si polepšil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund