Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV a koncesionářské poplatky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5999
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 18:59    Předmět: Citovat

U satelitní TV (určitě u Skylinku / CS-Linku, pokud to nezměnili) mají ve smluvních podmínkách poznámku že informace o registraci karty může být poskytnuta ČT k ověření placení TV a R poplatku. Tady by se neplacení nemuselo vyplatit. Ale nevím jak dalece se ta kontrola praktikuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sandal



Založen: May 22, 2006
Příspěvky: 2557
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 19:08    Předmět: Citovat

Já bydlím v objektu kde nejni nikdo už leta letoucí nikdo trvale hlášenej a nikdo po mě nic nechce.Platim elektriku a internet složenkama a ne inkasem,tak si na mě nikdo ani nevzdechne.Televizi ani nemám.Pro mě zbytečnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 19:09    Předmět: Citovat

To se "obchází" tak, že tu SKyLink kartu regneš na někoho z rodiny kdo KP platí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 19:14    Předmět: Citovat

Na PC se streamováním to neplatí, protože stream není vysílání ve smyslu jako takovém..
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 19:52    Předmět: Citovat

A v čem vidíte problém?
Vyražte na první předvolební akci, chtějte zrušení zákonů, které jsou v rozporu s Ústavou ČR a Listinou základních práv a svobod a pokud to kandidát neslíbí, dejte mu jasně najevo, že na váš hlas se těšit nemá!

Na zákonech, podle kterých musí platit koncesionářský poplatek i ten, kdo nevlastní televizor, ale má PC s internetem, mají velký podíl právě někteří hajzlíci ze strany, která dnes slibuje, že prosadí dobře fungující stát, stejně jako tato stran prosadila zákon, podle kterého "stačí" celoplošné TV stanici vysílat pro 70% obyvatel, což může prezentovat méně než 50% území!

Stranu plnou lidí, jako je exsenátor Smutný, exministr Jandák, sběratelé funkcí Látka a Emmerová,... NEVOLÍM!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 19:54    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
Na PC se streamováním to neplatí, protože stream není vysílání ve smyslu jako takovém..

Aby ses nedivil! Prostuduj si zákon! Je to tam napsané tak, že by to právník mohl prezentovat jako povinnost každého, kdo "třeba jen z novin čerpá informace, které prvotně pocházejí od veřejnoprávní TV..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4038

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 20:06    Předmět: Citovat

V zákoně je to poměrně stručně definované (pro rozhlas a analogicky pro TV):

Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "rozhlasový přijímač").
Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).


Naposledy upravil serviceman dne po říjen 14 2013, 20:08, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 20:06    Předmět: Citovat

Nevím, proč se rozčilujete. Firma musí platit z každého TV nebo radio přijímače v jakékoliv podobě. Domácnost platí vždy jen jeden poplatek. To budete asi hodně řvát až zavedou ještě poplatky z příjmu TV nebo radio vysílání, že ? Dnes se platí za přijímač v jakémkoliv stavu, brzy bude poplatek ještě za příjem vysílání a tam to bude rozlišeno podle toho co se přijímá. No, nebude hned zítra, ale už se to chystá, na Slovensku už to tak asi mají. Máš zásuvku, plať !
Už se těším na to, až budeme vyhazovat nové TV. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 20:38    Předmět: Citovat

jimirek napsal(a):
Jak koupis radio, telku ci autoradio na firmu, platis poplatky za kazdej kus co ma firma v majetku !!!!!
Akorat jako privatni osoba platis za radio i telku jen jednou.

edit: mel jsem tam i mobil s radiem ale na ten se to podle vseho nevztahuje

To jsem právě taky nevěděl a když jsem vyfás služební auto,byla tam díra s ISO kostkama a koaxiálem.Žlutej a červenej drát řízlej a zalepenej.Doma mi zbylo pár let starý,ale velmi zachovalý rádio z mýho auta,kde bylo nahrazeno lepším (s USB).Tak jsem ty dráty spájel a zatavil bužírkama(v barvách těch drátů),koaxiál ani nezapojil a přehrával svoje pálený CD,který byly 'za zenitem' a tudíž 2x zálohovaný,tak ve voze zůstávaly.
Všecko bylo dlouho OK až jednou jsem od nadřízenýho dostal "sprďáka",jaktože mam v autě rádio,když jich polovinu odhlásili.Tak jsem řek,že jsem to nevěděl a že na tom rádio nechytám a přehrávám v tom na střídačku 50 CD s mp3 písničkama všeho možnýho.A on povidal,že to je ještě větší průser a že rádio teda budiž,ale NEEXISTUJE,ABY V TOM AUTĚ VIDĚL JEDINOU KAZETU NEBO CD,AŤ UŽ ORIGINÁL,NEBO NEDEJBOŽE PÁLENÝ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DELONG



Založen: Apr 16, 2006
Příspěvky: 1378
Bydliště: SVK

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 21:01    Předmět: Citovat

U nás sa platí KP za elektrickú prípojku. Takzvaný elektromer alebo poviem to ináč odberné miesto . A je jedno či vlastníte TV RP alebo nie. KP musíte zaplatiť a čo na tom že digitálnu TV neviete na staršom príjimači chytiť . A propo digitálnu TV aj tak do......i použili staré vysielače s mizerným výkonom akurát analóg previedli na digitál. Firma T......n zhrabla spolu s vládou majland a nám platičom nechali mizerný signál ktorý sa dá chytiť len óóóóóóóbrovskou anténou a my idioti im ešte za to stále platíme v podobe KP . A aby toho nebolo málo tak ešte ak náhodou nechytíme ten obrazek_cenzuraý digitál tak cez satelitný príjimač za programy SK/CZ musíme zaplatiť ešte servisný poplatok 14€ ročne a to pri kúpe karty sľubovali že doživotne zadarmo budú základné stanice SK/CZ . A to o kvalite programovej skladby radšej ani nehovorím . Je my z toho na Puke .
Len nechápem prečo teraz ľudia nejdú hrkať kľúčmy na námestia a kričať "Utvorte koridor " Laughing Laughing Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9765
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 21:27    Předmět: Citovat

z výše uvedeného odkazu:
"Viz zákon č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích, §2, odst. 4, písm. e) - „Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.“)"

Je zřejmé, že na přijímače v mobilu se tyto poplatky nevstahují..

Ale, mám dilema:
Nevím, zda se to už řešilo:
Když zaměstnanci pracující v dílně nepřístupné veřejnosti provozují rozhlasový přijímač, který je v podstatě majetkem jednoho z nich a tudíž podléhá placení RP.. Musí se tento přijímač hlásit? a jak je to pak teda z "muzikou na stavbách"?
(a jsem zvědav, jak mi odpoví z patřičných míst)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2013, 22:01    Předmět: Citovat

Já nejsem právník, ale tenhle úřad došel s tím, že pokud mobil umožňuje příjem rádia, museli by platit za všechny. Tak jsem jim "upravil" telefon vyjmutím dvou součástek tak, že rádio nešlo vůbec aktivovat. Byla to akce na několik pokračování, vždy jsem jim vystavil protokol, ve kterém byl seznam IMEI těch telefonů, které už příjem rádia neumožňovaly.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 5:10    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
...je v podstatě majetkem jednoho z nich a tudíž podléhá placení RP.. Musí se tento přijímač hlásit? a jak je to pak teda z "muzikou na stavbách"?
(a jsem zvědav, jak mi odpoví z patřičných míst)


Soukromý spotřebič smíš přece provozovat na pracovišti jen s vědomím a souhlasem zaměstnavatele.
To je dvoustranně interpretovatelná záležitost a patřičná místa si z toho vyberou samozřejmě, že platit, co jiného.
A třeba už v této věci padlo nějaké soudní rozhodnutí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 6:42    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
A co rádio, je to stejné ? Mám FM tuner v mobilu, nikdy nepoužit, sluchátka nemám. Rádiobudík v kuchyni...to samé.

Mobil. tel. už jsou nějakou dobu od placení poplatků osvobozeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2013, 8:02    Předmět: Citovat

Celé je to taková "politicko - informační korupce"!
- politik schválí zákon tak, aby vyhovoval provozovateli vysílání
- provozovatel vysílání to politikovi "vrací" ve formě cenzury, neobjektivním prezentováním toho, co politikovi vyhovuje!

Celý zákon je špatně koncipovaný! Požaduje platbu od všech, ale už recipročně neřeší, aby bylo povinností provozovatele vysílání zajistit všem platícím příjem plné programové nabídky za stejných nebo srovnatelných finančních a technických podmínek!

Celý systém placení koncesionářských poplatků je obrovským pomníkem komunistické antiekonomiky!
A je ostudou všech politiků, že se nesnaží to změnit, ale naopak na svém chybném řešení tvrdě trvají!


Naposledy upravil monterjirka dne út říjen 15 2013, 9:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
Strana 2 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund