Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nová mikropáječka Diametral HBT1050
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jak se vám líbí nová páječka HBT1050?
Je skvělá, těším se.
4%
 4%  [ 1 ]
Má divný design.
4%
 4%  [ 1 ]
Raději bych měl větší výkon než LCD displej
33%
 33%  [ 7 ]
To bude zase průšvih
14%
 14%  [ 3 ]
Nevím, počkám si na zkušenosti uživatelů.
42%
 42%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 21

Autor Zpráva
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: čt květen 12 2016, 19:36    Předmět: Citovat

Zas jedna recenze z Amára 05/2016.
http://i.nahraj.to/f/1ret.jpg



HBT-1050 recenze 01 cr.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HBT-1050 recenze 01 cr.jpg
 Velikost:  256.81 kB
 Staženo:  241 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 13 2016, 8:08    Předmět: Citovat

No nevím, jak jsou na tom se spolehlivostí. Ale za cca dvojnásobek se dá koupit JBC stanice pro hroty serie 245. 70W typicky, 140W max. A člověk má asi tak do smrti pokoj.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá květen 13 2016, 18:12    Předmět: Citovat

Faktem je, že 3,5kKč není cena pro začínajícího bastlíře.
Hydrawerk napsal(a):
Zas jedna recenze z Amára 05/2016.
To neni ani článek, to je jenom reklama.
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 17:44    Předmět: Citovat

Byl někdo na předvádčce?
15. jsem byl zrovna v brněnském GME.
Páječka vypadá naživo hezky, ale ten bílej plast se bude svinit. Shora je plast ostrý. Ovládání je na první pohled nenázorné. Ten ovládací prvek obsahuje otočné kolečko, čtyři směrová tlačítka a centrální potvrzovací kolečko. Je to celé černé a je na to blbě vidět. O dost lepší by byl prostej rotační enkodér, kterým se dá otáčet a pro potvrzení zmáčknout.
Hlavní kolébkový vypínač je schovaný vzadu, měl by být spíše vepředu.
Pro koho je teda páječka vhodná??? Pro toho, kdo shání něco lepšího, než Solomon SL-30 http://www.gme.cz/pajeci-stanice-solomon-sl-30-p730-378
ale nemá dost peněz na Weller, Ersa, nebo JBC, které stojí klidně 8000 Kč a více.
http://www.gme.cz/pajeci-stanice-diametral-hbt-1050-p730-685 HBT1050 stojí 4 220 Kč.
Ručka je pěkná, ale podobná se dá koupit levně. Je to takový asijský standard.
http://www.reworkstation.cz/obchod.html?page=shop.browse&category_id=31&option=com_virtuemart&lang=cs
Výkon 50W je snad často dostatečný a mikroprocesorové řízení možná zajistí přesnou teplotu, což se využije v průmyslu při bezolovnatém pájení. Pro bastlení je to ale asi zbytečné.
Osobně bych nejspíš za 4000 - 5000 Kč koupil něco jinýho...
http://www.conrad.cz/pajeci-stanice-ersa-rds-80.k813123
http://www.conrad.cz/pajeci-stanice-ersa-i-con-pico-80-w.k588658
Údajně se HBT1050 používá v českém závodu firmy Panasonic, ale mám dojem, že většina firem si zakoupí páječku s výkonem nad 60W od nějakého výrobce, který má na svým účtu více než pouhé dva modely páječek, jako značka Diametral.



HBT1050 v GME predvadeni 02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HBT1050 v GME predvadeni 02.jpg
 Velikost:  133.28 kB
 Staženo:  175 krát


HBT1050 v GME predvadeni.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  HBT1050 v GME predvadeni.jpg
 Velikost:  127.46 kB
 Staženo:  163 krát


_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne út červen 21 2016, 18:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út červen 21 2016, 18:02    Předmět: Citovat

Takhle bych si to představoval. Vypínač s doutnavkou je zepředu, jak má být. Ovládání se děje pomocí enkodéru s knoflíkem. Dá se kdykoliv vyměnit.


ersa icon 1 teardown.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ersa icon 1 teardown.jpg
 Velikost:  225.36 kB
 Staženo:  194 krát


Ersa Icon 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Ersa Icon 2.jpg
 Velikost:  251.85 kB
 Staženo:  194 krát


_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2slc



Založen: Sep 03, 2016
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út září 06 2016, 19:41    Předmět: Citovat

Tak co, máte ji už někdo doma?

Docela by mě totiž zajímalo jakým způsobem je u té HBT-1050 měřena teplota. Pokud se opravdu jedná o ručku HAKKO 907, tak by tam měl být termistor místo termočlánku, který je u ručky k SBL530.1A. A pokud by to bylo skutečně tak, tak by se to potom dalo po úpravě nahradit za ručku HAKKO FX-8801, což je sice 26V/65W, ale bylo by to zajímavější než standardních 50W. A nebo si místo toho rovnou pořídit HAKKO FX-888D Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 0:38    Předmět: Citovat

https://www.hakko.com/english/products/hakko_fx888d.html
HAKKO FX-888D má velmi obrazek_cenzuraí způsob ovládání.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2slc



Založen: Sep 03, 2016
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po září 12 2016, 5:32    Předmět: Citovat

To není z návodu příliš patrné a nevím jak ostatní, ale já standardně pajím s jednou teplotou (pouze olovo) a teplotu přidávám (u mé 35W letité SBL530.1A) pouze krátkodobě, když potřebuji nahradit chybějící výkon teplotou. Takže by mě asi moc nevadil způsob ovládání. Jediné co mi na FX-888D vadí je absence sleep mode. Alespoň v návodu jsem to nikde nenašel. Z tohoto důvodu jsem ji vyřadil z možných kandidátů na novou mikropájku. Jinak dlouho jsem žil v tom, že SBL530 je podle SOLOMON ručky 50W a ne jak jsem nakonec zjistil a ověřil měřením 35W, takže by mě mohla 50W docela stačit. Ale samozřejmě bych radši 65W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1207
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2016, 16:49    Předmět: Citovat

Taky by mě zajímala praktická zkušenost s uvedenou pájkou Diametral. Paměť na teploty se mi docela líbí, ale aby volba z paměti neměla víc kroků než si nastavit teplotu manuálně.
Pak ten vypínač-je nutné jí vypínat zadním vypínačem? POkud ano,tak je to nepraktický.
Osobně mám dobrých 15 let starýho solomona SL-20 a absolutně bez poruchy, spokojen. Ovšem koukám už po něčem dalším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2016, 23:37    Předmět: Citovat

http://www.ges.cz/cz/pajeci-stanice-sl-20-vel-GES07713559.html
SL-20 má 48W. To není o moc horší, než ten novej Diametral.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po říjen 10 2016, 23:39    Předmět: Citovat

http://diametral.cz/mikropajecky/mikropajecky-a-prislusenstvi/mikropajecky/stolni-mikroprocesorem-rizena-pajecka-hbt-1050-80-450c.html
Možná má lepší regulaci teploty pro bezolovnaté pájení, pokud to teda někdo chce doma provádět. Ručka je jakási čínská, inspirovaná starou Hakko. Platíš za plno digitálních funkcí, které nevyužiješ.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1207
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2016, 6:48    Předmět: Citovat

No, právě bezolovo docela pájím. Né že bych byl nespokojenej s SL-20, ale chtělo by to asi další. Přednastavení teploty v paměti se mi líbí. U horkýho vzduchu to nemám a štve mě to.
No pročetl jsme si tu nějaké doporučení na typy, tak to zkouknu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2016, 10:07    Předmět: Citovat

Jestli to máš na profi použití mnoho hodin každý den, tak bych se nebál nějakého Welleru.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1207
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út říjen 11 2016, 11:29    Předmět: Citovat

Kouknu po nečem takovým. Provoz odhaduju tak 16h týdně. Prakticky při tomhle vytížení drží solomonka dobrých 15 let. Dokonce dokud jsem nepájel bezolovo, tak jsem tam měl původní hrot (ten je v pořádku, jen nemá optimální tvar). Navíc jsme pořídíl IR předehřev, takž jí ani tolik netrápím na vysoké teploty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel1953



Založen: Jan 01, 2008
Příspěvky: 187

PříspěvekZaslal: čt říjen 13 2016, 11:06    Předmět: Citovat

Zdravím pánové,
máte někdo zkušenost s tímhle strojem? Cena je podezřelá.

https://www.aliexpress.com/item/Yihua-853AAA-650W-SMD-Hot-Air-Gun-60W-Soldering-Irons-500W-Preheating-Station-3-Functions-in/32691978226.html?spm=2114.13010308.0.0.mA7blA
P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund