Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ako preukazat zavadu ATX zdroja na reklamacke

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 10:18    Předmět: Ako preukazat zavadu ATX zdroja na reklamacke Citovat

Uz som z toho na nervy zdroj za 2k a mna uz klepne z toho .Teraz jak prisli tie super tepla tak cele PC sa mi vari lenze zdroj mi tak po dvoch hodinach to sa akurat zahreje tak sa pekne sekne PC stlacim reset a PC sa vypne a uz nejde zapnut standby napetie funguje, po stlaceni POWER tlacitka sa PC zapne na 3 sekundy a hned sa vypne ,to vypnutie je spôsobene mojou doskou to popisem nizsie. Toto robi na mojom PC .
Na druhom PC sa to stalo tiez a tam sa PC sice nesekne ale vypne sa do standby t.j. sveiti dioda na doske a po stlaceni POWER tlacitka sa PC rozbehne ako aj umna no vôbec nenabehne HDD ani CDRW mechanika ta nejde ani vysunut a zistil som ze zdroj v takomto stave dava namiesto 12V 5,3V , a namiesto 5V 4,8V a takto to dava kludne aj 20 minut netrapi ho to ... moja doska namiesto 12V tych 5,3V neznesie tak sa radsej vypne ,, problem je asi taky ze zdroj sa zapne na multimetri mi skoci 12,26V na 1-2 sekundy a hned to skoci na 5,3V a uz som v piii .Mna by zaujimalo ako sa takato zavada da preukazat ... pred par dnami som ten zdroj zatazil jak slak v PC som vypol vetrak vzadu na CASE nech sa poradne nahreje a hlavne rychlo ... a ono nic slo to 3 hodiny bezproblemov co ma na.... pretoze jak poznam reklamacky tak to maju taky test ze pripoji zdroj hodinku si na tom PC kuka WWW stranky a zdroj mi posle naspet ze je funkcny --- uz som to zazil ale to bolo na zdroji za 500SK takze som ho vyhodil a netrapilo ma to dalej lenze toto by som rad riesil .Ono niekedy aj mne ide 3-4 dni vkuse a potom pozeram hodinku TV a odrazu to sekne a nejde zapnut to v strede filmu nasere .
Je to FORTRON FSP350-60GLN mam ho 4 mesiace a uz nazaciatku sa tato
chyba prejavila tak 4 krat no odvtedy bol 3 mesiace pokoj a preto sa aj bojim toho ako tu chybu preukazat pretoze som ho kupoval v hrozne neserioznom obchode s ktorym mam v poslednom case velke problemy z reklamaciami ... ALZASOFT --- ved mozno niekdo poznate ako to tam chodi .
http://www.fsp-group.com/english/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=50&proid=132

A este mam taky divny pocit ze ked dava tie specialne napetia tak v tom zdroji neco sialene chrci a piska ... lenze to je len taky môj nazor pretoze cez ten vetrak to je zle pocut a este ktomu za tych par sekund dokedy sa mi nevypne PC
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 11:08    Předmět: Citovat

to, čemu tady říkáme "šílený vedra", proti Indii, Mexiku, Saudi Arabii nebo Brazílii nic není a neslyšel jsem, že by tam PC potřebovaly speciální klimatizaci.
4,8V místo 5V je v toleranci, to napětí spadlé v 12V větvi vypadá spíš na nadměrný odběr. Měřil jsi proud? Závada může být podle popisu jak v PC tak ve zdroji, pro seriózní posouzení by to chtělo zatížit zdroj umělou zátěží a prohnat v teplotách, pak můžeš jít dál na PC.
ještě mě napadalo, má ta MB nějaký teplotní management v BIOS-u?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5228

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 12:36    Předmět: Citovat

spis bych skusil jiny zdroj. Pokud nema studeny spoj primo na 12V vetvi tak on ji moc nehlida. proste pokud dela 5V tak 12V je par zavitu navic takze pokud neni pretizeno se tam taky musi ukazat.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 14:17    Předmět: Citovat

Pretazenie zdroja nepredpokladam dokonca som odpojil pri spusteni DVDRW aj HDD aj nejake vetraky a ani to nepomohlo ... no aj sam tomu tiez nechapem ze na 5V mam cca. tych 5V ale na 12V vetve mam zasa 5V , prud som nemeral ale pretazenie zdroja neprichadza douvahy uz len z toho ze nikdy ziadny FUNKCNY ATX zdroj nezatazis tak ze namiesto 12V bude mat 5V
toto bude niaka porucha len mna stve to ze ono to trebars 1den nejde , 2dni ide ... a ked sa ta chyba prejavuje fakt hocikedy tak na reklamackach sa urcite neprejavi to mam zarucene tam vzdy vsetko funguje sakra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 14:21    Předmět: Citovat

Pokud nejsou vysloveně studenáky ve zdroji - nejčastěji kondy na vstupu , tak bych se moc divil žeby to bylo přehřáté ! Aktuálně mám na stole již 3hodky zdroj upravený na 14,5V pod zátěží 12A teplota na chladičích je 41°C a v místnosti 28,3°C z toho si uděl obrázek o přehřívání ! jsou místa kde je ten teplotní gradient mnohem výš a jede vše normálně ! Pokud jde o závady zdroju tak já vracel nedávno zdroj jen co jsem ho strčil do bedny a taky jsem mysle že mám někde přetížení ! vzal jsem jiný osvědčený zdroj a vše jelo ! Zdroj jsem vyreklamoval výmněnou a bylo jede do teď !

Závěr zdroj může být vadný - reklamace se neboj ! horší to nebude ! a reklamaci ti vzít musí pokud udáš provozní závady ikdyž se aktuálně třeba neprojevuje nic! vzhledm k tomu že jej chceš reklamovat se nic lepšího poradit nedá ! Pokud jde o zdroje - tak umřel mi i zdroj v servru od HP nový stojí 2500kč a mechoš co jej přijel mněnit taky prohlásil přepětí v síti , ale pak zjistil že je za UPS tak konstatoval že i takový zdroj jim občas umře a bylo !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 14:36    Předmět: Citovat

Problém serióznosti obchodníka může být zásadní ale to tady asi nevyřešíme. Podle toho, co popisuješ, by to mohla být ztráta kapacity filtračního kondenzátoru nebo studeňák v obvodu usměrňovače v 12V, což by mělo jít poznat i zvenku osciloskopem. Možná mají některé zdroje i komparátor na 12V aten může zlobit, ale nemám aktuální přehled o schématech:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 14:41    Předmět: Citovat

12V větev jsem taky zkoušel u PC zdroje a dostal jsem z něj 15A a napětí kleslo pouze o 0,4V a potom se vypnul proudovou pojistkou,bráchovi se stále restartoval počítač při vjíždění do win. a byla to větev 3,3V,měla 2.8V,je to masivní zdroj a jsou v něm trimry na doladění,po doladění napětí je vše OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MaTTo



Založen: Apr 25, 2005
Příspěvky: 528
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 18:37    Předmět: Citovat

No tak to je teda fakt uz divne ... ked takto ten zdroj zacne blbnut a vytahnem 24PIN z dosky a spojim green+black tak sa ta svina zapne a normalne drzi napetie 12,26 a 5.20 V a rozbehne sa aj disk aj DVD-RW , a po znovupripojeni do dosky toto naptie ide tka 2 sekundy potom padne 12V na 5V a to uz ochrana dosky radsej vsetko vypina , chybu dosky ale mozeme vylucit pretoze doska ide bezproblemov a tento problem bol aj na druhom pocitaci ktory mal uplne inu konfiguraciu a hlavne dosku .
No ale preistotu som to este vyskusal tak ze ked fortron po pripojeni ATX konektory klesol z 12,26 na 5,3 V tak som vytrhal rychle zo vsetkeho MOLEX aj z dosky konektory a napojil cele PC na PREMIER 300W ktory je uplne novy
a sice po zapnuti PC napetie lietalo od 11,76 po 12,12 ale PC aspon slo bezproblemov dokonca ani pri zatazovom teste nepadlo nic akurat na ten zdroj to bolo jaksi moc no ved aj ma o 10A na 12V menej ako tento FORTRON .Kondenzatory v zdroji vyzeraju ako nove a znacky su CapXon teda cely ten zdroj vnutri vyzera ako uplne new ani len prach tam neni tak ja to teda hodim v septembri na reklamacku do alzasoftu to si zase uzijem ... teraz to uz do soboty vydrzim a pak dojdem az v septembri domov .Nemohol by byt teoreticky v tom zdroji vadny ten obvod ktory riadi napetia alebo naco tma je ten integrac ,, som si vsimol ze je na plosaciku tak cca. 3x3cm len zapichnuty na plosaku samotneho zdroja akoby niekdo ratal z vymenami
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 27 2006, 20:02    Předmět: Citovat

ten malý obvod (nejspíš) je zdroj pro standby režim, dává to jen +5V v době kdy je hlavní zdroj vypnutý, tam by problém neměl být. Jestli je zdroj v záruce a nemůžeš do něj zasahovat tak je problematické něco zjišťovat, na uznání záruky by to ale stačit mělo, když vyloučíš závadu mimo MB nebo periférie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st červen 28 2006, 6:17    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
ten malý obvod (nejspíš) je zdroj pro standby režim, dává to jen +5V v době kdy je hlavní zdroj vypnutý, tam by problém neměl být..

Alebo je to obvod, ktory generuje signal Power Good.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33937
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 28 2006, 9:19    Předmět: Citovat

Niektore zdroje maju TL494 na samostatnom - ale uz dlho som to nevidel. Na samostatnom plosaku byva niekedy tiez riadenie otacok ventilatora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: pá červen 30 2006, 12:10    Předmět: Citovat

Můj názor po opravě cca 5.000 ks zdrojů AT,ATX- pokud ostatní napětí mimo +12V drží, je chyba jen ve větvi +12V - možné nejčastější příčiny:
studený spoj v místě připájení dvojité diody pro +12V nebo přerušování jedné diody uvnitř pouzdra /v obou případech pokud jedna dioda neusměrňuje, padne napětí zhruba na polovinu/, dále může být vadný elyt pro +12V /studený spoj, občasné přerušení uvnitř pouzdra/. Řídící obvody by měly být OK, taktéž budící obvody hlavních spínacích tranzistorů i pomocný zdroj +5VSB. Správně by hlídací obvody zdroje, které hlídají +5V,+12V,+3,3V, uněkterých zdrojů též -12V,-5V, měly zareagovat na uvedený pokles +12V a zdroj vypnout - ale ze zkušenosti vím, že je to někdy ošizené. Při opravě postupovat takto - zatížit větev +12V např 12 až 15A, měřit osciloskopem průběh napětí na středním vývodu dvojité diody a počkat na výpadek- pak to bude jasné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
193.86.226.163
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červenec 02 2006, 23:00    Předmět: Citovat

no prepeti v siti ehh.zdroj ma vydrzet i 250 voltu klidne bez problemu.pokud je fakt prepeti v siti tak bych to resil s dodavatelem energie.taky mam fortrona a jede dobre bez problemu 24 hod vkuse uz zhruba pul roku.no ne kazdy vyrobek se podari i renomovane znacky nekdy pusti smejd na trh.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund