Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klimatizace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 10:04    Předmět: Citovat

dík za rady ještě jedna otázka: Kolik asi tak může stát to namontování a naplnění a zprovoznění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1936

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 10:42    Předmět: Citovat

Záleží na délce potrubí,pokud nebudeš mít tu samoinstalační která je už s trubkama.Naplněny zatím jsou všechny,ale chtějí to zakázat prodávat přednaplněné klimatizace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 11:41    Předmět: Citovat

ne naplněná asi nebude, protože už byla někde namontovaná a pak ji sundali. Trubky doufám budou u toho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 13:34    Předmět: Citovat

Já jsem se o to cca před 2 lety zajímal a cena instalace včetně napnění byla cca 9 tis. Minulý rok jsem šel do nové klimy Sinclair s inverterem a ta byla přednaplněna. Její instalace stála 4 tis. + 300,- Kč za 1 metr trubek. Pamatuju si, že mi kdysi utekla náplň s klimatizace u Golfa a za celou novou náplň chtěli 1500,- Kč. Nevím jestli nebudu kecat, ale asi 800g + práce (1,- Kč za gram). Tak si udělěj obrázek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1936

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 22:07    Předmět: Citovat

Metr trubky cca 60-80 kč záleží jakej má dotyčný nákup. Za ty 4000 kč bych dělal dvě denně a dělal bych 3 dny v měsíci. Laughing Když jsem to montoval tak si dotyčný vždy otvor skrz zeď vždy udělal sám pak montáž trvala tak 4 hodinky. To že je sundaná neznamená že je prázdná,záleží kdo to odpojoval,chladivo se normálně odsaje do sběrače venkovní jednotky,zavřou se ventily,odpojí porubí a chladivo zůstane v jednotce.Jinak tam je tak 1,5 kg,záleží na typu a délce portubí. Ten Sinclair je dobrý a za rozumný peníz.Taky jsem je montoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 22:28    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1936

PříspěvekZaslal: pá srpen 02 2013, 22:41    Předmět: Citovat

jj jako zaměstnanec,ale není to moje hlavní náplň, spíše jen pro to že to po mně chtěli. Ty 4000 bych bral kdybych se zábíval jen montáží klimatizací, ale těch 9000 si myslím že nikdo za montáž snad nedá. Já jsem to počítal hodinově.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2013, 5:35    Předmět: Citovat

tyjo to sou pěkný pálky... když to porovnám s cenou tý klimatizace kterou kupuju za 2200 Kč. Ptal sem se u nás ve firmě kde to taky montujou, tam mi řekli že ta montáž by stála asi 6000 Kč. Tak doufám že se to vrátí v úsporách za elektriku oproti té přenosné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
almas



Založen: Aug 03, 2005
Příspěvky: 137
Bydliště: cca Karviná

PříspěvekZaslal: so srpen 03 2013, 11:18    Předmět: Citovat

Pokud klimatizaci někdo demontuje odborně,bývá chladivo uvnitř venkovní jednotky(bývá to skoro většina náplně klimatizace)Pokud koupíte klimatizaci ,která je bez náplně a ještě s otevřenými ventily,může být pak problém v těsnosti(někde díra ve vnitřní jednotce,pokud byla bez chladiva delší dobu a vzduch se dostal dovnitř kompresoru,dochází k oxidaci oleje,změnám jeho vlastností a možnému poškození vlivem chemických změn izolace vinutí a následnému zkratu(=nový kompresor).Taky ale může pracovat dalších třeba 10 let.Cenu montáže si můžete snížit vlastní montáží venkovní jednotky,vyvrtáním všech prostupů,přivedením napájecích kabelů k vnitřní jednotce,přípravou odvodu kondenzátu,event.natažením Cu potrubí.
Potom je jen otázka ,jestli se to nekomu bude chtít domontovat,udělat tlakovou zkoušku,odvakuovat,naplnit chladivem a zprovoznit.
Ale záruku od toho,kdo Vám to bude dělat bych moc nečekal.
Co se týče ceny za montáž a zprovoznění,je třeba si uvědomit,že k tomu potřebujete hromadu nářadí a vybavení,které nestojí tolik co kladivo a kleště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17818
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 7:10    Předmět: Citovat

Taky jsem si nechal před 5 lety namontovat splitku Sharp "odbornou firmou". Překvapilo mě, že trubky a vnitřní část se prý nemusí vakuovat. Shocked Kdysi jsem dělal v početce a tam servisáci při výměně kompresoru klimatizací nechávali vývěvu běžet možná hodinu, pak to profoukli dusíkem z flasky, znovu vakuovali a pak teprv plnili chladivem. Když jsem se ptal proč, že se s tím odstraňuje vlhkost, nečistoty, zkouší těsnost a podobně.
U mě chladící okruh pouze profoukli chladivem z venkovní jednotky do povolený příruby na jedný trubce, tu dotáhli a hotovo. Ten "odborník" se při tom pěkně popálil, když mu chladivo stříklo na ruku. Lekl se a spadnul 3m ze štaflí, naštěstí bez následků...
No výsledek je, že mě letos musel jinej chlaďař klimatizaci znovu naplnit protože měla mizernou učinnost a v nějakým průhledítku chladivo ukazovalo kontaminaci vlhkostí. Chlaďař to označil jako neodborná montáž. Stačí prý použít trubku, která nebyla při skladování na koncích zaskřípnutá a tím se vnitřek kontaminuje vlhkostí, oxidací a nečistotou...
Takže bacha na odborníky.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 04 2013, 14:03    Předmět: Citovat

Jednu mobilni klimu mam v kanclu a druhou doma pripravenou na pude. Tu jsem dostal. Protoze neni mozna montaz dvoudilne, nova fasada, pocital jsem s moznosti ze tu rouru strcim do cerstve vyvlozkovanyho kominu. Hluk to udela. Pokoj ma 20m2 a myslim ze by to mohlo fungovat stylem vychladim a vypnu. U ten v praci mam hadicku na odvod vody-kondenzatu. V te druhe hadicka neni. Je tam nejaka nadobka ktera se musi kontrolovat a vylevat. Naposledy jsem tu kilimu zkousel a videl predloni. Pak jsem ji ulozil na pudu. Snad to popisuji dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2013, 16:05    Předmět: Citovat

Ještě když o tom tak přemýšlím, jelikož mám doma plyn, tak mě napadlo: neexistují taky klimatizace na zemní plyn?
Vím stoprocentně že se vyráběly (apsoň dřív) plynové absorpční ledničky, které vůbec nepotřebovaly elektriku, tak neexistuje taková i klimatizace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4040

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2013, 16:09    Předmět: Citovat

Zajímavá myšlenka. Plynové absorbční lednice se rozbíhaly tak dva tři dny a neměly žádnou dynamiku - rezervu. Zcela příhodně se proto nazývaly skromě chladničkami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PC01



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 290

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2013, 17:46    Předmět: Citovat

To by až tak moc nevadilo Smile mám jednu elektrickou absorpční ledničku, a ta chladí už za pár hodin po zapnutí. Tak bych to v horku nechal zapnutý na menší výkon trvale.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19542
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st srpen 07 2013, 19:33    Předmět: Citovat

Ale chladí za tu cenu, že z radiátoru vzadu odvádí teplo do okolí.
Takže ten radiátor budeš muset tepelně odizolovat od místnosti a odvádět z něj teplo ven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund