Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ako otvoriť Felíciu.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3484
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 21:50    Předmět: Ako otvoriť Felíciu. Citovat

Pred hodinov zatvorili u mna kluce v aute.Zhanal som radu ako ju otvorit.Sused mi povedal loptickov.Skusil som s pumpickov (tzv.kristirom)ale nepomohlo.Potom som skocil pre druhe k nim domov .Poradite nieco,aj dcera ma staru Feliciu,tak keby nahodov.Thanks.
Š 105 viem otvorit,tu mi to tak neslo, neviem kde su tiahla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31989
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 21:58    Předmět: Citovat

Nejrychlejší je vzít DOMLOUVADLO čili kladivo a rozbít boční okýnko ve dveřích - na vrakáči je okno i s novou stahovačkou za hubičku. Na táhla od otvírání se dostat bez speciálního nástroje nedá, jsou tam záměrně vevařený plechový kryty aby to nešlo odemknout přesně tak jako jseš naučenej odemykat starou 105ku šádynu - dávaly se tam už od prvního faceliftu favorita. Pokud bys měl víc času a silný autosklenářský přísavky, tak opatrně vyndat z gumy čelní sklo a po odemknutí ho znovu založit zpátky = práce na cca hodinu.

Ten naříznutej "mičudek" nebo jinej zdroj vzduchu k prudkýmu fouknutí skrz zámek má význam jen u auta s centrálním zamykáním - ten tlakovej impuls pohne zámkem tak, že v příznivý konstelaci hvězd sepne mikrospínač a odemkne centrálem stejně jako bys otočil klíčem ve vložce - u auta bez centrálu je to naprosto zbytečná práce se o něco takovýho pokoušet...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3484
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 22:41    Předmět: Citovat

Ekkar ,velka vdaka!!!Vidis ako som pochodil s marhulami co prisli pre ne.Ano je tam ten plech ale je tam aj mala medzera,cez ktoru sa da dostat nad zamok zadnych dveri,len neviem kde co je.S tou loptickov mi to neslo tiez do hlavy kedze to je obycajne zamykanie,ale skusal som asi 10x.Chcel som rozobrat dvere dcerinej felicii aby som zistil co kde je,len uz bolo vela hodin.Este raz diky za ochotu,pomohol si aj druhym.Cav.
------------------
Na 105-ke som daval asi dvakrat s el.kablom,tu neviem ci sa dava tiez s kablom.Vonku po tme by to bol problem.


Naposledy upravil tiktak1953 dne so červenec 20 2013, 22:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlesALF



Založen: Dec 16, 2010
Příspěvky: 207
Bydliště: mezi HK a JC

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 22:44    Předmět: Citovat

Felda jde otevřít krásně Smile

1, sehnat klíče od jiného majitele feliny a skusit tak dlouho štourat v zámku až přeskočí ty správné kolíčky (nejlépe to jde u 5.dveří - zámek je tam pěkně vychozenej)

2, odehnou vršek dveří a ke kolíčku co signalizuje stav otevřeno- zavřeno spustit provázek (vlasec ...) nejlépe si pomoci i kusem drátu a kolíček vytáhnout Smile

oboje vyzkoušeno

samo že možností je více, jen si vybrat tu správnou

pohledej na internetu, třeba tam bude návod i s videem


Naposledy upravil AlesALF dne so červenec 20 2013, 22:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3484
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 22:48    Předmět: Citovat

Ales aj tebe diky ,musim si to co si napisal premysliet!Cav.
Skusali sme kluce aj s troch druhych felicii ale nic!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3490

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 23:04    Předmět: Citovat

Viděl jsem na vlastní oči (ani nevím, jestli to mám prásknout).
Asi 1m tenkého provázku, uprostřed udělat očko. Horním rohem předních dveří provlést provázek až za rám dveří za gumu a tahavými pohyby zasunout provázek až dovnitř dveří.
Očko provázku zachytit za "hříbek" zamykače dveří a provázek povytáhnout i s hříbkem nahoru.
Pro zloděje 10 vteřin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6080
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 23:44    Předmět: Citovat

breta1 napsal(a):
Viděl jsem na vlastní oči (ani nevím, jestli to mám prásknout)....
Pro zloděje 10 vteřin.
Nevím, co je na téhle metodě tak tajného. Mně takhle otvírali Feldu před 15 lety snad jednou týdně, než jsem se nas... a dotyčné kolíčky přebrousil na hladký válec.

P.S. silonovým vlascem to jde líp.


Naposledy upravil tomasjedno dne so červenec 20 2013, 23:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5026
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 23:45    Předmět: Citovat

Jo, to jde velmi snadno a dobře. Taky se mi to podařilo.
Proto si někteří majitelé nechávali stočit ten čudlík do hladkého kuželu, aby po něm provázek sklouznul.

https://www.youtube.com/watch?v=WYyqJ-FWcWE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6080
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so červenec 20 2013, 23:57    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...Na táhla od otvírání se dostat bez speciálního nástroje nedá, jsou tam záměrně vevařený plechový kryty aby to nešlo odemknout přesně tak jako jseš naučenej odemykat starou 105ku šádynu...
Tu jsem si otvíral tenkým drátem prostrčeným vedle kliky - vytlačil jsem tím kolíček nahoru Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2581

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 7:05    Předmět: Citovat

Já bych zkusil zavolat asistenci, pokud by všechno, až na rozbití okénka selhalo.
Vzpomněl jsem si: Jednomu známému se údajně tohle taky stalo, s audinou. Přijel odborník a prohlásil, že do mercedesa by se dostal, ale s audinou to nejde. Tak tomu známému dal na vybranou, které okénko má vysklít.
U svého auta to řeším tak (i když jsem zatím nepřišel na to, jak auto zamknout, aby klíček zůstal uvnitř - leda bych ho ztratil), že v brašně s doklady co si vždy z auta beru k sobě mám náhradní klíč.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
GeorgeB



Založen: Nov 21, 2005
Příspěvky: 1213
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 9:14    Předmět: Citovat

Felicie jde lehce otevřít přes zadní dveře.
Jednou jsem v nouzi takto oteviral felicii a na tenhle princip jsem přišel po získání inforamace: "Hele, oni ty felicie vykrádali nějak přes zadní dveře" Very Happy


Naposledy upravil GeorgeB dne ne červenec 21 2013, 16:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 10:16    Předmět: Citovat

Jen pro upřesnění, otevírání zámku i s centrálem pomocí gumového míčku je holý nesmysl a pro uživatele EB kteří používají hlavu a nějak to nedokážou pochopit vzkaz, buďte v klidu, nefunguje to. To fungovalo pouze u vozů mercedes který měl centrál na principu hydrauliky. Ostatní je pouze zaručená zpráva od kamaráda z hospody co to prej viděl na vlastní voči. Stejně jako otevírání centrálu pomocí VN paralyzéru.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31989
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 10:55    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
... (i když jsem zatím nepřišel na to, jak auto zamknout, aby klíček zůstal uvnitř - leda bych ho ztratil)...
Jde to docela snadno, pokud jde auto zamknout zevnitř zamačknutím těch čudlů za sklem.

Pravda - u některejch aut to nejde vůbec (čudly jsou jen indikátory zamčení, případně za ně jde tahat při odemykání, ale už nejdou zamáčknout - některý japonský systémy, dtto. starší frantíci), u jinejch typů to jde jen při zavřených dveřích = jde se tak zamknout uvnitř auta, ale nejde zamknout auto a zůstat venku, starší škodovky a některý další značky to mají vyřešeno ještě jinak - přední dveře nejde "zamáčknout" v otevřeným stavu, zadní ale ano, tudíž jde zamknout auto i bez klíčů tím, že se čudly předních dveří zamáčknou zezadu na zavřených dveřích - a ty zadní jdou zamáčknout i na otevřených dveřích a pak teprve zabouchnout. Když se v týhle situaci přidá tetka Skleněná Róza a nechá klíče ve spínačce nebo na sedačce, je vymalováno...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 11:03    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
Jo, to jde velmi snadno a dobře. Taky se mi to podařilo.
Proto si někteří majitelé nechávali stočit ten čudlík do hladkého kuželu, aby po něm provázek sklouznul.

https://www.youtube.com/watch?v=WYyqJ-FWcWE


Pekné,človek sa tu niečomu aj priučí,napríklad ako vykrádať autá.Hlavne,že je tu zakázané dávať kódy na rádiá,ale ako sa dostať k tomu autorádiu je to tu ako "na lopate".Myslím,že takéto rady sa mali rozoberať prostredníctvom SZ a nie takto verejne.

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.


Naposledy upravil mirosne dne ne červenec 21 2013, 11:14, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 21 2013, 11:09    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
Nevím, co je na téhle metodě tak tajného. Mně takhle otvírali Feldu před 15 lety snad jednou týdně, než jsem se nas... a dotyčné kolíčky přebrousil na hladký válec.


Otec mě u Feldy už kolíky a kolem nich ochranné kužele, takže tady to nefungovalo. Měl i zamykání převodovky a stejně mu ji nakonec ukradli, když jim nechal náhradní klíče pod sedadlem, když se hnal na houby. Za pár let mu přišel dopis, že našli motor, ale protože ho koupila v dobré víře třetí osoba, má prý stejně smůlu...

Co se týká kódů autorádií VS otevírání aut - těch druhých postupů je plnej net, kódy se jen tak po netu neválí...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund