Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

problem se zakladni deskou asrock k7s41gx

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 21:38    Předmět: problem se zakladni deskou asrock k7s41gx Citovat

mam problem s toudle deskou je uplne nova je tam procesor duron 1,4ghz poprve nabehla normalne ale po restartu uz na monitoru nenabehlo nic vsechno je novy pameti i zdroj.
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 22:39    Předmět: Citovat

Reklamovat. Tipujem to na NPN tranzistor v napajani chipsetu - uz som to na jednej K7S41 opravoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 7:10    Předmět: Citovat

vytahl bych z toho paměti přívody popř . desky, otřel nožičky a složil znovu . Před složením se podívej jestli máš desku správně usazeno v case, není prohnutá nemá někde dotyk na bednu? Prověř jestli nezdechl zdroj, může svítit a není v pořádku signal Powergood a nejde to.Pokud máš víc paměťových modulů , zkus tam dát jen jeden. I nové paměti jsem už reklamoval, i nový zdroj. Můžeš to zkusit i bez grafiky pokud připojíš repro mělo by to pípat. Pokud bude vše OK a nic, tak zabal MB a reklamuj. Mám ale zkušenost že často pomůže rozložit a znovu složit, že to blbě sedí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 8:10    Předmět: Citovat

Moze to byt aj nejaka blbost - ale ked nic nebude pomahat, tak si zmeraj napatie na DIMM slote - pin 7. Ak tam nie je 2,5V (+/- nejaka odchylka), tak je to ten tranzistor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 16:36    Předmět: Citovat

tadle deska byla koupena v nedeli v giga pc bazar legerova v praze jako nova uz jsem tam byl reklamovat tri pouzity zakladni desky pro socket A
a pak mi dali tudle za priplatek ze prej je nova vypadfa jako by nebyla nikdy pouzita ale kdo vy jestli to neni nakej zmetek z vyroby u tech pouzitejch to bylo stejny nic ne nabihalo na monitoru u tydle desky ani po pripojeni k monitoru nenabeh obraz ani z integrovany grafiky na bordu
tak jsem tam dal agp grafiku a taky nic pak jsem resetoval cmos potom to nabehlo az do windowsu a napsalo hlasku windows nainstaloval hardver a jestli chci restartovat jo a jeste se mi stalo ze se asi dvakrat kousla mis vubec neslo hejbat kurzorem a dokonce to necetlo ani z cdromky i kdyz tam bylo cd porad to psalo vlozte disk s deskama na celeron jsem nikdy nemel zadny problemy i kdyz treba deska byla z bazaru ale jak jsem koupil desku na athlona tak to dela takovou paseku.
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 17:40    Předmět: Citovat

Tato doska je vylozene shit, s IDE radicom ma tiez problemy - treba v BIOSe nastavit "IDE driving" (ci ako sa to vola) na strong a pripadne skusit iny IDE kabel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 20:49    Předmět: Citovat

wiktor napsal(a):
tadle deska byla koupena v nedeli v giga pc bazar legerova v praze jako nova uz jsem tam byl reklamovat tri pouzity zakladni desky pro socket A
a pak mi dali tudle za priplatek ze prej je nova vypadfa jako by nebyla nikdy pouzita ale kdo vy jestli to neni nakej zmetek z vyroby u tech pouzitejch to bylo stejny nic ne nabihalo na monitoru u tydle desky ani po pripojeni k monitoru nenabeh obraz ani z integrovany grafiky na bordu
tak jsem tam dal agp grafiku a taky nic pak jsem resetoval cmos potom to nabehlo az do windowsu a napsalo hlasku windows nainstaloval hardver a jestli chci restartovat jo a jeste se mi stalo ze se asi dvakrat kousla mis vubec neslo hejbat kurzorem a dokonce to necetlo ani z cdromky i kdyz tam bylo cd porad to psalo vlozte disk s deskama na celeron jsem nikdy nemel zadny problemy i kdyz treba deska byla z bazaru ale jak jsem koupil desku na athlona tak to dela takovou paseku.
A čo ešte chceš z bazaru???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wiktor
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 21:52    Předmět: Citovat

tak jsem tu desku dneska zkousel a uz zase funguje od vcera jsem mel z toho bordu vyndanou baterku tak jsem ji tam soupnul a ejhle vono se to rozjelo znamej rikal ze to zpusobil ten procak takze zatim to jede a taky rikal ze se to asi ta cmos jistila pri preprave proti staticky elektrine.
Návrat nahoru
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 23:02    Předmět: Citovat

Holt bazar,problém je , že se už blbě shání desky na K7,už nejsou. Takže pak člověk koupí shit. Uvidíš jestli to vydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 8:13    Předmět: Citovat

Vsetko z bazaru to nemusi byt zle, ale ASRock by som teda nechcel ani novy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 11:36    Předmět: Citovat

Naštěstí jsem neměl tu čest. Stačily PC-Chips nebo 10 ASUSů s Nforce 2 které šli do pr. všechny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33951
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 12:04    Předmět: Citovat

No ASRock je lacna znacka Asusu. BIOSy su nehorazne zabugovane, takze najlepsie je tam nic nemenit, inak to vie nechutne blbnut (jedna doska sa mi vypinala ked som zmenil casovanie RAM!?), dalej osekane napajanie (kondiky su sice kvalitne ale je ich malo - takze case problemy s lacnymi zdrojmi). Ta K7S41 to uplne dorazila "kvalitou" IDE radica - fungovalo mi to s jednym kablom z troch (ostatne su akoze prilis dlhe) aj to len pri nastaveni IDE driving na strong (normalne sa taketo veci v BIOSoch nastavovat nedaju - ale tu je to zjavne preto, ze s tym mal problemy aj vyrobca...)
PC Chips ma par dost zlych dosiek (napr. M558, M559), ale inak to nie je az take hrozne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund