Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna displeje NTB
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Abstinent



Založen: Aug 01, 2012
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2013, 22:18    Předmět: Výměna displeje NTB Citovat

Dobrý večer pánové ( a případně i dámy ), chtěl jsem Vás poprosit o radu. Dětem se nějak podařilo rozbít display u NTB Asus pro5lda ( známější též jako ASUS N61DA ). Display jsem z NTB beze škod " vypreparoval" nebo chcete-li demontoval a nyní za něj sháním náhradu. A teď dotaz : Dle čeho mám nový " LCD panel " kupovat ? Vycházím hlavně z kódu na něm napsaném a to : N156B3-L0B . A teď jsem se chtěl ještě poradit, jestli všechny displeje označené stejně ( N156B3... ) tam budou teoreticky fungovat a dále pokud mám kupříkladu display ze stejným číslem ale za pomlčkou je namísto L0B například L02 ( dle foto ale vypadá na chlup stejně ) jestli půjde ? Popřípadě kdyby měl někdo tip kde ho dobře sehnat nebo jste měl někdo náhodou doma nějaký funkční rád ho odkoupím ( teď mi zbývá např. ebay ale tam bohužel nemám registraci ... ). Předem děkuji za rady a tipy budou-li a všem hezký večer či den dle toho kolik bude hodin Smile . Předem díky Jirka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Philip_Fry



Založen: Sep 01, 2010
Příspěvky: 1538
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 5:54    Předmět: Citovat

Zpravidla nebývají problémy s kompatibilitou různých revizí jednotlivých typů LCD panelů, stejně tak lze většinou použít i panel jiného typu nebo i značky, důležité je zachovat stejné parametry jako u původního panelu, tj. umístění konektoru a počet jeho pinů, typ podsvícení a rozlišení displeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5225
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 7:45    Předmět: Citovat

http://shop.sil.cz/zboziDetail.aspx?id=4703&nazev=lcd-panel-k-notebooku-asus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 7:46    Předmět: Citovat

Rozdíl v tom co je za pomlčkou může být třeba jen jestli je matný nebo lesklý na funkci nemá vliv a nebo způsob podsvícení LED nebo trubicí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34001
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 8:05    Předmět: Citovat

Treba hladat na webe. Niekedy je to na dost dlho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5231

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 11:28    Předmět: Citovat

Pokud se dívám správně tak je to 15.6" CCFL .... hodně štěstí při jeho koupi přeji.
Skončíš nejspíše u 15.6" LED a přechodky k tomu.

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abstinent



Založen: Aug 01, 2012
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 12:54    Předmět: Citovat

Nejprve všem mnohokrát děkuji za odpovědi. A k tomu co psal výše uživatel "rezis", přesně tak a doslova jste mi to vzal z úst. Jenomže na té redukci je myslím 5 ( nebo 4? ) konektorů a já nevím do kterého to " šoupnout ". Nebo myslíte že jsou " blbuvzdorné " a zaměnit mezi sebou konektory nelze ? ( Samec má vždy jen jednu samici když to řeknu takto laicky ).Přikládám obrázek pro ilustraci. Děkuji a hezký den všem P.S.: "Rezis" proč mi přejete mnoho štěstí při koupi ? Je problém ho sehnat či jsou poruchové nebo mezi sebou nezáměnné ? Nechci vypadat jako blbec ale opravdu jsem z toho důvod Vašich obav nezaznamenal a prosím pokud máte bohatší zkušenosti jestli by jste se o ně nepodělil. Předem děkuji a ať se Vám práce daří. Jirka


Redukce-kabelu-LED-na-CCFL-15-6.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Redukce-kabelu-LED-na-CCFL-15-6.jpg
 Velikost:  49 kB
 Staženo:  52 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 13:51    Předmět: Citovat

LCD se dá sehnat tady http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-LCD-N156B3%25252dL0B.html?SearchText=LCD%2BN156B3-L0B&CatId=0&initiative_id=SB_20130704044727&SortType=price_asc&filterCat=400401,541,100005069&groupsort=1 dokonce hned první odkaz je asi ta redukce.Na ebay budou taky ale dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5231

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 14:02    Předmět: Citovat

To štětí jsem přál právě pro jejich naprostou nedostupnost.
U Asusu nebývá problém s kompatibilitou. Takže se tam montuje s redukcí co se dá sehnat nejlevněji. Např. LP156WH4.
U té redukce určitě není jedno co se kam šoupne. Blbuvzornost je tam naprosto nulová a předpokládá se jakási znalost. Dokonce ne vždy je stejná koncovka u stejného výrobce osazena stejně.
Jak to řeším.
Najdu si konektor do kterého lze koncovku zasunout - pozor notebook musí být bez baterie, a odpojen od sítě. (jinak je tam trvalé napájení a následky...)
Odpojím konektor dám baterii a měřím na kterých pinek je cca +10-19V na kterých zem(tyto jsou tam trvale), pak je tam jeden který zapíná podsvit (3,3V) a jeden který mění napětí (0-3.3V) podle jasu.
Když vím co je co kouknu na redukci a tam buď je popis nebo to jde hezky vystopovat. Jsou tam dva silnější a dva slabší vodiče v tom pásku. Jeden silnější jde propísknout na zem LCD panelu, druhý na jeho pojistku. To jsou ty dva napájecí. Zbylé dva většinou zkusím jestli to blbne při řízení jasu přehodím..

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abstinent



Založen: Aug 01, 2012
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 14:06    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
LCD se dá sehnat tady http://www.aliexpress.com/wholesale/wholesale-LCD-N156B3%25252dL0B.html?SearchText=LCD%2BN156B3-L0B&CatId=0&initiative_id=SB_20130704044727&SortType=price_asc&filterCat=400401,541,100005069&groupsort=1 dokonce hned první odkaz je asi ta redukce.Na ebay budou taky ale dražší.
Velice děkuji ale já spíš myslel něco jako -> http://pocitace.aukro.cz/led-15-6-i3367964772.html a k tomu http://www.lcd-display.cz/index.php?route=product/product&path=1067&product_id=27001 . Myslíte že to pospolu bude fungovat ? V jednom obchodě s LCD mi ale tvrdil, že stejně pokud má LED panel jiný software fungovat to nebude. Myslíte že je to možné nebo mě tahal za nos ? Děkuji jste hodní že mi tu tak radíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abstinent



Založen: Aug 01, 2012
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 14:19    Předmět: Citovat

Rezis : Rozumím a chápu ( napsal jste to hezky srozumitelně Smile ). Jste moc hodný. Myslím že s těmito Vašimi informacemi to již zvládnu co se týče zapojení, no nicméně pořád mi leží v hlavě, jak říkalv tom servisu NTB, že s jiným softem v panelu to beztak nepůjde. Kecal ? Mám se toho bát ? Nebo neřešit a koupit ty dvě věci z horního odkazu ? Co by jste udělal(i) Vy ? Děkuji a už se blížíme ke konci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 14:37    Předmět: Citovat

Pokud se dodrží rozlišení tak tobude šlapat žádný soft tam není grafiká posílá nějaký obraz do LCD je to jak kdyby jste ke klasickému PC připojil jiný monitor a on nefungoval.Sám jsem si dělal takový bastl notes kde chybělo LCD uplně našel jsem s 20 pin konektorem připojil a jelo to na první zapnutí i když je LCD opalec menší než původní.

Teď jsem se díval na tu redkci 600 Kč + poštovné to jsou zloději na ebay je ta redukce za 200 a poštovné zdarma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Abstinent



Založen: Aug 01, 2012
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 15:12    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
... Teď jsem se díval na tu redkci 600 Kč + poštovné to jsou zloději na ebay je ta redukce za 200 a poštovné zdarma
Ano, máte pravdu koupím to přes ten ebay. Ale i když vím, že budu nejspíš za pitomce stejně se ještě na něco zeptám. Na tom ebay je k sehnání redukce without IC, with IC nebo without JNEG IC a with JNEG IC. Chápu že to něco má a něco nemá ale nemohl by jste mi ještě tedy poradit co je to to IC popřípadě JNEG IC a jestli to chci s tím nebo bez toho ? Laughing + panel který chci použít má za typovým číslem v04 ( asi verze 04?! ) no a u těch redukcí píší " for V01,V02,V03 ale už ne V04 tak nevím jestli to má nějaký význam ? Předem děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cputakt



Založen: Nov 01, 2005
Příspěvky: 1234
Bydliště: Karvínsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 15:21    Předmět: Citovat

Nic takového v popisu není http://viewitem.eim.ebay.cz/N156B3L0B-156-LED-to-LCD-Screen-Converter-Cable-40pin-LED-to-30pin-CCFL/261151112129/item Kde jste to našel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Abstinent



Založen: Aug 01, 2012
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 04 2013, 15:31    Předmět: Citovat

cputakt napsal(a):
Nic takového v popisu není http://viewitem.eim.ebay.cz/N156B3L0B-156-LED-to-LCD-Screen-Converter-Cable-40pin-LED-to-30pin-CCFL/261151112129/item Kde jste to našel?
Dobrý den, např. zde -> http://www.ebay.com/itm/15-6-LED-to-LCD-CCFL-Screen-Converter-Cable-40pin-to-30pin-Without-IC-/231010516773?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c94cbf25 , http://www.ebay.com/itm/15-6-LED-to-LCD-CCFL-Screen-Converter-Cable-40pin-to-30pin-with-IC-/400483806507?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d3eb1ed2b , http://www.ebay.com/itm/New-15-6-LED-to-LCD-CCFL-Screen-Converter-Cable-40pin-to-30pin-with-IC-JNEG-/281118971002?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4173ff147a a http://www.ebay.com/itm/New-15-6-LED-to-LCD-CCFL-Screen-Converter-Cable-40pin-to-30pin-Without-IC-JNEG-/370831174638?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item565742abee . Děkuji . P.S.: Ale pokud mi stačí to z Vašeho odkazu beru to a nemusíme to řešit. ( pokud nemáte touhu vysvětlit mi co to ic a jneg znamená - rád se přiučím a dozvím něco nového abych se už příště nemusel hloupě ptát a mohl sem dělat machra před holkama / jen vtip / Smile Díky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund