Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Detektory kovov - dosah
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 17:27    Předmět: Citovat

No já jsem ty dva detektory z AR 89 a AR 90 porovnával a zdají se mi stejný,jen u toho z roku 90 je už napájení IO,u toho mýho není,tak jedině tam že by byla chyba,tohle zapojení mě fungovalo.
Je tam jen jediná věc co jsem si všiml u toho tvýho zapojení z roku 90 a to je napájení IO2 hradlo -c-,je zavedený přes 100ohm odpor a já měl vše přímo natvrdo na plus,jinak jsem nic nezhledal.
Díval jsem se ještě na opravy článků a to až do roku 92 a nikde nic není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suelektronics



Založen: Jun 19, 2006
Příspěvky: 15
Bydliště: BA

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 19:30    Předmět: Citovat

Kocur> ty si to staval podla toho tvojho zapojenia a islo dobre? Mne sa totiz pri hladani chyby nechcelo (a ani ma to nenapadlo) slkontrolovat zapojenie IO. Zajtra to skusim znova ozivit a uvidime, ak pojde tak vam vsetkym budem vdacny .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 20:04    Předmět: Citovat

Jo stavěl jsem to podle tohoto schematu co jsem sem umístil,doufám že jsem někde neudělal nevědomky chybu a proto mě to fungovalo Laughing
Já to stavěl kdysi dávno a to jsem toho o elektronice moc nevěděl,né že bych ted věděl vše,ale vím o něco víc a tenkrát jsem to postavil a nechodilo to,tak jsem procházel schéma,bod po bodu a vše jsem měl zapojeno správně,až mi nakonec jeden kamarád řekl,jestli mám zapojený napájení IO,hleděl jsem na něj jako péro že to ve schématu není,potom jsem všechny IO popropojoval s napájením a fungovalo to,jen si vzpomínám,že se to trochu samovolně rozlazovalo,ale to se ted nedivím,narval jsem tam kondenzátory co jsem měl po ruce,nekvalitní a nestabilní.
Proto jsem se ptal jestli máte napájený IO,bral jsem to ze své skušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 947
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 5:56    Předmět: Citovat

Dneska sa na to cele riadne pozrem, premeriam napajanie a uvidime.
Zajtra idme na kruzok, tam je citac tak to skusim premerat (ak sa mi bude chciet).

Ozaj, postavil som si len zo srandy ten detektor so 741 (prvy odkaz na prvej strane) a ide to celkom dobre, aj ked ho este nemam naladeny a nemam dobru antenu (daky kusok co som nasiel doma Very Happy ), chcem to ako vreckovy detektor a okrem toho chcem este ozivit ten z AR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 947
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 5:57    Předmět: Citovat

Takisto vam budem velmi vdacny, pokial to ozivim a pojde to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
galjo



Založen: Jul 15, 2005
Příspěvky: 1352
Bydliště: záp.slovensko

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 6:28    Předmět: Detektory kovov Citovat

Vojsko v obidvoch republikách vypredáva zásoby - aj civilným osobám a takéto detektory boli tiež v zozname predávaných . Pozrite na stránkach ministerstva obrany zoznam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 7:30    Předmět: Citovat

PabloX: heled tady je prvotní námět který mi kluci donesli at udělám
jeto www.mwm.cz dej si hledat článek detektor pro lovce pokladů a nebo otevři vědu techniku a je to hned první článek ! Já to pro sebe upravil jak sis všiml poněvadž jsem se chtěl vyhnou tomu ladicímu kondu ! a taky tomu tří drátovému připojení ! možná to nebylo to prave nic méně to funguje !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
PabloXx
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 12:26    Předmět: Citovat

GALJO- pozrel som sa tam, ale pisu ze predaj bol pozastaveny do odvolania.

ELJARO-to zapojenie vyzera jednoducho, len ja by sóm chcel ozivit to, co mi nejde...Ozaj, napajanie mam dobre pripojene na vsetky IO, chyba bude niekde inde...
Návrat nahoru
suelektronics



Založen: Jun 19, 2006
Příspěvky: 15
Bydliště: BA

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 13:09    Předmět: Citovat

Eljaro> vyzera to dobre ale ten dosah je asi ako u Transet 150 a mne sa to zda byt malo. Sad Ja som chcel daco ine- vykonnejsie. Idem ja teraz skusit zapojit ten z AR 4/1990.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9789
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út červen 20 2006, 21:38    Předmět: Citovat

Dosah detektoru záleží hlavně na cívce. V kterémsi starším amáru byl návod, jak k tomu detektoru, co vyráběla tesla (ten s tím MA741) vyrobit externí cívku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12350
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 2:49    Předmět: Citovat

Bohužel, pánové, dosah detektorů, pracujících na principu rozlaďování oscilátoru, je silně omezen...
Kdo chce lepší dosah, musí použít jiný princip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 7:06    Předmět: Citovat

jo přesně tak ! dosah a cívka jsou spojité nádoby ! pokud jde o ty cívky tak dosah jednoduchého detektoru je krátký! Jediná rada použít jiný typ ! jak zde bylo uvedeno a to alespoň tří cívkový ! pokud jde o dosah doporučuji přečíst teorii !je zbytečné něco stavět a nevědět jak to funguje!
já stavěl až poté co jsem stáhl z internetu co se dalo ! pak jsem k tomu přečetl komentáře ! Konstrukce kterou jsem stavěl a upravil mněla jedíný cíl reprodukovatelnost ! budou su to stavět děcka a musí tojet na to šup !
A le z internetu jsem se taky dověděl že to hledání je trochu tak duchařina ! Ta cívka je základ kvalitní a velká s vysokým Q ! Principy kalibrací a kompenzací a křížových detekcí jsou mraky ! Ale jeden z článků mně inspiroval na tolik že jsem od dalšího bádání raději upostil !A tor totiž v závěru přiznal že ve finále pak detektor reagoval na lecos ale hledat kovy na zahradě se sním nedalo ! A proto zvažme k čemuto vlasně bude a podle toho to postavte ! Já stavěl na třikrát ! po prvé jen tak ve vzduchu ty jednotlivé části zda vubec fungují a jak spolehlivě ! Podruhé pak desku na které jsem to vyskoušel a našel kritická místa se kterými by se nedalo nic dělat bez měření ! A potřetí pak teprve na čisto - prostě osadit zapnou zatočit potáky a jede to ! Vše ostatní je na draka jak je to moc složité tak se v tom ani autor nevyzná ! Ale nevím jak kdo co a jak vlastně čte ale na stránce se které já vyšel je dost podrobný popis co a jak seřídít a naladit plus praktické rady - tak moc nechápu delku této diskuze - nic proti na pobavení dobrý ! asi jsou lidi co čtou jen ta schematka ?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
suelektronics



Založen: Jun 19, 2006
Příspěvky: 15
Bydliště: BA

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 12:26    Předmět: Citovat

Zdravim. Ten z AR4/1990 nejde ani po opravach. Cry Ak mate niekto overeny detektor s dobrym dosahom, pracujuci na rôznom principe, ale bez mikroprocesorov tak dajte vediet. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12350
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 18:32    Předmět: Citovat

Já mám někde schéma pulsního detektoru s TTL obvody, je tam celkem 26 pouzder, + nějaký ty analogy.... máš chuť to realizovat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
suelektronics



Založen: Jun 19, 2006
Příspěvky: 15
Bydliště: BA

PříspěvekZaslal: st červen 21 2006, 20:11    Předmět: Citovat

Sendyx=Já mám někde schéma pulsního detektoru s TTL obvody, je tam celkem 26 pouzder, + nějaký ty analogy.... máš chuť to realizovat ?

Ak to stoji zato tak hej. Mas to overene?, ak ano aky to ma asi dosah?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund