Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Detektory kovov - dosah
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 946
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 6:17    Předmět: Detektory kovov - dosah Citovat

Aky asi moze mat dosah tento detektor:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=160

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=104

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=63

Zaujimal by ma najviac ten prvy odkaz. Chcem to len ako zaujimavost, ci by s tym sli hladat miny alebo nabojnice, ale asi nie, co? (myslim maly dosah)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 7:29    Předmět: Citovat

ten první detektor je zapojení dokonce tovární ! tesla jej dlouho vyráběla !
pokud jde o dosah je to vždy jeen otázka naladění a zkušenosti uživatele ! obecně v zato však předmět stejné velikosti jako cívka lze bezpečně určit do vzdálenosti 8-12cm ! Pozor nexistuje žádne pravidlo že tomu tak musí být vždy a za všech okolností ! jistá omylnost je vždy !
Jediná rada je postavit nějaký detektor a vyrobit několik pokusných cívek a provést test v práxi ! Já stavěl na popud kamarádů kteří to chtěli pro děcka na leto na tábor taky něco takového ! No a !? Je to funkční -- ale je to třeba natrénovat co stím a jak i dospělí si stím docela vyhrajou kolega tady běhal po budově cca 30 minu jak malé dítě a skoušel kde všude je nějaký drát či trubka ve stěně či podlaze - do cela legrace !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 10:17    Předmět: Citovat

No tohle tak fakt na ty trubky pod stěnou,ale já stavěl kdysi detektor z AR B89/2 str.71 a ten chodil dobře na 80cm,jenže jak jsem zastínil cívku aby se nerozladovala při přiblížení už jen k zemi,tak se dosah rapidně snížil tak na 20cm,ale tobě by to mohlo stačit,aspon víš že opravdu to schéma funguje,jestli nemáš AR,tak ti to pošlu.Jen navrhnout plošnák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 10:28    Předmět: Citovat

no stabilita osc. je trochu problém já stavěl na dvykrát pokusně to bylo super ale zastíněné cívky fakt skracují dosah ! tuhle skušenost mám taky ale co se dá dělat ! tohle je fak sport pro trpělivé ! jen tak pro inspiraci se mužete kouknout Tady tohle je ten muj hledák ! http://krnov.org/hoby/vytvory/detector.htm
Zatím ho jsou jen asi 4 exempláře ale jedeto to ladění a naledění je trochu duchařina , ale to je taky proto že to rozladuje dost široce aby se daly skoušet různé cívky a ty co nejedou jdou dotáhnout kondem paralelně k cívce - jak říkám je to docela legrace ! a to byl i důvod stavby ! že to funguje a jdou tím hledat vodiče ve stěně je jen vedlejší efekt ! Děcka stím měli hledat víčka v trávě ! Laughing tak hodně zdaru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 10:59    Předmět: Citovat

Je to v podstatě stejný jako z toho AR,akorát že v AR jsou použitý dva IO 4001 a u tebe 4011,jinak dá se říct shodný,taky jsem si stím vyhrál s různýma cívkama,ale v praxi jsem to nezkoušel,sklamal mě ten dosah.Když bych něco stavěl aby to mělo smysl,tak asi ty stím procesorem co vyšly v novějších AR,ty vypadají že mají dosah slušnej,nemá s tím někdo skušenosti že by se podělil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 946
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 11:07    Předmět: Citovat

Kocur> mohol by si mi to amaro prosim poslat na pablox@szm.sk? Diky.
Ja som staval TRANSET 150 z detektory.wz.cz, ide celkom OK, ale dosah je maly.

ELJARO> nieco podobne som tiez staval, ale s inymi IO, je to detektor z AR 4/1990 a zatial nejde Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 11:25    Předmět: Citovat

Kocur napsal(a):
Když bych něco stavěl aby to mělo smysl,tak asi ty stím procesorem co vyšly v novějších AR,ty vypadají že mají dosah slušnej,nemá s tím někdo skušenosti že by se podělil?


Myslis ty od ing. Jarchovskeho? Mam na stole ten PI s trojnasobnou integraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 946
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 11:29    Předmět: Citovat

AKy ma ten detektor nazov? Myslim, ci je aj na www.detektory.wz.cz ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 11:31    Předmět: Citovat

Jo, je i na tom webu, jinak vysel v amaru 8/2003, jde o pulzní detektor s trojnasobnou integraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 11:37    Předmět: Citovat

To PabloX:Jestli jsi stavěl něco podobnýho a s jinými IO,tak to jsem psal,že jsem to taky stavěl a chodilo to,díval jsem se na to AR 4/90,zřejmě myslíš B,tedy modrý a strana 131,tak to je ten samý co je v tom čísle jak jsem psal a ten mi fungoval,takže ti ho nemusím posílat.
Jen pro jistotu,na schématu není napájení IO,máš je zapojený?
To toom:Myslím ty impulzní jak píšeš,vycházely v roce 2001 v AR a ještě ho nemáš hotový?Moc by mě zajímalo jak to chodí.
Jo sorry,ted čtu že než jsem to nadatloval,tak jste už oba odpověděly,ale v 2001 vyšly taky detektory impulzní od toho člověka co píšeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 11:50    Předmět: Citovat

Jo, mam ho htovej asi 2 mesice, jen to dotahnout do konce po mechanicke strance, chybi mi sehnat nekde neco solidniho na tyc. Jinak po elektronicke strance je to hotovy. Asi takhle, po urcitych upravach to chodi slusne, jenze je to dost slepe na zlato (a to tak, ze hodne) a nema to diskriminaci. Pri Air testu jsem se dostal se soucasnou dvackou na 45 cm, ale pri testech na zahrade to byl problem. Jen jsem to priblizil k zemi, hned to pistelo. Za 1. vliv zeme a za 2. po tom, co jsem vytahl asi 5 hrebiku, 3 sroubky, 2 kusy plechu, pero z kramliku a tubu od lepidla mi bylo jasny, ze tudy cesta nevede a cekam, az to zkusim nekde, kde se min projevila civilizace. Jinak teda zaver, na zelezne kovy je to dobry detektor. Premyslim o stavbe nektereho VLF, jenze se nemuzu rozhodnout a bojim se civky Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 12:03    Předmět: Citovat

No aspon jsi pročistil zahradu Laughing O zlato by mě ani nešlo,spíš věci z války,kolikrát se za ně platí jako za zlato.To by stálo za pokus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
toom



Založen: Sep 17, 2004
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 12:10    Předmět: Citovat

Jo, tak pokud Ti jde o tohle, tak myslim, ze nemas nad cim premyslet. Stavba je jednoducha a s civkou taky nejsou temer problemy (Lorenzova civka). Takze doporucuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eljaro



Založen: Dec 03, 2004
Příspěvky: 441
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 13:20    Předmět: Citovat

PabloX :AR 4/1990 - jak píšeš správně nejede ono to zapojení je tam i chybné to je fakt mislím že jsem i uvedl pramen ze kterého jsem vycházel a jeho autor zminujei to že to zapojení v amaru bylo chybné a musel jej upravit !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
PabloX



Založen: May 16, 2005
Příspěvky: 946
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: po červen 19 2006, 13:44    Předmět: Citovat

Ja chcem tiez hladat nejake veci z vojny.
Eljaro> nemas prosim nejaku opravu k tomu zapojeniu, robil som to podla tohoto PDFka http://www.detektory.wz.cz/download/eti561_150.pdf
Nejde ani kamaratovi, uz nas z toho triafa slak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund