Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SYKFY místo UTP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 22:23    Předmět: Citovat

Tak jak jsem psal, nafoukal jsem tekutý mýdlo vzduchem z kompresoru do krkačky, až začalo na druhý straně lítat ven. Sykfáče se po cuknutí hnuly, tak jsem na jejich konec navázal a zaizoloval protahovací pero. Kupodivu, po těch letech šlo protažení ani ne moc těžko. Nakonec jsem na pero navázal UTP 6 a 2 x SYKFY 2x2x0,5. Protažení všeho najednou nešlo, asi moc velká bambule na spoji kabely-pero. Tak jsem protáhl nejdříve UTP, pak k němu izolačkou přilepil z boku 2 x SYKFY a tohle postupný šlo protáhnout celkem dobře.
Takže v co jsem se modlil se povedlo a doufám, že už nikdy nebudu tím krkem něco dalšího honit. Smile
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 16:12    Předmět: Citovat

Takjsem všecko kolem LAN a telefonu vydrátoval a postupně zprovoznil až na jednu záležitost.
Záhada. Shocked Mezi DSL splitterem a modemem bylo původně 17 m SYKFY 2x2x0,5. Po jednom páru šla DSL, po druhým telefon od domovní ústředny k podružnýmu telefonu. Obojí chodilo i najednou naprosto bez problému a to byl kabel 2x kompletně napojován zakroucením jednotlivých drátů . DSL běžně 21Mb. Při rekonstrukci datových rozvodů se vzdálenost splitter - modem snížila na 12 metrů ale je tam SYKFY 5x2x0,5. Použit zatím pouze jeden pár na DSL. Ačkoliv je vedení odporově v pořádku (celá kompletní smyčka s propojeným 2-3 pinem RJ11 na jedný straně a měřeno mezi 2-3 pinem RJ11 na druhý straně, 6 ohm) a pár není s ničím šluslý, DSL modem Comtrend se nepřipojí, svítí na něm trvale červeně ledka "INTERNET". Měla by svítit jen asi 1 minutu po zapnutí či připojení modemu (než se "chytne" na internet) svítit zeleně. Zkusil jsem přemístit modem na 2m RJ11 kabel ke splittru a tam chodí, takže v modemu to asi není. Zkusil jsem v SYKFY jiné páry, taky po jednom drátu ze dvou párů, připojit i odpojit stínění SYKFY na PE, nepoužité páry připojit na stínění, překřížit dráty v páru a stále NIC!!!! Nechápu... Sad Nějaká indukčnost či kapacita kabelu zabíjí signál?? Teď jsem vyzkoušel mezi splitter a modem 100m klubo SYKFY 2x2x0.5 a chodí jen 8Mb, takže moje dýlka asi zase není tak zásadní. Snad nebudu muset SYKFY měnit, to by mě určitě kleplo...
Netušíte prosím někdo, co to proboha je Question
Díky
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekB



Založen: Mar 03, 2005
Příspěvky: 2057
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 16:16    Předmět: Citovat

Jo, muze to byt kapacita kabelu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 16:26    Předmět: Citovat

vedení k DSL ústředně má dva kilometry a posledních 12 metrů to zabije, to se mi nezdá.
Ještě když jsme měli DSL tak přívod byl udělanej takovym bastlem, že tim snad nemohlo prolézt ani zvonkové tlačítko a přesto to chodilo.
Neruší to provoz po tom LAN kabelu, nebo nějaká bludná zemní smyčka ?
Jednou jsem řešil případ kdy switch ztrácel pakety a vinou byly dva stíněné kabely do dvou počítačů, jeden stačilo vyhodit a šlo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 22:32    Předmět: Citovat

Jenda_KL napsal(a):
vedení k DSL ústředně má dva kilometry a posledních 12 metrů to zabije, to se mi nezdá.
Neruší to provoz po tom LAN kabelu, nebo nějaká bludná zemní smyčka ?
Jednou jsem řešil případ kdy switch ztrácel pakety a vinou byly dva stíněné kabely do dvou počítačů, jeden stačilo vyhodit a šlo to.


Já to mám 864+12metrů. Taky se mě vůbec nezdá vzdálenost, když to jede 21Mb. Mezi splitterem a O2 přípojnou krabicí je 9m SYKFY 2x2x0.5 a v zemi mají mnohopár. Nechodí to ani po přes bezdrát po odpojení všech LAN kabelů z Comtrendu, takže zemní smyčky a rušení odjinud tam taky není. Opravdu záhada. Ještě mě napadlo, zkusit samotnej odpojenej kabel na izolaci PU182 (500V Megmet). Třeba tam je něco, co ohmetr multimetru nezjistí. Ale ten kabel je z novýho kluba koupenej ještě před povodněma.
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33958
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt červen 27 2013, 22:38    Předmět: Citovat

Zemna slucka na UTP ethernete asi tazko... Na oboch stranach je predsa oddelovacie trafo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17819
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po červenec 01 2013, 18:48    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes prásknul SYKFY 500V megmetem. Některý páry mají hodně nízkej izolační odpor drátů mezi sebou a navzájem, řádově jednotky až desítky kilo! Shocked Nový jiný 100m klubo má víc než 100 mega, což je na megmetu doraz. Vypadá to na skřípnutej, klepnutej nebo přejetej kabel nejspíš u výrobce. Zvláštní že není přerušenej a nebo vyloženě šluslej. Zbytek kluba je dobrej. Prostě smolík. Už jsem jednou měl CYKY 5Cx1,5, co měl jednu černou asi 4 cm vynechanou, nejspíš nastavení ve výrobě, takže se už ničemu nedivím. Tak jedině výměna, což mám šílenou radost....
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2413

PříspěvekZaslal: čt červen 30 2022, 6:25    Předmět: Citovat

Jen pro zajímavost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund