Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nákup součástek v Číně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 15:34    Předmět: Citovat

Podla tohoto http://www.freescale.com/webapp/sps/site/prod_summary.jsp?code=MC68060&tab=Buy_Parametric_Tab&fromSearch=false#2
pravdepodobne hľadaný typ neexistuje, resp. freescale ho po motorole v roku 2005 neprebral do portfolia. Otázne je, či ho mala samotná motorola niekedy v ponuke. Postupne končí celá rada..
To brokerforum ma mrzí, ešte pred cca 3 rokmi fungovalo dobre, mali sme licenciu drahú jak ďas, ale vedeli sme rýchlo zohnať materiál, na ktorý sa čakalo kvôli prázdnym skladom počas krízy 6 a viac mesiacov.
Na ss posielam kontakt na človeka, ktorý v tých časoch zastupoval v CZ motorolu, on by Ti mohol pomôcť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: út červenec 02 2013, 16:53    Předmět: Citovat

Děkuji Ti Mihal.
Zde podle toho Linku ANO,to vím,už Jsem si s nima psal.
FreeScale je tady vod Ostravy kousek.
Také i tam Jsem dostal obdobnou vodpověd.
Ale Já vím,že tento CPU se dál vyrábí !
Jednak v provedení PGA,FE-PLL a nyní i v BGA.
Třeba v provedení PGA a FE jej začala používat HP do Laserových tiskáren.
Právě proto,že Jsem to viděl,tak to sháním.
Ty první CPU-68060 se vyráběly fakt pouze jen na 50 a 60 MHz.
Já měl i na 66 a 75 MHz,ale kdo to pak vyráběl...Hmmm,to je Mě záhadou.
Zde je Link na čumendu,kde se Kolegáčkovi podařilo koupit "Raritu".
http://www.amiga.cz/?p=1732 .
Prostě to někdo začal vyrábět i na bázi jiné masky.
Daly se pak vyhulit až na 100 MHz.
Hele,koukni se třeba na tenhle vobrázek,takže co tedy ? !
Nyní je New-Maska na těch 133 MHz a vodskoušeno v poho na 150 MHz.
Třeba také se NIKDE nepíše o CPU-MC68050 a vyráběl se pouze pro Průmyslové využití.
Budu ještě čmuchat po NETu dál...snad...
ON to snad z té rýže fakt někdo uplácává někde tam na Východě.



MC68060RC75.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MC68060RC75.jpg
 Velikost:  16.82 kB
 Staženo:  45 krát


CPU-EC060_75.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CPU-EC060_75.JPG
 Velikost:  36.19 kB
 Staženo:  44 krát


MC68060FE133QFP240-BGA.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  MC68060FE133QFP240-BGA.jpg
 Velikost:  21.33 kB
 Staženo:  44 krát


_________________
EXA


Naposledy upravil Jiri_REZEK dne so červenec 27 2013, 17:08, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2013, 8:59    Předmět: Citovat

Z východu je to na 100%, dnes (i 10rokov dozadu) sa tam smaží 90% kremíku. Fabrika by sa dala dekódovať podľa toho čísla pod číslom masky, niekde k tomu bol aj kľúč. Motorola dodávala hodne pre vojsko, preto niesú všetky informácie bežne dostupné, ale jedna súčiastka mala vždy viacero označení, podľa toho, kto objednal výrobu. Freescale píše, že posledný redizajn bol 2009, maska G65V, ale majú tam len 60MHz verzie. Tá 75MHz bude nejaký úzky výber, 150MHz sa mi ale zdá strašne moc.
http://cache.freescale.com/files/shared/doc/pcn/945048375992collateral.html?fsrch=1&sr=2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2013, 10:14    Předmět: Citovat

Děkuji Ti Mihal !
Věř,že každá rada a Info je pro Mě cenná věc !
Ty MC68060FE133 opravdu běhají na 150 MHz a snad i víc.
Motoroly běhají vždy na taktu +10% navíc,
dokonce i Výrobce to doporučuje.
Ku příkladu ta MC68060RC50 byla puštěna na rovných 100 MHz.
Podařilo se to jistému "Chainovi" z Prahy.
Zde je opět Link na ty v BGA pouzdru :
Tyhle by měly standartně makat na 240 MHz ,
ale Já věřím,že i na 280 MHz to zmáknou !
No a protože dělám HW pro ty Amigácké Nostalgie,
tak si živě představ ten "Boom" !
http://www.alibaba.com/product-gs/667415519/MC68060FE133_hot_original_new_ic_BGA.html .
Tak jak píšeš,klidně může jít o nějakou New-Technoligii pro Military,
tím pádem o New-Masku,(to je Moje doměnka).
Zcela určitě nebudou mít Vcc na 3.3 Volt, ale již na 2.5 Volt.
Zbejvá Mě ještě dořešit Kmitočtovej násobič.
Celé zařízení musí makat pouze na 50 MHz.
Byl by tím ovlivněn SCSI řadič.
Takže vše nechám tak jak je a pouze CPU chci pustit výš.
Tenhle postup je již ověřenej,takže proč to neskusit ?!
Zde se na čumendu koukněte na tohle.
Zde v tomto případě CPU-PPC vod Výrobce makalo pouze na 166 MHz.
Mě se podařilo sehnat CPU na 300 MHz,tak proč to nepustit na 360 MHz.
Takže nyní Mě Amiga maká na tomto taktu...Super a bez problémů !
Vedle je patice na tu CPU-MC68060 a na té chci laborovat.
http://www.amiga.cz/?p=1755 .
Prostě si takhle hraji na této Nostalgii.
Jen pro Info všem: Standartně Amiga-1200 maká na 14 MHz.
Sdílená RAM je 2 MB .
Nyní Mě to maká až na neuvěřitelných 360 MHz a RAM - 2x128 MB .

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2013, 14:31    Předmět: Citovat

Ono ta rýchlosť je relatívna a je to jeden z parametrov pre výpočte MTBF, preto je od výrobcu stanovená len "minimálna", maximálku asi nikto nemeria. Ale ak sú kusy na 150resp 280MHz, tak aspoň vidíš, jak to bral výrobca vážne, keď garantoval 66 či 75MHz. Ono chyby v navádzaných strelách majú vždy nepríjemné následky.
K čomu bude ten pocesor v nostalgickej mašine makať jak ďas? Predpokladám, že k tomu je OS, browser...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2013, 14:22    Předmět: Citovat

Takže jen pro Info:
Ti Čínani to jsou ale Ko...i !!!
Těch Emailů,že tento CPU mají...Hmmm...neuvěřitelné.
Normálně každému pak by mělo logicky dojít, že snad se v té Číně nevyrábí nic jiného. Ale pouze až do té doby,pokud si jej nevobědnáte,( v Mém případě 25 kousků ). V ten moment jej již nemají a do Emailu Vám začnou posílat dlouhé seznamy všeho jiného a nebo,že mají k dispozici až 100 Distributorů a nebo že na skladech je až 100000 různých dalších produktů,které samozřejmě Vám s radostí a urputností nabídnou i s cenami.
Ufff.už Jsem z nich totálně tak na Diazepan !
Máte ještě někdo nějakou radu na závěr ze zoufalství než si to hodím ???

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2013, 15:42    Předmět: Citovat

Ono to bude nejspis tim mnozstvim. Jen bankovni poplatky mohou delat vic nez cena zbozi.
Problem muze byt taky v tom, ze to mohlo byt vyrabeno pouze pro konkretniho zakaznika. Pri vyssim poctu by byli schopni s vyrobcem dojednat vyrobu, priplacnout to k nejake jejich dalsi objednavce apod. nicmene 25ks je na tohle malo.

Tady kazda rada draha, zkusil bych zjistit v cem se to vlastne pouzivalo a kontaktovat vyrobce, servis, delara... zmineneho bazmeku a nejak se s nim domluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiri_REZEK



Založen: Mar 02, 2007
Příspěvky: 165
Bydliště: Ostrava-Výškovice

PříspěvekZaslal: st červenec 17 2013, 17:34    Předmět: Citovat

Jo-jasně,jak píšeš: Tady je každá rada drahá !
Já ale mám zato,že nějakejch 25kousků je cifra bez problémů.
Vím o Lidičkách,co třeba dělaj BGA-Rebal a nechávají si posílat 1-3 kusy CPU a vše v poho.
Já už fakt nemám potuchy na koho se obrátit. Mám zato,že i zde na Bastlírně je spousta Lidiček,co maj ověřené Dealery. Jenomže si to zde každej jen přečte,no a proč by něco měl...žééé ! Maximálně tak Blábol ve smyslu,že to neexistuje a basta,aniž by si uvědomil,co vlastně plácá !
Ale každopádně Dííík,žes tady vůbec něco k tomu napsal !

_________________
EXA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
michal_n_cz



Založen: Apr 25, 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Olomouc, Česká republika

PříspěvekZaslal: st květen 25 2016, 22:03    Předmět: Citovat

Zdravím, rád bych zkusil koupit nějaké součásky v Číně. Konkrétně některé procesory PIC jsou u nás asi méně prodávané - někteří prodejci je ani nemají nebo mají málo ks a dost vysokou cenu. Konkrétně chci vyzkoušet jednu konstrukci s PIC16F873A, ale koukal jsem že za příznivé ceny jsou i AVR-ka.
Máte někdo prosím zkušenost s nějakým konkrétním prodejcem podobného sortimentu nejlépe přes ebay - procesory PIC, ATMEGy apod? Jedná se mi hlavně o to zdali se např i tomto sortimentu vyskytují plagiáty apod. či jestli to může mít nějaké jiné záludnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st květen 25 2016, 22:46    Předmět: Citovat

Jiri_REZEK napsal(a):
Takže jen pro Info:
Ti Čínani to jsou ale Ko...i !!!
Těch Emailů,že tento CPU mají...Hmmm...neuvěřitelné.
Normálně každému pak by mělo logicky dojít, že snad se v té Číně nevyrábí nic jiného. Ale pouze až do té doby,pokud si jej nevobědnáte,( v Mém případě 25 kousků ). V ten moment jej již nemají a do Emailu Vám začnou posílat dlouhé seznamy všeho jiného a nebo,že mají k dispozici až 100 Distributorů a nebo že na skladech je až 100000 různých dalších produktů,které samozřejmě Vám s radostí a urputností nabídnou i s cenami.
Ufff.už Jsem z nich totálně tak na Diazepan !
Máte ještě někdo nějakou radu na závěr ze zoufalství než si to hodím ???


OCIVIDNE NECHAPES MENTALITU cinanov. Ale p otejto skusenosti uz by si mal byt mudrejsi Smile

Ano moze sa stat ze dostane zaknuty procesor, alebo procesor ktory ma uzamnknute seriove programovanie, a to vsetk ozabalene pekne v blistri Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt květen 26 2016, 8:49    Předmět: Citovat

Nebol by som si tym 100% isty, po mojich dlhorocnych skusenostiach s nimi mozem za seba povedat, ze su schopni dodat hocico, aj to, co nemaju, ale problem je vzdy v mnozstve, ako spravne napisal termit256 - aj pri relativne drahych veciach je pre nich 25ks naozaj smiesne mnozstvo, v lepsom pripade musi byt minimalne objednane mnozstvo stovky kusov, v horsom tisice Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt květen 26 2016, 18:50    Předmět: Citovat

Nemyslel som to. Ale to ze slubia nieje problem z nicim reklamacia nieje problem. Objednas stroj pride ok. Objednas druhy a pride uz troska iny horsie parametre ine materialy suciastky, reklamacia kdeze ved sme dodali to co ste chceli. Bezne to hraju ze pockate tyzden dva vybavime,prejdu 3 tyzdne a nic. Proste na nich len palica a bic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund