Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Transiwatt TWM 140
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 17:15    Předmět: Citovat

TWM140 napsal(a):
Co z toho tedy vyplývá?

no, vyplývá to, že závada je směrem ke vstupu !
Buď přímo ten kondík, nebo ještě ten KC507 před ním a součástky okolo !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 17:48    Předmět: Citovat

Tak přímo před ním je podle mého schématu tranzistor T6 KC509, v tom zesilovači je místo něj KC149, ale to by snad vadit nemělo.KC509 tady asi nemám abych ho tam zkusil dát, ale ještě můžu zkusit vyměnit ten T4 KC507 na vstupu protože ten mám.
Návrat nahoru
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 18:34    Předmět: Citovat

Teď jsem tam zkusil dát ten nový T4 KC507 a šum pořád přetrvává.Mám tedy zítra koupit ten T2 BC179, T6 KC149 a ten kondenzátor C24?Nebo co bude nejpravděpodobnější, moc toho už nezbývá.
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 18:36    Předmět: Citovat

TWM140 napsal(a):
Teď jsem tam zkusil dát ten nový T4 KC507 a šum pořád přetrvává.

tranzistorem to tedy není !
odpoj kondík před tím trandem ! (c51 nebo c49)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 18:46    Předmět: Citovat

C49 podle toho prvního schématu?Ten co vede na zem?
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 18:50    Předmět: Citovat

ano
postupně odpoj oba

víš jak se měří "svod kondíku" ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 18:53    Předmět: Citovat

Teď jsem si všiml že ho tam nemám, to první schéma se trochu liší od toho mého, takže platí to co jsem sem vložil já.
Návrat nahoru
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 19:01    Předmět: Citovat

Tak ten M22 jsem našel, je to v mém schématu C20, ale ten 470 nikoliv.Jak změřit ten svod to nevím.
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 19:31    Předmět: Citovat

Pokud odešly koncový tranzistory, projdi si celou cestu, kudy šel zkratovej proud včetně teoretické možnosti přepólování (a poškození) elytů. Já nejsem znalec ani vyznavač těchto konstrukcí, takže dál už neporadím. Nejsou třeba ty tranzistory speciálně vybíraný podle parametrů ?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st červen 19 2013, 5:46    Předmět: Citovat

Ne žádný specvýběry tam nejsou . Na mne už to činí dojem , že má reprák na stole u ucha a tam to v jednotkám mV šumí , což prostě může . Sežeň si nějakou patici na trandy a měň . Nyní píši jen o konci . Přes mikrospínač zapoj na vstup ke kostře kondík a měň . Měj zapnutý (připojený na zdroj) jen ten konec , na kterém pracuješ . Doufám hlavně , že tě v rámci šetření nenapadlo používat ty trandy už jednou zapojené v závěrném ! směru . Až budeš spokojen s koncem a budou sedět napětí a vše , teprve potom se pusť do toho "předzesu" . Zase patici , kondy na vstup i výstup a měnit . Pokud by to bylo stále o řád horší , než kanál druhá , vyměnit šmahem všechny součástky vstupu a přitom dobře umýt tišťák .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st červen 19 2013, 7:13    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
včetně teoretické možnosti přepólování (a poškození) elytů

tohle bude možná ono . . .
pokud bylo na výstupu nějakou dobu plné napájecí napětí, klidně se to mohlo podepsat na svodu C23/C24 . . .
a dal bych tam kondík na napětí které bude alespoň jako je napájecí,
někde ve schématu jsem viděl, že je jen na 35V . . .

a svod zkontoluješ tak, že kondík na jedné straně odpojíš a proti zemi připojíš voltmetr.
Pokud je kondík v pořádku, tak po jeho nabití nebude na měřidle žádné napětí.
A pokud tam i něco málo bude, má kondík svod a může to i šumět.
Projevy svodů ale bývají různé . . . šum, praskot, bublání, škvíření . . .

BOBOBO napsal(a):
. . . a přitom dobře umýt tišťák .

taky jsem se už setkal se svodem přímo na desce . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt červen 20 2013, 20:50    Předmět: Citovat

Tak reproduktor přímo u ucha nemám, jde to slyšet i když jsem od něj dál a navíc oproti tomu levému kanálu ze kterého nejde nic je to veliký rozdíl.Tranzistory jsem použil ty co jsem tam měl, ale přežily to protože ani výměna za nové nepomohla a v lévém kanálu je to v pořádku.Zkusím tedy změřit ten svod, ale nějak jsem to nepochopil.Mám ten kondenzátor odpojit a do série na zem s ním zapojit voltmetr.Neměl bych ho spíše vložít do obvodu kde je ten kondenzátor?
Návrat nahoru
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2013, 6:03    Předmět: Citovat

Tebe bych snad ani nechtěl mít doma . Znova a dokola . Vem elyt alespoň na 50V a alespoň , tedy pro jistotu s tebou 100µ . Minus mu dej trvale na kostru . Zapni jen šumící kanál bez repra a připoj + toho elytu na B 302 a připoj repro , odpoj repro , kond na C 301, poslech , kond odpojit vybít a na B 301 . Výsledek zašli sem . Reálný , ne smyšlený (odhadnutý) , jak se absolutní většině těcto případů děje . Při všech těchto režimech měř napěrí na T301,2 , též dodej .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červenec 22 2013, 20:02    Předmět: Citovat

To je mi jedno, ale teď k věci, tím kondenzátorem C24 to nebylo.Koupil jsem nový, vyměnil ho a pořád stejný.Napadlo mě jestli by to nemohl dělat ten výstupní kondenzátor C32?
A ještě bych se chtěl zeptat trochu mimo téma kdyby někdo věděl.Mám věž co má nahoře ten gramofon, ale nevím co je tam za přenosku protože když si od ní vyvedu přímo kabel a dám to do předzesilovače pro magnetodynamickou přenosku, tak to sice hraje, ale je v tom brum.Pokud to pouštím přes tu věž, tak to hraje normálně.Je mi jasné že to gramo je mizerná kvalita, nemá ani nastavení vyvážení ani nic jiného.Ramínko je plastové.Zajímalo by mě tedy jestli by někdo nevěděl co se do toho dává za přenosky, aby tam nebyla ještě nakonec krystalová.Pokud bude potřeba, tak to klidně nafotím.
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út červenec 23 2013, 8:56    Předmět: Citovat

TWM140 napsal(a):
Zajímalo by mě tedy jestli by někdo nevěděl co se do toho dává za přenosky, aby tam nebyla ještě nakonec krystalová.Pokud bude potřeba, tak to klidně nafotím.

kloudně to nafoť, jinak ti nikdo neporadí !!!
. . . křišťálové koule došly . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund