Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Transiwatt TWM 140
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne červen 09 2013, 18:15    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
. . . něco tam máš "ukrutně blbě"!!!

TWM140 napsal(a):
Tak už jsem na tu hrubou chybu přišel a to se asi všichni pobavíte.U všech čtyřech tranzistorech KC507 jsem měl obráceně kolektor a emitor, vůbec nevím jak se to mohlo stát.

. . . vždycky je to nějaká blbost, jen na to přijít !

gratulace !
máš zase o pár zkušeností víc a už si budeš do smrti pamatovat,
co všechno se má kontrolovat . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 09 2013, 22:19    Předmět: Citovat

Díky moc všem kteří mi tady poradili.Zítra si ještě seženu ty rezistory 2k7, protože v tom jednom kanále je pořád ten trimr a v druhém trochu rozměrově větší rezistor 2k7 který jsem si našel.Jenom pořád nemůžu přijít na to kde se na tom pravém kanále bere ten šum, že by z mixu?Mám to ale přeplé na aux, nevím jak se propojuje ten mix mě to přes něj nehrálo když jsem přepnul na to preamp. z aux.A ještě se chci zeptat jestli je normální že se ty budiče KU611 hodně hřejí až se na nich skoro nedá udržet ruka, zhruba stejně jako ty výkonové rezistory 150R?Každopádně zítra to ještě všechno pořádně proměřim a vyzkoušim.
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne červen 09 2013, 22:39    Předmět: Citovat

TWM140 napsal(a):
A ještě se chci zeptat jestli je normální že se ty budiče KU611 hodně hřejí až se na nich skoro nedá udržet ruka, zhruba stejně jako ty výkonové rezistory 150R?

na těch KU611 je asi 3,5W !!! a trvale !
podívej se jestli jsou podmáznuté podložky pod nima !
Možná by i stálo za to dát jim lepší chladiče, né jen takový "pásek" !
Z jakého materiálu ten pásek je ?
Je to hliník, nebo železo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 21:19    Předmět: Citovat

Tak jsem si sehnal ty rezistory 2k7, dal jsem je tam a zkusil to znovu proměřit:
Napětí na emitorech u pravého kanálu - 30,5V, ale pořád se to hýbe.Chvíli je tam 30,5V pak zase třeba 29,5V potom 31V a takhle pořád dokola.
Napětí na emitorech u levého kanálu - 30,9V stálé.

R115 - 18,3V stálé.
R117 - 18V stálé.

R116 - 19V nestálé, také so pohybuje.
R118 - 19V nestálé, také se pohybuje.

Zajímalo by mě proč to tohle u toho pravého kanálu dělá.To že tolik šumí je také divné.Napadlo mě jestli třeba už nemůže být načatý ten tranzistor T14 KC507?Nebo čím by to mohlo být?

Jinak k těm KU611, 3,5W je tam pořád a nemění se i když je zesilovač vybuzen třeba naplno?Podložky pod nima byly trochu podmáznutě, není tam sice žádná extra vrstva, ale něco tam je.Přijde mi že se teplo taky docela dobře převádí na ten chladič protože je po chvíli docela horký.Ten pásek si myslím že je ze železa, nechce se mi tam šahat magnetem abych něco nepokazil, ale vypadá to na železo.Teplo by se přes něj mělo odvádět na kostru zesilovače protože je to taky propojený.

Ještě bych se chtěl zeptat, jaké je optimální napětí na vstupu pro vybuzení na plný výkon?Je to těch 1,55V?Přijde mi totiž když to připojím na počítač, že musím dávat hlasitost hodně doprava tak na 7 aby to hrálo nahlas, ale používám starou zvukovou kartu takže ta to asi nevybudí tak dobře.
Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá červen 14 2013, 21:30    Předmět: Citovat

Sorry, četl jsem jen poslední příspěvek, ale nestabilní napětí + šum = kmitá to jak čert.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so červen 15 2013, 8:36    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
nestabilní napětí + šum = kmitá to jak čert.

škopek má, to by už musel přeci vidět !

jestli měl přepólovanou tu KC507, skutečně může být "načatá" . . .
už jsem takový tranzistor měl v rukách, šuměl jako prase a vytvářel zvláštní lupance, nebo spíš shluky lupanců a pak třeba 10 vteřin nic a potom zase začal . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so červen 15 2013, 20:59    Předmět: Citovat

Zkusil jsem to dát na osciloskop a u toho pravého kanálu to nějak divně lítá, viz. foto pořád se to pohybuje.Na levém se ukáže jen ten průběh co je na obrázku.Zkusím tedy vyměnit ten KC507, ale k tomu bych se chtěl zeptat, někde jsem četl že musí mít Uceo alespoň 70V?


Pravý 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pravý 1.jpg
 Velikost:  283.9 kB
 Staženo:  86 krát


Pravý 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pravý 2.jpg
 Velikost:  283.65 kB
 Staženo:  72 krát


Levý.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Levý.jpg
 Velikost:  281.22 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2013, 14:13    Předmět: Citovat

Jestli z tohoto obrázku někdo pozná, že to skutečně nekmitá, tak je dobrej. Já bych si to netroufal.

Nakrm to obdélníkem 1kHz , dej tam zátěž a (třeba) uvidíme.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne červen 16 2013, 15:12    Předmět: Citovat

jaký čas a napětí máš na těch obrázcích na dílek ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: ne červen 16 2013, 16:22    Předmět: Citovat

Já tónový generátor nemám, takže jedině přes zvukovou kartu v PC, ale je to stará zvukovka a obdélník mi čistě nevygeneruje.Jediné co je pěkně čisté je sinusovka a trojúhelník.
Mám tam nstaveno 10mV/dílek a čas 10mS.Na vstup jsem nepouštěl nic.Mám tam tedy pustit ten trojúhelník nebo sinusovku 1kHz?A hlasitost mám dát kam?Naplno to pustit nemůžu protože nemám tak silný rezistor aby ten výkon přežil.
Návrat nahoru
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 17:46    Předmět: Citovat

Dnes jsem sehnal nový tranzistor KC507 a zkusil ho tam dát.Nic se nezměnilo, pořád to šumí.
Návrat nahoru
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 18:51    Předmět: Citovat

TWM140 napsal(a):
pořád to šumí.

když odpojíš C57/C58 je tam šum pořád ?
(v tom tvém schematu jsou to C23/C24)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 21:14    Předmět: Citovat

Zítra tedy zkusím odpojit ty kondenzátory a dám vědět.Dnes jsem měřil ty průběhy.Je to ze zvukové karty, frekvenci jsem měl u všech průběhů 1084Hz.Jako zátěž jsem dal rezistor 8,2Ω.Hlasitost jsem moc nevytáčel, protože už při nastavení 1,5 na zesilovači (v PC naplno) se rezistor dost hřál (je to jen asi 5W).Trojúhelník a sinusoidu zvukovka vykreslí pěkně, ale ten obdélník už je horší.Pro porovnání přikládám i obrázek obdélníku přimo ze zvukovky.Na osciloskopu jsm měl 1ms, 10mV/dílek.Myslím si že to ten zesilovač zesiluje pěkně a žádné zákmity tam nejsou, posuďte sami.


Obdélník který jde ze zvukové karty.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Obdélník který jde ze zvukové karty.jpg
 Velikost:  260.04 kB
 Staženo:  87 krát


Levý - obdélník.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Levý - obdélník.jpg
 Velikost:  284.34 kB
 Staženo:  78 krát


Levý - sinusoida.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Levý - sinusoida.jpg
 Velikost:  287.99 kB
 Staženo:  98 krát


Levý - trojúhelník.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Levý - trojúhelník.jpg
 Velikost:  281.36 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 21:16    Předmět: Citovat

...


Pravý - obdélník.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pravý - obdélník.jpg
 Velikost:  282.58 kB
 Staženo:  86 krát


Pravý - sinusoida.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pravý - sinusoida.jpg
 Velikost:  251 kB
 Staženo:  75 krát


Pravý - trojúhelník.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Pravý - trojúhelník.jpg
 Velikost:  255.61 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
TWM140
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: út červen 18 2013, 16:27    Předmět: Citovat

Tak jsem odpojil ten C58 v pravém kanále a zkusil to zapnout.Šum zmizel pouze to v reprobedně jen nepatrně dunělo (jako 50Hz).Změřil jsem napětí na emitorech koncových tranzistorů a je stálé 31V.Co z toho tedy vyplývá?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund