Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysavač Electrolux 8810 ultra one, nejde spustit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Migen



Založen: Mar 23, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 24 2015, 7:21    Předmět: Citovat

Ahoj. Muze mi prosim nekdo napsat jaka je maximalni proudova zatizitelnost indukce L3. Promeril jsem silovy obvod vysavace electrolux Z8810 a indukce L3 je prepalena. Potiz je ze nevym jaky typ koupit vzhledem k proudovemu zatizeni. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: út březen 24 2015, 7:58    Předmět: Citovat

± Takto sa to spočíta orientačne
i=U*ω*C3=(230-5)*2*∏*f*C3=0,106 A ±30%

L3 je tam len aby pribudlo do zapojenia ďalšie "kurvítko" ku C3. V krajnom prípade (pri skrate C3) funguje ako tavná poistka, zároveň pôsobí ako pochybný útlmový prvok vysokých frekvencií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Migen



Založen: Mar 23, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 24 2015, 8:27    Předmět: Citovat

Dekuji za rychlou a vycerpavajici odpoved. Kupuji tedy tuto tlumivku: http://www.gme.cz/tlumivka-axialni-tl-1000uh-smcc-fastron-p611-011
Jeste jsem premyslel o tlumivce s odkazem nize, ale na zaklade odpovedi je nevhodna. Stejne kdyz jsem se dival do GM tak maji pouze tyto dve tlumivky s indukcnosti 1mH: http://www.gme.cz/tlumivka-axialni-tl-1mh-ec24-p611-096
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ringojr



Založen: Apr 25, 2015
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: so duben 25 2015, 19:53    Předmět: Citovat

Pánové mnohokrát děkuji za rady, díky nim jsem opravil vysavač. Jen jsem žil v domění že tlumivka musí být nějaká cívka a že v mém případě byla nahrazena jen odporem. Tak jsem místo porouchané tlumivky zapojil odpor 100 Ohmů a vysavač již více jak dva měsíce znovu funguje. Na základě dvou posledních příspěvků jsem se poučil že tlumivka může vypadat jako běžný rezistor Smile Ale předělávat to už asi nebudu když to zatím šlape.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gyngy



Založen: Jun 11, 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt červen 11 2015, 16:00    Předmět: Citovat

Zdravim pani!
Dakujem za cenne informacie! Podarilo sa mi vdaka vam opravit vysavac - konkretne som :

1. vymenil Z1 - zbytocne, vysavac zase siel zapnut len prvy krat.
2. vymenil C1 , C3 a 1000uf elektrolit a zabralo!

Vysavac veselo vysava ... teda manzelka s nim veselo vysava ... teda vysava ... Smile

Tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fazolejh



Založen: Dec 21, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2015, 19:34    Předmět: Citovat

Zdravím, mám Z8810W (PNC 910286960) a sám se mi vypíná a zapíná (po 5 sekundách) při všech sacích režimech, kromě nejnižšího. Co jsem to tu pročetl, a ještě někde poblíž, tak by to mohla být zoxidovaná tepelná pojistka u uhlíků na motoru. Jelikož nejsem elektrikář a ani jiný kutil v oblasti elektra, tak bych potřeboval poradit, zda jsem schopen udělat alespoň minimum pro opravu - dostat se k té pojistce a vyčistit ji (někomu to pomohlo).
Šroubovák používat umím a oxidaci taky poznám. Ale elektromotor a pod. věci jsem nikdy nerozebíral a ani nevím, jak to funguje. Very Happy

Díky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiloPS3



Založen: Aug 07, 2010
Příspěvky: 262

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 11:52    Předmět: Citovat

Zdravim, taky tu mam vysavac Samsung SC 4321 s prerusovanym chodem https://youtu.be/JCjDYaloJhc , po rozebrani a kontrole uhliku sou z jedne strany opalene (priloha), pri behu to silne jiskri a smrdi + nestandartni zvuk, komutator ma 3-4 lamely opaleny az dolu (priloha) , takze motor KO ?, mezizavitovy skrat/kotva v haji ...? diky


komutator.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  komutator.JPG
 Velikost:  63.61 kB
 Staženo:  253 krát


uhliky.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  uhliky.JPG
 Velikost:  66.72 kB
 Staženo:  260 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 12:00    Předmět: Citovat

Jo, máš motor v háji - buď mezizávitový zkrat nebo spíš přerušené vinutí rotoru mezi těma dvouma lamelama - pak je na tom místě velký rozdál napětí mezi lamelama, který musí jít přes uhlíky a tak to dopadá. Možná se mýlím (v určení příčiny), ale prostě motor ja K.O. a opravit se nijak levně nedá (jedině převinout) - soustružení komutátoru a/nebo shánění nových uhlíků je promarněný čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiloPS3



Založen: Aug 07, 2010
Příspěvky: 262

PříspěvekZaslal: ne únor 21 2016, 13:22    Předmět: Citovat

o oprave motoru sem neuvazoval a ani nebudu, novy motor za cenu cca 1K neprichazi k uvahu za tu cenu se koupi novej se zarukou, DÍKY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rostav



Založen: May 06, 2006
Příspěvky: 469
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út únor 23 2016, 16:52    Předmět: Citovat

fazolejh
Než začít s rozborkou tep. poj. na motoru tak zkontroluj nebo vyndej za motorem výstupní hepa filtr. Často bývá ucpaný. Motory se při nastaveném
max. výkonu nedokážou chladit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fazolejh



Založen: Dec 21, 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st duben 13 2016, 20:49    Předmět: Citovat

Ahoj, vysavač jsem testoval - vyndal jsem filtr, co je úplně na konci a i ten papírovej od motoru a stejně to dělá. Zlepšení jsem nezaznamenal. Takže co teď? Dá se to nějak rozumně opravit nebo je to na vyhození? Nejsem opravář, ale uvítal bych případný tip na někoho z Prahy - východ.
Díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaCZ



Založen: Feb 12, 2011
Příspěvky: 396

PříspěvekZaslal: so duben 16 2016, 13:40    Předmět: Citovat

Ahoj, nechci tu zakládat nové téma na podobnou závadu, mám Electrolux Z8830PSK (stejný jako Z8810) jen snad jiná barva a měl v příslušenství něco navíc.

Problém je, že po připojení do sítě se vysavač nechce spustit a je stále v režimu standby, tzn. že problikávají zelené ledky od minima k maximu ale na stisk tlačítka nereaguje.

Kde mám hledat závadu?


EDIT: problém byl v mikrotlačítku na zapínání Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekP



Založen: Apr 13, 2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 10:17    Předmět: Citovat

Ahoj,
chci se jen zeptat, jeslti jsou tyhle motory zaměnitelné.
https://www.mamlux.cz/nahradni-dily-electrolux/nahradni-dily-vysavace-electrolux/nahradni-dily-vysavac-electrolux-z-8810w-20111206/motor---c-0042016-04-10-07-05-34569349133-detail
https://www.mamlux.cz/nahradni-dily-electrolux/nahradni-dily-vysavace-electrolux/nahradni-dily-vysavac-electrolux-z-8810w-20111104/motor---c-0042016-04-10-07-05-3434353915-detail
Mám tam tento 2192043053_A995 a přemýšlím, který koupit. Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 14:45    Předmět: Citovat

Jednoduše a prostě - tyto motory záměné nejsou, musel by jsi sehnat i oba silentbloky (viz výkres) a ty se na ten motor s černýma krytama uhlíků už nedají sehnat, i když je to novější verze - toto je totální čína, zatímco motor s bílýma krytama uhlíků je původně ze Slovinska. Rozdíly jsou hlavně velikostní - číňan je tak aspoň o centimetr menší a nemá ho po výměně co držet.

Pokud máš 2192043-05/3, tak musíš koupit ten.



z8810w.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  z8810w.JPG
 Velikost:  8.44 kB
 Staženo:  193 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RadekP



Založen: Apr 13, 2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt duben 13 2017, 15:20    Předmět: Citovat

Ok, moc díky za potvrzení, tušil jsem to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund