Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaká je životnost motoru sekačky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tertia



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 19:14    Předmět: Citovat

hm, ted čtu v jiném vlákně, že mezizávitový zkrat se běžným měřením odporu nemusí poznat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 19:42    Předmět: Citovat

Dle mne bude rotor po smrti.. Zkus ten motor rozebrat, proskrabat mikanit -izolace mezi lamelami komutatoru, do hloubky.. A prejet jej jemnym smirkem ve vrtacce.. Jen pozor na uchyceni hridele. At ji nevyosis. Uhliky projet jestli se hybou.. A pokud uz ani toto nepomuze tak je rotor ko Sad jen se divim ze bezi tri sekundy a vypne.. Tepelna pojistka primo na vinuti neni.. Ale je mimo nej a reaguje na teply vzduch vychazejici s motoru.. Vydelej stator a ocisti ten komutator. Lozisko u remenice je v tom plastovem stitu asi napevno.. Ja s mym rotakem secu pres regulator napeti ze stare Ety. Na polovicni vykon motoru je trava nadherne posecena... Setrim tim samotny agregat. Na motor sem pak sahnul pri cisteni filtru a byl teply.. Ruku sem na nem udrzel... Nebyl vrely..
_________________
Audaces fortuna iuvat


Naposledy upravil tatramacek dne po červen 10 2013, 21:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 20:32    Předmět: Citovat

kludne sa tym zaseknutim mohla spalit izolace na vinuti a motor sa prehrieva,potom ho vypne tepelna ochrana... ked jiskri tak je na tuty v (_!_)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po červen 17 2013, 7:30    Předmět: Citovat

Aby toho nebylo málo,pořídil jsem ještě menšího brášku Very Happy
http://aukro.cz/sekacka-bosch-i3312873288.html
S Rotakem jsem naprosto spokojený.. Mám natočené nějaká videa,pak to sem šoupnu,až je nahraji na youtubko

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: pá červen 21 2013, 23:09    Předmět: Citovat

Zdarec, tak máme Stigu Combi 44E, něco málo a první poznatky jsem hodil sem na youtube, časem přibudou další:
http://www.youtube.com/watch?v=B9VHiFOv67w



DSC_0423.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_0423.JPG
 Velikost:  156.98 kB
 Staženo:  172 krát


DSC_0424.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_0424.JPG
 Velikost:  122.48 kB
 Staženo:  173 krát


DSC_0426.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_0426.JPG
 Velikost:  153.02 kB
 Staženo:  176 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 2:04    Předmět: Citovat

Ahoj. Tak gratuluju ke koupi.. Mno koukam na ten kryt motoru,jeho tesneni a celkove provedeni sekacky tak toto je pani sekacka.. Uz jen to utesneni nasavani. Ulozeni loziska a obrovsky motor. Ta neco vydrzi.. Jen ten design je takovy spartansky Wink Jak se s ni pracuje ? Hmotnost. Komfort obsluhy. Kvalita seceni, vykon. Diky
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5116
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 3:15    Předmět: Citovat

Jestli chcete pracovat s dostatečným výkonem a pohodlně, tak si pořiďte sekačku na benzin Wink elektrickou jsem taky měl, než shořela, ale proti benzinu je to nebe a dudy a to sekám 600m². Takže tak.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 12:55    Předmět: Citovat

Tatramacek:
Ahoj, díky. Ještě jsem vyfotil nůž a unašeč:

Ten se mi líbil u Stigy nejvíc, nůž vypadá celkem masivní ve srovnání s ostatními el. sekačkami. U některých (tuším Bosch) je nůž jenom výlisek z tenčího plechu vyztužený podélným prolisem. Tento by snad mohl jít i navařit tvrdokovem, ale i tak je na něm celkem dost "matroše". Ten plastový šroub nože trčí kousek dolů, asi se brzo zedere, ale pak tam pude ocelák a hotovo.
Teď je nasazená mulčovací ucpávka u pr. zadního kola.

Co se týče kvality sečení tak při otáčkách 3300 za min a záběru 420 vychází rychlost 72,6 m·s-¹ . Nevím, jestli jsou to jmenovité otáčky nebo naprázdno:?: Vzhledem k tomu, že je fungl nový, nabroušený nůž, tak pěkná kvalita při dnešnímu suchu v poledne sečenému trávníku ještě nemusí být vypovídající.

Hmotnost a pohodlí nemám s čím srovnávat, je to první elektrika doma.

Minusko má u mě celkem volné a málo masivní uchycení rukojeti. Ty plastové rychloupínáky stojí zaprd, mají totiž moc velkou "vačkovitost" nebo excentricitu nebo jak bych to popsal, takže buď jsou málo dotažené a vikle se to, anebo je dotáhnu a pak nejdou upnout, protože se "nepřehoupnou přes úvrať", jestli mi rozumíš. Zase by to šlo, trochu jim tu vačku ubrousit, to není problém, jenže u nás se rukojeť na skladování nesklápí, takže jsem to normálně upnul, zatočil těma rychloupínákama, jako normální maticí a neřeším to. Rukojeť je výškově nastavitelná a má dva spínače, přičemž stačí držet jeden z nich - výhoda pro otáčení, potahování šňůry,... Naopak je dost měkká (uložení) a není pevná, možná je to schválně kvůli vibracím, ale považuju to zatím za nejslabší článek sekačky.

To sání vzduchu je sice utěsněno od zbytku skříně molitanem, ale sání samotné pod rukojetí je nic moc, je to průchozí otvor, uvidíme časem. Pak sem hodím video ze sečení vyšší trávy, ať posoudíme výkon.

workhard: Bavím se o motorce a Ty řekneš, že auto je lepší, protože na řidiče neprší...
Benzín mám taky, el. je spíš kvůli holkám, ale v okolí zásuvky je to opravdu nebe a dudy, ten kravál z benzínu, čistit karbec každé jaro od těch biosraček v benzínu, ten jejich systém mazání nemazání, bez filtru, bez čerpadla a signalizace, teď zas problém s odstředivým zátěžovým regulátorem (otáček), ...
PS: Už jsi někdy šteloval ventily u SV rozvodu?
Jaká že Ti elektrická shořela a čistil jsi někdy motor od trávy?



DSC_0428.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC_0428.JPG
 Velikost:  153.29 kB
 Staženo:  165 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 13:38    Předmět: Citovat

Na videu jsi říkal že má převodovej poměr 5:1 - čili 16500 otáček na motoru a 3300 na noži.. Což je suprové oproti nějakým 33000 na motoru Rotaku. Myslím si že něco vydrží,ten motor je masivní,konstrukčně vypadá dobře,líbí se mi i ta krytka horního ložiska.. Jen by mne zajímalo kolik opravdu váží.. Není těch 15 kg moc ? i když jak jsem kdysi už psal. alko má 18 kg.. Jde ale vidět,že ta sekačka je udělaná vcelku pořádně až na pár detailů,které si uvedl..Ten unašeč nože je kov ? má to sofstart ?
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 20:15    Předmět: Citovat

Snad vydrží, musí!
Na štítku je 14 kg, navážil jsem 13,9 kg a bez koše 12,4 kg. Ty hmotnosti jsem spíš řešil z pohledu Benzinová/ elektrická plechová / elektrická plastová a jednotlivé odchylky v rámci jedné skupiny mi nepřijdou až tak zásadní.
Softstart nemá, ale bude to určitě pomalejší motor, než u např. úhlové brusky tohoto výkonu, tak mi tam ani žádné škubnutí a tvrdý rozběh nepřijde.

Zbytek máš v následujícím, delším videu: http://www.youtube.com/watch?v=XIoihHmu4UA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 20:44    Předmět: Citovat

Uz sem ti to video s tou vojteskou okomentoval Very Happy na mem nicku mam nahrata videa s Rotakem. Tak porovnej Very Happy
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: so červen 22 2013, 21:17    Předmět: Citovat

Díky za odezvu Smile
Ten Rotak si to pěkně sviští, ten regulátor na tu menší a řidší trávu je dobrá věc.
Máš tam potenciometr přidělaný někde u vypínače?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st červenec 03 2013, 16:58    Předmět: Citovat

Čaute... Přemýšlím o tom že zruším můj Zelmer Solaris. A vykuchám s něj regulaci... Pěkně si Boschku vysvítím ledkama,regulací a softstartem Very Happy
Viz: http://www.youtube.com/watch?v=Vk5HA1NPxL8 - sekačka Gardena

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 19 2015, 19:30    Předmět: Citovat

Nazory prosim:
http://sekacky.heureka.cz/hecht-1434/?gclid=CjwKEAjwla2tBRDY7YK9uKXe8R8SJAAhG6LGvJ4cgrYIYDyJ72IXthrI73Ez4HC8HaK1y5nJiEegnhoC5l7w_wcB

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: ne červen 06 2021, 20:38    Předmět: Citovat

Zdarec, navazuji na zkušenosti z provozu Stiga Combi 44E (model EL 420) , osmý rok v provozu a první vážná závada: Přidřené spodní ložisko elektromotoru u řemenice: Ohřátím a i následným protočením v plastovém spodním víku motoru v kombinaci s bočním tahem řemenu došlo k vychýlení rotoru a zastavení o stator.
Zkusil jsem poptat samotné víko na výměnu, ale moc tomu nevěřím.
Pokud mi nabídnou jen celý motor za cenu 3/4 sekačky, zkusím to něčím vyvložkovat, případně zabavím kámoše s CNC s výrobou víka z hliníku.
Fotky tady:
https://www.rajce.net/a17304745

Snad bude rotor OK a nepřijde oprava nazmar.
Ložiska jsem kdysi z preventivních důvodů měnil, ale toto z důvodu obtížného povolení řemenice a nutnosti srazit vrtulku z hřídele nejspíš ne... a to se teď vymstilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund