Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaká je životnost motoru sekačky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: st květen 22 2013, 16:11    Předmět: Citovat

Zdarec, gratulace ke koupi! Budeš tam kupovat nový origo motor, pokud bude spálený? Pak dej vědět, jak to dopadlo.

Mezitím jsem byl v dalším obchodě se STIGA:
Model 1500 W má kotvu nakrátko, jiné plastové modely, tzn. i můj "favorit" Combi 44E mají opět komutátorový motorek a řemenový převod dopomala. Tento typ vypadá na první pohled celkem slušně, ale narozdíl od Rotaku nemá žádnou chladicí mřížku se síťkou a jaksi jsem nepřišel na to, kudma se to vlastně chladí...
Plechovou 24 kg Collector 46 El tam neměli, těch je už málo. Ostatní plechové STIGY jsou těžší (28,8 kg).

Zjišťoval jsem ještě DOLMARy, ale v malém obchůdku je neměli a motory by snad měly být nakrátko. Dolmar prý už patří pod MAKITU a ta si drží díly na každý typ 10 let. Tak zkusím ještě zjistit něco o těch Dolmarech, tam se mi moc líbí hmotnost 24 kg u plechového šasi.

Jó, kdybych tak sehnal vhodný 1f motor 1800W a výš, dostatečně lehký, tak neváhám bastlit z toho šasi, co mám doma (50 cm záběr)... Ale takhle holt musím koupit celou sekačku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st květen 22 2013, 18:45    Předmět: Citovat

Čus,mno spíše sem ji vzal ze zvědavosti - pitommé ale je to tak...
Nový motor stojí 2135 kč s DPH dle ceníku Bosche - viz odkaz na powertools... Převod je v pořádku a řemen taky.. Mno co se týče motoru.. Tak zničenou kotvu jsem snad v životě neviděl a to mi jich prošlo rukama několik Very Happy
Té musel někdo dávat pěkně na prdel... Normálně rozervané vinutí a takové ty plastové zajišťovací zobáčky mezi plechama kotvy vyrvané a vinutí též Very Happy
Koupím akorát nová ložiska do převodu - krytá gumou - označení RS a ten elektromotor... Ložisko u komutátoru má zalisované napevno v ložiskovém šťítu... Je to válečkové ložisko...
Sekačka je starší předchůdkyně nynějšího rotaku 34... Uvidíme... Možná sem blázen ale věřím že si s ní užiju ještě hodně legrace - snad v dobrém slova smyslu
Wink

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pospisjak



Založen: Apr 10, 2009
Příspěvky: 214
Bydliště: Blanensko

PříspěvekZaslal: st květen 22 2013, 21:06    Předmět: Citovat

Ty, nevím, jestli je to ten stejný typ, co máš teď Ty, ale píšeš ložisko u komutátoru zalisované v ložiskovém štítu, myslíš tím to, co bylo nazváno "kurvítkem" na fotce od _luky_ ?

Anebo že ten Tvůj typ je starší a má to řešeno ještě poctivě narozdíl od modelu lukyho s kurvítkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st květen 22 2013, 21:10    Předmět: Citovat

Zitra ji nafotím i s rozebraným převodem,nechám si fotky u Keemina zmenšit a hodím je sem Wink Elektromotor nafotím též... Každopádně ložisko u kolektoru kuličkové není,ale je válečkové Wink Sekačka je s roku 2005 a evidentně je zničená děsným přehřátím.... stator je ok ale kotva totálně po smrti... Však zítra nafotím Wink Spíše odešlo ložisko u řemeničky... poškozené prachem a zadřelo se..... možná by chtělo třeba jen obsilikonovat aby bylo bezpečně chráněné... Ložiska na převod drahá nejsou... Japonské 6002RS vyjde na cca 80 korun... A vrchní uchycení hřídele - malinké ložisečko nejspíše 608 anebo 609 2Z.
PS: Luky má jiný elektromotor... Výhoda ložiska s válečky je ta že se dá motor rozebrat a ložisko před sezónou oproti kuličkovému snadno namazat Wink

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt květen 23 2013, 9:54    Předmět: Citovat

Posílám slíbené foto. Zítra si jdu pro díly


celkový pohled.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  celkový pohled.jpg
 Velikost:  73.51 kB
 Staženo:  175 krát


kotva.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kotva.jpg
 Velikost:  64.8 kB
 Staženo:  181 krát


ložisko u komutátoru.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ložisko u komutátoru.jpg
 Velikost:  70.92 kB
 Staženo:  180 krát


převod.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  převod.jpg
 Velikost:  68.65 kB
 Staženo:  175 krát


převod 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  převod 2.jpg
 Velikost:  65.65 kB
 Staženo:  175 krát


_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: so červen 01 2013, 13:16    Předmět: Citovat

_luky_ napsal(a):
Bosch Rotak 34, bazarová. 2 sezony má za sebou. Rok výroby 2011

Vyrazilo mi dech, jak je ten motor malej. Převod jsem nerozebíral, protože jsem si nebyl jistej, jestli bychto potom složil. Když to není rozbitý, tak se v tom nechci zbytečně hrabat. Ten převod je celej pod krytem, tedy snad věčnej. Jak je to chlazený je trochu záhada. Asi to nasává mřížkou vepředu, mezi statorem a rotorem to nasává převod a vyfukuje někam do dvojitého šasí.
To uchycení horního ložiska motoru fakt zavání kurvítkem.

katalog náhradních dílů včetně cen http://www.powertools-aftersalesservice.com/public/boschlg/service/bxp/VSS?lgRedirect=true&country=CZ&lg=cs
Stačí zadat "rotak 34"

Luky,prosim Te. Jakou plochu s tou svou Rotak seces ? Pripadne jak casto cistis filtraci ? Je motor po seceni dost zahraty... ?? Mam strach abych ten motor hned neznicil. Spodni lozisko remenice sem prilepil lepidlem Loctite 648. Uvidime co vydrzi..
Diky za odpoved

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
_luky_



Založen: Jan 28, 2009
Příspěvky: 616
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

PříspěvekZaslal: st červen 05 2013, 9:25    Předmět: Citovat

Sekam cca 200m2. Na celou plochu mi staci 20m prodluzovak.
Moc to resis. Tohle je sekacka, ne manzelka. Posekam travu, vycistim sekani a vrazim to zpatky do garaze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st červen 05 2013, 10:04    Předmět: Citovat

Dosli i argumenty.... Very Happy
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: čt červen 06 2013, 5:53    Předmět: Citovat

Vcera sem vyzkousel prvni test. Je to dobra vec. Ale spise takova hracka. Sece vyborne.. Motor ma kroutaku na rozdavani. Na nejake to male seceni staci. Lehka prijemna sekacka. PS: Prostor motoru se zasira dost Sad I pres filtr
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tertia



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 15:57    Předmět: Citovat

Pánové, zdraím Vás.Náhodou jdu kolem a čtu o BOSCH ROTAK 34.Vlastním ji a donedávna výborně sloužila........dokud ji pani nevypláchla důkladně vodou. Rolling Eyes Motor nyní dělá to, že se rozběhne 3 vteřiny běží, hodně jiskří a pak už se netočí je horký.Pak už neběží ani při stisklém vypínači.Po čase asi po vzchladnutí je možno toto představení zopakovat.Motor jsem rozebral vysušil, , vše očistil jemným smirkem.Stále to samé.Uhlíky jsou dostatečné.....myslím.Odpor statorového vinutí 1,7 Ohmu.Je tu ještě nějaká šance na domácí opravu ?Děkuji za event. názory a hezký den.Michal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 16:07    Předmět: Citovat

Posli mi ji. Mknu na ni Very Happy
_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tertia



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 18:04    Předmět: Citovat

no, motor je venku, abych ověřil, jestli to nebrzdí ty mechanismy okolo.....ne rotor se volně lehce otáčí.Asi to zkomletuju a vrazím taky na Aukro. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 18:14    Předmět: Citovat

mno,je mi divný že jiný komutátorový motory vodu přežijí bez problému... Pohybují se uhlíky v držácích v pohodě ?
http://www.youtube.com/watch?v=GvbusfSYC2E
zde moje sekačka... přežila tady toto trápení a pak jsem s ní na druhý den posekl celou mez s 15 cm vysokou trávou a motor v pohodě přežil.. v kuse asi 20 minut chodu

_________________
Audaces fortuna iuvat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tertia



Založen: Jan 04, 2008
Příspěvky: 64

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 19:02    Předmět: Citovat

ta voda tam stála asi 14 dní.Součástí toho systému je o taková tlaková brzda a ta přirezla a silně znesnadnila otáčení.Motor pak šel proti velkému odporu a ještě spolu s trávou........ nevydržel ?????Ted je sundaný řemínek a motor nemá co brzdit.Uhlíky se pohybují volně.Daly by se změřit odpory vinutí jestli není zkrat mezi dráty? U statoru je to jasné, ale ta změt na rotoru???Kolik mají mít ta vinutí přibližně???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
buddyns



Založen: Oct 05, 2012
Příspěvky: 588
Bydliště: Brno [JN89GE]

PříspěvekZaslal: po červen 10 2013, 19:11    Předmět: Citovat

My máme sekačku devátým rokem, nikdy nebroušená, minimálně čištěna , funguje bez problému celých 9 let ... Kupováno v OBI za něco kolem 1500 ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund