Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bastlenie s televízormi
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 18:25    Předmět: Bastlenie s televízormi Citovat

Ak súhlasíte, tu budem viesť svoje bastle. Iní sa samozrejme môžu pridať. Hneď mám lahôdku (hlavne pre Kokúňa Very Happy ).
Pritiahol som PHILIPS 29PT5606 /58 osadený šáskom S L01.1E AA a obrazovkou A68QCP891X628 . Je komplet vykuchaný, zostala len obrazovka. Mám niekoľko funkčných dosiek bez obrazoviek, tak som to chcel spáriť. No pätica na obrazovke je iná. Typ obrazovky som dal do Googla a zistil som, že je to 100Hz. Takže za prvé:
neleží niekomu nevyužité šásko?
Ak nie, druhá otázka, aké šance by boli osadiť dosku z monitora?
V negatívnom prípade, mala by táto obrazovka problém s 50Hz? Ako veľký je rozdiel vo vychyľovacích cievkach? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 19:10    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
...Pritiahol som PHILIPS 29PT5606 /58 osadený šáskom S L01.1E AA a obrazovkou A68QCP891X628 . ... Typ obrazovky som dal do Googla a zistil som, že je to 100Hz. ....
Ak nie, druhá otázka, aké šance by boli osadiť dosku z monitora?
V negatívnom prípade, mala by táto obrazovka problém s 50Hz? Ako veľký je rozdiel vo vychyľovacích cievkach? Dík


Dušane, buďto mně (nás) zkoušíš, anebo zase sranduješ - kde jsi přišel na to, že tato telka je 100Hz-ovka?

A pošli mi tu tvoji obrazovku přes SZ, anebo faxem - já mám kompl. telku, s obrazovkou, která má spálené žh. vlákno Shocked Laughing
Tady (před rokem - skoro na den přesně: "do roka a do dňa - hin sa hukáže ...") o ní píšu:

kokun Zaslal: st duben 11, 2012 7:10 pm napsal(a):
...
Znovu otevírám toto "spící" vlákno - se stejným problémem:

Tvp Philips 29PT5507/58 (téměř shodný s tímto, v tomto vlákně - snad jen rozdíl v dizajnu), se stejným šasí L01.1E AA a se shodnou obrazovkou PHILIPS A68QCP891X628 Exclamation
Po delším bádání (aniž bych předem našel toto vlákno) jsem došel ke stejnému závěru: "telku vypíná ochrana (vypne buzení řádku, ...) kvůli přerušenému žh. vláknu v obrazovce"!!! Cry

Dotaz pro zkušené a znalé (praktiky, kterým těchto tvp přešlo rukama hodně).
Byl to častější případ u těchto obrazáren? Já jsem totiž nejprve podezříval "mé předchůdce" (kteří se neúspěšně předemnou v telce hrabali), že to mají na svědomí oni. Zákazníkovi totiž tvrdili, že je vada obrazovky, avšak ve vadných V-V.C. - což se ukázalo jako liché Wink
Když to tady čtu (stejný případ), napadá mně, jestli to nebyla typická vada těchto obrazáren a jak často se vyskytovala Question

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st duben 10 2013, 19:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 19:49    Předmět: Citovat

No fajn. Prezraď prosím, na ktorých pinoch to má napojené vlákno. Zmeriam ho. Ak by si ju chcel, môže byť tvoja. Ak vymyslíš dopravu.

Ak to nie je 100Hz, tak som sa nechal zmiasť istým "odborníkom". Hej, mal som si to overiť. Prepáč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 20:02    Předmět: Citovat

Nejběžnější patice - Heater piny 9 a 10.
Tobě dělá problém stáhnout si třeba sm?

A dopravu jsem přece psal: přes SZ, anebo faxem Shocked Laughing Laughing Laughing
I když by se hodila (jediná závada!) - telku bych zprovoznil - jedině zabírá místo.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: čt duben 11 2013, 7:12    Předmět: Citovat

Žiaľ previesť ju na energiu, poslať éterom a zabezpečiť opätovné zhmotnenie jaksi nedokážem. Musíme to uskutočniť klasickým spôsobom. Obrazovka žhaví. Idem konečne zaľahnúť (po nočnej), potom na ňu skúsim niečo napojiť, napr. Schneider DTV2 alebo niečo od OVP alebo Vestel 11AK37 alebo 11AK19PRO - no - ten je tuším pre menšie obrazovky. Ešte nájsť vhodnú päticu.
Manuál som stiahol. Ak správne chápem, táto obrazovka má dve ostriace elektródy (piny 1 a 2) a podľa schémy je zapojená len jedna a druhá je tedy nepripojená?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá duben 12 2013, 10:50    Předmět: Citovat

Takže modrá katóda má zvod. Sad
Dopĺňam hlásenie. Opakovane som katódu prskal elytom 47µ nabíjaným napájaním riadku, total bezo zmeny. Oddelenie žeravenia nepomohlo, na poklep nereaguje. Má niekto nápad?
Zmena. Piny 11 a 12 na obrazovke sú paralelne a na doske mám odprdnutý TDA6108JF. Použil som ústrojenstvo z OVP CTV2870 S. Ešte jeden problém, trochu sa rozchádza konvergencia. A ak má byť na hrdle magnetický pás, tak ten u mňa nie je. Takže asi hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá duben 12 2013, 15:48    Předmět: Citovat

Že ty chceš tu obrazárnu mocímermo odrovnat - skoro bych se vsadil, že ten svod (zkrat?) budeš mít v patici - Nevím
Že ty jsi nečetl třeba tohle vlákno Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: pá duben 12 2013, 17:28    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
tohle vlákno Rolling Eyes


Very Happy

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: pá duben 12 2013, 18:12    Předmět: Citovat

Obrazárna už je odrovnaná. Dobráci, čo si nechali šasi i reproduktory, sa evidentne snažili i o VJ. Viditeľné stopy a preto i rozletená konvergencia. Tak som tú jednotku stiahol a báňa pôjde, odkiaľ prišla. Škoda, mrzí ma to. Mohol to byť pekný telkáč. Čo už
Skrat v pätici nebol a mal som to zle nakáblované. Možno som tým odrovnal i to TDA. Vymenil som modrú so zelenou a tým to mám stvrdené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2013, 16:55    Předmět: Citovat

Neviete niekto, v čom všetkom sa líši CTV2971RFSLIMS V16.14 s obrazovkou A68ELW021X001 od CTV2950RFS V16.10 s obrazovkou A68ERF112X013/M? Dosky vyzerajú dosť podobne. Od CTV2950 schému mám, od tej druhej nie. Doska v CTV2950 mala chybný zdroj. Po oprave strelilo od splitka, ale prežil to a nabehol. Splitko je PET-40-14B. Ale obrazovka je vyčerpaná a regenerácia nezabrala. Chcem z nej dosku použiť do CTV2971. Tá má splitko úžasne opatlané nejakým červeným tmelom - neviem ho identifikovať - a veľa súčiastok z dosky je vybratých. Tak som skúsil výmenu, ale obraz je dosť zúžený -obrazovka má zrejme iné VC- a tiež z tej dosky lezú hrozné zvuky meniace sa s obrazom a chladič pečie. Ešte v tom niečo je, pozriem to osciloskopom. Ak by niekto vedel rozdiely a čo s tým, pomohol by. Ďakujem vopred.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2013, 17:19    Předmět: Citovat

Ty tvoje verze (zřejmě opsané z µC) nejsou k ničemu - kdybys radši opsal čísla ze samolepek na chladiči ŘKS (model CTV2971 není uvedený na titulce žádného sm OVP) Rolling Eyes
A tak mně to připadá, že všechny telky s "vyčerpanýma" obrazovkama se scházejí pouze u tebe. Já jsem jich neviděl snad ani desetinu. A to mám regenerátor, který leží ladem.
O důvod víc, abys s něma mohl "čachrovat" a přitom pořád o tom víš prd Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2013, 19:44    Předmět: Citovat

Neboj, mám i kúsky v plnej kondícii. Wink Tie značenia som opísal zo štítku na dekli vzadu.
Niečo máš pravdu, tá druhá doska má na chladiči 2957 RF-SLIM. Ďalšie dva štítky sú odtrhnuté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne duben 14 2013, 20:53    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
..., tá druhá doska má na chladiči 2957 RF-SLIM. Ďalšie dva štítky sú odtrhnuté.

Tak zase tento model není uvedený v žádném sm.
V č. 10.2 jsou však modely CTV2956RF SLIM a CTV2958RF SLIM PIP, takže to bude podobné Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po duben 15 2013, 20:17    Předmět: Citovat

Rozhodol som sa "skontrolovať" elyty pomocou osciloskopu. TVP chvíľu vydržal a odkúril sa trand v RKS. Posunul svoje parametre, stal sa z neho odpor. A pekne to tam bolo vykúrené. Čo už, vymenil som ho za S2000N z vraku SONY. Zďaleka to tak nekúri, dokonca je chladič vlažný. Takže pôvodný trand (asi ešte originál) bol načatý. Elyty neukázali nič (žiadne chybové zvlnenia), priebehy v budení RKS v poriadku. Strašlivé cvrkoty však zostali a menia sa pri dotyku hrotu osciloskopu o kostru dosky. Napätia sú v tolerancii. Pri pohľade na schémy ma zaujal C292. Priznávam svoju nevedomosť, nie je mi jasný jeho účel. Ale hádam, že jeho výmenou sa niečo zmení. Tak zase zajtra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út duben 16 2013, 20:04    Předmět: Citovat

Pozrel som zoznam súčiastok v závislosti od použitej obrazovky v SM10, jediné valné vidím C292, ale chová sa to ináč, než som očakával.
K čomu je C292? Tuším som to kedysi vedel, ale fakt neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund