Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bastlenie s televízormi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 16 2013, 21:47    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
Pozrel som zoznam súčiastok v závislosti od použitej obrazovky v SM10, jediné valné vidím C292, ale chová sa to ináč, než som očakával.
K čomu je C292? Tuším som to kedysi vedel, ale fakt neviem.

Souvisí s obvodem korekce )( - přivádí řádk. zpětnoběhové impulzy na střed diodového modulátoru.
Přesný popis (i s oscilogramy) najdeš ve starších sm OVP (větší modely, s obraz. 110°) - např. sm č.5.1 (tady je to pozice C158 a má i stejnou hodnotu: 430nF).
Dušane - ale ty, který "překopáváš" 90°-ňové šáska na 110°-ňové máš tohleto přece dávno "v malíčku" Wink

Duvsan ne duben 14, 2013 8:44 pm napsal(a):
Neboj, mám i kúsky v plnej kondícii. Wink Tie značenia som opísal zo štítku na dekli vzadu.
Niečo máš pravdu, tá druhá doska má na chladiči 2957 RF-SLIM. Ďalšie dva štítky sú odtrhnuté.

Nejnovější sm OVP moc načtené nemám, ale teď jsem se např. dočetl tohle:
citace:
Dôležité upozornenie!
Pre servisné účely budú dodávané integrované obvody
TDA12021H1 s naprogramovaným softvérom!
Typ softvéru je uvedený na typovom štítku na zadnej stene
prijímača.
Preto je nutné pri žiadosti o zaslanie obvodu na opravu uviesť
typ softvéru z typového štítku OVPTV 16.XX.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út duben 16 2013, 22:25    Předmět: Citovat

To som robil systémom starých Colorov, tedy pomocou transduktora (ak si nepletiem pojmy) a nie diódovým modulátorom. A odvtedy som sa tomu nevenoval, len opravy.
Hm na pôvodnej doske (vykuchanej) procesor zostal, tak pri najhoršom ho môžem vymeniť.
Potrebujem rozšíriť obraz a ukľudniť dosku. Pôvodne je na "náhradnej" doske C292 osadený 510nF. Na doske patriacej tej obrazovke ten krabičák chýbe. Nahradil som ho hodnotou 330nF, doska jačala ako priškrípnutá mačka a odkúril sa R295. Tak som vrátil pôvodnú hodnotu a C294 (väzbáč k vychyl.) som vymenil za 470nF. Obraz sa natiahol a keď som k C292 pridal paralelne 330nF, popravila sa i linearita. Stále to nie je dosť a RKS nejak hreje. Buď ho trápim, alebo som načal trand. Blbo sa robí, keď nemám jasno, čo robím. Embarassed Okrem toho tá obrazovka má vlastné dva väzbové kondy a jeden je v sérii s nejakou cievkou a tá dvojica je paralelne k tomu druhému kondu. Takže teoreticky na základnej doske väzbáč nemusí byť. Ale na tej pôvodnej bol (bolo spájkované).
Medzi tými doskami veľký rozdiel nie je. Musí byť spôsob, ako to dotiahnuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út duben 16 2013, 22:50    Předmět: Citovat

Duvsan napsal(a):
To som robil systémom starých Colorov, tedy pomocou transduktora (ak si nepletiem pojmy) a nie diódovým modulátorom. A odvtedy som sa tomu nevenoval, len opravy.
...

Že jsem tě neocitoval, než jsi smazal (přepsal) tvoji úvahu cca (něco v tomto smyslu): "Blbě se dělá něco, když pořádně nevím co" Shocked Cry

A víš, co jsi měl dnes k obědu? Já jen, že ta tvoje paměť je opravdu "prikratka" - říká ti něco toto tvoje vlákno Question
To už jsi zapomněl, že jsi cpal šasi z Color 484 do větší bedny?:

Duvsan so únor 21, 2009 10:40 pm napsal(a):
Popozerám iné schémy, nechám sa inšpirovať. Predbežne to vidím na diodový modulátor. S tým OSD nevieš poradiť (fungovalo, kontroloval som osciloskopom, preskočil nejaký náboj či čo a OSD nefunguje, inak OK).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: st duben 17 2013, 3:52    Předmět: Citovat

Ach, fakt musím rozmýšľať a netrepať. Jasne s modulátorom. Okopíroval som to podľa vzoru C416 a spol. Je to trochu iné, i keď podobné. Proste som to okopčil a i použil tie súčiastky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: ne květen 12 2013, 15:40    Předmět: Citovat

Tú slimkovú OVP mám znovu na stole. Ako prvé chcem vyriešiť to cvrčanie. Odpojil som RKS a dal som žiarovku. Cvrčí. Slabšie, ale áno. Je to chyba, alebo vlastnosť? TEA1506P nepoznám. Ď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út srpen 13 2013, 17:23    Předmět: Citovat

Tak RKS je v poriadku. Podarilo sa mi zistiť, čo tam patrí. Vertikál tiež v poriadku. Zostáva (dúfam) posledná záhada a to je podivný cvrkot zdroja. Keď chytím rukou chladič (kostru), cvrkot zanikne. Akonáhle ho pustím, je späť. Čo s tým? U TDA4605 či UC3843 som to nestretol.
Dík

Edit, nie je to posledná záhada. Súčiastky som osadil podľa doporučenia výrobcu, ale obraz mám v strede roztiahnutejší, ku krajom sa scvrkáva. Navyše je na ľavej strane scvrknutejší a na pravej roztiahnutejší. Schéma pasuje podľa CVT2958RF v s.m. 10.2. Akurát tam nie sú C295 a C296.

Prosím vás, aký význam má modul na hrdle obrazovky osadený sériovoparalelnou kombináciou cievky a dvoch krabičákov 820n?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: so srpen 17 2013, 16:36    Předmět: Citovat

RKS mám nastavený. Nakoniec som k väzbáču na VJ (C293, µ82) pridal paralelne µ51, tým je to vyriešené. Na význam spomínaného modulčeku na ovrazovke osadeného dvomi zvitkáčmi µ82 a cievkou som neprišiel. Cievku som prepojil drôtom do skratu (tým došlo k paralelnému spojeniu oboch kondov), po dorovnaní rozmeru som nevidel rozdiel. Keď už tam je, nechal som ju v činnosti (drôt som odstránil). TVP je v podstate hotový, ešte mi vadí cvrkot zdroja. Je to vlastnosť, alebo závada? Proste cvrčí, ako cvrček - len furt, nie prerušovane. Čo s tým? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 20:38    Předmět: Citovat

Po niekoľkých pokusoch som zdroj vrátil do pôvodného stavu. Ak to bude rušiť, čo nepredpokladám, potom ho komplet prekopem.

S televízorom neponáhľam, tak chcem ešte pobastliť. Vadí mi horúci chladič. Predpokladám, že najviac vypeká vertikál. Chcem ho dať cez PWM. Neriešme, prečo to neurobil výrobca. Odpovede napokon asi poznáme. Videl som zvukové konce cez PWM a to výkon - už neviem - 2x15W alebo 2x25W, tak prečo nie vertikál. Ak niekto taký systém pozná, môže pomôcť. Ak nie, budem to musieť zostrojiť podľa svojho.
Teraz to dám zo stola, pokračovať budem neskôr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 8:18    Předmět: Citovat

To jako budeš vertikál napájet PWM a on přestane topit Rolling Eyes ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 15:11    Předmět: Citovat

Asi tak. Ak mi nikto neporadí, tak asi ten menič zaradím medzi vertikál. IO a cievky a tým ten vertikál odľahčím. Resp. ak mi to dovolia sp. väzby a tak. Ešte som sa tomu podrobne nevenoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 16:09    Předmět: Citovat

Já jsem myslel, že to PWM chceš použít jako zdroj pro IO vertikálu. Ta tvoje varianta je ještě zajímavější Wink . Jsem zvědavý, jak to dopadne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 17:33    Předmět: Citovat

Ty voe, PWM regulaci mezi vertikál a vychylovačky. To si pak budeš moct pomocí PC měnit dynamicky geometrii orazu. Dusane, ty to dokážeš, ty totiž zatím nevíš, že vymýšlíš krávoviny. Držím palce Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 18:41    Předmět: Citovat

Hele, proč?
Ak niekto máte niečo už vymyslené, sem s tým. Inak netuším, prečo by vertikál nemohol fungovať na PWM.

Urobiť pre vertikál samostatný zdroj a modulovať ho "na mieru" impulzom je tiež možnosť - nakoľko to ten IO vo vertikáli dovolí. I tak by to šlo. Pôvodne som uvažoval buď použiť zosík triedy T určený pre silné basáky a vsunúť ho medzi výstup IO a cievky, alebo na to ísť princípom pulzného zdroja. Všetky konštruktívne nápady sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 19:15    Předmět: Citovat

Tak nwm, připadá mi, že si z nás tady děláš píp. Já totiž vím, co dá někdy starosti rozchodit vertikál alespoň tak jak ho autor složitě vypočítal a navrhnul. Ale zapojit vychylovačky místo basáku fungovat bude!!!
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek


Naposledy upravil mi-ro dne st srpen 28 2013, 7:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Duvsan



Založen: Feb 21, 2009
Příspěvky: 5918
Bydliště: Okres Nitra

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 19:47    Předmět: Citovat

Fakt ešte nikto nevymyslel PWM vertikál? Veď je to len cievka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund