Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ROUTER pro malou domácí síť. Poraďte s výběrem.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 3:40    Předmět: ROUTER pro malou domácí síť. Poraďte s výběrem. Citovat

Dobrý den, pořídil jsem si novou TV LCD SONY a ta si žádá připojení k internetu. Ne ,že bych internet v TV k životu potřeboval, ale když už tam je tak proč to nevyužít nebo alespoň nevyzkoušet když je v záruce.

Mám kabelové připojení od NETBOXU 100/100 Mb/s. a TV má jak konektor RJ45 tak vestavěnou WiFi (je to model vyšší třídy).

Poraďte prosím s výběrem vhodného ROUTERu se SWITCHem nejlépe 4 portovým. Doporučte jak značku (případně, které se vyvarovat), tak případně i vhodný konkrétní model.

Moje požadavky:

1xWAN (mám 100/100Mb/s) 3-4 x LAN případně i WiFi (3pokojový panelákový byt router by byl uprostřed tedy vždy přes 1panel a max. 7-8m vzdálenosti).

Nejméně 1 lépe 2 USB (chtěl bych připojit HDD a zprovoznit domácí DLNA síť) 2. případně pro síť tiskárnu.

České menu (pokud možno uživatelsky přívětivé pro nezkušeného v této oblasti) třeba částečná auto instalace.

Protože, poskytovatel občas navyšuje rychlost, bylo by dobré mít nějakou rezervu do budoucna, případně pokud bych chtěl zvolit balíček s vyšším tarifem.

Pokud WiFi tak nejlépe obě rychlosti (2,4 GHz a 5 GHz) pro video soubory. Nejlépe s HW vypínačem (jen příležitostné využití) a dosah stačí do 10m přes jeden panel. Tak že třeba s nastavitelným výkonem. Myslím, že v mém případě nepotřebuji ani ext. anténu, leda, že by vhodně umístěná umožňovala snížit výkon pokud by tuto funkci router měl.

Nejedná se mě o nejnižší možnou cenu, ale je zbytečné připlácet za něco, co vůbec nevyužiji. Vím že když vyberu něco za 3000Kč a víc neudělám nejspíš chybu a splní to veškeré moje požadavky, ale zase se možná jako laik v tomto budu obtížně prokousávat složitým nastavením, budu zbytečně zásobovat široké okolí signálem, což poznám i na elektroměru a nechtěném přitápění domácnosti.

Upřesnění:

Mám doma 2x PC, ale využívám jen jeden (druhý je odstavený jako rezerva a protože je na stejné desce občas poslouží pro testování kompoent pokud mám podezření na HW problém), když bude router, tak ho samozřejmě připojím do domácí sítě. Žádný přenosný počítač nemám a ani o něm zatím neuvažuji. WiFi máme jenom v mobilech, ale nemáme potřebu využívat. A WiFi má i moje tiskárna CANON ale také nemám nějakou zvláštní potřebu připojovat ji do sítě a když tak by to šlo přes USB připojit na router. Nová televize SONY KDL 55HX955 má jak RJ45 tak vestavěnou WiFi druhá starší má jen RJ45 pro DLNA internet nemá. V bytě mám instalační lišty do všech místností a nemám tedy problém vše připojit kabelem. Délka žádného z nich by nebyla víc jak 6-8m.

Zvažuji tedy jestli WiFI ano-ne a ještě jsem se pevně nerozhodnul. Poraďte tedy prosím obě varianty.

Prokousávám se tedy již delší dobu bohatou nabídkou na trhu zaujaly mě třeba ASUSy v cenách 2000 a více. Vadí mě ale u nich, že cena dlouhodobě neklesá, ale prodejci k nim přibalují různé zboží či služby, které nevyužiji a nepotřebuji (např. USB tuner, předplatné 6-12měs. Avast ,Cinema, různé tištěné časopisy atp.) tyto praktiky obchodníků bych nechtěl podporovat.

Doplńující dotazy:

Vždy jsem si myslel že USB je universální port jak z názvu vyplívá „Universal Serial Bus“, ale při procházení routerů si všímám, že u některých je uvedeno „pro připojení tiskárny“ jindy „pro připojení HDD“ a málo kdy že je pro různá zařízení. Ostatně i moje nová TV má jeden USB výhradně pro Flash a druhý výhradně pro HDD jak je výslovně v manuálu uvedeno.

Pro WAN bych si vybral asi př.rychlost 10/100/1000 abych měl do budoucna rezervu, ale jakou bych měl zvolit rychlost pro LAN porty vůbec netuším. A co znamená 2x 200 nebo 300+450 když to má 4 porty mě také není jasné. Je to rychlost pro LAN a WiFi uvedená zvlášť ?

Také bych potřeboval vědět, které Wifi standardy (802.11xx) by to mělo mít a bez kterých se obejdu, protože už jsou třeba zastaralé, nebo běžně nepoužívané.

Co je to podpora 3G ? Potřebuji ji ?

Omlouvám se jestli jsem vytvořil dotazem duplicitu (jistě podobný už mnohokrát padnul), hledal jsem a našel jsem starší vlákna (situace na trhu se rychle mění) nebo je dotaz s jiným zadáním (jde o cenu nebo výkon WiFi atd.). Na moje doplňující otázky bych si jistě vygooglil odpovědi sám, ale ne vždy bych si to možná správně vyložil, proto jsem to připojil k dotazu. Možná to poslouží a ušetří čas i ostatním, kteří řeší podobný problém.

Děkuji předem za každou radu nebo i názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19493
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 10:27    Předmět: Citovat

Tak takovým požadavkům vyhoví snad je D-Link DSR1000N, dokonce i má podporu 3G, kterou podle mne nepotřebuješ, když nemáš poskytovatele připojení přes mobilního operátora a v routeru vraženou SIM-kartu.
Umí to 1000 Mbps, několik VPN tunelů, dvě pásma, ...
Jen cena se ti asi nebude zamlouvat.
Ale uvažuj: pásmo 5GHz je ti k ničemu - veškerá zařízení, která máš a zřejmě mít budeš, je neznají (notebooky, mobily, wifi karty a wifi USB, i ta tvoje televize - to vše jede jen na 2,4GHz). Využil bys ho ale snad jen při vzájemné komunikaci dvou routerů, jinak nikde. Čili doma je 5GHz pásmo na nic.
Ostatně, ať nesetrváváš v omylu, pásmo (2,4 nebo 5GHz) s rychlostí souvisí víceméně okrajově (to méně rušené komunikuje s méně chybami, tedy rychleji).
Naproti tomu gigabitová síť LAN, používáš-li externí síťové úložiště dat, se hodí. Po 100Mbit síti už videa občas nestíhají.
Ale to hovořím o domácí síti a ještě ne o wifi, přes kterou už s 54Mbps a několika dobrými sousedy, kteří mají své wifiny vytažené "co to dá", ani nemůžeš kale počítat - chybovost značná, datová propustnost nic moc.
Také si nedělej iluze o tom, že v kabelovce máš 100/100Mbit - schválně: jakou máš agregaci, tedy s kolika dalšími tuto rychlost sdílíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 10:47    Předmět: Citovat

Bude mu stačit něco od TP-Linku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Onkyo



Založen: Jan 02, 2006
Příspěvky: 1375
Bydliště: Košice-okolie

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 15:54    Předmět: Citovat

TP-LINK neni drahý a funguje to dobre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petrus2



Založen: Sep 05, 2005
Příspěvky: 101
Bydliště: Doubek

PříspěvekZaslal: út duben 09 2013, 7:38    Předmět: Citovat

ZyXel NBG4615 npř.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
loop12



Založen: Jul 23, 2007
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út duben 09 2013, 16:36    Předmět: Citovat

TP-Link 1043nd alebo 842 nd prehratý na openvrt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 6:37    Předmět: Citovat

Díky Vám všem za odpovědi a doporučení.

Zvlášť Hillovi, že obětoval čas na obsáhlé vysvětlení části problematiky ve, které jasem tápal.

Máš pravdu, teď když vím co to to 3G je, je jasné, že bych ho nikdy nevyužil máme v domě dvě kabelovky (Netbox a UPC) a mám i pevnou O2 tak není důvod připojovat se bezdrátově, ani pokud by některý zkrachoval nebo dramaticky navyšoval paušál.

Uhodnul jsi, že se mě ta cena nebude zamlouvat a taky bych nikdy nevyužil 2xWAN. I když jak jsem psal, nejdu po nejnižší ceně moje představa je strop přibližně kolem těch 3000Kč a toto už je víc jak trojnásobek a ani bych to nevyužil.
Všichni známí mi radí „kup něco na spodní hranici ceny (kolem 500Kč) stejně ti to krátce po záruce odejde“, ale já na to nějak nechci slyšet „je to ve mně jako v koze“, že za víc peněz více muziky i když mám i osobní zkušenosti že to dnes už nemusí platit. TV SONY před 4roky za 35000kč (vyšší stř.třída) odešla pár měsíců po záruce (vadný panel) výměna ve značkovém by stála 10000 v neznačkových odpověděli, že nemají přístup k dílům a sám ho taky nemůžu sehnat. Přes to jsem udělal totéž a koupil stejnou značku, tentokrát dokonce TOP model.
Podle Murphyho zákonů by ten chudáček (laciný router)vydržel 10 i více let, bylo by mě líto ho funkční vyhodit a trápil bych se omezenými schopnostmi s ním dokud nedožije pokud by se nepodařilo ho někomu darovat.

A k tvojí otázce. Mám v Brně NETBOX http://www.netbox.cz/site/cz/garance-rychlosti.html Všechny linky jsou nesdílené a poskytovatel garantuje rychlost na předávací zásuvce uživatele. Cituji: “ spolehlivými optickými páteřemi poskytovatele NETBOX až ke koncovému zákazníkovi“. UTP kabel mám až posleních několik metrů před zásuvkou v bytě. Až do domu to jde optikou.
Sám jsem rychlost v poslední době neměřil. Nemám důvod. Rychlost mě s rezervou pro moje účely bohatě stačí a když ne je to jistě úzké hrdlo dál po trase (mimo síť Netboxu). Vzpomínám si, že jsem kdysi dávno zaneřádil počítač, když jsem postahoval různé monitory rychlosti pro porovnávání výsledků. A od té doby to nedělám, když nemám problémy ani podezření, tak proč tím ztrácet čas

Petrus2 tolik negativních uživatel.reakcí jako na tebou doporučený ZyXel NBG4615 jsem u žádného jiného routeru nenašel. Viz třeba ZDE: http://access-pointy.heureka.cz/zyxel-nbg4615/recenze/#reviews je už i novější model ZyXEL NBG5615 označovaný jako novinka a ve vyšší cenové kategorii ale jen USB 2.0 u novinky v dnešní době naznačuje ,že to výrobce zase tak moc s inovací nepřehání. Pro síť. Tiskárnu v pohodě, ale pro HDD je to dnes už pomalý.

Dále se touto značkou již nebudu zabývat. Ale i tak ti díky za doporučení, jinak bych ani nedověděl čeho se vyvarovat. Je to zajímavé jen cenou ale i za tu jiní nabízí myslím lepší.

Porovnáváníí nabídek routerů jsem věnoval už řadu hodin. Jak stránky výrobců Vámi doporučených a redakční testy (třeba http://www.svethardware.cz ) tak uživatelské recenze na stránkách prodejců (třeba na http://www.czc.cz/wifi-routery-a-ap/produkty ) taky třeba na vyhledávačích zboží, třeba Heuréka atd. Ale zatím jsem se stále nerozhodnul.
Z přečteného jsem si udělal malý přehled tří značek mezi, kterými se rozhoduji. Nepatří to ke konkrétnímu modelu, je to souhrn mých poznatků u výrobků každého z výrobců v cenové kat. přibližně 1500-3000Kč.

ASUS:
+ české menu i manuál uživatelsky přívětivé i pro začátečníka, rychlá první instalace z CD komunikuje se všemi připojenými zařízeními jak LAN USB i WAN rozpozná a samočinně nakonfiguruje vše co může včetně WAN připojení (stačí vlastně zadat jen přístupové heslo k serveru poskytovatele. Nikde jsem nenašel, že by si někdo stěžoval na problémy s instalací či konfigurací.

+ 2x USB 3.0 Podpora DLNA (přímo uvedeno v techn. datech a manuálu) Plug&Play

+ 3 roky záruka svědčí ,že si výrobce věří

- údajně hodně topí (to nebude svědčit plastům elitům std.) a navíc to svědčí o vyšší spotřebě.

- výšší cena (navíc z dlouhodobého pohledu spíše ještě stoupá). Řada větších prodejců prodává jako balíček s jiným neprodejným HW nebo předplatným na SW (antivir), služby, magazíny atd. a to je důvod k navíšení ceny.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TP-LINK:
+ poměr výkon cena

+ nízká spotřeba (např. 7W a u jiných značek třeba až 30W) tento údaj jsem nenašel u žádného z výrobců uvádí opičíci jen napájecí U a max. proud zdroje. (čerpal jsem z uživatelských recenzí) u asusu třeba vynásobením UxI vychází přes 30W, ale jistě neodebírá proud blížící se štítkovému max.zdroje.

- menu i manuál většinou jen v angličtině u manuálu třeba i jen v Italštine (až na výjimky).

- při slabším výkonu na přijímací straně dochází občas k výpadkům nebo znatelnému zpomalení, jiní uvádějí sekání při max. vytížení.

- občas nefunkční přopojení k internetu (nutný restart)

- USB jen v 2,0 Nedoporučuji použití pro DLNA většinou jen jeden USB a vždy i u nejnovějších jen USB 2.0 s problematickou konfigurací.

- ne úplně snadná instalace a konfigurace amatérem

- HDD se mnoha méně zkušeným uživatelům nedaří připojit (ale jde to) a třeba webkameru už vůbec ne ani velmi zkušenýému. Ke zprovoznění USB je třeba instalovat do routru i každého připojeného zařízení nějaký soft. 3.strany což může být někdy taky problém s kompatibilitou a nalezením správné verze.

- prostřední anténa je jen nefunkční atrapa (asi rychlá reakce na konkurenci), ale signál i tak hodnocen uživateli dobře.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
D-LINK
+ CLOUDové úložiště ale já nehodlám využívat. Raději si ukládám a zálohuji sám na svoje sdílet mimo domácí síť nepotřebuji

- jen jeden USB 2.0 u levnějšch žádný u nejdražších 2 ale taky jen USB 2.0 a není podpora pro DLNA

- málo rozšířený nejsou skoro žádné uživatelské recenze

- čeština taky nebude. Není ani moc na jejich stránkách s příponou cz ,proto i prodejci mají popis jen v Angličtině.
========================================================================

Ještě jsem se nerozhodnul mým favoritem jsou dnes

ASUS RT-N56U (2x USB 3.0 , podpora DLNA, 3roky záruka)

TP-LINK TL-WDR4900 N900 (rozšířená osvědčená a Většinou z Vás doporučovaná značka, ale taky novinka zatím bez recenzí mám jem obavu s tím USB připojením (ale to platí pro předchozí modely tady to může už být vyřešeno) ale podpora DLNA se neuvádí.

Přikláním se spíš k tomu ASUSu, ale co je dnes nemusí být zítra (stále čtu a názor měním několikrát za den), když tak mě to ještě rozmluvte. Každý názor vítám a jsem za něj rád. A vysvětlení, mého omylu jako úplného laika v této problematice vítám dvojnásob.


Naposledy upravil doskok55 dne st duben 10 2013, 6:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 6:46    Předmět: Citovat

Pokud potřebuješ USB 3.0, tak běž raději to toho Asusu.
(Víš o tom, že jsou krabičky RJ45<>USB a fungují na vše ?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 7:55    Předmět: Citovat

No nevěděl jsem to, ale večer na to mrknu.

Nevím jestli nutně potřebuji USB 3.0, ale myslím že to bude lepší, když na disku budou převážně video soubory i v HD, takže spojení HDD SATA III a USB 3.0 pomocí adaptéru, nebo ext. boxu na disk bude to nejlepší.

Ten HDD ani adaptér zatím nemám budu kupovat současně s routerem takže mám čas zvažovat různé varianty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 8:07    Předmět: Citovat

Pokud chceš dělat něco s HDD, tak konverze za SATA 3 na USB 3 a potom přes krabičku z USB na RJ45 je dost zajímavé. Nebylo by lepší použít rovnou NAS ? Jinak tento print server lze strčit všude a nemusíš spoléhat na router, který umí vše a jednoho dne shoří.
http://interlink.tsbohemia.cz/tp-link-tl-ps310u_d91514.html

Zařízení navíc umožňuje připojení a sdílení přes PC síť dalších zařízení s USB jako jsou:
* pevné disky
* flash klíčenky
* čtečky karet
* web kamery
* USB reproduktory apod.
Zároveň lze připojit až 4 tato zařízení přes USB hub.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19493
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 11:30    Předmět: Citovat

Taky mi v serverovně pod schody končí dva optické kabely, máme v domě nod pro celý okres a ještě něco za, jsem připojený na síť LAN 1G/1G bez omezení. Přesto není mnoho serverů, na nichž mám ping pod 8ms a rychlost přes 74Mbps oběma směry.
Doma síť LAN, na ní jeden starý printserver s paralelním rozhraním, protože moje HPLJ6P má jen Centronix a IR. Připojena HD TV a počítač z jednoho LAN výstupu přes switch, další 3 výstupy LAN vedou k dalším dvěma počítačům a ke switchi v dílně, kde ale většinou jede jen ten printserver. Mimoto se tam připojují dva noťasy a jeden mobil přes wifinu (do 150Mbps). Všechno to TP-link WR743 stíhá.
Externí úložiště připojuji rovnou k počítači, protože na něm filmy nemám a pro televizi ho nepotřebuji.
Spíše jde o ta úzká místa někde jinde na netu, kde k tomu omezení rychlosti dojde, protože některý server nestíhá "dávat".
V každém případě různých zbytečností běhá dnes po netu 99%, zatěžují i páteřní spoje, takže nezřídka přijde chvíle, kdy ti celé jakkoli špičkové a dlouhodobě perspektivní zařízení bude k ničemu, protože prostě se ta data k tobě budou dostávat po kouskách.
Ale to si zvaž sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
s_ebastian



Založen: Jan 27, 2008
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 10 2013, 13:24    Předmět: Citovat

p32 s NASem má pravdu,jen pak ještě pozor s kompatibilitou tiskárny,aby jsi nebyl zklamaný jako já,ve finále jsem to vyřešil printserverem od edimaxu,tiskárna se s ničím jiným nebavila..Jinak u mě spokojenost po letech s Netgear,je to u každého věc osobních zkušeností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doskok55



Založen: Apr 07, 2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 12 2013, 4:36    Předmět: Citovat

TO p32 škoda ,že ta myšlenka nepřišla o něco dříve to mě nenapadlo, jsem v tomto úplnej negramot.

Jen bych musel vybrat něco jiného, než na co odkazuješ a sáhnout hlouběji do kapsy. Trochu jsem prošel nabídku trhu, ale nevybral jsem si. Líbilo se mě, že všechny NAS mají podporu DLNA (zatím co u routerú je to spíš výjimka) ,ale z toho co jsem stihnul přebrat 3-4000Kč jsem vždy našl něco co mě nesedělo. Ať už příliš hlučný větrák běžící non-stop i když disky stojí (bude to u dveří do ložnice, které necháváme stále otevřené). Nebo třeba absence české lokalizace což je pro mě dost podstatné. Přijdu do styku s něčím co jsem nikdy nedělal a nevím o tom vůbec nic, takže plná lokalizace včetně nápovědy přijde vhod. Pokud to teda nebude strojní překlad, který nějakej šikmookej ještě vylepší , což je potom ještě horší jak prokousávat se angličtinou.

O síť.tiskárnu mě vůbec nejde. Ta má svoje místo na stole u PC a sdílet ji vůbec nepotřebuji. A pokud snad někdy ano (proč mě nenapadá) má i vlastní WiFinu. Asi jste to i s “ s_ebastian “ z té mojí dlouhé slátaniny, která ze mě vypadla v dotazu, špatně pochopili.


Dostal jsem se do časové tísně. Pes se na včerejší procházce rozhodnul, že půjde hledat nevěstu ,tak jsem ho musel dlouho hledat a když se konečně ozval známej, že ho našel a má ho doma (dlouho sháněl na mě číslo) tak jsem teprve pochopil proč se nevrátil, což běžně dělá do 30min. Za trest musel se mnou do hospody, kam nerad chodí. Ztráta tedy skoro celý den.

Chtěl jsem to mít doma do pátku (máme teď 3 dny volna) tak je rozhodnuto a objednáno. Dnes by to mělo být na výdejním místě v Brně.

Nakonec jsem tedy sáhnul, po ASUS RT-N65U k tomu ext. 2,5“ HDD Seagate BackUp Plus Portable - 1TB USB.3.0 a nějakej instal materiál UTP kabely a koncovky RJ45 vše CAT-6 atd.

Asus vyhrál především plnou lokalizací češtiny (pro mě důležité) jako jediný USB 3.0 a podpora DLNA. Říkal jsem si, když už úložiště přes USB tak tedy už ve v.3.0 . Tak vlastně nebylo z čeho vybírat.
Snad jsem neudělal v té rychlosti podstatnou chybu, kromě toho, že platím za něco co zcela nebo vůbec nevyužiji, jak píše Hill. Nakonec ten NAS k tomu můžu přidat vždy dodatečně a zakoupený HDD snadno využiji jinak, pokud by to přes něj nevyhovovalo.
A vyhovovat to asi nebude. Dodatečně, až po objednání jsem si všimnul, že ten problém s přehříváním ASUSů popisují vždy lidé, kteří přes USB krmí ext.HDD. Ale proč se jim přehřívá Router samotný (až tak, že si to vynutí restart) a ne ext. napájecí zdroj to moc nechápu.

První zkušenosti pak sem napíšu, pokud se to podaří rozchodit, pokud ne mám ještě v záloze kamaráda, ale ten by musel do Brna přijet. Ale rád bych si to osahal sám, abych do budoucna nemusel striktně trvat na té češtině a tím by se mě nabídka na trhu podstatně rozšířila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: po duben 20 2020, 20:44    Předmět: Citovat

Dobrý už skoro večer,
trochu tady oživím vlákno. Po pauze se znovu vracím ke stabilitě 02 televize, protože dotažení LAN kabelu skrze stropní panel
nepřipadá v úvahu (manželka) Kuřák

Na půdě mám jeden hraniční router ze kterého mám kabelem taženo do patra propoje na dva další routery severní a jižní
část domu. Ze severu má syn kabel ke svému hernímu compu a wifi na mobil - tak vše funguje OK.
Z jižního routeru mám kabelem svoje dva počítače a wifi pro mobil + NTB (manželka, já) a teď to hlavní 02 televize v přízemí.

Je pravdou, že poslední dobou už tolik nevypadává, ale podle mě tento router, který krmí televizi v přízemí je s hraničním
routerem hl. podezřelý. Půda je mikrotik 6 let starý a pod ním ,,jižní router,, TotoLink .
Toto l. je vizualně číňan jako prase, asi za 2, 3 stovky, a proto se ptám má cenu investovat do jednoho event. i druhého
routeru, výpadky jsou, tak 1, 2x za týden, někdy stačí restartovat comp event. modem u televize, někdy musim na půdu.

Ke konkrétní značce jsem nastudoval : Mikrotik, Asus, Zyxel, TP Link, každý chválí něco jiného. Slyšel jsem, že třeba někde
jde nastavit určité pásmo, třeba pro televizi ? Ale otázka je, zda-li to je potřeba, náš dům je poměrně velký a jsme 3 lidi.
Každý máme mobil + NTB, dále int. rádio, 3 pevné compy, 1 IP kamera (zatím), kotel na WiFi, ale nikdy to všechno nemaká
společně . Časem chci připojit do sítě řídící jednotku přístupového systému, ale to mám spíše na hraní a vzdělávání se
do práce, vstupy do domu mám vyřešeny autonomní mechatronikou ve virtuální síti (nechci IP)

Poradíte prosím značku, model ? Síťařině vůbec nerozumim
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po duben 20 2020, 21:30    Předmět: Citovat

Co to máš za board s tím mikrotikem. U RB411 (a hlavně 433) zdechaly elyty. Stačí vyměnit za LOW ESR kvalitní a zase budeš mít na pár let klid.
Vím, že už ty RB jsou překonané, ale mám je na spoustě míst a měnit se mi nechtějí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund