Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Brand WFH 1060K, porucha po výměně ložisek
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2013, 15:59    Předmět: Pračka Brand WFH 1060K, porucha po výměně ložisek Citovat

Zdravím mistři pračkaři
Zoufale prosím o radu s mojí pračkou Brandt WFH 1060K. Pračka prala ale byly rozsypaná ložiska tak jsem pračku rozebral a vyndal litinový "pavouk, ve kterém ložiska jsou nalisována. Ložiska jsem vyměnil a jehle, po složení pračky pračka :

Když dám prát na jakýkoli program tak napouští vodu a pak začne pípat a blikat kontrolka 400 a 800 ot odstredovani a blika i kontrolka zámku. Dál nepere.

Když dám režim odstřeďování tak se sepne čerpadlo vody a zkusí vypustit a pak nic. a po delší době cca 1 minuta se znovu sepne, vyplivne trochu vody a začne pípat a blikat přesně stejně jako v režimu praní popsaném výše.

Připadá mi to jako projev nějakého kodu závady ale nevím jak si ho vyložit.

Zkoušel jsem fouknout do hadičky hladinoměru a to pak vypouští déle.

Prostě za žádnou cenu se nerozběhne motor pračky. kabeláž je v pořádku jsem takovej poloelektrikář.

Prosím o radu. Připadá mi, že to musí být nějakým čidlem nebo prostě jsem něco zapoměl nastavit po rozebrání, buben se točí hladce.

Děkuji za rady.

stejný problém se stejnou pračkou měl tento člověk a zde popisuje závadu on. http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/21-servis/79773006-poptavka-oprava-pracky-brandt-wfh-1060-k-s-bocnim-plnenim.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franta27



Založen: Nov 26, 2011
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2013, 19:39    Předmět: Citovat

skus pozriet uhliky na motore,odmeraj tachodynamo na motore,premerat vyhrievacie,NTC cidlo na nom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 07 2013, 20:02    Předmět: Citovat

Asi jsi něco špatně poskládal nebo nezapojil. Zreviduj si celou práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 5:16    Předmět: Citovat

Motor jsem od elektriky neodpojoval, samozřejmě přeměřím. Ono mi to přestalo chodit (nevypralo mi to) a na základě toho jsem to (konečně) rozdělal a vyměnil ty ložiska. Dříve to už párkrát pípalo a nedopralo, ale pak se to nějak umoudřilo, už jsem laboroval s cidlem hladiny, s cidlem dvírek,vycistil jsem odpod bubnu, vyndal cerpadlo je dokonale ciste, otaci se lehce.
Takže podle vás to může být topnou spirálou? ten onen na motoru je to plastové zezadu na rotoru?

Chlapi předem díky za váš čas, snažil jsem se ale marně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 6:10    Předmět: Citovat

Škoda , že jsi si nezaznamenal ta pípání . Takto je to pro každého jen střelba od boku . Měl jsi zjistit při jaké "operaci" pračka vypadávala . Takhle jedině servismanual , ale dle psaných otázek to pro tebe asi k opravě nebude . Ano , jedna z možných závad je i v tom plastovém na konci rotoru , nebo v jeho vodičích k řídící jednotce .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 15:29    Předmět: Citovat

Tak jsem proměřil motor na zkrat a na odpor vinutí, propípal uhlíky zda dosedají. Ten plastové oné na konci rotoru se projelvil pouze jako kroužek vypadající jako magnet a na rotoru je též podobný váleček, bez otvorů ani výstupů. proměřil jsem a má to minimální odpor. Topné těleso má odpor cca 275 Ohmu coz se mi zdá jako laikovi tak nejak asi v ok.
Jediné co mi vrtá hlavou že jsem nebyl schopný nic naměřit na (aspon doufam ze to je) teploměru, čidle teploty. Je to mezi kontakty topné spirály a vedou k němu tenké drátky. Nenaměřil jsem odpor. Mohl by být problém zde. Co na to odborníci?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 15:39    Předmět: Citovat

Nevím jak je stará ta pračka, ale asi bych se mrkl na desky s elektronikou. Tím myslím nějakým způsobem vydělat (nafotit předtím s drátama kvůli zpětné montáži) a mrknout na ně, jestli tam není něco podezřelého - konektory, spoje, něco opáleného, studeňáky. Jestli to budeš mít venku, tak by se hodilo to ofotit a dát sem, možná by se dalo podle toho poradit.
Schéma nemáš ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 15:53    Předmět: Citovat

Hoffec napsal(a):
Topné těleso má odpor cca 275 Ohmu coz se mi zdá jako laikovi tak nejak asi v ok.


Mám teleso,ktoré som vybral náhodne (2000W) a meriam na ňom 25Ω,čidlo meria pri teplote 24,1°C-15,1kΩ.Čiže Tebou namerané hodnoty sa mi absolútne nepáčia.A že nezameriaš čidlo,to je už fakt divné.Môže byť problém v tom,že si nesprávne uviedol odpor telesa 275Ω,namiesto 27,5Ω,alebo je to teleso na "dobrej"ceste.Čo sa týka čidla,možno si nemal dobre prepnutý merací rozsah na meráku.Čím to vlastne meriaš?

_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 16:16    Předmět: Citovat

Pravda o tom tělese,nedávno jsem taky měnil a mělo 27Ω. Těch 275Ω se mi zdá jako nesmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 16:40    Předmět: Citovat

Mozna jen muj cinskej merak vypustil tu tecku on je uz dost dojetej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 16:43    Předmět: Citovat

No to teleso se muze stat ze jsem prehlidl tu desetinnou tecku, ale to cidlo jsem zkošel měřit na ten nejjemnější rozshah a vůbec nereagovalo jakoby byl přerušený obvod. Mohlo by to elektronice vadit, že nezná teplotu vody? mě se zdá že by to nemělo tý pračce tak vadit pokud chci vypustit a vyždímat. Pračka prala perfektně a ohřívala vodu normálně, nebyly s ní problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 16:46    Předmět: Citovat

Môže to vadiť,že elektronika nemá informáciu o teplote vody,no ja si tiež myslím,že by mala vodu vypustiť aj bez čidla.Pre istotu,daj to meranie teploty do poriadku.Čidlo si meral odpojené?
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 17:46    Předmět: Citovat

Meril jsem odpojene, Desku elektroniky jsme vyndal a ocistil (stetkou na malovani) Bylo na ni spousta "mouru" takovyho cernyho prachu, Zádnej spoj se mi ale nezdál nějak špatnej, zkusím jí znovu zapojit do systému, našroubuju motor a zkusím to znovu, třeba se stane zázrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hoffec



Založen: Apr 07, 2013
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 18:46    Předmět: Citovat

Tak já nevim, ted jsem to zadělal, pračka se tváří že by mělo být vše jak předtím akorát se mi nezamknou dvíčka načež pračka nepere. Jestli celá ta deska může být v čoudu. Objednat ten tišťák asi nejde co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirosne



Založen: May 07, 2008
Příspěvky: 2806
Bydliště: Blue rock,VK-SR

PříspěvekZaslal: po duben 08 2013, 19:36    Předmět: Citovat

Ale ide (možno),len tá cena!A načo by si to robil?Poriadne všetko ešte raz prekontroluj,musel si niekde urobiť chybu,možno aj to čidlo si odpravil Ty nesprávnym pripojením.A ako čítam Tvoje merania,nedá sa tomu Tvojmu meráku vôbec dôverovať,tak si radšej zožeň druhý a znova zmeraj to čidlo.Ja si osobne myslím,že RJ nič nebude.A ešte jedna zaujímavá vec,v živote som o takej práčke ani nepočul,skade ju máš?Čo je to zač?Po zadaní do google mi to nenájde absolútne nič,len nejaké talianske návody na obsluhu.
_________________
Pozdravujem Vás, Miro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund