Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektrocentrála Güde GSE 2700, nedává napětí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tot



Založen: Dec 04, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út duben 23 2013, 9:20    Předmět: Citovat

Ta černá tvrdá hmota jde docela dobře rozdělat ale musíš to nahřát nebo to vyzkoušet rozleptat v acetonu. mnoho úspěchů já jsem to dělal dva dny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út duben 23 2013, 10:58    Předmět: Citovat

No nahrial som to zapalovacom zmekla ale len na tolko ze sa dala drobit zpalovacom... Dik idem vyskusat ten aceton... Smile Ale nadejne to nevidim ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tot



Založen: Dec 04, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út duben 23 2013, 19:36    Předmět: Citovat

No já jsem to nahříval hotairem, ale je pravda že to moc dobře nešlo. Já mám odpor rotoru 85ohmů ale mám menší výkon mám jen 2000W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ogie



Založen: Feb 04, 2003
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: ne srpen 25 2013, 19:49    Předmět: Citovat

Pánové prosím o pomocnou radu . Centrála 3KW šla v kuse asi 4 hodiny ( což se podle manuálu nesmí ,max.2 hodiny) Na výstupu místo 230V je asi 8V AC .

Pokud to vezmu od toho AVR modulu tak na vinutí měřím
žlutá/žlutá asi 2 Ohmy ( v AVR je spínaná na buzení rotoru )
modra / hneda 0,2 Ohmu ( v AVR napájí ovládaní)
rotor má 70 ohmu

V AVR modulu byla podpálená katoda na diodě v můstku u spínaného vinutí ,ale vzhledem k ostatnímu pájení na desce bych řekl, že to byl prostě studeňák z výroby. Potom jsem ještě měnil spínací tranzistor měl svod mezi kolektorem a emitorem 2K ohmy je tam D13009K vyměnil jsem za ST13009L. Jinak jsem tu destičku o 10 součástkách prošel horem dolem a nic jiného tam K.O. nemůžu najít.

Při běhu mi jde z napájecího vynutí 1,2V ze spínaného 1,5V na rotor potom 1,3V . Když odpojím rotor tak z AVR měřím 3,5V . Už nevím kam dál. Začínám mít podezření jestli není v háji to napájecí vinutí protože 1,2V pro strat se mi zdá málo. Neměřil jste někdo ty hodnoty z vinutí při chodu bez AVR ...

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7949
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 7:40    Předmět: Citovat

Podle manuálu max 2hodiny chodu? Důvod? A pak? pauza a zase 2 hodiny? nepak definitivní konec Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ogie



Založen: Feb 04, 2003
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 10:02    Předmět: Citovat

V manuálu je psáno maximální délka chodu dvě hodiny ,pak čtyři odpočívat jedná se o hobby zařízení ,které není určeno k trvalému chodu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja260



Založen: Jul 24, 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 15:24    Předmět: Citovat

ogie napsal(a):
Pánové prosím o pomocnou radu . Centrála 3KW šla v kuse asi 4 hodiny ( což se podle manuálu nesmí ,max.2 hodiny) Na výstupu místo 230V je asi 8V AC .

Pokud to vezmu od toho AVR modulu tak na vinutí měřím
žlutá/žlutá asi 2 Ohmy ( v AVR je spínaná na buzení rotoru )
modra / hneda 0,2 Ohmu ( v AVR napájí ovládaní)
rotor má 70 ohmu

V AVR modulu byla podpálená katoda na diodě v můstku u spínaného vinutí ,ale vzhledem k ostatnímu pájení na desce bych řekl, že to byl prostě studeňák z výroby. Potom jsem ještě měnil spínací tranzistor měl svod mezi kolektorem a emitorem 2K ohmy je tam D13009K vyměnil jsem za ST13009L. Jinak jsem tu destičku o 10 součástkách prošel horem dolem a nic jiného tam K.O. nemůžu najít.

Při běhu mi jde z napájecího vynutí 1,2V ze spínaného 1,5V na rotor potom 1,3V . Když odpojím rotor tak z AVR měřím 3,5V . Už nevím kam dál. Začínám mít podezření jestli není v háji to napájecí vinutí protože 1,2V pro strat se mi zdá málo. Neměřil jste někdo ty hodnoty z vinutí při chodu bez AVR ...

Díky


Ahoj ja mam taký istý problém ako vy ale ja mam 7000W EC a nameral som tiez take iste hodnoty na vinuti akurat že ja nemam ziadne napätie v AVR napajani ovladania a na budiacom vinuti su 3V rotor ma 77ohmov.
Doska AVR vypada ze je dobra no neviem to na 100% ale mam tiez podozrenie na vinutie na statore. Mal takyto problem už niekto a vyriešil ho?? Za rady vopred Dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tot



Založen: Dec 04, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 17:45    Předmět: Citovat

Nevím proč by měla ec 4hodiny odpočívat. Já mám ec Güde 2700 a jede 12hodin v kuse a není problém.
žlutá/žlutá 2Ohmy - OK
modrá/hnědá 0,2 ohmu - OK
Nejsem si jistý s rotorem já mám 50ohmů, ale to může být menší vatáží.
spínání AVR cca 15V.
Napětí na rotoru se mění v závislosti na zátěži od 13V do 20V.
Někdy se stane, že se musí rotor znovu nabudit zkusil bych ho nabudit externě třeba 12V baterií jak se to bude chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tot



Založen: Dec 04, 2007
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 17:46    Předmět: Citovat

Nevím proč by měla ec 4hodiny odpočívat. Já mám ec Güde 2700 a jede 12hodin v kuse a není problém.
žlutá/žlutá 2Ohmy - OK
modrá/hnědá 0,2 ohmu - OK
Nejsem si jistý s rotorem já mám 50ohmů, ale to může být menší vatáží.
spínání AVR cca 15V.
Napětí na rotoru se mění v závislosti na zátěži od 13V do 20V.
Někdy se stane, že se musí rotor znovu nabudit zkusil bych ho nabudit externě třeba 12V baterií jak se to bude chovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ogie



Založen: Feb 04, 2003
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po srpen 26 2013, 20:41    Předmět: Citovat

To taky nevím proč má omezený chod ale je to psáno v návodu ..výrobce se holt jistí ..

Když připojím rotor na zdroj tak začne vyrábět při 15V DC asi 110 AC . Měl jsem odpojený AVR od rotoru tak ,že na výstupu jsem měl na prázdno 3,5V když jsem postupně začal přidávat napětí na rotoru výstup z AVR šel taky nahoru někde od 3V ten výstup z AVR mám prostě měkký . Už to asi vzdám a objednám novou desku , těch deset součástek už mám proměřených snad 10x a nevím .. V mém AVR je operační zesilovač ten taky chodí ale zřejmě mi tam něco půjde do svodu a už ty hodnoty na OZ nejsou v normě ..nebo nevím Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út srpen 27 2013, 4:43    Předmět: Citovat

Zdar , kdyby jsi tu starou desku vyhazoval , mohl by jsi mi ji nechat na pokusy ? bobobo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ogie



Založen: Feb 04, 2003
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st srpen 28 2013, 6:16    Předmět: Citovat

To by snad neměl být problém pokud jí nebude chtít majitel centrály.. nová deska už je na cestě i s poštou za 320 Kč tak jsem zvědav...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 13:09    Předmět: Citovat

Odkial si objednaval?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ogie



Založen: Feb 04, 2003
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so srpen 31 2013, 19:30    Předmět: Citovat

Nakonec přímo čína z ebay ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja260



Založen: Jul 24, 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 12 2013, 18:15    Předmět: Citovat

Dobry den po vymene modulu AVR6.5KW začal generator fungovat.
Dakujem za rady s pozdravom Kaja
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund