Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Návrh na novou kategorii pro studenty.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 6:22    Předmět: Citovat

Když kdos úkol dostane a odsud opíše , vědomostí nenabyde .
Příklad z obecného života . Potřeboval jsem uvést do života kartu cslink výměna . Nedařilo se a tak jsem zadal synátorovi , který něco pařil na NB , aby získal info o problému , že nám nejde aktivovat karta . Nebyl schopný zformulovat otázku do řádku google , abychom si o tomto něco početli . Když jsem ho dostrkal k nejde aktivovat karta cslink , tak se mu nahrnulo odkazů . Na to opáčil , přece to nebudu všechno číst ? To patří ohledně klasifikace do vrchní třetiny gymplu ........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmarokCZ



Založen: Dec 20, 2006
Příspěvky: 2838
Bydliště: Poličské krystalinikum

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 7:38    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Bez posměšků, Amaroku, bez posměšků!
Nejsou to posměšky, mezi příbuznými a známými mám dosti učitelstva, takže vím, že realita je prostě taková, že dnešní mládež nemá skoro žádné zájmy (FB, zevling a podobné jako zájem neberu) a většina čeká až se jim vše podá na zlatém podnosu.
Otkundes napsal(a):
Dnešní mladí nejsou o nic horší!
Přečti si třeba "The Dumbest Generation" od profesora Marka Bauerleina a pak popřemýšlej, jestli byla třeba tvoje generace stejně hrozná jako ta současná.

Jinak souhlasím s Andreou: studenti se tu často ptají na kraviny, co se dají najít po pár vteřinách googlení - prostě se ani nesnaží informaci najít a jen čakají až jim to podstrčíme pod nos (to vše je ale pěkně napsané v knize viz výše).
A souhlasit musím i s Raciusem, protože sám se věkem řadím mezi ty mladé a moji vrstevníci se zajímají jen o chlast, kouření, trávu, zevling a většina se snaží dělat cokoliv pro to, aby nemuseli makat (většina z nich taky nemaká).
Nechci-li mít vybrakovanej mozek, tak s nimi radši nediskutuji a bavím s lidmi inteligentnějšími - staršími (35+).

BOBOBO: super příklad, na dnešní generaci to skvěle sedí! Laughing

_________________
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 8:11    Předmět: Citovat

Budem sa možno opakovať, ale tá hlúposť mládeže je chcená a žiadaná systémom, pretože hlúpy človek sa ľahko ovláda, keďže si mnohokrát nedomyslí účelovú manipuláciu informáciami v jeho neprospech. Nie je to jav nijako nový, už aj v starom Ríme mali heslo "chlieb a hry". História sa len opakuje.
_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7087
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 8:48    Předmět: Citovat

V případě stupidního dotazu je potřeba co nejdřív předložit správně napsaný odkaz na Google, ať se učí napodobováním:
[url=http://www.google.cz/search?q=komutace+tyristoru]Google: komutace tyristoru[/url]

EDIT: Toto je [b]ukázka[/b] toho, jak se do příspěvku píše odkaz.
Záměrně mám zaškrtnuté: "Zakázat značky v tomto příspěvku".

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 10:45    Předmět: Citovat

Otkundes napsal(a):
Rozumom a inteligenciou obdarené bytosti, na, alebo krok za prahom dospelosti, majú síce často iné záujmy, než len štúdium elektroniky na báze kremíka a prípravu na predpísené skúšky, ale to ešte neznamená, že nemajú vôbec žiadne záujmy. Veď to by azda ani neboli ľudia!
Napríklad: Ak idete do krčmy za kamarátmi, prejavujete svoj záujem o spoločnosť kamarátov, možno aj o krčmárkinu borovičku.
A proto na závěr říkám: Buďme tolerantní a podle svých schopností těm studentům raději pomáhejme, pokud na to máme a mládež o naši pomoc ještě vůbec stojí!

Mám obavu, že jsi pevnější v emocích a slepé víře než v argumentech.
K výrokům, že na zvrácenost mládeže si stěžovali už staří xxxxxxxx atd.:
určitě se dají stanovit nějaká hodnotící kritéria a z nich pak určit, jestli je úroveň/hodnota daného jedince konstatní v čase v nebo v komunitě nebo v obojím. Asi se nedá popřít, že kvalita rodiny/vesnice/národa případně etnika může zaznamenat určitý vývoj. Ten může mít za následek vzestup příslušné rodiny/národa atd., ale taky úpadek, ovládnutí jiným, až případně zánik. Jistým kritériem může být životní úroveň, jiným kritériem střední věk dožití, jiným (a dost průkazným) rozšíření populace v území a její udržení.
Takže vylákat důmyslně prachy nebo barák z dědka a pak je prochlastat v borovičce nebo si za ně koupit BMW je lidské a znamené to jisté zájmy a dokonce i inteligenci, ale nevyvrací to pravdu, že udělat z něčeho nic je něco jiného než vybudovat něco z ničeho, a že z hodnoceného subjektu časem bude akorát hromada s.raček, ačkoliv doposledka jeví určité zájmy. Aby totiž ty zájmy měly nějakou hodnotu, musí aspoň zajistit udržení současného stavu, když už ne rozšíření v zájmu konkurenční soutěže. Takže zatímco vnuci dědka, který v mládí pásl kozy někde v Iránu, se prokazatelně učí programovat jednočipy, případně úspěšně žádat v Evropě o granty a podpory, vnuci evropského dědka, který se učil latinu a deskriptivní geometrii, umí taky třeba tohle.
http://www.youtube.com/watch?v=qUmcvZMc_Cg
Nedá se říct, že by neměli spektrum zájmů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 10:59    Předmět: Citovat

Z principu udržet současný stav nelze , neb se mění okolí ve všech bodech , takže se musí měnit i ta entita .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12332
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 21:35    Předmět: Citovat

Já bych to viděl ne na "kategorie pro studenty", ale na kategorii "domácí úkoly, školní práce, bakalářky, diplomky..".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 21:53    Předmět: Citovat

Tak nebo onak, snad by taková kategorie nějaký význam měla. Pokud by do ní byly soustředěny mnohé studentovy příspěvky z posledních dvou týdnů, byla by šance, že je včas shlédne víc dalších studentů. A třeba si uvědomí, že fórum není tím stéblem, které je nakonec zachrání před utonutím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: pá březen 29 2013, 22:10    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Z principu udržet současný stav nelze , neb se mění okolí ve všech bodech , takže se musí měnit i ta entita .
jak jest ukázáno ve filmu Idiocracy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: so březen 30 2013, 16:48    Předmět: Citovat

Já stále přemýšlím jestli patřím k oné skupině řekněme "neschopného dorostu bez zájmu" nebo k vám "dospělým, moudrým a se zájmem". Kdy se to láme? Kam patřím?
PS: Školu jsem dodělal loni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6066
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 30 2013, 18:28    Předmět: Citovat

Soudě dle tvých projevů zde na fóru, včetně toho, že si takovou otázku kladeš, do té první skupiny jsi nepatřil nikdy a do té druhé skupiny začínáš nebezpečně zaplouvat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 30 2013, 18:41    Předmět: Citovat

Nelámej si hlavu s tím, do jaké skupiny patříš: čím déle se nebudeš schopný rozhodnout, tím líp - ono to asi s datem narození nemá moc co dělat. Minulý týden jsem zrovna nabídl tykání mladšímu kolegovi, co jsme spolu byli v Itálii rozebírat a nakládat mašinu (takového puclíka, co ho byl plný návěs a kryty musí přivézt další, už se nevešly). Proč si máme tykat jen tady na Bastlírně, že?
Až čtvrtý den, když jsem vytáhl občanku kvůli nezdanění pronájmu jeřábu, zděšeně konstatoval, že jsem o dva roky starší, než jeho otec, a měl starosti to skousnout celou cestu domů...

Upřímně řečeno, taky se mi to číslo jeví být nepatřičným, protože si pořád připadám jako mladý zelený blbec, který se ještě má hodně co učit a musí ještě hodně vidět, slyšet, vstřebat a zpracovat...
Vychází mi z toho, že opravdu starý budu, až si začnu myslet, že jsem všude byl, všechno viděl, slyšel, znám a jsem tudíž všeho schopný, potažmo že jsou všichni kolem blbci, nebo mi aspoň bude všechno jedno, zabalím to a budu sedět před bednou a nechám se krmit otrávenou ošetřovatelkou a přiblblými seriály.
Raduj se, Čuste, z toho, že na Tebe podobný pocit také ještě nedolehl.
Jak říkal Pan Werich: starý blbec přece musel někdy být mladým blbcem.
Ale to se Tě netýká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6305
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2013, 0:11    Předmět: Citovat

Hille, ale týká se mě to. Werich totiž také řekl, že všichni jsme blbí - jen každý nějak jinak.
A tohle:
Vychází mi z toho, že opravdu starý budu, až si začnu myslet, že jsem všude byl, všechno viděl, slyšel, znám a jsem tudíž všeho schopný, potažmo že jsou všichni kolem blbci, nebo mi aspoň bude všechno jedno, zabalím to a budu sedět před bednou a nechám se krmit otrávenou ošetřovatelkou a přiblblými seriály.
by si měli odříkávat třikrát před spaním všichni.

tomasjedno: nestraš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1677

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2013, 0:51    Předmět: Citovat

Z příspěvků některých diskutujících v tomto vlákně vyplývá jejich zkušenost, že mnozí současní studenti jsou snad především hloupí, líní, bez zájmů a naše společnost postupně degeneruje. Prý se tu studenti často ptají na kraviny, co se dají najít po pár vteřinách googlení - prostě se ani nesnaží informaci najít a jen čakají až jim to podstrčíme pod nos.
Jenže, ten kritizovaný student, si při hledání odpovědi na svůj problém, vygůglil třeba i tu EB a z jejího obsahu možná též usoudil, že jsou tady odborníci, kteří mu můžou pomoci a třeba se i na EB proto zaregistroval. Proto se této komunity ptá jako člen, nebo host EB. Ten kluk (holka), Vám věří. Cožpak může mít EB mezi začínajícími eletrotechniky a elektroniky lepší kredit? Chceme snad tyto mladé lidi svým přístupem a chováním k nim zpražit a vyhnat?
Nehledě na to, že stejně bychom mohli jako "kraviny" posuzovat dotazy, které vznesou i lidé, kteří již mají svá studentská léta (dávno) za sebou a třeba jenom něco po letech zapoměli. Změnili obor (specializaci) svého zájmu, třeba se k elektronice, jako ke koníčku, dostanou ve zralém věku, nebo třeba jen o nových poznatcích v oboru "nemají ani páru, protože jim dávno ujel vlak" - vždyť to je přeci lidské!
To snad pro tyto lidi uděláme další kategorii s názvem třeba "Didus ineptus", abychom se, pro někoho možná tak obtížným uživatelům EB, kteří nás na fóru nezodpovědně nutí k zamyšlení a tím pádem i k našemu odbornému růstu, úspěšně vyhnuli? Nezdegenerujeme následkem nedostatku podněrů též? A jak zajistíte, aby Vás tito lidé "neotravovali" v současných sekcích, když jim nebude věnována náležitá pozornost, v sekci na periferii Vašeho zájmu?
Nezlobte se, k původnímu návrhu uživatele forbidden-a, nadále zaujímám negativní stanovisko.
A co Vy, ostatní diskutující? Ano nebo Ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: ne březen 31 2013, 13:37    Předmět: Citovat

Cust napsal(a):
Já stále přemýšlím jestli patřím k oné skupině řekněme "neschopného dorostu bez zájmu" nebo k vám "dospělým, moudrým a se zájmem". Kdy se to láme? Kam patřím?
PS: Školu jsem dodělal loni.

Nemůžeš se zařadit, protože jsi vynechal kategorie "schopného dorostu se zájmy" a "dospělých, hloupých a bez zájmů". Potom už by to bylo skoro kompletní a snáze bys našel, odkud kam míříš.

Zpočátku mi to bylo celkem jedno, ale teď už si myslím, že nějaká sekce typu "Studentský klub" by snad nebyla na škodu, neznamenala by segregaci, ale specializaci. Vždyť i TV servis má specializované profi/neprofi sekce a je dobře. Hlavně by si tam měli pomáhat studenti navzájem, ti lepší těm slabším, což se dělo i doteď, Čust i mnozí další tu takto fungovali ještě jako studenti. Jenže dobří studenti na to mají málo času, tak jsou tu na výpomoc ti starší dobrovolníci. Když maj zrovna náladu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund