Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Router na 100Mb od UPC, s wifi a IPv6. Jaky ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 18 2013, 15:17    Předmět: Router na 100Mb od UPC, s wifi a IPv6. Jaky ? Citovat

Byl jsem pozadan o zakoupeni routeru. Bude na siti UPC na 100Mb. Takze router co zvladne 100Mb s mirnou rezervou. Mel by zvladat IPv6. Z pohledu blizke budoucnosti. A WIFI modulem. Idealne odpojitelna antena nebo pevna 5dB. Ty uvnitr integrovane 2dB anteny si myslim jsou na prd. Jejich vyzareny vykon pokryje jenom blizke okoli, jen onu mistnost ve kterem je onen router. Idealne zarizeni co uz nekdo ma nebo testoval. Jena vec je teoreticka rychlost a pak ta skutecna. Co zakoupit. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8988
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 18 2013, 15:28    Předmět: Citovat

A co má za modem? UPC už dnes nedodává modem bez routeru, takže další router je už zbytečnej. Vlastní zařízení ti do sítě UPC taky nepřipojí, takže nějak nechápu důvod. Nebo chce vytvořit další oddělenou síť?
Tak oprava, zdá se, že ten základní fakt neobsahuje router.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po březen 18 2013, 17:28    Předmět: Citovat

no chce to asi router s Gigabit Lan a Wan... otazka je ci nahodou ten upc modem nema len 100Mbit LAN a nebude on sam tym uzkym hrdlom... Lebo udanych 100MBit je teoreticke maximum,realita je trochu nizsie... presne cislo neviem ale snad tych 85Mbit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
luke001



Založen: Oct 13, 2004
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: po březen 18 2013, 20:10    Předmět: Citovat

Zkus se podívat zde
kód:
http://www.mikrotik.cz/
. používám více než 5 let a naprostá spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po březen 18 2013, 21:46    Předmět: Citovat

UPC nemám, ale pokud se podívám co nabízí http://www.upc.cz/internet/modemy/ , tak už se tu vzpomenulo, proč vymýšlet další nesmysl, který bude žrát zbytečně štrum. A Cisco patří ke špičce v oboru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8988
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po březen 18 2013, 22:23    Předmět: Citovat

Já právě UPC mám, mám od nich ten WiFi model. Koupil jsem ho, ať nepřeplácím na nájmu. WiFi má signál tak akorát na 3-pokojový byt v paneláku, mám jej na jednom konci a druhej je pokrytej taktak. Konektor na externí anténu nemá, ale v nouzi by šel nejspíš vyvézt na panel. Co se týká funkčnosti, tak téměř bez výhrad, jen zlobí některý funkce ve webovým rozhraní, například přidělování rezervací DHCP serveru a ukládání konfigurace do souboru. U toho bych čekal, že uloží vše potřebné, ne jen polovinu nastavení a na druhou se vys... Navíc mám dojem, že to není originál Cisco, ale nějakej OEM. Od Cisca bych čekal daleko lepší zpracování a funkčnost. Třeba podrobněji konfigurovatelnej firewall. Toto je prostě zaměřený na běžný uživatele, kteří chtějí hlavně nějak fungovat. V zásadě si nestěžuju, nic nepadá, připojení funguje, jen ta funkčnost by mohla být lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mourek



Založen: Sep 17, 2005
Příspěvky: 1285
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 4:07    Předmět: Citovat

Já bych teda od UPC router nebral jen základní modem a sít si udelal sám. Já měl CDMA připojený do routeru , no a při přechodu na UPC jsem akorát překonfiguroval router aby šel připojit vstup z modemu a jedu dál. Dnes by to ctělo router na 1Gb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 21:44    Předmět: Citovat

Po netu se pise ze model Zyxel NBG4615 by IPv6 mohl zvladnout. Ale vyrabi se i model v cerne barve s pridomkem v2.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z90UB1698

a

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400872Z90UB1WJJ

A ja nevim jestli volit verzi s nebo bez v2. Ta bila verze [bez v2] mi prijde bohatsi v sitovych sluzbach. Co koupit. Dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3375
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po březen 25 2013, 22:02    Předmět: Citovat

luke001 napsal(a):
Zkus se podívat zde
kód:
http://www.mikrotik.cz/
. používám více než 5 let a naprostá spokojenost.


Provozuji ve svém okolí několik RB s mikrotikem přibližně stejnou dobu. Možnost nastavení - dá se nakonfigurovat cokoliv. Aktuálně mám k připojení využito RB493G + 2x RB433+RB411, na hraní vysloužilou RB133.
RB mi prošlo rukama vcelku dost a mimo některých serií s nepovedenými elyty to je zařízení nastav a zapomeň. Snad jen poslední RB411 sou nějak oškubany a kvalita šla do kopru. Pozor na domácí síť a možnost použít jako AP-potřebuješ licenci min lvl 4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út březen 26 2013, 9:43    Předmět: Citovat

Dobré rady. Zyxel s jejich Ralink chipsetem, který je katastrofa. Pokud už by chtěl jiný router, tak by byla dobrá rada na něco, kde připojí koax. Na co mít další škatulu? A to "něco" mu stejně UPC nepřipojí, což se tu psalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3319
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 28 2013, 7:23    Předmět: Citovat

Koukal jsem i na ten router CISCO EPC3925 od UPC. Koukal jsem na navod a nenasel jsem moznost u LAN portu omezit, treba v procentech rychlost. Obcas se v one domacnosti najde stahovac, a pak je potreba ho srovnat. Rika se, neplatis-tak neprepinej Smile
Jako dalsi kousek jsem vybral:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=0000000000000000UEQ

Microtik nebudu zkouset. Koukal jsem na to a nemam s timto hw zadnou zkusenost. Coz by ze zacatku, nez to vse poladim mohl byt zasadni problem.
Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drabek06



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 1659
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: so březen 30 2013, 0:04    Předmět: Citovat

Pokud nechceš Mikrotika (třeba RB751), tak si kup nějakej lepší model od TP-LINKu co má Gbit porty a je to. Má to postavený rádia na Atheros chipsetu, takže asi na tom nejlepším co se dělá. Konfigurace je primitivní, nastavení tam je též hafo a co se týče funkčnosti a spolehlivosti tak u nás ve firmě nemáme problémy. Už se jich namontovalo několik tisíc a problémů naprostý minimum . . . Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund