Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jsme paraziti.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 12:18    Předmět: Citovat

To jsem rád že to uznáš. Zrovna tak nemůžou všichni lidi nastoupit do zaměstnání. Není tolik pracovních míst. Proč? Hádej.
Znám osvč, někteří jsou i moji kolegové, taky neměli na co navázat, neměli telefon, nářadí, počítač, auto, neznali normy a účetnictví. Ale protože blbý český národ skočil na privatizaci a v opojení z 15kkč výnosu si nechal rozkrást fabriky, rozpadly se statisíce pracovních míst. Před 14 dny byla v médiích informace že v Evropě je ČR výrazně v počtu lidí žijících z příjmu z "firmy" o 1 - 10 lidech. PROČ? Protože jsme byli tak blbí a dali si zlikvidovat ekonomiku.
Tu zničenou ruku, záda a vůbec zdraví znám velmi zblízka taky i u osvč, dvacet let nevěděli, co je to dovolená (jedna moje ex-kolegyně), kdyby měli náturu hnědoopů nebo soudružek úřednic, zajdou na pracák a zavěsí se na starost státu. Což neudělaly a tak je někteří vypatlaní odboráři nazvou parazitama a nacpou ve svém primitivismu do jednoho pytle s nějakým mafiánským sro nebo evropskou společností, co vaří dotační prachy v holportu s úředníkem a dávají si rauty a audiny do nákladů. Většina těch mlaých firem a osvč živoří o přežití, ne že se mají líp než zaměstnanci. Živoří s nima a dávají se proti sobě navzájem rozeštvávat.
Pozoruju tu vůbec slabě fungující logiku u řady lidí. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč šli před měsícem fanatizovaní studenti po krku nějakým legitimně zvoleným strejdům z KSČM, ochotným postavit se v místní správě korupci (a ti po nervovém ataku nevydrželi a odstoupili), zatímco pravicový předseda vlády jmenuje ex-komunistického vyžírku z generálního štábu ministrem? Přitom tento ministr nedávno jako náčelník GŠ odkýval nákup předražených zbytečných a navíc nefunkčních letadel, a v mládí prokazatelně musel odpřísahat věrnost komunistické straně a nenávist imperialistům v |NATO. Musel, kdyby hodiny MLP prospal a nebyl aktivní, tak neměl postup a vítězného Listopadu by se dožil někde ve skladu počítáním světlic. Takže lhal buď tehdy nebo lže dneska, nebo lže pořád. A to studentům nevadí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 12:42    Předmět: Citovat

bylo by zajímavé, založit hlasování o tom kolik osvč by bylo radši zaměstnanci a kolik zaměstnanců by naopak bylo radši osvč. Co myslíte jak by takové hlasování dopadlo a co by jeho výsledek naznačil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1885
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 12:42    Předmět: Citovat

Víš bobobo já v 89. v květnu maturuval. Potom jsem nastoupil do práce. Pak jsem šel na vojnu a po ní ještě na rok do práce. Potom podnik končil,tak jsem začal podnikat. Neměl jsem peníze,zkušenosti ,nic. Když jsem jezdil na první zakázky tak jsem si půjčoval vrtačku,žebřík ap. Postupně jsem si všechno pořídil. Dnes mám celkem slušný vybavení jak v autě,tak v elektrodílně. Nikdy jsem nikoho neokrad a proto asi stále nejsem "za vodou". Situace je taková ,že zakázky jsou ze dne na den,už to není tak jako před 5.lety kdy jsem měl kalendář na dva měsíce plný dopředu.Jelikož jsem z malého města tak abych se uživil musím stále obor podnikání rozšiřovat. Proto taky někdy potřebuju např.radu tady na EB třeba s opravou telky.
A co se týká zdraví,z věčnýho lezení po štaflích a po stožárech už jsem byl s kolenem taky na operaci.
Nechci se dohadovat kdo je na tom líp jestli zaměstnanec nebo živnostník.Jenom mne štvou řeči od lidí co si to nevyzkoušeli. Já mám vyzkoušené obojí.
Dnes již zaměstnance nemám,ale není to jednoduchý je v dnešní době mít. Zaměstnance nezajímá ,že ti nějakej pražskej jouda nezaplatil za zakázku,on výplatu musí dostat v termínu kterej je ve smlouvě.Né málokrát jsem si musel jít půjčit ,abych mu tu výplatu mohl dát včas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33998
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 12:52    Předmět: Citovat

Ono je to cele o tom, ze sa podnika tazko a vlada podnikatelske prostredie nezlepsuje, ale zhorsuje, az priam devastuje. Podnikatel (ci uz zivnostnik alebo majitel firmy) to pociti hned, zamestnanec neskor, pripadne si to vobec neuvedomuje.

Ja som v malej firme ako zamestnanec - ale tym, ze je nas tu par ludi, tak do niektorych veci vidim. Napriklad to, ze z penazi, co firma na mna vynalozi, dostanem priblizne 50 % - ostatne zoberie stat, za co plati rozne urady, ktore viac skodia ako pomahaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 14:10    Předmět: Citovat

Každý zamestnanec si môže vyskúšať podnikanie, ak si myslí, že je to zlatá baňa. Podaktorí majú aj problém pochopiť rozdiel medzi tržbou a ziskom.
Typicky: "to sa vám dobre podniká, keď ste mi za túto opravu naúčtoval 50€uro", nechce však pochopiť, že materiál stál 35€ a práca zvyšných 15€. Robím živnosť od roku 94, a nebyť toho, že som už vo veku, kedy človeka už nezamestnajú, nechal by som ju tak a radšej by som išiel na miesto so stálym platom a pracovnou dobou. O dovolenkách si tiež môžem len snívať. Zdravotne mi tiež podnikanie nepomohlo, liezť v zime na strechy montovať vysielacie antény nebolo práve najlepšie pre zdravie.
Opýtal som sa pár ľudí, ktorí vraveli, že život podnikateľa je je fajn, len zhŕňa peniaze a kupuje nové autá, čo im bráni v tom, aby skúsili tú pohodu, keď človek nevie, či mu včas zaplatia faktúru, či bude mať z čoho zaplatiť odvody, alebo ho nevytlačí iná firmička, ktorá ponúkne nižšiu cenu práce za totálnu fušerinu, prípadne si dotyčný objednávateľ drzo vypýta províziu aj za malú zákazku (napr. spoločenstvá vlastníkov bytov). Títo ľudia boli potom zhrození, čo im to rozprávam, veď to nemôže byť až také drsné. Sú totiž ohlupovaní médiami o živote milionárov, ktorí podnikaním zbohatli a myslia si, že je to pravda. Za akých okolností k tomuto majetku prišli, médiá zaryto mlčia, lebo musia...

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 14:40    Předmět: Citovat

Tak ono je to fakt těžké. Já mám např. ještě dost daleko do důchodu, ale mám za sebou necelých 20 let jako zaměstnanec a 20 let jako OSVČ. Když bych to měl porovnat, tak veřejně prohlašuji, že jako zaměstnanec jsem se měl jako prase v žitě za srovnatelnou práci. Klidně bych okamžitě šel dělat toho zaměstnance s garantovanou placenou dovolenou, maróděním, stravenkama a čistou hlavou po pracovní době. Ano, byl by problém jestli by byl volný pracovní flek v dnešní době a to docela chápu.
OSVČ dnes může dělat naprosto každý a má tu výhodu, že dělat může kdykoliv, i v noci (nebo ještě v noci). Vyjimkou jsou jen trestaní, protože pro založení živnostenského listu potřebujete jen výpis z trestního rejstříku a přihlášku na Živnostenském úřadě. Nemusíte mít ani žádné vzdělání ! Ve volných živnostech je 80 možností a můžete si je vybrat i všechny. Pak už jen stačí vzít vlastní peníze a nastrkat je do živnosti tak, jak to dělali dosud všichni živnostníci. Jen nesmíte zapomenout hned platit těch minimálně povinných 4000,- Kč na zdravotní a sociální pojištění. Potom si v klidu uděláte podnikatelský plán a už jen čekáte až se pohrnou ty miliony a budete jen přemýšlet o tom jak je dát do nákladů. Vše ostatní je jen riziko podnikání, ale to jsou jen kecy. Laughing
Opravdu si tady někdo myslí, že na FÚ jsou tak blbí, aby si to neuměli vše zjistit a vybrat na pokutách a majetku živnostníka ?

Malá násobilka pro začínající velkopodnikatele (normálně jen OSVČ):
a) průměrná mzda je 25000,- Kč
b) super hrubá mzda z toho vycházející je 33000,- Kč
c) OSVČ si má vydělat tedy 33000,- měsíčně čistého (zisku), aby z toho mohl zaplatit stejné zdr.a soc. pojištění a daň z příjmu (zálohy vypočtené z minulého roku) a zůstalo mu 16500,- Kč, které odnese domů manželce
d) při sakra výhodném rabatu 10% musí mít měsíčně obrat:
1) rozdíl mezi náklady a výnosy je 10% (33 tisíc)
2) nákup zboží a náklady na prodej zboží je 100% (330 tisíc)
3) prodej zboží s rabatem je 110% (363 tisíc)
Dá se to samozřejmě spočítat i na 30% rabatu když máte takový výhodný job (např. 133(výnosy) - 100(náklady) = 33 tisíc(zisk)

Tím se automaticky dostanete do kategorie plátců DPH a budete (světe div se) o 21% dražší, protože kdo by si dobrovolně těch 33 tisíc čistého zisku k výplatě (a ke zdanění) snižoval o 21% odvodu DPH ? Ano, pro ty naprosto neznalé, pokud chcete být v zisku a mít se jako zaměstnanci, tak musíte vždy odvádět DPH státu a ne že vám stát bude vracet !!!
A k tomu budete ještě každé čtvrtletí vyplňovat daňové přiznání z DPH a tam je vždy vidět jak jste na tom a není co zakrývat nákladama, protože ty se při ukončení živnosti musí dodatečně zdanit k odvodu DPH a dani z příjmu. A daňový únik na DPH ve výši 101,- Kč a vyšší se rovná při kontrole pro malého živnostníka likvidaci živnosti.

Ale už končím, protože je to asi marné. Ale opravdu každý kromě trestaných se může stát OSVČ a parazitovat na zaměstnancích. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 14:53    Předmět: Citovat

A to jsem ještě zapoměl připomenout, že ty průměrné peníze musíte pro těch 12 měsíců (x průměrná oblíbená mzda=zisk) vydělat za 10 měsíců, protože si chcete přece užívat 30-35 dnů dovolené jako zaměstnanci, aby vás nediskriminovali a ještě bude 30 dnů povinně marodit, abyste splnili průměrnou dobu marodění zaměstnanců. A veškerou agenturu kolem papírů pro úřady a zajišťování práce budete dělat po pracovní době, abyste měli stejnou pracovní náplň jako zaměstnanci. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1376
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 15:16    Předmět: Citovat

P32 ještě připomenu, že pokud skončíš se živností a nemáš plně odepsané prostředky, které jsi pořídil pro podnikání, hezky dopočítáš a odvedeš DPH ! Pokud ne, dopočítá ti to FU a opálkuje se zpětnou platností. Ještě podotknu, že rabat je množstevní sleva při nákupu. Obchodní přirážka je marže (merge). Tolik pro pořádek, jinak naprostý souhlas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út březen 19 2013, 17:07    Předmět: Citovat

Jo, jsem rád žes mě opravil. Já už taky používám jiné výrazy než se mají používat.
Jinak jsem měl pravdu, začít se dá už od šesti let a milionářem být do 1. třídy obecné :
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-pribehy/192967/podnikava-skolacka-je-ji-sest-a-vydelava-miliony.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18683
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 6:26    Předmět: Citovat

Tohle jsou přesně kraviny , které nase..ou ty zaměstnance . Kdyby jsi byl alespoń za nehet soudný , tak by jsi toto nemohl veřejně napsat . Po takovémto výstřiku je Mládek na místě .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 9:42    Předmět: Citovat

Já myslím, že nemá cenu se do krve hádat. Každý bude mít tendenci to svoje popsat jako velmi těžké, ale nakonec si každý vybere podle nátury - zaměstnanec nebo OSVČ. Já provozuji obě činnosti, můžu srovnávat a nevidím to nijak černobíle. Jenom je mi jasné, že OSVČ má příležitosti, jak daně šulit (tím neříkám, že to všichni dělají, ale najdou se a nemálo je jich), zatímco zaměstnanec nemá vůbec žádné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1885
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 9:49    Předmět: Citovat

Já provozuji obě činnosti

A to je právě to co bych zakázal. Neříkám ,že je to tvůj případ,ale v mém okolí to tak je. Zaměstnanec má 18000Kč ve fabrice,bez starostí a potom kur ví ceny ostatním živnostníkům. Jemu přece stačí si říct u zákazníka 100Kč na hoďku,když má svý jistý a ještě nezapomene poznamenat že my ostatní co to máme jako hlavní tak jsme zlodějský ku*vy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 9:54    Předmět: Citovat

Kamaráde, já nikomu nic nekurvím. Když v mimopracovní době napíšu aplikaci, kterou nikdo nenabízí, trvá mi to půl roku a pak s tím jdu na trh v očekávání, že se to bude prodávat, nebo když vyhraji výběrové řízení na vytvoření a dodávku nového SW pro státní úřad, tak komu co kurvím?? Sorry, ale s tímhle běž do háje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1885
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 10:10    Předmět: Citovat

Nebuď chytlavej však jsem psal,že to nemusí být tvůj případ. A co se tvé činnosti týče tak bych to rozdělil.
Ano pokud uděláš něco co na trhu není je to fuk
Pokud vyhraješ výběrový řízení ,už může být výhoda ,že máš někde stálý příjem a můžeš být levnější.
Zvlášť pokud někdo podniká ve stejném oboru ve kterém pracuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8998
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st březen 20 2013, 10:29    Předmět: Citovat

Jak zakázal???? I když se ti to může zdát nefér, to chceš jako někomu zakazovat, přikazovat, co může dělat, co nesmí dělat, kolik minimálně si za svou práci řekne? To snad ani nemyslíš vážně že? Chápej to tak, že ten zaměstnanec a OSVČ v jednom, měl v životě prostě jen víc štěstí, než ty. To je vše. To jako bys zakazoval zdravým lidem užívat života, protože zrovna tebe trápí kolena a nemůžeš dělat to co oni. Probuď se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund