Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

trafa pro spínané zdroje

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
anonym






PříspěvekZaslal: po červen 05 2006, 11:49    Předmět: trafa pro spínané zdroje Citovat

viděl jsem že sem někdo tento příspěvek už dával,ale já žádná A-radia ani jiné časopisy neodbírám.Byl by někdo tak ochotný a poslal mi tabulky v libovolném formátu.předem díky.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: po červen 05 2006, 13:19    Předmět: Citovat

tady máš katalog Fonox: http://www.doe.cz/soubory/fonox.pdf
firma DOE inzeruje, že má nějaké ferity výprodejem, což se mi jeví jako nejrozumnější, už vzhledem k ceně, protože třeba u jader Amidon nevědí, co by si za ně řekli Mad
něco je na http://ok2tej.senga.cz/rady/ferity.html
a něco na http://www.ferity.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: út červen 06 2006, 6:31    Předmět: Citovat

Aha,ja to myslel trochu jinak ale nedokázal sem to tak popsat,mam feritova jadra EE 8x15mm,a potreboval bych nejak vypočítat závity/volt vůči průřezu jádra,moje pokusy (zatím)byly docela k ničemu,podle trochu změněných hodnot ve výpočtech pro klasická trafa sem zkoušel něco zpočítat ale pokus-omyl.primár měl 30Z a secundár cca500Z a stejně z toho lezlo jen 40V při 10V/3A 15kHz.spíš než tabulky materiálů bych potřeboval nějaké výpočty.někdo tu už psal že byly otištěny v nějakem A-radiu (par dotazu pod tímhle)ale ja je opravdu nemam a asi je už ani neseženu Rolling Eyes tak prosím ty kdo je má a má možnost je nějak nascenovat pomozte Sad
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 06 2006, 6:54    Předmět: Citovat

Aha. U spínaných zdrojů nejde ani tak o "závity na volt" jako spíš o kompletní výpočet parametrů zdroje podle typu zapojení. Je třeba znát materiál jádra kvůli sycení a pak podle dotyčného zapojení vypočítat primární závity, vzduchovou mezeru, délku impulsu, sekundární závity, pracovní kmitočet a tak. Podle toho, jestli je to zdroj propustný, blokující, jednočinný, dvojčinný, s pevnou F a proměnnou střídou nebo naopak, samokmitající nebo řízený... To jedna tabulka neřeší, to chce přečíst si knížku a nebo to dotyčné AR. A nebo se rozhodnout pro jeden konkrétní zdroj a ten okopírovat. Je to trošku složitější než kuchařka pro trafo na 50 Hz sinus.
Nějaká ta stará AR mám ale nemám teď bohužel možnost skenování.
Zkus se podívat na belza.cz pro začátek.
Mám ten dojem, že stará AR nabízela redakce v pdf na CD, ovšem ta úplně stará asi ne. Detailní podrobný návod na postup konstrukce zdroje vyšel ještě v předpočítačové epoše Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: út červen 06 2006, 7:54    Předmět: Citovat

Když chceš něco poslat,tak dej aspon e-mail a nebo se mi ozvi přímo na můj.
Je to jak psal Crifido,jen to trochu upřesním jek je to podle tabulky z AR B4/94 co jsem počítal já.
Jde o tabulky pro materiál FONOX H21,který je myslím shodný nebo podobný s SIEMENS N27.V tabulce se vybere typ a velikost jádra,frekvence a vyjdou hodnoty který potřebuješ pro výpočet,který je příkladně uveden na konci.Těch AR vyšlo několik,ale myslím že jen tohle má tabulky.
Výpočet v něm najdeš,ale tabulka ti sedět asi nebude,protože píšeš že máš jádro E 8×15,což bude E15 a v tabulce jsou jádra až od E20 a frekvence 20KHz-50KHz-100KHz,takže stejně potřebuješ získat informace o tom jádru někde z netu nebo z jiné literatury,bez té magnetické indukce a ostatních parametrů to nevypočítáš.
To AR má asi 5Mb,jestli chceš,tak ti to pošlu a můžeš experimentovat,máš v úmyslu pracovat s malým napětím a stím se laboruje a zkouší daleko lépe než se sítovým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
anonym






PříspěvekZaslal: út červen 06 2006, 12:07    Předmět: Citovat

No, měl by to být malý měnič z 12V na 680V,ale stejně to bude zdroj SSnapětí (zabíječka much) nebo myslíte že by AC bylo lepší.Můj mail je rendek@seznam.cz nebo postavit nějakej násobič ale to zas nedá takovej proud no,ale času mam dost tak mi to pošlete.DÍKY.
Návrat nahoru
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út červen 06 2006, 13:10    Předmět: Citovat

do pocitů mouchy při ss nebo střídavém proudu se nějak nedokážu vžít, ale mám pocit že pasti na hmyz se řeší s mnohem vyšším napětím, aby při vlétnutí mezi dvě řady elektrod došlo k přeskoku, na to je 700V málo. Proud tam nehraje roli. Zkusil bych spíš nějaký samokmitající měnič s nějakým výprodejnímVN trafem do TV.
Proud 3A na takové jadérko je šílený, patrně se ti to přesycuje a indukčnost padne k nule...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st červen 07 2006, 7:56    Předmět: Citovat

Stačí Ti na to i "cívka" do trabanta Smile
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund