Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nehoda mladíka na D1
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Myslíte si, že zásah PČR proti nezletilému "řidiči" na D1 byl neadekvátní?
Ano
32%
 32%  [ 31 ]
Ne
67%
 67%  [ 64 ]
Celkem hlasů : 95

Autor Zpráva
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7826
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:12    Předmět: Nehoda mladíka na D1 Citovat

Co na to říkáte:
http://www.novinky.cz/krimi/294834-policejni-honicka-na-d1-skoncila-smrti-na-dalnici-horela-auta.html
http://www.novinky.cz/krimi/294844-audi-se-blizilo-straslivou-rychlosti-popsali-zdrceni-svedci-tragedii-na-d1.html
http://www.novinky.cz/krimi/294863-mladik-ktery-zemrel-po-honicce-s-policii-mel-jet-rychlosti-pres-200-km-h.html
http://www.novinky.cz/krimi/294894-sedmnactilety-ridic-noc-pred-nestestim-ujizdel-policistum-v-pocitacove-hre.html
Byl jsem takhle na pivě, vyslechl jsem si různé názory, docela jsme se i pohádali- já osobně tvrdím to, že když už jej chtěli zastavit, tak zastavit měl. Vyslechl jsem spoustu názorů ve stylu "Měli jej nechat jet, když už dojel tak daleko, tak by to zvládnul až domů- bez problémů". S tím nesouhlasím- minimálně proto, že kdyby někoho zabil- při nehodě, na kterou by něměla PČR vliv- tak by se zase na stejném místě řešilo to, proč policie nezasáhla.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:21    Předmět: Citovat

Moje první reakce byla, že si PČR hrála na kovboje. Pak jsem se dozvěděl, že zastavili provoz na dálnici a ten blb sestřelil-dohnal pomaleji jedoucí vozidla. Honit ho s vrtulníkem někde po okreskách by asi mělo smysl jen tehdy, kdyby ten vrtulník měl ostře nabitý kulomet.

Z pohledu řidiče, co najednou leží ve špitále kvůli policejní honičce bych to ale viděl jinak....

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:39    Předmět: Citovat

Nejsem zastánce toho že PČR stojí za prd!Samozřejmě že se vyskytnou vyjímky ale to je asi všude.Myslím si, že když se nějaký šílenec řítí po silnici 200km rychlostí a nereaguje na signál STOP tak asi není něco v pořádku!Mám pár přátel u policie a ti kluci se určitě nenudí!Nechtěl bych být v jejich kůži když přijdou k mordu děcka,kterého pdřezal vlastní otec.Všude v cizině se hned střílí!A u nás?Policajt vytáhne pistoli a jde sedět!Vzpomeňte si jak to bylo před 60ti lety?Policajt byl pro lidi někdo.
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:51    Předmět: Citovat

Jasně, bylo by bývalo fajn, kdyby neskončil nikdo mrtvý, ani zraněný... Ale mladík (17) porušil mnoho pravidel. Šlohnul otci silné auto. Řídil bez ŘP, který ani nemohl vlastnit. Možná řídil opilý. Překročil rychlostní limit na dálnici. Ujížděl poldům a nereagoval na výzvy k zastavení. A nakonec nerespektoval kolonu aut a napral to do nich... Moc chyb na jednoho člověka! No dobře, možná si policajti mohli počínat trochu opatrněji, ale nevím teda, co konkrétně by měli udělat jinak... Jelikož fízlové nestřílela po autě, což by klidně mohli, tak se asi nedá mluvit o jejich nepřiměřené reakci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7826
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:51    Předmět: Citovat

kovar- ano, taky si myslím že většina lidí u PČR funguje tak jak má. Taky tam mám pár známých. Potkávám se totiž často s tím, že na PČR nadávají nejvíc lidi kteří si myslí že buď jsou natolik chytří, že jim nějaký policajt nemá co kecat do řízení nebo jsou to supermani, kteří přežijí všechno.
Realita bývá někde jinde. Občas to řeším i s kamarády u HZS- drobné prohřešky mívají fatální následky. Ty velké mívají ještě horší. Ale prevence s tím většinou nepohne, nejlepší ( a pro dotyčné taky většinou nejhorší) bývá osobní zkušenost.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1690
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: ne březen 03 2013, 23:53    Předmět: Citovat

Nemohli dělat vůbec nic!
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 0:04    Předmět: Citovat

Tady máte článek od odborníka Rolling Eyes a pod ním dlouhou diskuzi. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013030101

Cry Cry http://youtu.be/D_dV-lhG0Jo


Naposledy upravil Hydrawerk dne po březen 04 2013, 0:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 0:10    Předmět: Citovat

Nelituju ho, krom sebe mohl snadno vypnout i další.
Policajti se zachovali správně, i když já bych ho bejt nima preventivně rozstřílel už po první kolizi.
Jasně, byl to něčí syn a udělal to jen z machroviny, ale když svým konáním ohrožoval zdraví a životy jiných, tak žádný mazlení. Mohl si to včas rozmyslet, mohl na výzvu policajtů zastavit. Za blbost se platí.



Hydrawerk napsal(a):
Tady máte článek od odborníka a pod ním dlouhou diskuzi. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013030101

Cry Cry http://youtu.be/D_dV-lhG0Jo

Prej odborníka... tam píše každej, kdo má do prdele díru Rolling Eyes

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 0:15    Předmět: Citovat

S autem není sranda. Spolužačka (19) z gymplu už je taky na onom světě. Nejspíš ani neporušila žádný pravidlo a nejela kdovíjak rychle... Snad 60 km/h. Ani policajti ji nepronásledovali... http://vimeo.com/39335389 http://mija.mykl.cz/mija/Parte.html
/Nejsem David Werl./
Naopak můj děda dělal kotrmelce po stráni se Škodou 120... Nic moc se mu nestalo, žije dodnes v pohodě. 120 pak sloužila ještě asi 10 let a na vrakoviště odjela po svých. Život je plnej náhod. Sad
MetalGold:
Ten článek psal přímo pan DFENS... Vím, že jeho názory jsou avantgardní... Třeba dost nenávidí cyklisty. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 0:43    Předmět: Citovat

Hydrawerk: Taky kolisty nemám rád.
Je mi jedno, kdo to psal, ale je prostě kravina, aby policajti nezasahovali. Tady nejde o to, že po dálnici jelo ještě dítě, tady jde o to, že to dítě nemělo za volantem co dělat, a už vůbec ne na dálnici, rozhodně nebyl natolik zkušenej, aby se dalo říct, že "jó, řídí bezpečně". Ne, jen tím, že vjel na dálnici, vážně ohrozil ostatní účastníky provozu. A nemusím snad říkat, jak snadno na dálnici zabiješ sebe a/nebo někoho jinýho. A policajti to tak vzali, vzali to jako akutní obecný ohrožení, proto jednali tak, jak jednali, podle mně jednali správně. Kolik podobných, jako byla Tvá spolužačka, mohl vzít s sebou?
A nelze vinu svádět na fotra, co neuzavřel klíčky do sejfu, ani na hru, ani na policajty, ani na ty, do nichž to narval, protože se včas neuhnuli, ne, on byl vinen, on zaplatil. Mohl zaplatit pokutu, mohl si odpustit pár let dělat řidičák, jenže vlastní život měl asi menší cenu.

Spolužačky je mi líto. Vím, jaký to je, pár spolužáků jsem už ztratil, nejen při bouračce

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7895
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 0:54    Předmět: Citovat

Pan Dfens naznačoval mj. něco takovýho, že auto mělo být zastaveno bez ohrožení dalších řidičů... Ale nevím teda přesně jak... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 1:13    Předmět: Citovat

Pokud jel víc jak 200km/h, tak ho nešlo bezpečně zastavit, pokaždý by se auto stalo neovladatelným a mohl by napáchat ještě větší škodu. A určitě se mu po první kolizi zastavit nechtělo, buďto se zabije rychle, nebo ho zabije doma fotr, ale pomalu.

Leda by mu ucpali vejfuk, nebo prostřelili vanu, aby motor časem zadřel Very Happy

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 6:16    Předmět: Citovat

Je dobře , že je pod drnem . Ještě by nebezpečně ohrožoval spousty lidí , třeba i mne s dětmi . Je mi líto toho postiženého . Já jsem v tomhle trochu podle amerických filmů , vědomě ujíždí policajtům , zastřelit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 7:50    Předmět: Citovat

Hydrawerk napsal(a):
Ten článek psal přímo pan DFENS... Vím, že jeho názory jsou avantgardní... Třeba dost nenávidí cyklisty. Very Happy

Ano, je to opravdu obrazek_cenzura. Jeho poškozenej mozek je vidět i v jeho psaném názoru:
"No, nechtěl bych být v kůži toho otce. To je fakt blbej, blbej, blbej nápad práskat vlastní děti a zapojovat policajty do jejich výchovy. Takhle to dopadá ..."

Otázka je špatně položená, měla být spíše o tom, kdo byl viníkem. PČR dělala, to co měla a podle situace to asi lépe neuměla nebo neměla jinou možnost.
Mé doporučení pro příště u prokazatelně ukradeného vozidla by mělo být - po nezastavení co nejdříve střílet po ukradeném autě bez ohledu na to, kdo ho řídí a s ohledem na to, aby se hlavně jinému nic nestalo.
No a k tomu, kdo za to může. Prokazatelně jen jeho otec. Vychoval spratka, naučil ho řidit a umožnil mu jezdit papínkovým autem. Podle mě člověk bez držení řidičáku (ne, že ho zapoměl doma) je zločinec se zbraní, co záměrně ohrožuje druhé lidi a takto by se s ním mělo jednat. A jestli chce někdo obhajovat takového chudáčka, tak si asi neuvědomuje, co mohl nedělat za dalších 5-10 let.
Kecy o videohrách s tím nemají nic společného, je to ve výchově a v charakteru člověka a já jsem rád, že o jednoho takového bude na našich silnicích méně. Se vším, co se stalo, tak dotyčný souhlasil veřejně tím, že si nastoupil opakovaně do auta. Mohl kdykoliv zastavit a kdykoliv to skončit. Ale ne, on má přece velkého papínka a všem ukáže. Takže PČR s tím nemá vlastně nic společného, vše zavinil pouze ten "řidič" a jeho papínek, co ho k tomu vychoval. A že o tom papínek nevěděl, tak to jsou jen alibistické kecy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piitr



Založen: Oct 19, 2007
Příspěvky: 1003

PříspěvekZaslal: po březen 04 2013, 8:11    Předmět: Citovat

Jé, já jsem blb. Chtěl jsem zmáčknou ne, a zmáčknul jsem ano, protože jsem místo "neadekvátní" četl "adekvátní". Tak se omlouvám za zkreslení. Taky si myslím, že policie s tím nic moc jiného dělat nemohla. Prostě měl zastavit. Nemá cenu hledat viníka někde jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.28 sekund