Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofonová nostalgie (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 9:02    Předmět: Citovat

No a pak tu byly vdovy po padlejch vojácích násilně naverbovaných do wehrmachtu co fasovaly valuty z dojču ovšem vyměněné českou bankou na tuzexovy bony tedy v zásadě neplněhodnotná jakobyplatidla, tyto starší osoby evidentně nejevily zájem o nákup džínů, elektroniky, kazet, kosmetiky a značkových lihovin tož zájemců o odkup TK měly vždycky dost
(ale těch případů bylo málo, rok od roku méně) Sad

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 10:08    Předmět: Citovat

To se prakticky týkalo jen Hlučínska, zbytek republiky to neznal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 12:03    Předmět: Citovat

No zbytek republiky musel vzít zavděk známým tirákem, nebo odírajícími veksláky za 6,-Kčs/1,-TK. To byla ale strašná verbež, co ti předváděli před Tuzexama... Jednou jsem bral za 5,-Kčs taky, nebylo zbytí.
Kvóta na čtvrtletí byla vyčerpaná a druhý řidič byl nemocný..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po červen 21 2021, 14:04    Předmět: Citovat

Situace byla paranoidní...odčerpat lidem zdroje valut výměnou za potištěné
papírky (TK) pro nákup pár zbytečných pitomosti...no a co ? černý obchod
kvetl jedna radost Sad

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt říjen 14 2021, 14:53    Předmět: Citovat

Tohle se prodává na Aukru. Kutil je prostě kutil:-)


B400úpravakutila.jpg
 Komentář:
 Velikost:  148.65 kB
 Zobrazeno:  94 krát

B400úpravakutila.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 14 2021, 15:07    Předmět: Citovat

Třeba se mu bé čtyřstovka dostala do drátů u kola. Dráty nevydržely, zuby a sem tam nějaká kost někdy taky ne, ale magneťák hrál. Jen novou kastli jaksi nesehnal, tak ji ubastlil...
Víte, že jedině řada B4, konkrétně modely s uchem, byly po takovém zacházení dál schopné provozu? Dokud nepraskl tlakový odlitek šasi a nasazené cívky neorvaly unašeče, nic se v tom nehnulo. Střepy polystyrenových krytů se vytahaly a hrálo se.
Od řady B5 a novějších bych už takovou odolnost neočekával. Ale ty už málokdo převážel na kole.
Ani v Trabantu to nebylo vždy ono, jen najít tu fotku, jak zesilovač Mono 50 při ostrém odbočení prorazil duroplastový bok kufru a roh mu koukal ven...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt říjen 14 2021, 15:19    Předmět: Citovat

Škoda že se nedochovala fotka, jednou jsme "vylepšili" bazarovou Unitru
M2405 S (Forte) o vodítka (rovnátka) pásky na výkyvném táhlu (po vzoru
tuzexového Akai) rolny z nemagnetické nerezi, na pružinkách (z propisky)
horní panel magiče se prostě vrtnul na svorník asi M4, hotovo. No hrálo to
jakž-takž ale motor nedotáhl rychloposuv, poměry a rozložení sil v páskové
dráze se změnily...cílem a ideou "přestavby" bylo použití zvlněných pásků

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt říjen 14 2021, 16:27    Předmět: Citovat

Už jsem sem dal kdysi fotku, na čem a čím jsme ozvučovali kamarádovi filmy.
V pravém dolním rohu je modernější verze studentského prototypu pracovně nazvaného B426 (na šasi z B42 se setrvačníkem z B43 elektronika s kácéčky, rychlosti 19 - 9 - 4, samozřejmě stereo, monofonní příposlech, bezlupancové ovládání přítlačné kladky, poloprůhledný kryt umožňující nejen transport s nasazenými cívkami, ale také provoz s uzavřeným krytem, oddělené indikátory obou kanálů s pamětí špiček, zrušení všech mechanických funkcí vodivou páskou). Od doby pořízení fotky ten koženkový potah skrývající lepený původní kryt utrpěl sem tam nějaký šrám a v rohových spojích se odlepuje, zato víko nařezané na míru z bazarového výlisku krytu na některý litovelský gramofon a slepené čikuli (tehdy ještě trichlorovým).
Nevím, kdo si ho aspoň dodělal doma (před dvěma týdny jsme na srazu 49 let po matuře drželi minutu ticha mimo jiné i za ty dva spolužáky, kteří se do té přestavby také pustili, tak už se to asi nedovím). Když jsme se vrátili z vojny, řada B4 byla ukončená. Každopádně tento exemplář je dodnes hrající. Tonik25 ze Semil, VaDa a Ententeak z Jičína viděli a slyšeli, Aladar z Pelhřimova jen viděl, abych jmenoval některé členy tohoto fóra.
Chtěl jsem z něj udělat je přehrávač a osadit dráhu hlavou ANH210, ale nahrává stále kvalitně (když mu předem pročistím přepínače), tak je mi to líto, jakkoli jsem na něm naposledy nahrával někdy před 4 lety a ještě jen pár minut na ukázku. Zatím mám, co dělat, tak jsem si ještě nevyšetřil půl dne času, abych si s tím týden dva hrál...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9656
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 11:12    Předmět: Citovat

Jo tak to bylo...pak jsem úpravu chtěl vylepšit elektrickým odizolováním rolny a tykadel od plechového šasi magiče aby posloužily jako element koncového vypínání pásku, no myšlenka průměrně dobrá při použití pásků Scotch 220 co měly
na konci vlepený úsek vodivého alobalu délky cca 100mm kdežto Basf, Agfa ty prosvištěly jakobynic, návrh časem upadl pro nezájem klientely, no vyvinout spínací obvod s fotodiodou jsem tenkrát nedokázal (neexistoval internet a 20 různých
hotových schémat zapojení) samostudiem dostupného tisku a časopisů neobjevil nic vhodného pro účel tento

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2919
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 17:46    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
...Od řady B5 a novějších bych už takovou odolnost neočekával...

By si sa čudoval... rovnako, ako ja: R.1979, na internáte som niesol B101, robil blbosti až mi vyletel z rúk a z medziposchodia 1. a 2. poschodia letel dole. Napočudovanie, panel zostal celý a jediná újma bola, že zotrvačník sa ,,zatesnal" do chasis, stačilo ho iba vyraziť späť a magič hral. Mne odľahlo, lebo nebol môj... Najviac sa do dnes čudujem, že to vydržali budíky. Na mieste dopadu bolo iba lino...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá říjen 15 2021, 21:17    Předmět: Citovat

Budíky sice vydržely ale stejně časem odešly i bez napětí a pohybu. Nevhodný tavidlo nebo lepidlo sežralo a přerušilo cívku deprézu u spousty těhle budíků. Info od starých přeloučských Tesláků.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 413
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: so říjen 16 2021, 9:05    Předmět: Citovat

S budíkama jsem měl za svou prax problém jen s těma u SM260. Ty kotoučákový chodí zpravidla bez problémů doteď...když si odmyslím, že ty starší jsou neskutečně líný.
Když se tady spomenul ten autostop při doběhnutí pásku na konec a přetržení, tak já to u svý B73 řešil ukořistěným optosnímačem Omron. Laughing



Obrázok 031.jpg
 Komentář:
 Velikost:  93.67 kB
 Zobrazeno:  45 krát

Obrázok 031.jpg



Obrázok 002.jpg
 Komentář:
 Velikost:  192.89 kB
 Zobrazeno:  62 krát

Obrázok 002.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4038
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 19:48    Předmět: Citovat

Co byste zkontrolovali u reverzní kazetové mechaniky, která při spuštění přehrávání ve směru A krčí začátek pásky? Zaváděcí páska proběhne v pořádku, magnetickou pásku krčí, po chvíli se to uklidní a pak už celá kazeta hraje, jak má. Na pásce je vidět šikmá ostrá přeloženina. Pásková dráha je čistá, přítlačná kladka je měkká a hladká, tah přivíjecí spojky se zdá pocitově dobrý. Už jsem se s tím u pár magneťáků setkal, většinou to byly nějaké asijské krámy, tak jsem to neřešil, ale zrovna tento bych zprovoznil rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 20:17    Předmět: Citovat

Obvykle to dělá příliš utažená přivíjecí spojka (zanesený filc obrusem plastu z třecí plochy). Zaváděčka je tužší, než pásek, tak to zvládne, neuhne ani při mírně skloněné přítlačné kladce. Pásek je ale na nerovnoměrný přítlak kladky nahoře a dole citlivější (také ji nakloní, po letech má kladka na čepu už nějakou tu vůli a "jde za páskem"), pásek ujede nahoru nebo dolů a zlomí se mu okraj, nebo se na něm udělají šikmé lomy.
Jak se zvětšuje průměr návinu, tah pásku klesá a zvládne to.
Zkontroluj tu spojku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út listopad 02 2021, 20:30    Předmět: Citovat

Pri hledani neceho jineho jsem nasel zajimavy zpusob otaceni kazet (doslova).
Netusim jestli to byla bezna zalezitost, ale osobne jsem tohle nazivo nikdy nevidel.
https://youtu.be/tZNniwPM_hY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 42, 43, 44  Další
Strana 36 z 44

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund