Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Magnetofonová nostalgie (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 42, 43, 44  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 17:51    Předmět: Citovat

Je také potřeba si uvědomit, že ty japonské tuzexové křápy, o kterých ale jsem si tehdy jako študák mohl nechat zdát, ale měla je spousta mých spolužáků, byly tak neuvěřitelné Sr..dy, že bys jen těžko hledal horší. Jejich parametry se udávaly podle normy NAB, a i tak se jejich odstup pohyboval kolem 30-35 dB. Pamatuji, že jeden bohatší spolužák se vytahoval kazeťákem Sony, u kterého byl šum silnější než hudba. Přitom tento údaj by podle evropské normy třeba DIN vycházel ještě míň. Ale tehdy se písničky, hlavně anglické, kopírovaly na těchto krámech tolikrát, že jejich výsledný zvuk byl téměř neposlouchatelný na čemkoli.

Nepamatuji si, že by některá československá norma dovolovala výrobu magnetofonu s tak příšernými parametry. Ohledně kmitočtové charakteristiky a zkreslení to bylo podobné. Mezi takto slepými by byl i jednooký králem. Ale je pravda, že ty A3 byly na svou dobu a třídu magnetofonů dost slušné. Vzpomínám si, jak jsem kdysi kamarádovi čistil Prostějovskou starorežnou z frťana v místní hospodě hlavy v jeho A3, do které cpal Emgetonky kazety. Jiné nebyly. Hlavy byly tak zalepené, že magnetofon už skoro nehrál. původně si myslel, že je po něm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 18:31    Předmět: Citovat

Ha, teď vidím, že AD143 mají Hančovci. Sice za ranec, ale jestli to budou ty od Ates, tak si asi nejaké koupím. Mohly by i po létech být furt lepší, než naše zestárlé 0C26 a 0C27.
Je to už nějaký ten rok, co jsem likvidoval na ND tři školní B57, prakticky nejeté, podle stavu hlav a čistoty dráhy. Všecka guma byla v naprostém pořádku /bylo to ve školním skladu/. Ale - budicí páry GC510/520 a koncové 0C26 byly tak zdegradované, že to i při opatrném nájezdu réglem vyráželo pojistky. U dvou prakticky nejetých mgf, tomu třetímu nešel koncový stupeň vůbec, jen to prskalo, ale pojistku nevyrazilo.
Kontroloval jsem ještě před připojením konců na napětí zhruba odpor termistorů a další záležitosti, související s napájením a Iq, případné uhnilé vývody GC a tak. Všecko v pořádku. Ty GC byly maďarský a 0C26 byly už potištěné tím drobnějším fontem, takže z nejnovějších.
Už tenkrát to potvrdilo moje černé domněnky, že teslácké výkonové Ge tranzistory podléhají nějaké, asi chemicko-technologické samovolné zkáze i bez napětí.
Nic proti - chtít po primitivním tranzistoru, aby po 40 letech od výroby měl katalogový parametry, to je asi úchylárna, ale nějak fungovat by mohly - pokud stejně staré či starší zahraniční fungují.
Ony asi všecky nebyly vyrobené s úplně stejnou péčí - přece mnohé sbírkové magnetofony, kompletně osazené germaniem, jaksi fungují i po tolika letech taky. Někdy až překvapivě dobře.
Prostě mě to překvapilo v tom smyslu, že to bylo skoro nejeté a netrápené přístroje.
Zajímavý na tom může být, že je to vyjma diod. Ty jsou i po cca 50 letech normálně použitelné.
Měřil jsem si nedávno darované, použité AD149 a byly-měřily jako nové. Stejně tak Valvo 0C28, perfektní.
Něco ti naši chlapci na Valachoch dělali blbě.
Takže pokud se někomu povede např. úspěšně a v rámci papírových parametrů "rozchodit" třeba takový Ge orloj, jako je Music 30 Stereo, má moji hlubokou úctu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 18:39    Předmět: Citovat

Františkova slova potvrzuje srovnávací test A3 s Evropou i Japonskem v HaZ 2/68. Jo, ten magnetofon je fakt tak starý Very Happy
Ve své třídě z testu vyšla A3 jako plně srovnatelná s nějakým, mnohem dražším západoevropanem. V několika věcech byla A3 dokonce lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 18:55    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Je také potřeba si uvědomit, že ty japonské tuzexové křápy, o kterých ale jsem si tehdy jako študák mohl nechat zdát, ale měla je spousta mých spolužáků, byly tak neuvěřitelné Sr..dy, že bys jen těžko hledal horší.
Vtip byl v tom, že na západě samozřejmě kromě levných křápů mizerných parametrů prodávali i slušné stroje. Do Tuzexu dovezli libovolný šmejd, řádně ho "nacenili", protože se po tom stejně zaprášilo, a stát vybral od lidí tvrdou měnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 19:12    Předmět: Citovat

S tím Tuzexem jen u něčeho.
U střední třídy elektroniky, do které třeba patřila Aiwa, Panasonic, Sharp a podobné značky, to nebylo až tak zlé. Já a kámoši jsme měli přístup ke katalogům, takže jsme docela dobře věděli, kolik co stojí třeba v Německu. Přepočítáno i přes tuzemské vekslácké kurzy to nebylo až tak zlé.
Ani cívkové pásy a kazety mi nepřišly Tuzexem nijak předražené.
Nejvíc předražená byla nejvyšší třída a paradoxně kosmetika.
Za A77 jsem přeplatil dost, celou třetinu ceny v Německu, ale tehdy nebyla jiná cesta, jak sem tak velký i drahý přístroj z Německa dostat. Žádný TIRák s tím nechtěl nic mít, šlo už o velký peníze a tím i o velký průser. Drobnosti či součástky provezli bez problémů, ale něco jako A77 či televizor ani omylem.
Na to byly úplně jiný cesty a kanály, ke kterým jsem zase já tehdy neměl přístup.
Nejvíc toho lowcost šmejdu ala Sencor paradoxně neprodával Tuzex, ale Domácí potřeby - Elektro a hned potom velké obchoďáky, jako byla Kotva. Za koruny a řádně předražené vzhledem k technické hodnotě.
V Tuzexu, kde jsem byl celkem dost častým návštěvníkem, jsem vysloveně podřadný šmejd - který se naopak dal pod pultem sehnat v DP - nikdy neviděl. Bývalo toho tam mraky, ale vyslovený šmejdy nikdy.
To totiž ani nebylo dost dobře možný.
Lidi, který dostávali buď bony či valuty oficiálně a nakupovali tam za ně, totiž požadovali za svý bony či valuty západní kvalitu a ne šmejd, to by se hodně brzy obrátilo proti Tuzexu.
V Tuzexu se tím bezvýhradně řídili, to beze srandy. To nemám ze svý hlavy, to mi mezi řečí řekla paní vedoucí v malém zlínském.
xsc, jseš mezi pamětníkama, tak opatrně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 19:28    Předmět: Citovat

no, pak na sklonku éry totáče když soudruhům nemile už teklo do děravých bot
a podvědomě asi tušili že brzo půjdou od valu (1986-87) Tuzex zavedl objednací službu značek Sony, Aiwa, Toshiba, Sharp a JVC zde již nešlo o partiové zboží z bazarů, platilo se předem a dodání do 3 měsíců někdy dřív...na deck Aiwa reverzák AD-R450 jsem čekal plnou lhůtu a nedočkal se stejně, vrátili sice platidla ale co z toho ? indická výroba prej a spousta reklamací, neslýchané jednání ale, nic to nebylo proti dnešním vyjebům s lidma - v rámci zákona že jo

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 19:47    Předmět: Citovat

Ta objednávková služba se složením zálohy fungovala už v 70. letech, možná ne v takové míře, ale fungovalo to.
Tu A77 jsem si objednal sám a bez jakýchkoliv známostí, ve Zlíně nahoře na Prioru. Myslím šest týdnů, možná dýl jsem čekal, než zavolají.
A nejspíš proto, že jsem byl mladý smrad, tak mě ASI nikdo z ničeho nekalého nepodezíral. Jenom paní asi měla pochybnosti, protože k tomu zavolala vedoucí. Odpověděl jsem správně na všecky kontrolní otázky Very Happy složil 75% zálohu, kopie papírů a bylo to. Ani mě, ani rodiče nikdo nikdy neotravoval. Kupodivu.
Mému spolužákovi ze základky rakouská tetička objednala a zaplatila krásnou a určitě i drahou HiFi sestavu Aiwa, tuner se zesilovačem plus kazeťák. Bylo to dokonce už za 2 týdny /měli to v katalogu/ a ještě se divila, že je to v Tuzexu oproti Rakousku levné. To ale bylo před koncem 70.let.
Nemohl si na to nejmíň měsíc zahrát, protože to mělo předepsaný osmiohmový bedny, co v Tuzexu tenkrát neměli. Jen nějaké velké a příšerně drahé Pioneery. Měsíc se sháněly 8R bratislavské bedny. Ty skoro čtvercové třípásmovky s ARN738. Hrálo to s nima skvěle.
Nemám povědomí o tom, že by někdy Tuzex prodával vyslovený sračky se ss mazáním a kvalitou telefonu, jaké se daly "pod pultem" a za bakšiš občas sehnat v DP. Právě v jedné takové načinčané placce z DP, myslím to byl zrovna ten Sencor, jsem poprvý viděl "odklápěcí magnet" místo mazací hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 20:13    Předmět: Citovat

Dovolím si opakovaně upřesnit: parametry u těch levných, co se prodávaly v elektrách, byly vesměs udávané podle JIS (Japan Industrial Standard), čísla vypadala lépe, než podle NAB, podle které se ostatně uváděla jen na přání amerického trhu, obě normy nešlo nijak přepočítat na údaje podle DIN, jedině podle DIN přeměřit. Naše norma, bohužel závazná až od roku 1976, byla v několika detailech ještě přísnější, než DIN, takže vlastně poškozovala zájmy Tesly, když podle ní musela uvádět parametry. Předtím státní normu suplovaly PN, tedy podnikové normy, a ty byly ještě přísnější, než pozdější ČSN36 8420. Co se vešlo do PN, to se v ČSN mohlo i trochu protáhnout, zato ve všech ostatních normách mohlo v pohodě rozpažit, a pořád se to vešlo.
A zopakuji (další detaily si najděte ve starších vláknech): v roce 1971 jsme porovnávali Tesla A3 s Grundigem C200 bez automatiky a stereofonním stolním (tuším CN500). National Panasonic RQ203SD bylo třeba upravit vyřazením záznamové automatiky (prostě se předpětí prvního stupně nastavilo napevno), ale jeho odstup od šumu byl skutečně pod 32 dB resp. 35 dB(A). Kolísání 0,8 % a kmitočtový rozsah přes pásek 160 Hz až 8 kHz v toleranci 9 dB by ho vyřadily úplně, kdyby se to ovšem v technických parametrech tak psalo.
Sešit s výsledky měření jsem dodnes nenašel a obávám se, že ta šance se zmenšuje. Nicméně, i když ty Grundigy měly udávané o něco lepší údaje, než jaké udávala Tesla pro A3, ve skutečnosti to bylo naopak, Á trojka byla lepší téměř ve všech parametrech, snad jen v dlouhodobé odchylce rychlosti posuvu se během 20 minut provozu sotva vešla do ±2%, zatímco oba Grundigy držely dvakrát přesněji. V krátkodobém rušivém kolísání byla Tesla podle očekávání lepší... no a pak už ve všech parametrech...

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 21:40    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
xsc, jseš mezi pamětníkama, tak opatrně Very Happy
Proč opatrně? Však jsem taky v Hradci nebo Jihlavě většinou jen okukoval, co pěkného v Tuzexu mají....
Zrovna ten National RQ203 opravdu žádný zázrak nebyl, ale vypadal o dost líp než A3. Vtip byl v tom, že na západě to byl kazeťák typu přenosný tranzistorák a nebyl problém mít na domácí poslech jiný pořádný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oravan



Založen: Jan 02, 2010
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 21:50    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
sinclair napsal(a):
xsc, jseš mezi pamětníkama, tak opatrně Very Happy
Proč opatrně? Však jsem taky v Hradci nebo Jihlavě většinou jen okukoval, co pěkného v Tuzexu mají....
Zrovna ten National RQ203 opravdu žádný zázrak nebyl, ale vypadal o dost líp než A3...

Ten Nationál mal spolužiak na intráku a hral parádne teda na tú dobu spomenem si aj na na B302 Unitra licencia Thomson ale bol to šrot tak isto som mal jeden a hral inak do skončenia v aute š 110 len reprodukcia bola žiadne lebo motor hučal hlučenešie ako magič
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 22:09    Předmět: Citovat

Já ho mám ještě jako muzeální kousek ponechaný. Ale motorek se musel předělat na normální regulaci, protože ta odstředivá začala kolísat. Časem se rozpadl ovládací knoflík, který byl takové kurvítko z umělé hmoty. Automatika byla nastavená spíš na slovo než hudbu. Při snímání to v podstatě nemělo správné korekce, což nevadilo s vestavěným reproduktorem, jen se signál nesměl poslat někam dál...
Pravda, bylo to pořád lepší než o ~10-15 let později dovážený kazeťák Elta, který v původním zapojení při každém zapnutí odmazal kousek nahrávky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 23:25    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
...Zrovna ten National RQ203 opravdu žádný zázrak nebyl, ale vypadal o dost líp než A3. Vtip byl v tom, že na západě to byl kazeťák typu přenosný tranzistorák a nebyl problém mít na domácí poslech jiný pořádný.

Právě, že v té době většina výrobců naskočila na vlnu zájmu o přenosné kazeťáky a zákazníci je také brali jen jako jakousi náhražku, zajímavou, ale hlavně přenosnou hračku, od které se nedá víc čekat.
Vždyť většina světových výrobců se tehdy ještě v hifi a high-endu stále držela cívek, o čemž svědčí například přehled exponátů Hifi-Expo v Praze, jak z roku 1968, tak 1969, i když pár pokusů o stacionární kazeťáky už existovalo (třeba Sony 1967, Technics, Nakamichi, Loewe a sám Philips modelem 2205 o rok později, další se objevují na trhu až po nich, třeba Telefunken nabídl stolní kazeťák až někdy 1971, když předtím stihl asi 8 typů přenosných nevalné kvality atd). A to ty první stolní kazeťáky se ještě ani o hifi nepokoušely. To až tak 1971-1972 byly stolní kazeťáky v akceptovatelné kvalitě, Sankyo byla jednou z prvních firem, která to zvládla a rychle ji doháněli ostatní výrobci a laboratoře.
Takže skutečně, to, že před rokem 1971 někdo měl přenosný kazeťák, ani zdaleka neznamenalo, že by si doma přehrával kazety v něčem lepším. To už by se dalo předpokládat, že se mu doma točí hodně velké cívky na něčem opravdu dobrém. Konečně, když National vyrukoval s modely RQ203, 204, 226 a podobnými, jako třeba Sanyo M18, si Japonec v trafice cestou do práce koupil jiný, aby se nemusel vracet pro ten, který zapomněl doma. Ale takové ceny se nás ani náhodou netýkaly.

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 23:29    Předmět: Citovat

Tu RQ 203 mám taky někde schovanou (pokud jsem ji nevyhodil). Taky tam už není orig. ovládací knoflík. Někdo přede mnou tam dal takový kulatý vroubkovaný, je dost zapuštěný v tom krytu, protože u původního byla ta placatá věc. Koupil jsem ho kdysi v bazaru někdy koncem 70ých let z nostalgie. Bylo to něco tak neskutečně příšerného, že jsem původní elektroniku vyhodil, a nabastlil tam cosi podle "normálního" kazeťáku.

Nezůstalo tam snad kromě trafa skoro nic. Původně při záznamu běžel celý kompletní zesilovač, pokud se nepletu. Byl problém i s místem, s přepínáním síť/baterie, regulací záznamové úrovně a indikace. Tuším, že jsem tam měl nějak jen LEDku, nedal se ani kontrolovat odposlech, ale dalo se nahrávat a přehrávat v jakés-takés kvalitě. Byl jsem na to překopávání trochu zatížený(až skoro nemocný). Nějaký původní stav do sbírky mi nic neříkal, vyžadoval jsem spíš, aby přístroj byl použitelný.

Dokonce jsem si ten National nosil do promítací kabiny v kině někdy v roce 80-82, a pouštěl do filmového zesilovače Olympic, Katapult a podobný žánr. Přesto, že nás v kurzu v Klánovicích varovali, že musíme pouze přehrávat legálně zakoupené gramodesky opatřené razítkem MNV kvůli autorským právům a pokutě. Ale na tom gramofonu typu chlebník c ocelovou jehlou přehrávat vydrápané desky s budovatelskými písněmi jsem tvrdě odmítal. Jó, toto je ta pravá nostalgie. Člověk si i v té rudé tmě musel občas urvat aspoň kousíček svobody.

Určitě si někteří z nás starších pamatujete, jak si obsluha kina dokupovala lístky na ruské a RVHP filmy, aby jich bylo nejmíň deset. Pro deset diváků se už mohlo promítat, soudruh se nažral, a bylo pár korun prémií. Dodnes si pamatuji na polský film Jarosĺaw Dabrowski, který jsem promítal pro tři lidi: vedoucí, prodavač vstupenek-uklízeč a já. Vynechal jsem dva díly, nikdo nic nepoznal, a všichni byly spokojeni. Jen si vzpomínám na to, že kopie byla mimořádně zachovalá i přes dost vysoký počet promítání. Nemusím snad psát proč.

To jsem pořádně odbočil, ale je to příklad, jak může i taková srajda být užitečná.

Dalším přístrojem, který jsem "vylepšil" je Tesla Pluto. Zvuk nesrovnatelný s originálem, kolísání otáček odstraněno. Ale slogan "hraje v každé poloze" který jsme doplnili "v každé jinak" a "v každé chvilku" jsem bohužel nedokázal vyvrátit. Vlivem axiálního posuvu rotoru v motorku způsobeného jednak vůlí, ale hlavně posouváním celého motorku radiálně způsobeného přenosem síly z řemeničky byl tento problém neřešitelný. Magneťák prostě musel ležet vodorovně.

Ještě k tomu prodávání - neprodávání šuntů v tuzexu. Buď ti dotyční lhali(možná nechtěli prozradit obchod a prodavače, který jim to pod pultem prodal) nebo existovaly i výjimky. Je pravda, že vím o jednom spolužákovi a kamarádovi, který byl "king" protože měl tehdy velkou raritu, přenosný radiomagnetofon Panasonic, já jsem mu říkal kombajn, který na anténu hrál na tu dobu dost slušně. Přiznal, že mu ho jeho bohatí rodiče koupili v normálním obchodě, pravděpodobně v těch DP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2407

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 18:19    Předmět: Citovat

AD143

Naposledy upravil pepik9 dne po březen 26 2018, 14:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 25 2018, 20:19    Předmět: Citovat

Jojo, to jsou přesně ony. Mají nějak okolo 25-30W, podle výborného chování i pěkného zvuku asi i dost vysoký Ft /na bambusák/. Prodávaly se koncem 70. let jako doprodejový ND za 10,-Kčs, do nějakého staršího polského autorádia, co mělo konec v A třídě.
Jsou to fakt výborný Ge tranzistory, dokonce i v TW40 na místě doporučených 4NU74 fungovaly výborně. Ani nebylo potřeba nic měnit a dávalo to předepsanej výkon. Ale TW40 fungovala i s bulharskýma SFT214.
Trochu mě trápí, že se v datasheetech /resp. tabulkách/, co jsou dneska většinově k dispozici, se jejich údaje dost rozcházejí.
A originál katalog Ates už asi nikdo mít nebude. Nenašel jsem ani žádný relevantní údaje třeba od Valvo 0C28, 0C29 a od celé té řady AD14x.
Tahle tabulka je taky dost informativní, ale vypadá věrohodně.



Power germanium.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Power germanium.pdf
 Velikost:  133.85 kB
 Staženo:  129 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 42, 43, 44  Další
Strana 8 z 44

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund