Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19 2014, 19:19    Předmět: Citovat

Tak už ke "spravení" nestačí vypnout a zapnout a chyba 09 je natvrdo furt Sad
Tož jsem se naučil demontovat i přední panel a našel destičku s termistorem. Je přilepená velmi dobře, když změřím odpor termistoru, má necelých10 kiloohmů. (9k8) Při zahřívání klesá. V jiným vlákně se píše, že má mít kolem 100 (120) kiloohmů. Může být, že je to jiná hodnota? Jde o model EA8050, FDB1450 1111M

Edit: Ref. EA8050 PE/700-4809-R


Naposledy upravil takyvlk dne so prosinec 20 2014, 9:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 20 2014, 5:39    Předmět: Citovat

Všechny tyto francouzské věci (tyto pressa původně vyvíjel moulinex) , včetně parních generátorů od tefalu, mívají termiosory, co mají za pokojové teploty cca 110kΩ. Víceméně přesný graf teplotní závislosti také někde mám, ale nejspíš už tady někde je (možná i v tomto vlákně). Jestli má jen 10kΩ, tak je někde chyba - pro začátek bych to zkusil pořádně očistit (nějakým technickým, benzínem nebo něčím podobným) - stává se, že na snímač občas ukápne voda nebo kafe a mohlo to na něm zanechat nějaké svody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so prosinec 20 2014, 14:26    Předmět: Citovat

Opět neskonalé díky za pomoc! Smile
Destičku (kolem termistoru) jsem očistil (technický benzín nemám, tak lihem, snad to nevadí). Moc jsem si od toho nesliboval, protože destička se zdála úplně čistá, hodně odlišně od té tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=53367&highlight=krups. Very Happy
Celá destička je pod takovým gumovým krytem, který má zřejmě i bránit nechtěnému zkratu přívodů na kostru a je přidržován společnou pacičkou s těma tepelnýma pojistkama výše. Nikde žádný opatlaný silikon,destička je přilepená jakousi nažloutlou tvrdší hmotou.
Po očistění byl mezi kontaktama nekonečný odpor! Kouknul jsem na to lupou a zjistil jsem, že na jednom přívodu k termistoru (plošný spoj na keramické destičce) je vlasová trhlinka. Tož jsem ji přepájel a najednou bylo mezi kontakty cca 80 kilo! Což by celkem odpovídalo tvý charakteristice, která je, mimochodem, na druhý stránce toho odkazu tady výše. Všechno jsem to smontoval a zatím to vypadá, že zase chvilu budem kafovat. Smile
Ještě zbývá záhada, kde se vzalo těch 9k8, co jsem naměřil před čištěním. Ač bych přísahal, že jsem měřil s odpojenými přívody k termistoru, měřil jsem to několikrát, přímo na smd součástce i na konektorech a koneckonců se to tak měří pohodlněji, čistě "náhodou" i teďko se stejná hodnota naměří při připojených vývodech Embarassed
Tak ještějednou díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
40Pavel71



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st březen 18 2015, 17:31    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak jsem po delší době zavítal a koukám, muvilo se tu o mě. Bohužel škytavka nezafungovala.
Ty lopatky jsem normálně sehnal na netu, pokud to je aktuální, dám sem kontakt. A protože poštovné bylo dražší než vyhazovač, doporučuju nakoupit do zásoby...

Pavel

takyvlk napsal(a):
Ty jsi super a expresní poradce, díky moc.
A opravit se to dá jen výměnou celé topné jednotky, nebo to jde i jednodušeji?
Když to sehnal Pavel, seženu taky . Ještě mě napadlo, že by se to asi dalo vytisknout na 3D tiskárně to by možná bylo jednodušší Smile

Jo, to si počtu, az seženu vyhazivák, šlo mi jen o to, jestli se musí sundat přední kryt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po květen 18 2015, 12:29    Předmět: Citovat

Dobrý den,
momentálně řeším problém s mlýnkem na kávu u espressa Krups.
V práci máme kávovar Krups XP7něco a některý z kolegů, zřejmě z nesoustředení se, nalil do zásobníku na kafe vodu. Projevilo se to prakticky okamžitě ucpáním mlýnku... Než jsme si toho všimli, tak k úplnému vytvrdnutí kafe, protože jsme kávovar na 2dny odstavili. Po rozebrání automatu a mlýnku podle Ohryzkova návodu jsem mlýnek vyčistil a kávovar jakš takš funguje. Jde mi ale o tu plastovou součástku vyhazovače pod mlecími kameny, kterou bych nejraději vyměnil. Ten kávovar má nalítáno už přes 15tisíc kafí a na tom plastovém "kurvítku" je to znát. Vše ostatní funguje (když opomenu, že jsem již dvakrát měnil píst presa)

Dá se ještě dneska někde koupit ten plastový vyhazovač?
Já včera celej den hledal na googlu a nic nemůžu najít.
Ohryzku nebo 40Pavel, pomůžete?
Díky moc
Jirim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po květen 18 2015, 14:46    Předmět: Citovat

Já už ten vyhazovač neměním, ale opravuju - ty náhrady od Fagoru nestály za moc (měkký materiál) a často se presso vrátilo do roka se stejnou závadou. Jednoduše - ustřihnu pásek plechu široký 4mm, zohnu ho na konci do pravého úhlu a zatavím zespodu do toho vyhazovače tak, aby suploval aspoň jednu dlouhou lopatku (dělám to tak u vyhazovačů se zkrácenýma lopatkama, ne s ulámanýma - na ty mám ještě několik originálních vyhazovačů ze starých mlýnků) - mlýnek se pak už neucpává. Přihodil jsem nákres, jak to pak ze spodu vypadá.

Mimochodem - ten vyhazovač žádné kurvítko není, u ostatních press s podobně řešenýma mlýnkama v pohodě přežije i několik desítek tisíc káv bez nějakého zkrácení. Problém je jenom v těchto krupsech - všechno je natlačené na jednom místě a tak se do mlýnku dostává pára a všeobecně vlhkost z varné komory válce. Vlhké namleté kafe poté v mlýnku přes noc ztvrdne a při dalším spuštění ho musí vyhazovač roztlačit a to se projevuje jeho ojížděním. Nijak se tomu zabránit nedá - prostě to mělo být nejmenší automatické presso na trhu a tohle je výsledek - prostě celé presso je kurvítko.



modules.gif
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  modules.gif
 Velikost:  3.26 kB
 Staženo:  252 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirim



Založen: Jun 12, 2014
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po květen 18 2015, 18:29    Předmět: Citovat

Diky Ohryzku, zkusím to s tím pliskem. Kdyby ale náhodou mel někdo odkaz na ten vyhazovac, budu rad.

Jirim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 13:20    Předmět: Citovat

Tak už jsem zase tady.
Ten plastový vyhazovák fagor je fakticky šmejd, už má zase omletý lopatky a nememem, nemelem Sad
Bohužel, ten originální omletý vyhazovák mi žena nejspíš vyhodila, nebo ho nemůžu najít, tak bych se pokusil upravit dle posledního obrázku, doplněním kovového pásku, i ten "fagor". Není mi teda moc jasný jak a jak dobře v tom ten pásek drží (a popřípadě ve "fagoru" bude držet). Ale tak za pokus to asi stojí.
Druhý problém, že se mi nedaří povolit ten rotorový mlecí kámen. Poprvé to jakžtakž šlo, ale včil mám už sykovky "ožvejkané" a nedaří se.
Ohryzku, prosím, bylo by možné popsat ten "zakusovací" stahovací přípravek, jak o něm píšeš na první stránce tohoto temátu? Chápu, že asi to bude krátká hliníková trubka, na jedné straně upravená pro dvaadvacítku klíč, na druhé straně ten 40mm zápich, tak asi by stačil ten vnitřní a vnější průměr tý trubky, ni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2015, 13:27    Předmět: Citovat

Zítra bych ho mohl najít (mám ho překreslený někde v šuplíku v práci), ale jednudoší je vzít očkový klíč (co nejdelší), nasadit ho na ten šroub a zkusit ho škubnutím povolit - občas zacvaká spojka, ale většinou se povolit dá. Při opravě toho fagoráckého vyhazovače zkus plech pod lopatkou vypodložit nějakým nataveným kusem plastu (aby se nezohnul) - byl to jediný vyhazovač, co se mi vrátil na reklamaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st listopad 04 2015, 18:06    Předmět: Citovat

Tak tady je ten výkres + fotka, jak to vypadá v reálu + jak by to teoreticky mělo fungovat (z dokumentace od Fagoru) - v reálu to bývá trochu těžší. Klíč je z hliníku, který je měkký a tak se do něho jednodušeji zakousne mlecí kámen, ale i tak je občas potřeba celý mlýnek vytáhnout a klíč na něho namlátit kladivem, popřípadě to udělat naopak a klíč upnout do svěráku a mlýnek do něho nabít.


kluc2.GIF
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kluc2.GIF
 Velikost:  2.29 kB
 Staženo:  249 krát


kluc.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  kluc.JPG
 Velikost:  18.07 kB
 Staženo:  260 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
takyvlk



Založen: Apr 19, 2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt listopad 05 2015, 16:44    Předmět: Citovat

Díky. Jo, ono by to mohlo být demontovatelné i bez demontáže mlýnku? Surprised
Už mi to mezitím šlo sundat, ale pomocí takovýho zvláštně tvarovanýho nástrčkovýho ořechu. Předtím jsem zkoušel kdeco bezúspěšně a tři dny se s tím mordoval.
Do fagorovýho vyhazováku jsem zatavil takový tenký ocelový pásek, obložil tavným lepidlem, kupodivu to docela samo o sobě drží, ale moc bych tomu nevěřil. Každopádně momentálně - melem, melem. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 05 2015, 17:34    Předmět: Citovat

Demontovatelné bez demontáže mlýnku by to mohlo hodně být, ale jen hodně teoreticky. V reálu se mi to povedlo jenom jedenkrát a to ještě byla hodně velká náhoda - většinou totiž povolí závit v matici (ne v mlecím kamenu) a na takové pokusy není čas - zbytečně se odrbává klíč a koneckonců je mlýnek vytažený z pressa během pěti minut, během kterých se klidně zvládne i další diagnostika a třeba i kompletní vyčitšění přístroje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jkob



Založen: Apr 10, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne duben 10 2016, 14:54    Předmět: Citovat

Ahoj,
opravil jsem mlýnek dle návodu a podařilo se mi udělat ty packy 4 takže mlýnek vyhazuje super ale i tak mele pouze 7s a namele 3g kávy.
Napsáno má 9s 6-7g.
Puky skoro ani nevyrobí.

Přenastavit dobu mletí , nebo nový mlýnek?

Krups EA8050 lcd

jkobersky@seznam.cz

Diky Jarek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne duben 10 2016, 15:05    Předmět: Citovat

Jsi si jistý, že je ten mlýnek posládaný dobře? Takto to vypadá na nastavené moc jemné mletí a mlýnek pak mele málo - zkus to zkontrolovat podle popisu na 3. stránce.

Také může být problém ve zreznutí mlecích kamenů (musí mít hladké plochy, jinak kafe dobře nepropadává), ale to sa dá vyřešit jednoduše vyčištěním ocelovým kartáčem a protáhnutím zubů jehlovým pilníkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jkob



Založen: Apr 10, 2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne duben 10 2016, 16:30    Předmět: Citovat

I když jsem neporušil originální nastavení. Ten vrchní prstenec kterým se otáčí jsem nerozebral.
Kompletně jsem vyčistil kameny.
Složený je ok.
Při mletí na úplně nejhrubší mletí to namele 7g. připadá mi to opravdu moc hrubé.
Při nastavení o cca 2st hrubší mletí nez je klasicky 3stup. rozsah vyjde puk cca 11mm , a kafe nic moc.
Mlýnek má za sebou cca 5900 cyklu kavy
Zkusím ještě to nastavení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund